Prosím, podpořte tisk knihy s titulem 2022: Rok hlupců

Jsem pisálek, který s optimismem sobě vlastním zkouší sílu crowdfundingu při snaze získat finance na tisk knihy, určené především všem přemýšlivým čtenářům a fandům normálního života. Více o obsahu v anotaci. A předem moc děkuji za podporu. :-)

Author: Jaroslav Pomp

Ochutnávka na přání - 6

Dec 8, 2022

26. srpna 2022. V Německu se stahují z knihkupectví dětské knihy o Vinnetouovi, slavném náčelníkovi Apačů. Důvod je klasický. Knihy podle nakladatelství Ravensburger Verlag prý „zraňují city ostatních“ a obsahují podporu „rasistického folklóru“ a obsahují „zlehčující klišé“. Prý si čtenáři stěžují. Větší blbosti nevymyslíš. Pisálek na Vinnetouovi vyrostl a jeho city knihy ani filmy nezraňovaly, naopak, citlivě vnímal čestnost rudého muže, který se, dnešní mluvou multikulturně, propojil bratrsky s bílým heterosexuálem Old Shatterhandem, aby společně bojovali na světový mír. Jako malý kluk si pisálek chodil půjčovat knihy od Karla Maye i jiných autorů kovbojek k sousedovi Cyrilu Pucholtovi; do jeho obýváku s obrovskou knihovnou nabitou dobrodružnou literaturou vstupoval s napětím a pokorou jako do svatyně, aby vrátil přečtené a odnesl si domů další napínavé čtení.

No, s tím zákazem; jestli hlavním problémem nebude fakt, že v knihách o Vinnetouovi nejsou buzny, lesby a nebinární člověci, chybí tam i černoši. I když… lovec motýlů lord Castlepool by mohl být buzna nebo nebinární. Idiotsky reaguje i veřejnoprávní německá televize ARD, která oznamuje, že filmy o Vinnetouovi už nebude vysílat. Doufejme, že vedení České televize bude mít více rozumu než Němci. Gentlemanského náčelníka kmene Apačů ve filmu Vinnetou – Poslední výstřel zastřelili zákeřně banditi. Nyní ho neméně zákeřně zastřelili fanatičtí němečtí „woke“ levičáci, kteří se jaksi zapomněli zeptat opravdových Indiánů, zda to tak sami vidí. „Ty vole, ti levičáci by mohli zrušit i mě, použil jsem nekorektní výraz, odvíjející se od slova gentleman, pokrokově jsem měl napsat gentlepersonského náčelníka,“ vyděsil se pisálek.

Odpoledne pisálek odjíždí zpět na Berounku na dvoudenní soustředění s kapelou. To je vždy relax a pohoda, hraje se s přestávkami pořád, i po půlnoci. K večeři úžasná pečená žebírka z mangalice s výborným chlebem, průběžně pivo, k tomu chlapské kecy a bigbít. Život je krásný.

EUR 592
pledged of EUR 2,021

29%

29% completed

13 contributors pledged

Literature

All or nothing. Project finished on Dec 15, 2022 at 15:19.

Choose reward for your contribution

 • sold 1
  Dobrý pocit

  Pro lidi, kteří rádi pomáhají, i když nemusí, jen tak, pro svůj dobrý pocit. Částku lze libovolně navýšit. Děkuji, jste skvělí!

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 4.01
  (CZK 99)
 • sold 0
  Kniha

  Obdržíte jeden výtisk knihy (poštovné v ceně). Děkuji, jste skvělí!

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 10.09
  (CZK 249)
 • sold 1
  Kniha s podpisem autora

  Obdržíte jeden výtisk knihy s podpisem autora (poštovné v ceně). 
  Děkuji, jste skvělí!

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 10.58
  (CZK 261)
 • sold 8
  Kniha s osobním věnováním

  Obdržíte jeden výtisk knihy s osobním věnováním autora (poštovné v ceně). 
  Děkuji, jste skvělí!

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 11.47
  (CZK 283)
 • sold 2
  Dvě knihy s pozváním na křest

  Získáte dva výtisky knihy s osobním věnováním (poštovné v ceně) a pozvánku na lednový křest v Plzni s koncertem rock&blues bandu Beer Reminder, termín a místo včas upřesním. Budete na guest listu.
  Děkuji, jste skvělí!

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 40.48
  (CZK 999)
 • sold 1
  Deset knih a reklamní strana, pivo s autorem

  Budu vás blahořečit a všude chválit, zajdeme spolu na pivo (Praha nebo Plzeň), dostanete 10 výtisků knihy s podpisem nebo osobním věnováním autora, a když budete chtít, i reklamní stranu v knize. A samozřejmě pozvánku na lednový křest v Plzni s koncertem Beer Reminder, termín a místo včas upřesním. Budete na guest listu.
  Děkuji, jste skvělí!

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 405.15
  (CZK 9,999)
 • sold 0
  Dvacet knih a reklamní dvoustrana, pivo s autorem

  Budu vás blahořečit a všude chválit, zajdeme spolu na pivo (Praha nebo Plzeň), dostanete 20 výtisků knihy s podpisem nebo osobním věnováním autora, a když budete chtít, i reklamní dvoustranu v knize. Pozvánka na lednový křest v Plzni s koncertem Beer Reminder je samozřejmostí, místo a termín včas upřesním. Budete na guest listu.
  Děkuji, jste skvělí!

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 810.45
  (CZK 20,002)