Fotbal v příbězích: vykopněte do světa knihu Football Club

Podpořte vznik knihy Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy. Vybrali jsme nejlepší články, které za pět let vyšly ve čtvrtletníku Football Club, aktualizovali je a doplnili o nové exkluzivní texty. To vše s artovými ilustracemi Ilony Polanski.

Author: Football Club

 • Football Club časopis

 • Plakáty Ilona Polanski

 • Hrnek Football Club

 • Triko Football Club

 • Mikina Heroine

 • Plakát Vršovické derby - Luke Tomski

 • Plakáty 442prints

 • Cards of Qatar - podpořte rodiny mrtvých dělníků

EUR 12,845
pledged of EUR 9,862

130%

130% completed

238 contributors pledged

Sport, Literature

Česko

All or nothing. Project finished on Oct 22, 2022 at 14:49.

Show all rewards

Kdo jsme 

Magazín Football Club vznikl v roce 2017 jako projekt fotbalových nadšenců v čele s Karlem Häringem, Janem Kalibou a Guillaumem Narguetem. Chtěli psát o fotbale jinak. S odstupem, na který v obyčejných novinách není čas. Hlouběji, důkladněji a z více perspektiv. Nejen o sportu jako takovém, ale o všem, co s ním souvisí. O fotbalové kultuře. A nejen z českého pohledu, ale s rozhledem, který přinášejí četní zahraniční autoři. 

Čtvrtletník vznikal po nocích, zakladatelé sami nadepisovali na štítky adresy předplatitelů, ale projekt rostl a rostl. Na konci loňského roku jsme se proto spojili s vydavatelstvím NextPage Media, pod jehož křídla patří magazíny Heroine, Finmag nebo finanční portál Peníze.cz. Propojení nám umožnilo spustit webový magazín Footballclub.cz a jedinečné fotbalové podcasty. Proměnou ale prošel i časopis. Football Club má nový vzhled a artový nádech. Časopisu dominují ilustrace Ilony Polanski ze studia Tomski & Polanski.  

Tím ale nekončíme. Další na řadě je kniha nejlepších fotbalových příběhů, kterou právě připravujeme. Budeme moc rádi, když nám přispějete na její vznik, aby mohla být po obsahové i formální stránce naprosto dokonalá.  

O knížce 

Kniha Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy je výběr nejlepších textů, které v našem čtvrtletníku za pět let vyšly. Všechny jsme znovu prošli a aktualizovali. A doplnili novými unikátními texty z fotbalového světa, které si jinde nepřečtete. Dohromady přes 350 stran v pevné vazbě a skvělé grafické úpravě s ilustracemi Ilony Polanski. 

Ve čtyřech oddílech – Fotbalové osobnosti, Football Club na cestách, Fotbal a společnost a Bonusy – najdete rozhovory, cestopisy, analýzy, reportáže, povídky od předních českých i zahraničních autorů. Zkrátka pestrý výběr textů, které představují fotbal z nových úhlů a v netradičních souvislostech. Protože hvizdem rozhodčího v 90. minutě pro nás všechno teprve začíná. 

Prosíme vás o podporu našeho projektu a slibujeme, že vydaná knížka i všechny nabízené odměny udělají velkou radost vám i vašim blízkým. Děkujeme.

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 5
  Bezpodmínečná podpora

  Věrný fanda. Každý klub potřebuje věrné podporovatele, kteří fandí bezpodmínečně v dobrých i zlých časech. Zkrátka jen z lásky k fotbalu. Stejné je to i u nás. A buďte si jistí, že každý drobný finanční dar výrazně posílí vaši (nejen fotbalovou) karmu.
  Přednastavených 149 korun můžete samozřejmě dle libosti navýšit.

  Reward delivery: not specified

  EUR 5.88
  (CZK 149)
 • remaining 86 from 100
  Hrníček Football Club

  Doplňte tekutiny. K dobré knize patří dobrá káva. Tu si můžete stylově vypít z hrnečku s naším erbem a dát tak světu najevo, který klub je vašemu srdci nejbližší. Aspoň mezi magazíny. Hrníček je černý s bílým erbem. Poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 13.77
  (CZK 349)
 • sold 100
  Kniha Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy

  Raději knihu! Pokud je pro vás největší odměnou kniha, navíc taková, která mohla vyjít jen díky vaší podpoře, tohle je jasná volba. Z tiskárny vám do schránky dorazí ještě teplá a redakce Football Clubu vám bude nadosmrti vděčná. Poštovné máte v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 19.68
  (CZK 499)
 • remaining 87 from 100
  Kniha s věnováním redakce a reprezentanta

  S láskou od Football Clubu. Nic neudělá takovou radost jako dobrá kniha. Kromě skvělých textů od autorů z celého světa na vás v knize Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy čeká i věnování od naší redakce a jako bonus i podpis jednoho z českých fotbalových reprezentantů. Poštovné je v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 35.46
  (CZK 899)
 • remaining 26 from 50
  Kniha + tričko Football Club

  Do dresu. Je nám jedno, jestli vaše srdce bije pro rudé, sešívané, zelené, nebo bílo-modré. Football Club chce sdružovat všechny milovníky fotbalu a jeho kultury. Že jste s námi v klubu, můžete dát světu najevo stylovým černým tričkem s bílým logem a erbíkem FC. Tričko je unisex, takže můžou objednávat dámy i pánové. Tričko je ze stoprocentní bavlny s certifikátem fair trade. Poštovné obou cenných artefaktů je samozřejmě v ceně.

  Do poznámky pište velikost trika. 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 35.46
  (CZK 899)
 • remaining 2 from 10
  Kniha Football Club + Kniha Psychologie vítězství

  Neporazitelní. Další dva kousky do vaší knihovny, které vám zajistí auru vítězů. S naším dílem Football club: Nejlepší fotbalové příběhy procestujete celý svět, kniha Psychologie vítězství od sportovního psychologa Václava Petráše vám zase pomůže s motivací, sebedůvěrou, koncentrací a zvládáním tlaku.
  Poštovné je v ceně. 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 35.46
  (CZK 899)
 • remaining 40 from 50
  Plakát Horníci od Ilony Polanski (limitovaná edice s podpisem)

  Výzdoba svatostánku. Stýská se vám po pokojíčku plném fotbalových plakátů? Messiho ani Ronalda pro vás nemáme, nabízíme ale něco lepšího – unikátní limitovanou edici (pouze 50 číslovaných kusů s podpisem autorky) s ilustrací od Ilony Polanski. Závidět vám bude i ten nejpřísnější bytový designér. Stylový plakát Horníci, připomínající začátky fotbalu na Ostravsku, o rozměrech 500 × 707 mm a gramáži 200 g/m² na matné křídě vám dorazí poštou, zabalený v ochranném tubusu.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 39.41
  (CZK 999)
 • remaining 44 from 50
  Plakát Berlín od Ilony Polanski (limitovaná edice s podpisem)

  Výzdoba svatostánku. Stýská se vám po pokojíčku plném fotbalových plakátů? Messiho ani Ronalda pro vás nemáme, nabízíme ale něco lepšího – unikátní limitovanou edici (pouze 50 číslovaných kusů s podpisem autorky) s ilustrací od Ilony Polanski. Závidět vám bude i ten nejpřísnější bytový designér. Stylový plakát Berlín, připomínající fotbalovou historii Berlína, o rozměrech 500 × 707 mm a gramáži 200 g/m² na matné křídě vám dorazí poštou, zabalený v ochranném tubusu.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 39.41
  (CZK 999)
 • remaining 7 from 10
  Pozvánka na křest knihy

  Slavnostní hostovačka. Až si na křtu knížky Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy půjdeme ťuknout na úspěšnou crowdfundingovou kampaň, vezmeme vás spolu s našimi podporovateli z fotbalového a kulturního prostředí mezi sebe. Dobrá nálada, skvělé občerstvení i slavnostní atmosféra samozřejmostí. Křest proběhne do tří měsíců po vydání knihy v Praze. Na podrobnostech se domluvíme e-mailem (redakce@footballclub.cz) po skončení kampaně.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 39.41
  (CZK 999)
 • remaining 10 from 10
  Kniha + voucher na fotbalové plakáty 442prints

  Hvězdy na zdi. Je libo Haalanda, Maradonu nebo snad San Siro a Anfield? Spolu s knihou Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy si můžete pořídit i voucher na 500 korun na nákup v e-shopu 442prints.cz s fotbalovými plakáty legendárních fotbalistů a stadionů.
  Poštovné je v ceně. 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 39.41
  (CZK 999)
 • sold 22
  Kniha + roční předplatné magazínu Football Club

  Nikdy nemám dost! Že vám jen kniha nestačí? Než se jednou vrhneme na další, tak si díky této odměně budete moci zkrátit čekání ročním předplatným našeho tištěného magazínu. Každé tři měsíce vám do schránky přihrajeme nálož nových příběhů, analýz, zajímavostí i souvislostí. Poštovné v ceně. Stávajícím předplatitelům nastavíme vše tak, aby na sebe předplatné navazovalo.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 44.50
  (CZK 1,128)
 • remaining 7 from 8
  Na pivo s redakcí Football Clubu

  Zajdem na „jedno“. Poznejte redakci Football Clubu nad půllitrem dobrého piva. Skvělá atmosféra, historky ze zákulisí i dlouhé debaty nejen o fotbale garantovány! Akce proběhne v některé z pražských hospůdek. Na podrobnostech se domluvíme e-mailem (redakce@footballclub.cz) po skončení kampaně.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 55.19
  (CZK 1,399)
 • remaining 12 from 12
  Unikátní taktická přednáška + poděkování v knize

  Majn taktik? Zkoušet šúšn sice nebudeme a spínací brýle taky nemáme, ale i tak pro vás připravíme unikátní analýzu moderních fotbalových trendů a taktik. Díky našemu spolupracovníkovi, taktickému mágovi Vojtovi Mrklasovi (známému pod twitterovým účtem @kridelnikv) nahlédnete pod ruce předních světových koučů. Dobrá nálada a občerstvení samozřejmostí. Při nákupu této odměny vám navíc jmenovitě poděkujeme v úvodu naší knihy. Přednáška a s ní spojená diskuze bude trvat přibližně 90 minut a proběhne v kancelářích vydavatelství NextPage Media v Praze na Chodově na základě domluvy účastníků do půl roku po skončení kampaně. Na podrobnostech se domluvíme e-mailem (redakce@footballclub.cz) po skončení kampaně.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 59.13
  (CZK 1,499)
 • remaining 2 from 5
  Kniha Football Club + Mikina Heroine

  Girl Power. Ženský fotbal je pro nás důležité téma, stejně jako boj o rovnoprávnost. I proto spolupracujeme s naším sesterským magazín Heroine. Ten nám do crowdfundingu věnoval parádní černé mikiny s kapucou a hrdinským logem Heroine na hrudi. Mikina je v unisexovém provedení. Dostupná pouze ve variantě oversized (odpovídá velikosti L) s rozměry: obvod hrudníku – 114 cm, délka mikiny – 74 cm, délka rukávu – 80,5 cm. 
  Poštovné je v ceně. 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 59.13
  (CZK 1,499)
 • remaining 5 from 8
  Fotbálek s redakcí Football Clubu + poděkování v knize

  Mistrák. Obléct dres, natáhnout štulpny, zavázat kopačky a jde se na plac! S klávesnicí a Wordem nám to jde sice líp než s míčem na hřišti, i tak ale máme v redakci několik talentovaných fotbalistů, se kterými můžete změřit síly v jedinečném zápase. Počítá se samozřejmě i s důkladným pozápasovým rozborem u piva. Při nákupu této odměny vám navíc jmenovitě poděkujeme v úvodu naší knihy. Fotbálek bude trvat přibližně 90 minut a proběhne na některém z pražských hřišť s umělou trávou na základě domluvy účastníků v prvním pololetí roku 2023. Na podrobnostech se domluvíme e-mailem (redakce@footballclub.cz) po skončení kampaně.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 78.86
  (CZK 1,999)
 • remaining 2 from 3
  Na fotbal s legendárním fanklubem The Blansko Klobása + poděkování v knize

  Nezapomenutelný groundhopping. Jeden z nejoblíbenějších textů v historii Football Clubu se vrací a vy můžete být součástí! Vzpomínáte na příběh britského fanouška z Brna, který vyměnil Premier League i českou ligu za poetiku nižších soutěží a začal objevovat Moravu a její kulinářské speciality při domácích zápasech i výjezdech s FK Blansko? Do knihy napsal po 4 letech pokračování svého příběhu. A pokud si vyberete tuto odměnu, můžete atmosféru tohoto fanklubu na vybraném utkání Blanska v MSFL ochutnat přímo s ním. Klobása zaručena! Navíc vám jmenovitě poděkujeme za podporu v úvodu naší knihy. Na podrobnostech se domluvíme e-mailem (redakce@footballclub.cz) po skončení kampaně.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 98.58
  (CZK 2,499)
 • remaining 5 from 5
  Partnerství jednoho dílu Football Club Podcastu + poděkování v knize

  Vedoucí kotle Football Clubu. Chcete, aby o vás slyšely tisíce fotbalových fanoušků z celého Česka? Díky téhle odměně se můžete stát partnerem jednoho vydání našeho podcastu, ve kterém vás nebo vaši firmu v úvodu a na konci podcastu zmíníme jako partnera vysílání. Při nákupu této odměny vám navíc jmenovitě poděkujeme v úvodu naší knihy.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 315.54
  (CZK 7,999)
 • remaining 9 from 10
  Doživotní předplatné magazínu Football Club + poděkování v knize

  Nikdy nepískáme konec! Nechcete o Football Club nikdy přijít? S doživotním předplatným Football Clubu odpadne každoroční starost s prodlužováním, a pokud nám to fakt půjde, můžete i pořádně ušetřit… Do té doby vás může hřát alespoň to, že jste nám k 5. narozeninám udělali radost, kterou by nám záviděl i zarytý fanda defenzivního fotbalu při pohledu na skóre v první minutě. Při nákupu této odměny vám navíc jmenovitě poděkujeme v úvodu naší knihy.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 394.44
  (CZK 9,999)
 • remaining 1 from 3
  All in balíček

  Odměna pro srdcaře. Nemůžete se rozhodnout, kterou z lákavých odměn vybrat? Pro největší příznivce Football Clubu jsme sestavili balíček, který zahrnuje ty nejlákavější. Jedním nákupem si tak můžete zajistit doživotní předplatné čtvrtletníku Football Club, knížku FC s jmenovitým poděkováním v jejím úvodu, pozvánku na křest i na pivo s redakcí a jako bonus vás přizveme i na společný fotbálek. Na podrobnostech se domluvíme e-mailem (redakce@footballclub.cz) po skončení kampaně.    

  Reward delivery: on address, in a year after the Hithit project end

  EUR 433.93
  (CZK 11,000)
 • remaining 1 from 1
  Kartičky dělníků z Kataru – podpořte rodiny hrdinů MS 2022 + poděkování v knize

  Dobrý skutek. Podpořte rodiny těch, kteří se z Kataru nikdy nevrátí domů. Při budování infrastruktury pro MS 2022 zemřely tisíce zahraničních pracovníků. Získejte jediné v Česku dostupné vydání extrémně limitované série portrétů těchto dělníků ve stylu fotbalových kartiček – vše s posvěcením jejich rodin. Football Club je s nimi v kontaktu díky mediálnímu partnerství se švédským projektem Blankspot, který jejich příběhy medializuje. Téma je i součástí knihy. Příspěvek se rozdělí na třetiny rovným dílem mezi rodiny dělníků, Blankspot a knihu FC. Jmenovité poděkování v knize za podporu je samozřejmostí.
  Poštovné je v ceně. 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 1,183.39
  (CZK 29,999)
 • remaining 1 from 2
  Generální partnerství – celostrana v knize

  Generální partner. Staňte se hlavním partnerem knihy a získejte nejen srdce všech v redakci Football Clubu, ale také celou stranu v knize, díky které o vás nebo o vaší firmě uslyší každý zarytý fanoušek. Jako bonus ještě přihodíme rozhovor s vámi o fotbalu na našem webu FootballClub.cz. Kniha a pozvánka na křest samozřejmostí.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 2,327.42
  (CZK 59,000)
 • Sold out!!
  Kniha Football Club + kniha Víc než zápas

  „Když se naskytne příležitost, budeme jednat.“ Získejte pro svou knihovnu rovnou dvě posily! S knihou Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy procestujete celý svět, kniha Víc než zápas od spolupracovníka Football Clubu, geografa Miroslava Šifty, vám zase přiblíží nepřekonatelnou atmosféru anglických derby. Poštovné obou knih v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 43.35
  (CZK 1,099)
 • Sold out!!
  Kniha + Plakát Vršovické derby

  Klokaní ráj. Pořiďte si naši knížku Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy a k tomu parádní plakát Vršovické derby od Luka Tomskiho z ilustrátorského studia Tomski&Polanski. Malé pražské derby odehrávající se na legendárním stadionu Bohemky v Ďolíčku tak budete mít stále před sebou. Rozměr: 70x50 cm. Vysoce kvalitní Giclée tisk na litografickém papíře. Každý poster je podepsaný, označený hlubotiskem a s certifikátem originality. Plakát vám dorazí poštou, zabalený v ochranném tubusu.
  Poštovné je v ceně. 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 51.24
  (CZK 1,299)
 • Sold out!!
  Kniha + výtisk Football Clubu číslo 15 + poděkování v knize

  Legendární posila. Po Football Clubu číslo 15 s Diegem Maradonou na titulce se v době vydání jen zaprášilo. Zkrátka beznadějně vyprodané. Nyní si ovšem sbírku Football Clubu můžete o tohle legendární číslo doplnit! Tři kousky jsme vyštrachali z vlastních knihovniček a podepsali redakcí. Při nákupu této odměny vám navíc jmenovitě poděkujeme v úvodu naší knihy.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 78.86
  (CZK 1,999)
 • Sold out!!
  Na fotbal s Karlem Häringem + poděkování v knize

  Fotbal pod pokličkou. Vyberte si jeden z pražských klubů a navštivte jeho zápas spolu s šéfredaktorem Football Clubu Karlem Häringem, který bude připraven na vaše zvídavé otázky. Dozvíte se tak vše kolem dění v redakci Football Clubu a také spoustu zajímavostí z fotbalového prostředí. Při nákupu této odměny vám navíc jmenovitě poděkujeme v úvodu naší knihy. Návštěva zápasu proběhne na jaře 2023 na vybraném utkání některého z pražských prvoligových klubů. Na podrobnostech se domluvíme e-mailem (redakce@footballclub.cz) po skončení kampaně.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 98.58
  (CZK 2,499)
 • Sold out!!
  Setkání s Janem Jiráněm + lístky do Ypsilonky

  Faktor Ypsilon. Mezi spolupracovníky a podporovatele našeho magazínu patří i herec Jan Jiráň ze Studia Ypsilon, jehož povídku si budete moci přečíst v naší knížce. Máme pro vás ale mnohem víc. Vyrazte s námi a Janem na pivo (nebo víno) do některé z pražských hospůdek, popovídat si o fotbale, divadle, životě… a jako bonus ještě dostanete lístek na představení Pánská šatna, ve kterém excelují Jiří Lábus, Martin Dejdar a další herci Ypsilonky. Navíc vám jmenovitě poděkujeme za podporu v úvodu naší knihy. Na podrobnostech se domluvíme e-mailem (redakce@footballclub.cz) po skončení kampaně. 

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 98.58
  (CZK 2,499)
 • Sold out!!
  Partnerství jednoho dílu Football Club Podcastu + poděkování v knize

  Vedoucí kotle Football Clubu. Chcete, aby o vás slyšely tisíce fotbalových fanoušků z celého Česka? Díky téhle odměně se můžete stát partnerem jednoho vydání našeho podcastu, ve kterém vás nebo vaši firmu v úvodu a na konci podcastu zmíníme jako partnera vysílání. Při nákupu této odměny vám navíc jmenovitě poděkujeme v úvodu naší knihy.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 315.54
  (CZK 7,999)