Staňte se parťákem folkloru v Přerově

Folklorní festival v Přerově tu je od toho, aby udržel tradice živé. Děláme ho už mnoho let neziskově, ale mezi dotačními programy se nám občas těžko balancuje. Staňte se letos poprvé parťákem festivalu a pomozte nám přivézt soubory i z větší dálky.

 • Kousek folkorního souboru Haná Přerov

 • Festival probíhá v nádherném parku Michalov. Wow.

 • Je to i pro děti.Hry pro ně jsou staré, ale účinné

 • Když bude krásně, bude to nádherné.

 • Zveme soubory i z větší dálky, třeba Jižní Moravy

 • Je to pro dospělé, děti, mladé, staré i krojované

 • Takhle vypadáme my Hanáci v krojích. Nádhera.

 • Jestlipak by děti tohle dělaly i doma?

 • Prográm máme i pro malinké.

EUR 2,221
pledged of EUR 2,021

109%

109% completed

97 contributors pledged

Dance

Přerov, Olomoucký kraj, Česko

All or nothing. Project finished on Apr 10, 2024 at 10:44.

Show all rewards

Jak to začalo

Když před třemi sty lety vyšívaly Hanačky jedinečné úvodnice, když sedláci oblékali vyšívané gatě a zdobené límcové plášťy, když se dívky červenaly schované za krajkami bohatě zdobených krajkových krézlů, tehdy to začalo. A dodnes jsme pyšní na to, že folklor máme. Nejen náš hanácký, ale taky ten od sousedů z valašských hor a slováckých vinohradů. A protože chceme, aby byl lidem blíž, děláme už přes 15 let v Přerově festival. Pojďte do toho s námi a staňte se jedním z těch, kdo pomáhají udržet tradice a celou tu kraječkovou pohádku stále živou. 

Co je náš cíl?

Chceme vás zapojit jako mikrosponzory do našeho festivalu. Chceme, abyste se stali jedním z nás, a pokud je pro vás folklor a tradice něčím důležitým, abyste měli možnost uvést svou lásku k nim do života. 

Detaily

Folklor na Hané? Všichni známe. Ale jak ho udržet živý? Pomozte nám představit v Přerově folklorní soubory nejen naší rodné Hané, ale také Valašska, Slovácka, Slezska nebo Čech.  Podpořte sbírku Folklorního souboru Haná, který hledá drobné sponzory pro pořádání Folklorního festivalu Přerov 2024 a vyberte si odměnu, pro kterou se vám roztluče vaše folklorní srdce.  Členům folklorního souboru Haná Přerov uspořádat v Přerově další ročník Folklorního festivalu Přerov. Festival pořádáme v Přerově už více než 15 let, pokaždé se snažíme sehnat sponzory, kteří by nám jako neziskovce pomohli zachovat tradice v Přerově živé.  Letos poprvé se obracíme i na vás s velkou prosbou o podporu folkloru v Přerově a těšíme se, že i díky vám se budeme moci potkat společně v městském parku Michalov, který letos slaví 120 let od svého založení. 

... a ještě něco navíc

Finance, které vybereme na Hithitu použijeme hlavně na zaplacení dopravy souborů, které jedou z větší dálky.

 

Kdo jsme?

Jsme Folklorní soubor Haná Přerov. Snažíme se dělat folklor moderně ale s láskou k tradicím. Naší skvělé Magdě Barboříkové se podařilo najít místa, kde stávala Bayerova krojová tiskárna, zrekonstruovat podle záznamů z muzea její tiskové matrice, zdigitalizovat je a převést na látky, ze které teď šije unikátní přerovské kroje vdaných žen. Pořádáme masopust, folklorní festival, s dětmi z Trávníčku vynášíme na jaře smrt, chodíme jako Lucky nočním Přerovem, tančíme a hledáme písničky, které jsou Přerovu a okolí blízké. 

Proč to děláme?

Snažíme se každý rok pečlivě vybalancovat dotační programy, kterých si velmi vážíme, ale které je občas těžké předem odhadnout. Abychom mohli letos bez starostí pozvat soubory i z větší dálky, obracíme se na vás s prosbou o pomoc.

Staňte se letos poprvé parťákem Folklorního festivalu Přerov 2024 a dejte tak vědět o tom, že tu tradice máme a že na ně můžeme být hrdí

Za všechny členy Hanáky a Hanačky z Folkorního souboru Haná Přerov vám moc děkôjeme! 

Odměny

Pozdrav Hanáků až domů

Pošleme vám domů pohlednici s textem o vybrané části hanáckého kroje a tradic. Každá je malinko jiná, takže to bude překvapení. Můžete ji nechat poslat i někomu jinému s krátkým vzkazem. 

Dvě festivalová piva

Na FF Přerov 2024 od nás dostanete konzumační lísteček na dvě přerovská piva Zubr z festivalového stánku, protože bude léto a budete mít žízeň. 

Dvě festivalová vína

Na FF Přerov 2024 od nás dostanete konzumační lísteček na dva vzorky vína od našich vinařů z festivalových stánků. Vybíráme pečlivě, kdo přijede. 

Festivalová sklenička na bílé

2 dcl nebo klidně i víc do pískované skleničky od Crystalex Bohemia ze Skleněnýshop.cz

Sada pohlednic Malý princ v hanáckém kroji

Posledních 6 sad pohlednic s rozkošným perníčkovým malým princem dáváme jako odměnu do Hithitu. 

Autorský katalog Malý princ v hanáckém kroji

Celkem jich vyšlo 10 ks. Jde o katalog jedinečného vizuálního projektu, který si pohrává s myšlenkou Malého prince v krajině mužského hanáckého kraje. A postavy? Z perníku. Formát A5. 

Autorská fotografie MASOPUST NA HANÉ

Autorská signovaná fotka Lenky Vaculínové z masopustu na Hané vytištěná na fotopapír Premium Velvet ve velikosti A3 (30x40cm). 5 kusů v jediné sérii. 

Autorská fotografie MIKULÁŠ! 

Autorská signovaná fotka Lenky Vaculínové z mikulášský obchůzek na Jižním Valašsku vytištěná na fotopapír Premium Velvet ve velikosti A3 (30x40cm). 5 kusů v jediné sérii. 


 

Autorská fotografie POUŤ

Autorská signovaná fotka Lenky Vaculínové z jarní pouti ke kapličce v Lýskách vytištěná na fotopapír Premium Velvet ve velikosti A3 (30x40cm). 5 kusů v jediné sérii. 


 

Krojové focení

Víc info v odměně, ale budete mít krásnou fotku v ještě krásnějším kroji. Kdo to má? 

VIP Pozvánka do Hanáckyho nebe

Jednou ročně se scházíme s krojovanými Hanáky na tajném místě, abysme si zatančili a trochu se společně poradovali. V téhle odměně se můžete na chvilku stát součástí Hanáckyho nebe, kam můžou jenom krojovaní (a vy).

News

Apr 16, 2024 Děkujeme všem 97 dárcům, brzy pošleme odměny

Děkujeme Děkujeme všem, kteří se stali parťáky našeho folklorního festivalu a přispěli nám na HitHit Díky vám jsme vybrali celou částku, kterou potřebujeme na festival a ještě něco navíc Co bude teď Čekáme na seznam parťáků a jakmile ho budeme mít, domluvíme se s vámi na předání odměn.  …

More

Mar 26, 2024 Zbývá jenom 6 % a máme to!

Páni, ani jsme nedoufali. Za 15 dní se vybralo 94 % celé částky, kterou potřebujeme na festival a to je úplně famózní. Zbývá nám 6 %, pár posledních skleniček na víno, posledních 5 sad pohlednic s Malým princem v hanáckém kroji nebo posledních pár fotek.  Kdybyste věděli o někom, kdo by nás ještě…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 3
  Dvě festivalová piva

  Na festivalu u nás máte dvě piva! Zubr, samozřejmě. Jsme v Přerově. 

  Předání: osobně na FF Přerov 8. června 2024

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 4.00
  (CZK 99)
 • sold 10
  Dvě festivalová vína

  Na festivalu u nás máte dva vzorky u stánku našich vinařů! 

  Doručení: osobně na FF Přerov 8. června 2024

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 4.00
  (CZK 99)
 • remaining 3 from 10
  Hanákem na zkoušku

  Přijďte si s námi zatančit na naši taneční zkoušku. Naučíte se základní kroky hanáckých tanců, procvičíte taneční výdrž a zjistíte, jak se správně dělá hanácký krok. 

  Zkoušky probíhají každou středu od 19 hodin v tělocvičně pedagocické školy v Přerově. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 4.00
  (CZK 99)
 • sold 21
  Parťák festivalu

  Máte doma už úplně všechno, ale stejně byste rádi podpořili Folklorní festival Přerov a vůbec hanácké tradice? Pak se staňte parťákem festivalu za částku, kterou si sami vyberete. Necháváme to na vás. 

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 4.04
  (CZK 100)
 • sold 5
  Pozdrav Hanáků až domů

  Pošleme vám až domů folklorní pohlednici s povídáním i konkrétní části kroje a s poděkováním členů souboru. 

  Obrázek v popisku projektu. 

  Doručení poštou, poštovné je v ceně. 

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 6.06
  (CZK 150)
 • remaining 10 from 10
  DVD Hanácká svajba

  Obřad hanácké svatby, jak probíhala před 150 lety, slavil úspěch na mezinárodním folklorní festivalu ve Strážnici. Jako hraný videodokument nyní tuto snad nejvýznamnější a nejokázalejší událost v životě Hanáků zpracoval Hanácký folklorní spolek. V 65minutovém pořadu účinkuje přes 90 Hanáků z Kralic na Hané, Prostějova, Litovle, Choliny, Nákla, Příkaz, Velké Bystřice, Olomouce a Přerova. Hrají a zpívají: Záhorská muzika, Hanácký mužský sbor Rovina a zpěvačky z Velké Bystřice.

  Poštovné není v ceně. Prosím, přidejte nám pár korun na poštovné, pokud ho budete chtít poslat poštou. 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 8.04
  (CZK 199)
 • remaining 2 from 30
  Festivalová sklenička na bílé

  Originální pískovanou skleničku na bíué (nebo červené) jsme připravili spolu s firmou Skleněný shop a skleničkami Crystalex. Musíme říct, že se nám velmi osvědčily :) 

  Doporučujeme osobní vyzvednutí v Přerově, protože je to křehké, že jo. Rádi se ale domluvíme jinak. 

  Fotku skleničky najdete v popisku projektu. 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 12.09
  (CZK 299)
 • remaining 5 from 6
  Sada pohlednic Malý princ v hanáckém kroji

  Sada pohlednic s obrázky z Malého prince v hanáckém kroji. Poštovné není v ceně, budeme rádi, pokud nám na něj přidáte. 

  Odměnu si můžete prohlédnout v popisku projektu pod modrým tlačítkem Více. 

  V září 2023 jsme v rámci Umění v kavárnách uspořádali výstavu k vizuálnímu projektu Malý princ pro připravovanou hanáckou verzi knížky. Malému princi se autoři rozhodli propůjčit „krajiny“ z mužského kroje a prezentovat typicky sladkou Hanou malovanými perníčky. Výsledek je maximálně kontextuální, protože kroj jako takový je ovlivněn místní krajinou a finální obraz byl zkomponován nynejšími folkloristy. Mužskou vestu bohatě lemují růže, přesně jako v Exupéryho příběhu, kde malý princ vypráví lišce o své růži.

  Poštovné není v ceně, pokud budete chtít sadu pohlednic poslat, prosím, přispějte nám na poštovné. 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 12.09
  (CZK 299)
 • remaining 15 from 20
  CD hanáckých písní Jak se dělá láska

  CD s hanáckými písněmi Jak se dělá láska. Písničky (nejen) o lásce z okolí Přerova a Tovačova.

  Poštovné není v ceně. Pokud ho budete chtít poslat, přidejte nám prosím pár korun na poštovné. 

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 12.09
  (CZK 299)
 • remaining 1 from 5
  Autorská fotografie MASOPUST NA HANÉ

  Autorská signovaná fotka Lenky Vaculínové z masopustu na Hané vytištěná na fotopapír Premium Velvet ve velikosti A3 (30x40cm). 5 kusů v jediné sérii. 

  Na fotku mrkněte v seznamu odměn v popisku projektu. 

  Doručení: osobně nebo poštou, poštovné není v ceně, pokud chcete poslat, přidejte prosím na poštovné. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 24.21
  (CZK 599)
 • remaining 2 from 5
  Autorská fotografie MIKULÁŠ!

  Autorská signovaná fotka Lenky Vaculínové z mikulášský obchůzek na Jižním Valašsku vytištěná na fotopapír Premium Velvet ve velikosti A3 (30x40cm). 5 kusů v jediné sérii. 

  Na fotku mrkněte v seznamu odměn v popisku projektu. 

  Doručení: osobně nebo poštou, poštovné není v ceně, pokud chcete poslat, přidejte prosím na poštovné. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 24.21
  (CZK 599)
 • remaining 3 from 4
  VIP Pozvánka do Hanáckyho nebe

  Jednou za rok se potkáváme s krojovanými na tajném místě, pozveme k tomu cimbálovky a malý pivovar, abychom si mohli společně trochu zatančit a pobavit se. Smí se jenom krojovaní (a vy). Budeme vám držet VIP židli a povíme vám, kdy a kde to bude. Počítejte s lednem 2025. 

  Doručení: osobně v Přerově a jeho blízkém okolí. 
  Mrkněte jak to u nás vypadá do popisku projektu. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 64.63
  (CZK 1,599)
 • Sold out!!
  Kafe v nebi

  Poukázka na kafe v přerovské kavárně Nebe počká v hodnotě 500 Kč. 

  Nebe je veganská kavárna, kam chodíme na kafíčka, na oběd i na večerní drink. 

  Předání dle domluvy. 

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 18.19
  (CZK 450)
 • Sold out!!
  Autorský katalog Malý princ v hanáckém kroji

  V záři 2023 jsme v rámci Umění v kavárnách uspořádali výstavu k vizuálnímu projektu Malý princ pro připravovanou hanáckou verzi knížky. Malému princi se autoři rozhodli propůjčit „krajiny“ z mužského kroje a prezentovat typicky sladkou Hanou malovanými perníčky. Výsledek je maximálně kontextuální, protože kroj jako takový je ovlivněn místní krajinou a finální obraz byl zkomponován nynejšími folkloristy. Mužskou vestu bohatě lemují růže, přesně jako v Exupéryho příběhu, kde malý princ vypráví lišce o své růži.

  Existují poslední a jediné dva exempláře malého autorského katalogu k výstavě, které nikdo jiný doma už mít nebude. 

  Doručení: osobně v Přerově nebo poštou podle dohody, poštovné je v ceně. 

  Náhled uvidíte v popisku projektu. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 24.21
  (CZK 599)
 • Sold out!!
  ​Autorská fotografie POUŤ

  Autorská signovaná fotka Lenky Vaculínové z jarní pouti ke kapličce v Lýskách vytištěná na fotopapír Premium Velvet ve velikosti A3 (30x40cm). 5 kusů v jediné sérii. 

  Na fotku mrkněte v seznamu odměn v popisku projektu. 

  Doručení: osobně nebo poštou, poštovné není v ceně, pokud chcete poslat, přidejte prosím na poštovné. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 24.21
  (CZK 599)
 • Sold out!!
  Focení v kroji

  Domluvíme se spolu, kdy budete mít čas, sejdeme se u nás v krojovně, naše krojová odbornice Magda Barboříková vás obleče do hanáckého kroje (slavnostního dívčího, mládeneckého, mužského nebo ženského) a uděláme vám profi fotku v krásném a vznešeném hanáckém kroji. 

  Doručení: osobně v Přerově. 

  Jak to může vypadat mrkněte v popisku projektu.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 36.34
  (CZK 899)
 • Sold out!!
  Focení v kroji

  Domluvíme se spolu na čase a sejdeme se u nás v krojovně v Přerově. Naše krojová odbornice Magda Barboříková vás obleče do hanáckého kroje a uděláme vám fotku v krásném a vznešeném hanáckém kroji. 

  Doručení: osobně v Přerově. 

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 36.34
  (CZK 899)