W. Shakespeare-Hamlet!!! netradiční muzikál/být, či nebýt?!

Muzikálová forma Shakespearova dramatu o princi dánském se zhudebněnými sonety, interpretovanými lidským hlasem jako hudebním nástrojem. Interaktivní projekt s časovým a emočním přesahem, variabilitou a atraktivností prostoru jednotlivých představení.

 • režisérka a Hamlet Jan Vrbacký

 • zkoušky v prostoru Jitka Osička a Jan Vrbacký

 • zkoušky v prostoru

 • zkoušky v prostoru Michael Rozbroj a Alena Makay

 • zkoušky v prostoru

 • zkoušky v prostoru

EUR 251
pledged of EUR 4,002

6%

6% completed

5 contributors pledged

Music, Theater

Bílá Voda, Olomoucký kraj, Česko

All or nothing. Project finished on Jun 3, 2024 at 10:59.

Show all rewards

Jak to začalo

Základní kámen muzikálového představení byl položen v roce 2001 na DIFA JAMU BRNO v ateliéru muzikálového herectví doc. Jany Janěkové. Automatickou kresbou ruky v písku při procházce lesem v Hostýnských horách a přemýšlení o vhodném titulu pro absolventský projekt. S odkazem na text z Hamleta...je něco mezi nebem a zemí... bylo rozhodnuto. Vzhledem k výjimečným schopnostem tehdejšího absolventského ročníku jsme zvolili náročnou vokální interpretaci a vytvořili s kolegyní Dadou Klementovou hudebně-dramatickou formu Shakespearova dramatu. Svou kvalitou představení přesáhlo akademickou půdu a hrálo se několik let na Malé scéně ND v Brně. V dalších letech pak na různých festivalech, netradičních prostorách/např. Pálava, Baťova továrna v Třebíči, zámek Rychnov nad Kněžnou, Colours of Ostrava/ a jiných divadelních platformách. Postavu Hamleta hrál dvacet let Ján Slezák, což je v divadelní historii nebývalé. V ostatních rolích se během let prostřídalo mnoho dalších absolventů muzikálu. Časem se proměňovala i scénografie, kostýmy, choreografie, přibývaly i ubývaly další songy, aktualizovala se témata atd. Hamlet občas na chvíli usne a v určitou dobu se opět probudí, aby dále šířil svá poselství a myšlenky. Většinou to dá najevo mečem, který ačkoliv je vždy pečlivě uložen s rekvizitami, najde způsob, jak a kde se nečekaně objevit a dát tím najevo, že nastal čas! Nezbývá, než ho znovu předat do rukou novému Hamletovi a jít dál...Tak se stalo i v roce 2024.

Co je náš cíl?

Obnovit tuto hudebně-dramatickou formu s nespornými uměleckými kvalitami a umožnit  nové generaci náhled na všechna témata v dramatu formou syntézy. Zachovat vysokou uměleckou hodnotu díla s respektem k autorovi a do povědomí diváka uložit nové pohledy na toto Shakespearovo dílo. Vzkřísit věčnou otázku o smyslu našeho bytí se vším, co tato úvaha obnáší z pohledu historického, osobního i globálního. Přenést silné emoce na diváka s aktualizací událostí tohoto století.

Detaily

Nezávislý projekt obnovujeme po dvaceti letech s novými mladými i zkušenými herci, v jiné verzi a pod nově založenou uměleckou společností Moravia-entertainment s působištěm na Moravě. Studio nemá vlastní budovu s jevištěm, existuje v příležitostném prostoru. Pro reálné nastudování se obracíme s upřímnou prosbou o finanční podporu na platformu Hithit. Vybrané finance budou použity na výrobu kostýmů, scény a nákup zvukové techniky.

 

... a ještě něco navíc

Specialitou a originalitou našeho projektu je prolnutí dvou renomovaných překladatelů W. Shakespeara v jednom představení, kteří by se jinak na jedné scéně nepotkali. Hrajeme text hry v překladu prof. Milana Lukeše a zpíváme sonety v překladu prof. Martina Hilského. Oba v roce 2001 viděli premiéru Hamleta v Brně a byli nadšení.

Kdo jsme?

Jana Janěková - divadelní, filmová a televizní herečka, divadelní režisérka a pedagog, působící v profesi už přes padesát let. režisérka představení http://www.janajanekova.com

Dada Klementová -  autorka hudby a hudebního nastudování, klavíristka a pedagog JAMU DIFA Brno.

Produkce Jana Pašková - umělecká společnost http://produkce@moravia-entertainment.cz pro realizaci netradičních divadelních představení a  žánrově  různorodých projektů.

 

Proč to děláme?

Nemáme jeviště, ale máme pevnou vůli tvořit. Výjimeční jsme vytrvalostí, pílí, odvahou, vysokou profesionalitou a nadšením pro dobrou věc. Máme ideu dělat svět a život lidem zábavnější, radostnější a duchovně bohatší. Což je obecně posláním divadla. S prosbou o laskavou podporu veřejnosti věříme a předem děkujeme za přízeň. Bez filantropie a donátorství by svět neznal ani žádná hudební či výtvarná díla velikánů minulých století.

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 1
  Od srdce

  Podpora divadelního představení z lásky k umění a bližnímu svému.
  Vaší odměnou bude dobrý pocit.
  Odměnu lze libovolně navýšit.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 6.06
  (CZK 150)
 • remaining 10 from 10
  Vstup do muzea v Bílé Vodě pro 6 osob s komentovanou prohlídkou starostou Bílé Vody

  Prohlídka muzea v Bílé Vodě http://www.bilavoda.cz pro 6 osob s komentářem pana starosty .
  Termín domluví produkční Jana Pašková
  produkce@moravia-entertainment.cz
  7778081202

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 20.21
  (CZK 500)
 • remaining 4 from 4
  CD Šťastný/žáček

  CD Radovana Šťastného a Michala Žáčka s věnováním,  které vyšlo 22.11.2023

  Texty Radovana Šťastného nazpívali Aneta Langerová, Richard Müller, Jarek Nohavica, Vojtěch Dyk, Peter Lipa, František Černý, Dan Heriban, Kristína Mihaľová, František Segrado, Ivo Viktorín aj. Jména, která rezonují v české a slovenském uměleckém světě, většinou s vlastní hudební tvorbou. Právě teď se ale společně podepsali pod album Radovana Šťastného a Michala Žáčka, kteří vytvořili až neuvěřitelnou fúzi. Listopad roku 2023 se tak jistojistě zapíše do dějin hudební scény. http://www.radovanstastny.cz

   

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 28.29
  (CZK 700)
 • remaining 2 from 2
  2 lístky na divadelní představení Bílá Voda do Městského divadla v Brně

  2 lístky na divadelní představení Bílá Voda do městského divadla v Brně.

  Vyberte si termín na  http://www.mdb.cz a poté kontaktujte produkční Janu Paškovou​.
  produkce@moravia-entertainmetn.cz
  tel: 778081202
   

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 36.38
  (CZK 900)
 • remaining 1 from 2
  2 lístky na divadelní představení Intimní příběhy z Ráje

  2 lístky na divadelní představení  Činoherního studia Bouře  http://www.studioboure.cz

  Intimní příběhy z Ráje režie Jana Janěková. Hrají-R.Jasków, Peter Pecha, Jitka Ježková, Kateřina Pechová, Michal Slaný.

  Jde o  úsměvnou komedií, vtipnou a zajímavou vizí Edenu, ve které se jemným humorem odhalují detaily soužití mezi muži a ženami. Ukazuje Ráj, v němž mohla být na pár chvil akceptována perspektiva existence svobodné ženy s vlastními názory, jako rovnocenné partnerky muže. Pointa zůstává viset ve věčné otázce co bylo, je a bude?

  Divadelní představení se hraje po celé české republice. Termíny a místa představení najdete na www.studioboure.cz kde si můžete vybrat místo které Vám bude nejvíce vyhovovat.
  Kontaktujete produkční Janu Paškovu, která lístky zajistí.

  produkce@moravia-entertainmetn.cz
  tel: 778081202   

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 40.42
  (CZK 1,000)
 • remaining 3 from 4
  2 lístky na představení Vše o mužích v režii Jany Janěkové Praha

  Po představení možnost setkání s herci, kteří v minulosti také účinkovali v projektu Hamlet/ Ján Jackuliak, Peter Pecha a Tomáš Novotný, který hraje krále Claudia i v novém nastudování. Možnost vybrat libovolný termín a kontaktovat produkční Jana Pašková  
  http://produkce@moravia-entertainment.cz

  http://www.studiodva.cz
   

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 40.42
  (CZK 1,000)
 • remaining 5 from 5
  Dárkový poukaz pro dvě osoby na představení Divadla Verze v rámci České republiky mimo Prahu

  http://www.divadloverze.cz Nejste z Prahy? Nevadí! Také ve Vašem regionu můžete vidět představení divadla Verze. V sekci zájezdy naleznete konkrétní místa a data představení mimo Prahu. Vyberte si místo, datum a titul a kontaktujte nás na divadloverze@seznam.cz a my vám doručíme emailem dárkový poukaz. 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 44.46
  (CZK 1,100)
 • remaining 5 from 5
  Dárkový poukaz pro dvě osoby na představení Divadla Verze v divadle v Celetné v Praze

  http://www.divadloverze.cz

  Vyberte si jakékoliv představení z našeho repertoáru v divadle v Celetné a udělejte radost sobě nebo svým blízkým. Voucher na vstupenku doručíme emailem.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 44.46
  (CZK 1,100)
 • remaining 1 from 3
  4 lístky na premiéru Hamlet!!! v Bílé Vodě červen 2025

  http://www.hamlet-007.cz
  Premiéra muzikálu bude 21.6.2025 v Bílé Vodě, areál Psychiatrické léčebny Marianny Oranžské

  Součástí odměny je osobní setkání s herci, režisérkou, skladatelkou, tvůrčím týmem a starostou Bílé Vody.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 80.84
  (CZK 2,000)