ReKola: kola do ulic, kola pro všechny

Chceme spustit projekt komunitního sdílení kol pro všechny. Abychom nebyli omezeni stojany, ale vždy si jen našli nejbližší kolo a jeli. A až tam dojedem, tak ho někde nechali. Jednoduché. Pro začátek v Pražských Dejvicích a centru, postupně v celé zemi.

Author: Rekola

EUR 6,171
pledged of EUR 6,035

102%

102% completed

156 contributors pledged

Technology, Vodafone Foundation

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Show all rewards

O co jde

Každý asi máte doma kolo. Ale jezdit na něm po Praze? Vytáhnout ze sklepa, oprášit, dofouknout. No a když tam dojedu tak zase řešit co s ním pak. Šlapat zpátky se mi už nechce a do tramvaje mi ho nevezmou, no a ve městě ho přece jen tak nechat nemůžu. Skutečně? A proč ne?

Líbí se nám, jak ve spoustě měst funguje systém sdílení kol. Kolo si půjčím, dojedu kam potřebuju a tam ho prostě nechám. A zpátky si ho třeba půjčím zase. A nebo taky ne.

Jak to bude fungovat

Rozmístíme v Dejvicích a centru Prahy kolem 100 růžových kol. K plotům, značkám, kandelábrům, zábradlím, psím boudám... kamkoli. Pomocí chytrého telefonu si každý účastník sítě najde nejbližší kolo a pomocí kódu vyzvedne. Až dojede kam bude potřebovat, kolo někde připne a aplikaci oznámí, že si ho může půjčit zas někdo další. Může to být ještě snadnější?

Testovací provoz

A bude to fungovat? Určitě! Možná ne přesně tak, jak si zatím představujeme, ale právě proto spouštíme testovací provoz v pražských Dejvicích a centru. Podle toho co bude a co nebude fungovat, budeme projekt rozšiřovat do dalších lokalit. Napište nám v komentářích, kde kromě Dejvic a centra chcete ještě zónu pro reKola! Pokud to půjde, tak nejžádanější zónu také spustíme!

Ale to je vše jenom začátek. Až to tu bude šlapat, pomůžeme vzniku sítě reKol v dalších městech země. Pro začátek je předjednaná Ostrava, Plzeň, pak Olomouc, Brno... Až skončí tento testovací provoz, tak bude potřeba vybírat od členů sítě nějaký měsíční/roční poplatek na zajištění servisu. Kolik to bude musíme zjistit právě z testovacího provozu.

Potřebujeme Vás!

Pomoc potřebujeme nejen na vývoj mobilní aplikace, ale hlavně na uvedení starších kol do provozu a průběžný servis závažnějších poruch. Ale nejde tu jen o peníze. Potřebujeme Vás, závodníky, nadšené jezdce, opraváře, ale i lemply, co zapomenou kolo zamknout a ještě na něm udělají osmu. Celá akce je nezisková a založena na práci komunity. Chcete pomoct jinak? Darujte kolo a využívejte testovací provoz zdarma. Napište nám na info@rekola.cz.

Dejvice jsou jen začátek. Jedete v tom s námi? Víc na reKola.cz

POZOR!

Pokud dosáhneme na cílovou částku, tak veleštědrá Nadace Vodafone podpoří náš projekt tím, že cílovou částku zdvojnásobí! Čili když už přispějete, je to jakobyste přispěli rovnou DVAKRÁT! Dosáhneme-li cílové částky, rozhodně nekončíme!

Čím dříve dosáhneme cílové částky, tím dříve můžeme spustit testovací provoz ještě dokuď bude hezky. Proto prosíme, neváhejte!

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 85

  Líbí!

  Něco jako Like, ale tenhle pomůže. Vy se zas můžete pyšnit plackou ReKola!

  Reward delivery: In a month

  EUR 7.79
  (CZK 200)
 • 38

  Chci jezdit!

  Členství v síti bikesharingu v rámci pilotního provozu do konce roku 2013. A placka ReKola.

  Reward delivery: In a month

  EUR 19.47
  (CZK 500)
 • 7

  Chci jezdit v triku!

  Členství v síti bikesharingu v rámci pilotního provozu do konce roku 2013 a k tomu originální tričko ReKola. A placka.

  Reward delivery: In a month

  EUR 38.93
  (CZK 1,000)
 • 25 from 30

  Chci jezdit v triku na Beowulfovi!

  Chcete vždy ještě něco navíc? Pojmenujte si jedno kolo v síti dle své fantazie! V aplikaci si pak můžete najít, kde zrovna je. A k tomu triko. A placku. (jen prosím ne jména vulgární, urážlivá, firemní, jinak nevhodná či delší 256 znaků)

  Reward delivery: In a month

  EUR 58.40
  (CZK 1,500)
 • 10 from 10

  Chci firemní kolo!

  Máte firmu, která šlape? Ukažte to! Pojmenujte si kolo podle ní, bude viditelně označeno jménem a logem své adoptivní firmy. Na webu pak najdete, kde zrovna je a kolik již najezdilo. A k tomu placku.

  Reward delivery: In a month

  EUR 311.47
  (CZK 8,000)
 • Sold out!!

  Chci být mecenáš!

  Líbí se Vám náš projekt stejně jako nám a chcete pomoci? Buďte nám generálním mecenášem! Vaše logo se zaskví na všech kolech a webu a my Vás budem na oplátku chválit všude kudy pojedem! A k tomu dvě placky.

  Reward delivery: In a month

  EUR 3,893.32
  (CZK 100,000)