AQUA ADS: Konec reklamní špíně

Tvoříme alternativu k tradiční venkovní reklamě. Zodpovědně, legálně a s ohledem na životní prostředí. K tomu, aby náš boj za kultivovanější veřejný prostor byl úspešnější, potřebujeme Vaši pomoc.

Author: AQUA ADS

 • Kontrast mezi čistou a špinavou částí

 • Ekologická reklama pro kavárnu Pracovna

 • Aquaads.cz-Reklama vytvořena speciálním vyčištěním

 • Horizontální aplikace do špinavého betonu

 • Parostroj AquaMobil a čtvrt tuny vody náklad

 • Reklama pro Histogram.cz

 • Nápis, který můžete někomu věnovat

 • Aplikace na frekventovaném místě po 14-ti dnech

 • Nápis, který někomu může udělat radost- viz odměny

 • Citát od J.A.Komenského, adoptujte ho s námi-nápis

 • Čištění veřejného prostoru- Praha, Hlavní nádraží

 • Příklad další ekologické kampaně

 • Ukázka jedné z odměn- našich placek

 • Naše odměna: Zápisník od Skoba- Homeless Ed.

 • Když nám jde i o bezpečnost.

EUR 3,974
pledged of EUR 2,165

183%

183% completed

66 contributors pledged

Community, Technology, Media

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

All or nothing. Project finished on Apr 7, 2016 at 17:38.

Show all rewards

V bodech

 • AQUA ADS je ekologickou alternativou k stávající outdoor reklamě
 • Reklamu vytvoříme tak, že ji vyčístíme přes ocelové šablony do špíny chodníku, nebo jiného veřejného prostoru
 • Naše reklama neničí panorama města, není překážkou chodcům, ani domácím mazlíčkům a přesto si ji každý všimne
 • Není nebezpečná pro dopravu a životní prostředí
 • Reklama se sama po čase zašpiní a tak zcela zmizí
 • Jako jednu z odměn si můžete vybrat náš další cíl a to je vrátit poezii do ulic

Jak to začalo

Jednou jsme tak stáli v Praze, v ulici Na Poříčí, kde začíná památková rezervace. Což je podle nás místo, které by žádná reklama hyzdit neměla. Napočítali jsme jich však více než 20. Řekli jsme si, že takhle to dál nejde a vymysleli jsme unikátní alternativu. Reklamu, která je legální, bez našeho zásahu po čase samovolně zmizí a zároveň čistí okolí.

Činíme tak pomocí speciálně vyrobeného stroje, který produkuje regulovatelný vodní paprsek. Dokážeme vyčistit povrch chodníku a tím na něj napsat jakékoli sdělení, obrázek či QR kód. Tvoříme ekologickou alternativu k všem často nelegálním poutačům, sololitovým deskám a billboardům.


Proč my?

 • Chceme upozornit na přehuštěný trh ošklivé outdoor reklamy, která je často ilegálně umisťována a ničí panorama měst. Naším utopickým snem je přemístit veškerou vertikální reklamu do horizontální podoby. K tomu, abychom se alespoň vzdáleně přiblížili tomuto cíli, potřebujeme vaši pomoc. Máme vyhlédnutou dodávku, která nám pomůže s transportem. Zatím totiž náš skvělý Aquamobil taháme ručně. Polovinu peněz jsme nastřádali a s druhou nám můžete pomoct právě vy!

 • Nabízíme podnikatelům způsob, jak na sebe mohou upoutat pozornost, legálně, kreativně a zároveň se zachovat zodpovědně k životnímu prostředí.

 • Máme za to, že náš projekt je zajímavý i pro ty, kterým jednoduše záleží na prostředí, v kterém žijí a chtějí ho měnit k lepšímu.

 • Za odměnu si můžete adoptovat verš, který potkáte na chodníku tam, kde vám to bude dělat největší radost.

Dále můžete někomu originálně popřát k narozeninám, nebo někoho pořádně naštvat.

U poslední odměny si dovolujeme upozornit na naše právo autorizace. Nebudeme akceptovat žádné rasistické, vulgární či jinak nadmíru popudivé texty. Jako největší odměnu si můžete zvolit vysokou slevu na naše reklamy, tato cena je včetně veškerých nákladů na povolení, dodávku služeb, realizace apod.

Na co potřebujeme Vaše peníze a Vaši podporu?



Jak jsme již napsali, vlečeme náš Aquamobil ručně a to nás dost limituje. Tahání půl tuny vody denně, by z nás asi brzo udělalo dalšího Arnolda Schwarzeneggera, ale to není náš cíl. Proto jsme si vyhlídli krásnou a relativně finančně dostupnou dodávku. Když nám pomůžete vybrat druhou polovinou její ceny, dokážeme společně změnit veřejný prostor k lepšímu. 

News

Mar 21, 2016 Největší sluneční hodiny v Praze

Podpořte nás prosím, ať můžeme i nadále vymýšlet ta​kové projekty! Dlouho jsme chodili kolem nevyužitého prostoru v blízkosti metra na Florenci. Až nás napadlo, jak ho využít. Ukazatel času jsou v tomto případě dva kolmé sloupy uprostřed kruhovitého náměstí. Na začátku bylo třeba vše poctivě…

More

Mar 16, 2016 Přečtěte si s námi rozhovor na PROTISEDI.CZ, kde se dozvíte více o našich plánech do budoucnosti.

      http://www.protisedi.cz/article/rozhovor-pavel-jerabek

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 10
  Placka AQUA ADS

  Placka s logem AquaAds, kterou dáš světu jasně najevo, že Ti čistý veřejný prostor není lhostejný. Pošleme Ti ji poštou s písemným poděkováním. Na výběr je ze dvou motivů.

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 3.97
  (CZK 99)
 • sold 5
  Vyčisti s námi 1m2 čehokoli!

  Nejen, že si zvýšíš karmu, ale tvým přispěním nám pomůžeš vyčistit část veřejného prostoru v Praze. Konkrétně to je 1m2,  který Ti vybereme, nebo nám můžeš sám dát tip! Převážně se bude jednat o zanedbané lavičky v Letenském parku, nebo u Hlavního nádraží. 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 5.97
  (CZK 149)
 • remaining 86 from 100
  Zápisník AQUA ADS od Skoby!

  SKOBA je místo na Žižkově, kde dělají krásné ručně dělané zápisníky a diáře. Vše je vyrobené šetrným postupem, v převážně chráněné dílně. Jako odměnu jsme pro Vás vybrali Homeless Edition, která je ještě specifická v tom, že vdechuje nový život knihám, které už ani v antiku nechtějí.  Sbírá je pan Badalec z Pragulic a zároveň tak koupí této odměny podpoříte i jejich projekt.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 9.98
  (CZK 249)
 • remaining 95 from 100
  Placka se zápisníkem a poděkováním

  Pošleme ti naši placku s motivem, který si vybereš (2 možnosti výběru), a nádherný originální zápisník od Skoby. V něm nalezneš naše poděkování za podporu. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 11.99
  (CZK 299)
 • sold 0
  Adoptuj verš!

  V rámci naší budoucí kampaně jsme se rozhodli vrátit poezii do ulic a potěšit tak kolemjdoucí. Buď sám řekneš jaký verš a kde chceš, nebo Ti dáme na výběr z několika textů. Tímto se staneš jeho patronem. Verš bude vidět po dobu jednoho měsíce. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 20.00
  (CZK 499)
 • remaining 7 from 10
  Tvůj vlastní verš!

  Nebo hele, žije v Tobě básník? Není problém, dáme Ti prostor, dáme Ti celý veřejný prostor, s omezením 60 znaků textu, Tvou vlastní lyriku s iniciály pak dočasně publikujeme na asfaltu. Na lokaci, termínu aplikace a textu se domluvíme. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 20.00
  (CZK 499)
 • sold 17
  Tvůj text na zemi, co sám zmizí!

  Za tolik si koupíš 60 znaků textu, který někomu z lásky můžeš věnovat. Dáme si vědět datum, lokaci, text a ty máš na celý měsíc o originální dárek vystaráno. Iniciály, nebo podpis na přání. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 20.00
  (CZK 499)
 • sold 1
  Pomsta text!

  Tady začíná jít do tuhého, máš možnost se pomstít kámošovi, kámošce nebo ex. Máš na to 60 znaků. Ale bacha, nic sprostého, s rasovým podtextem, ponižujícího apod. Abychom prostě všichni pochopili, že si děláte srandu. Tady si dovolíme právo naší autorizaci. Text vydrží cca měsíc. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 20.00
  (CZK 499)
 • remaining 4 from 4
  Aqáče, jako Tvoje čističe

  Je něco co potřebuješ vyčistit? Máš beton před barákem, nebo graffiti, které Tě už nebere? Když to zvládneme, tak rádi přijedeme a zkusíme Ti s tím pomoci. Umíme z našeho parostroje vyrobit celkem šetrnou myčku, třeba se Ti bude hodit, velikost je do 5m2.  

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 40.05
  (CZK 999)
 • remaining 7 from 10
  Dvě reklamy s full servisem

  2 reklamy, kterými sdělíš světu, cokoliv chceš o Tvém podnikání, či akci. Přemýšlíš o větší kampani, ale chtěl by sis ji nejdříve vyzkoušet v menším rozsahu? V tom případě je pro Tebe ideální tato odměna. Cena zahrnuje veškeré náklady. To znamená povolení k pronájmu, šablonu, dopravu, vodu, grafickou přípravu apod. Reklama je velikostně do 1m2 a garantovaná doba trvání naprosté viditelnosti je jeden měsíc. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 120.22
  (CZK 2,999)
 • remaining 17 from 20
  Celých pět reklam s full servisem

  Hodilo by se ti 5 reklam na tvůj obchod, projekt nebo událost? Za částku 5899,-Kč budeš mít včetně povolení a samotné realizace možnost udělat k svému podniku směrové značení, poutače nebo jednoduše jakoukoliv reklamu, kterou sám uznáš za vhodnou. Reklama je velikostně do 1m2 a garantovaná doba trvání naprosté viditelnosti je jeden měsíc.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 236.48
  (CZK 5,899)
 • remaining 5 from 10
  Základní kampaň o deseti aplikacích

  Máš firmu, která nekašle na ekologii, vlastní uhlíkovou stopu a historický ráz města? Chtěl by si jí vytvořit ojedinělou reklamu? Tak pro Tebe tady máme výraznou slevu na 10 našich reklam do 1m2  na jeden měsíc. Za tuto cenu máš přípravu veškeré grafiky, ocelovou šablonu, realizaci, náklady na povolení, dopravu, zkrátka vše potřebné k realizaci.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 440.93
  (CZK 10,999)