Objevujte s námi hroby slavných

Pátý díl unikátní obrazové publikace „Malý průvodce po hrobech velkých“. Jde o výpravnou kolekci knih, mapujících místa posledního odpočinku našich slavných a nezapomenutelných osobností, která může být fundovaným průvodcem, vypravěčem i učitelem.

Author: Miloš Dvořák

 • Křest v Luxoru a předání jednoho z šeků.

 • Již vydané díly v kapli vinohradského hřbitova.

 • Komentovaná prohlídka vyšehradského hřbitova.

 • Autor Miloš Dvořák s Ivou Hüttnerovou během křtu.

 • Ukázka zpracování knihy.

 • Ukázka zpracování knihy.

 • Ukázka zpracování knihy.

 • Ukázka zpracování knihy.

 • Část rejstříku - každá barva odpovídá barvě dílu.

 • Aby se při čtení lépe pila káva...

 • Do tašky svačinu a hurá mezi hroby...

 • Předchozí díly naší malé encyklopedie.

EUR 24
pledged of EUR 6,070

0%

0% completed

1 contributor pledged

Community, Literature

Česko

All or nothing. Project finished on Apr 26, 2024 at 16:17.

Show all rewards

Jak to začalo

Když jsem se jako vydavatel a majitel nakladatelství AOS Publishing prostřednictvím spisovatelky a malířky Ivy Hüttnerové dověděl, že autor Miloš Dvořák má neobvyklého koníčka - lokalizaci a fotografování hrobů velikánů naší historie - rozhodl jsem se navázat s ním spolupráci a přetavit jeho záslužnou práci v knihu. Knihu výpravnou, kvalitní, která bude sloužit i jako zdroj cenných informací. V roce 2012 tak vznikl první díl publikace „Malý průvodce po hrobech velkých“, který se brzy dočkal dotisku. A tak jsme to společně dotáhli až k dílu pátému, který právě připravujeme. Předmluvy k prvnímu dílu se ujala právě Iva Hüttnerová, v dalších dílech její štafetu převzala třeba Zuzana Maléřová, autorem předmluvy k pátému dílu je František Novotný. Každý díl, pojatý encyklopedicky, obsahuje barevné fotografie náhrobků včetně detailních záběrů, přesnou lokalizaci hrobu, krátký medailonek s informacemi o dané osobnosti a její ručně provedený originální portrét. V řadě případů je u zvláště cenných náhrobků uveden i jejich autor. Každý z dílů, opatřených pevnou vazbou a tištěný na křídovém papíře, jich obsahuje cca 250.

(Na snímku níže je zachycen autor Miloš Dvořák s Ivou Hüttnerovou na křtu 4. dílu v kapli vinohradského hřbitova).

Co je náš cíl?

Naším cílem bylo přivést na svět originální souborné dílo, které poskytne cenné informace všem zájemcům nejen o pohřebnictví - tafofilům, ale i o historii, architekturu či sochařské a výtvarné umění vůbec.

Detaily

Autor pětidílného cyklu „Malý průvodce po hrobech velkých“, divadelník a fotograf Miloš Dvořák se již dlouhá léta věnuje mnohdy detektivnímu pátrání po místech posledního odpočinku slavných osobností našich dějin. Každý z pěti dílů publikace obsahuje cca 250 osobností naší kultury, sportu, kulturního a společenského života a vědy. Kniha je určena pro opravdové „fajnšmekry“, kteří se prostřednictvím barevných fotografií náhrobků seznámí s konkrétní podobou jednotlivých hrobů, dozví se i základní fakta o dané osobnosti ve formě krátkého medailonku, a získá také podrobné informace o umístění hrobu. Protože od doby, kdy jsme vydali první díl, se náklady na výrobu mnohonásobně navýšily, a protože víme, že tuto knihu si koupí pouze opravdoví nadšenci, je celkový náklad publikace omezený. Pokud se rozhodnete podílet se na realizaci pátého dílu, abychom mohli tuto výjimečnou pentalogii úspěšně završit, jménem autora vám za to děkuje celý tým nakladatelství AOS Publishing.

(Na snímku níže náhled obálek čtyř předchozích dílů).

... a ještě něco navíc

Jsme moc rádi, že v našem úsilí nás podporují i naši partneři - tím mediálním je v případě pátého dílu publikace Český rozhlas Hradec Králové, na jehož půdě proběhne i slavnostní křest (autor Miloš Dvořák letos oslaví své kulatiny a pochází ze Smiřic, takže je „skoro" Hradečák), a hlavně Hřbitovy a pohřební služby hl. m. Prahy, s nimiž spolupracujeme už od realizace prvního dílu. Důležitou informací je, že část zisku z každého dílu publikace věnujeme na projekt Adopce významných hrobů, který zachránil už velké množství míst posledního odpočinku našich slavných osobností, o které se už, bohužel, nemá kdo starat. 

Kdo jsme?

Jako nakladatelství fungujeme už od roku 1991, a od té doby jsme vydali už řadu publikací z oblasti historie, memoárů, válečné literatury, a nechybí ani tituly pro děti či beletrie. Nevydáváme vše, rádi si vybíráme, takže většina titulů jsou opravdu pro úzce zaměřené skupiny čtenářů a nejde o komerčně zaměřené tituly. V poslední době jsme svou činnost rozšířili i na audioknihy. Ale aby bylo představení našeho nakladatelství férové, tak přestože hovořím za jeho tým, jehož si nesmírně vážím, musím se osobně představit i já, jeho zakladatel, Pavel Mészáros, který nejen jako nakladatel, ale i jako autor několika vzpomínkových knih o slavných osobnostech zastává názor, že historie stojí za to, aby byla zachována pro další generace. V tom jsou knihy - jak věřím - dosud nezastupitelné.

Proč to děláme?

Proč Hithit? To je jednoduché. Náklady na výrobu tištěných publikací se za poslední dobu dostaly na takovou úroveň, že řada vydavatelů zvažuje, zda se vydávání některých publikací, které nejsou komerčními „trháky" a nedosahují vysokých nákladů, vůbec vyplatí. V době, kdy je pro velké distribuce běžné požadovat na vydavateli více než 50 % z prodejní ceny knihy, je tato služba neocenitelná. Chceme vydávání a dostupnost těchto publikací zachovat, a taky věříme, že je mezi námi spousta těch, kteří projeví zájem podílet se na jejich vzniku. Těm všem za jejich přispění předem děkujeme a těšíme se, až v nové knize budeme moci společně zalistovat a udělat si podle ní třeba zajímavý výlet.

Comments

Choose reward for your contribution

 • remaining 200 from 200
  Kniha za sníženou cenu

  100,- Kč + poštovné ušetříte při nákupu knihy touto cestou. Knihu obdržíte prostřednictvím Zásilkovny, cena je včetně dopravy.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 16.19
  (CZK 400)
 • sold 0
  Pro dobrý pocit

  Chcete-li přispět jen tak, bez nároku na odměnu, třeba jen proto, že chcete mít ze své pomoci dobrý pocit, moc vám děkujeme. Částku lze samozřejmě libovolně navýšit.

  Reward delivery: not specified

  EUR 20.23
  (CZK 500)
 • remaining 99 from 100
  Kniha

  Kniha s věnováním a podpisem autora, doručení prostřednictvím Zásilkovny.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 24.28
  (CZK 600)
 • remaining 100 from 100
  Kniha + 1 publikace z produkce AOS Publishing

  Kniha + 1 publikace z produkce AOS Publishing s tematikou historie, doručení prostřednictvím Zásilkovny.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 28.33
  (CZK 700)
 • remaining 50 from 50
  Kniha + plátěná taška s logem

  Kniha + plátěná taška s logem projektu Adopce významných hrobů, ​doručení prostřednictvím Zásilkovny.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 32.38
  (CZK 800)
 • remaining 50 from 50
  Kniha + porcelánový hrnek s logem

  Kniha + porcelánový hrnek s logem projektu Adopce významných hrobů, doručení prostřednictvím Zásilkovny.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 36.42
  (CZK 900)
 • remaining 75 from 75
  Kniha + komentovaná prohlídka pražských hřbitovů

  Kniha + voucher na komentovanou prohlídku pražských hřbitovů v období červen-červenec 2024. Pro přispěvatele našeho projektu budou organizovány tři prohlídky, každá pro 25 účastníků. Přesné termíny prohlídek brzy zveřejníme.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a week after the Hithit project end

  EUR 40.47
  (CZK 1,000)
 • remaining 10 from 10
  Kniha + VIP pozvánka na křest

  Kniha + VIP pozvánka na křest knihy v Kavárně Českého rozhlasu v Hradci Králové dne 3. května 2024 v 10:00 hodin, za účasti autora, vydavatele a kmotrů, kteří jsou zatím překvapením. Jde o účast na živém vysílání, moderuje Lada Klokočníková. Kniha bude odeslána prostřednictvím Zásilkovny, VIP pozvánka pak na E-mailovou adresu.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a week after the Hithit project end

  EUR 44.52
  (CZK 1,100)