Dřystej s Pramínky - křest 2. CD

Staňte se součástí ojedinělého projektu cimbálové muziky Pramínky a herců Divadla Pod věží. Pomozte na svět našemu druhému CD a získejte některou z mnoha úžasných odměn.

Author: CM Pramínky

 • Naše muzika po vystoupení na Strážnickém festivalu

 • Vystoupení na MFF Strážnice 2014

 • Vystoupení v katedrále s J. Pavlicou a Hradišťanem

 • Procházka na soustředění v Chrasticích

 • Program Pověsti, povídačky a jiné dřysty

 • Program Pověsti, povídačky a jiné dřysty

EUR 4,664
pledged of EUR 3,151

148%

148% completed

179 contributors pledged

Music, Art

Kopřivnice, Moravskoslezský kraj, Česká republika

All or nothing. Project finished on May 15, 2016 at 12:34.

Show all rewards

Jak to všechno začalo

"Potřebuju udělat nějakou vlastní tvorbu na přijímačky na FAMU" – sdělil nám jednoho dne na zkoušce naší muziky houslista Vašek Kopelec. Srdíčka nám radostí poskočila, protože jsme všichni tušili, že se blíží něco velkého. A taky že ano! Vašek dokázal během jednoho roku posbírat desítky zapomenutých pověstí a příběhů, které si kdysi vyprávěli naši předkové. A co víc - všechny byly v našem lašském nářečí.

Netrvalo dlouho a světlo světa spatřila první pověst - Šumna Maryčka.  Byl to příběh o zamilovaném děvčeti, které se ve jménu lásky vzepřelo rodičům i svému okolí, aby si po pomíjivých chvílích štěstí prožilo zbytek života v slzách smutku a trápení. Jako pracovní název jsme použili výraz Dřysty, což v našem nářečí znamená klepy nebo žvásty. Protože se to Vaškovi povedlo (při poslechu hotové nahrávky nám jezdil mráz po zádech a oči se zaleskly), rozhodli jsme se v práci pokračovat a ve stejném duchu upravit a natočit ještě dalších pět příběhů. A tak během následujícího roku vznikl textový i hudební podklad pro naše druhé hudební album s názvem Pověsti, povídačky a jiné dřysty.

Proč to děláme?

Milujeme místo, kde jsme se narodili a kde žijeme. Milujeme písničky, které si zpívaly naše babičky a naši dědové, tedy stařenky a stařečci. A vážíme si jejich řeči, kterou mluvili. Tu však již dnes v běžném životě nezaslechneme. Přesto ještě u nás žije pár pamětníků, kteří ji umí. Víme, že jsme poslední generací, která může naše lašské nářečí ve své ryzí nezaměnitelné podobě slyšet na vlastní uši. Naše děti a naši vnuci již tuto možnost mít nebudou. Proto jsme se rozhodli zachytit a zvěčnit ono mizející dědictví i pro příští generace. Chceme tak svým dílem přispět ke zpomalení globalizace, kterou nám mocní tohoto světa vnucují. Ikdyž nám nikomu z muzikantů není více jak 24 let a své vlastní děti zatím nemáme, chceme pro ně naše nářečí alespoň takto zachytit. Věříme, že s vaší laskavostí a pomocí se nám to podaří. A my vám za to moc děkujeme.

Detaily

Posluchači, kteří si k novému CD najdou cestu, na něm uslyší šest, dnes již zapomenutých příběhů z Kopřivnice, Štramberka, Hukvald a nejbližšího okolí. Tyto příběhy jsou protkané překrásnými lašskými písněmi. Vše je dílem autora projektu Václava Kopelce, muzikantů z kopřivnické cimbálové muziky Pramínky a herců ze štramberského Divadla Pod věží.

O čem příběhy jsou?

Nechejte se mile překvapit. Nejenže se dobře pobavíte a nejednou i zasmějete. Budete se také bát a třepat strachem. A je docela pravděpodobné, že vám ukápne i nějaká ta slzička. Tak pestrý a citově silný obsah jsme do tohoto CD vložili.

Kdo jsme?

Naše cimbálová muzika Pramínky působí v Kopřivnici už patnáct let. Toto výročí oslavíme v neděli 15. května (to není náhoda) na výročním koncertu, na němž pokřtíme i připravované CD. Více se o nás dozvíte na webu www.cmpraminky.cz

News

May 23, 2016 Poděkování za podporu a pozvání na stříhání

Děkujeme všem za příspěvky a podporu, kterou jste nám vyjádřili při vydávání našeho druhého CD Pověsti, povědačky a jine dřysty. Byli jste úžasní :) Nezapomeňte, že Vašek ještě musí dodržet svůj slib a veřejně se nechat ostříhat. Jak slíbil, tak splní, a to tuto sobotu 28.5. v kopřivnickém parku…

More

May 3, 2016 Základ pokořen! Co dál?

Vám všem, kteří jste podpořili, náš projekt dlužíme velké díky! Naši hranici pro vydání CD jste pokořili velmi brzo a stále nám zbývá ještě několik dní do konce. Tím jste naši cestu trochu protáhli, a dali jste nám příležitost k tomu, abychom tento projekt posunuli na další úroveň. Vaše příspěvky,…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 7
  Protože vás máme rádi

  Pošleme Vám za odměnu první pověst z našeho nového CD ve formátu mp3. 

  Uslyšíte příběh o zamilovaném děvčeti, které se ve jménu lásky vzepře rodičům i svému okolí, aby si po pomíjivých chvílích štěstí prožilo zbytek života v slzách smutku a trápení.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 2.03
  (CZK 50)
 • sold 12
  Protože nás máte rádi

  Víme, že i vy nás máte rádi. Tak abyste s námi mohli být co nejčastěji, pošleme vám naši fotku s podpisy všech současných muzikantů.

  Tuto fotku si můžete dát, kam budete chtít - do kuchyně, obýváku či třeba do ložnice na noční stolek.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 4.05
  (CZK 100)
 • sold 11
  Placka s naším logem

  Pošleme vám připínací placku s barevným logem naší muziky.

  Tato zbrusu nová placka je určená vám všem, kteří nás máte rádi a současně tyto své sympatie chcete dát najevo i okolnímu světu.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 6.08
  (CZK 150)
 • sold 51
  CD s podpisem autora

  Chcete si zajistit naše nové album Pověsti, povídačky a jiné dřysty? Chcete jej mít i s podpisem a věnováním autora a primáše Václava Kopelce? Nyní máte jedinečnou možnost!

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 14.18
  (CZK 350)
 • remaining 47 from 50
  Hrníček s fotkou muziky + mp3

  Odměna pro ty, kteří se nás chcete i dotýkat. Z vlastní zkušenosti víme, že z tohoto hrníčku vám vaše káva bude chutnat nejlépe. A my vám k tomu pro radost přidáme ještě i mp3 s pověstí Šumna Maryčka.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 20.26
  (CZK 500)
 • remaining 21 from 25
  Taška a placka s logem + mp3

  Staňte se majiteli jedné z padesáti plátěných tašek (limitovaná série) s naším barevným logem. Navíc od nás obdržíte i připínací placku a také mp3 s pověstí Šumna Maryčka.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 24.31
  (CZK 600)
 • remaining 24 from 30
  Víno Pramíno

  Máte rádi Pramínky i víno? Pak vás jistě potěší láhev speciální edice vína CM Pramínky - Pramíno - od místního vinaře. Jen pro opravdové znalce (Pramínků i vína).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 26.34
  (CZK 650)
 • sold 20
  Obě naše CD

  Toužíte po našem novém, v pořadí již druhém CD? Chcete jej získat společně i s tím prvním? Za váš příspěvek vám zašleme obě - CD Pověsti, povídačky a jiné dřysty + CD Kaj pujděm?. A obě budou osobně podepsané jejich autory.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 28.36
  (CZK 700)
 • remaining 24 from 25
  CD s podpisem a taška s logem

  Získejte naše nové album Pověsti, povídačky a jiné dřysty  s osobním věnováním autora a primáše Václava Kopelce. K tomu se staňte i majiteli jedné z padesáti tašek s logem muziky (limitovaná série).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 30.39
  (CZK 750)
 • remaining 10 from 10
  Hodina s muzikantem

  Chcete se sejít a popovídat si s muzikantem z CM Pramínky? Chcete si zkusit zahrát na jeho hudební nástroj? 

  Vyberte si některý z těchto nástrojů -  housle, viola, violoncello, kontrabas, cimbál, odhoďte stud a ostych a pojďte do toho.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 36.47
  (CZK 900)
 • remaining 2 from 20
  Pramínkovica

  Tak tohle jste ještě nepili! Speciální edice místní výborné pálenky Pramínkovice, kterou pijí pouze znalci, fajnšmekři a muzikanti z Pramínků (muzikanti rádi a často).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 40.52
  (CZK 1,000)
 • sold 2
  Staňte se pozorovateli a získejte CD

  Za váš příspěvek vám umožníme zúčastnit se naší zkoušky. Uvidíte, jakým způsobem pracujeme, na co klademe důraz, co upřednostňujeme, jak se bavíme. Přijďte nás poznat i jinak, než jak nás znáte z našich vystoupení.

  A abyste na nás nezapomněli, věnujeme vám i naše nové CD.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 81.04
  (CZK 2,000)
 • sold 3
  Zahrajte si spolu s námi a odneste si CD

  Přijďte na naši zkoušku a staňte se po dobu čtyř hodin aktivní součástí cimbálové muziky Pramínky. Využijte této jedinečné možnosti být alespoň na chvíli Pramínkář.

  Společně si zahrajeme, zazpíváme, pocvičíme. Na vlastní kůži ucítíte, proč je nám spolu tak dobře a co nás k lidové hudbě a k Pramínkům přitahuje již patnáct let. Věřte, že na tenhle den nezapomenete! Navíc si od nás odnesete i naše nové CD.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 141.82
  (CZK 3,500)
 • remaining 1 from 1
  Primášův smyčec a naše nové CD

  Tak tohle tady ještě nebylo! Primáš cimbálové muziky Pramínky Václav Kopelec vám věnuje svůj houslový smyčec.

  Jen málokterý smyčec toho tolik zažil. Jen málokterý smyčec toho tolik pamatuje. Jen málokterý smyčec se již tolikrát ztratil (nejednou i s houslemi), aby se pak zase k Vaškově nevýslovné radosti našel. Jeho vzpomínky jsou opravdu přebohaté. Není fanynky, která by po něm netoužila (po smyčci i po Vaškovi).

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 315.11
  (CZK 7,777)
 • sold 0
  Veřejné poděkování

  Jako poděkování za vaši velkorysost uvedeme vaše jméno nebo jméno vaší firmy na koncertu, na němž budeme naše CD křtít. Na tento koncert vás osobně pozveme, poděkujeme vám na našich www stránkách a věnujeme obě naše CD.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 405.19
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 1
  Generální sponzor

  Staňte se generálním sponzorem nového CD. Za váš příspěvek vás takto představíme nejenom na koncertu, na němž budeme CD křtít, ale současně i na našich www stránkách.

  Jako generální sponzor budete pozván na křest CD, v jehož průběhu vás pozveme i na pódium mezi ostatní čestné hosty. Současně s tím vám věnujeme obě naše CD.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 607.78
  (CZK 15,000)
 • sold 1
  Hudební produkce na vaší akci

  Rozhodnete-li se strávit příjemný den, večer či noc ve společnosti naší cimbálové muziky, rádi k vám přijedeme, zahrajeme a zazpíváme na vaší akci - firemní, rodinné apod. A k tomu vám přidáme i obě naše CD.

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 810.37
  (CZK 20,000)
 • Sold out!!
  V.I.P. vstupenka na křest

  Exkluzivní nabídka pro ty, kteří si chcete užít křest našeho nového CD z prvních řad.

  Neváhejte a zajistěte si své místo na této jedinečné akci. Počet míst ve V.I.P. zóně je omezený!

   

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 10.13
  (CZK 250)