SHU-exkluzivní karbonová lžíce

Podpořte výrobu jedinečné moderní designové lžíce na boty SHU! Je vyrobena ze speciálního kovaného karbonu, který dává lžíci nejen moderní vzhled, ale také potřebnou odolnost. Rádi bychom se od prototypu posunuli k malosériové výrobě.

Author: Michal Ondrej

 • Kompletní produkt ve spojeni s Nike teniskami

 • Finální podoba nabízeného produktu.

 • Otvor v SHU lze využít pro snadnou manipulaci.

 • Dokonalý lesk, který dá vyniknout kráse karbonui.

 • Prostě SHU!

 • Vizitky, které je možné také nabídnout.

EUR 0
pledged of EUR 6,154

0%

0% completed

0 contributors pledged

Technology, Design

Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Česko

All or nothing. Project finished on Oct 23, 2022 at 13:48.

Show all rewards

Jak to začalo

Michalovi Ondrejovi nebyla manuální práce nikdy proti srsti. Přestože se kariérně pohyboval především v administrativě mezinárodních firem, stále ho to táhlo k vytváření vlastních produktů, jež by jej naplňovaly. Když se poté vrátil ze zahraničí do České republiky a kvůli práci se přestěhoval do Karlových Varů, rozhodl se pronajmout garáž a zkusit vyrobit svůj první karbonový díl na motorku svého bratra. Jeho snažení se vyplatilo a díl se podařilo vyrobit. Následovalo zamyšlení, jak by se jeho zručnost a drive daly dále využít. Proto se spojil se svým dlouholetým kamarádem Tomášem Rozumem, který již několik let pracuje jako Creative Desinger pro renomovanou firmu Jaguar Land Rover ve Spojeném království. Výsledkem prvního několikadenního brainstormingu byla jasná představa o prvnímu společnému produktu, a to karbonové lžíci na boty. Tomáš byl zodpovědný za design a Michal vyrobil první karbonové prototypy. Celkem rychle si ovšem uvědomili, že bude potřeba přesnějších forem a kvalitního zpracování. Velkou náhodou Michal v tu dobu narazil na Tomáše Havlana z Ostrova, který potřebné chybějící zkušenosti dokázal nabídnout. Díky velkému nadšení pro projekt, znalostem z oblasti obrábění a 3D tisku a také strojovému vybavení tak mohla začít spolupráce, kterou v roce 2021 nazvali FORGED THREE. Výsledkem společné práce a prvním produktem je pak nabízená designová lžíce na boty s názvem SHU, jejíž hlavní část je vyrobena z kovaného karbonu. Je to produkt, na který jsme velmi hrdí a těší nás, že Vám jej můžeme touto cestou nabídnout.  

 

Co je náš cíl?

Našim cílem je nabídnout kvalitní a funkční designový produkt, který se stane součástí Vašeho každodenního života a bude ozdobou Vašeho interiéru. Zároveň bychom rádi produktem ukázali nové možnosti moderních technologií a využití nezpracovaného karbonového materiálu z výroby s důrazem na životní prostředí. Nevyužitá suchá vlákna by jinak skončila na skládce, protože je nelze jinak recyklovat. Rádi bychom se od prototypu posunuli k malosériové výrobě.

 

Detaily

Spojení unikátního designu a kreativního přístupu k výrobě karbonových dílů dalo možnost vzniku produktu s názvem SHU, stylové lžíci na boty z nevyužitého střihaného karbonového vlákna.  Běžně je tento materiál považován za odpad při výrobě a není jej tedy možné dál využít k výrobě lehkých a pevných dílů na automobily či motocykly. Tento materiál se stal inspirací a my naplno využili jeho zbývající potenciál, umožňující vytvoření jedinečného vzhledu a robustnosti produktu díky karbonové struktuře. Každý kus je tak originál. SHU je navrženo symetricky a inspirací se nám stal mimo jiné symbol yin-yang. Design využívá logická řešení a spojuje jednoduchost, eleganci a moderní materiály. Výsledkem je tak jedinečný produkt, jež je funkčním doplňkem běžného života. Součástí produktu SHU je také kovový jednoduchý držák, umožňující umístění na zeď tak, aby byl produkt vždy po ruce. Konektivita mezi držákem a lžící na boty je zajištěna pomocí magnetu a dokonalému tvarovému styku.

Kdo jsme?

FORGED THREE, jak již sám název napovídá, je tvořen třemi členy, kamarády, které spojuje nadšení pro tvorbu designových produktů a práce s neobvyklými a moderních materiály a technologiemi. Společně jsme vytvořili silný tým, který Vám je schopen nabídnout komplexní kompozitní řešení od designu, přes vývoj až po samotnou realizaci a logistiku.

Proč to děláme?

Toužíme vytvářet kvalitní produkty, které budou lidem vytvářet úsměv na tváři každý den, a to nejen svojí funkčnosti, ale také moderním vzhledem. Rádi bychom karbonové produkty zpřístupnili lidem a chtěli se stát výrobcem jedinečných, kvalitních a vysoce žádaných produktů. 

Na co přesně potřebujeme peníze?

Rádi bychom se posunuli od prototypu k malosériové výrobě. Potřebujeme finance na pokračování projektu, především na výrobu hliníkové formy, která nám zaručí, že budeme schopni vyrobit všechny kusy pro naše zákazníky. Ted vyrábíme z prototypové formy která se rychle opotřebuje a má životnost na výrobu jenom pár kusu.

Proč volíme cestu crowdfundingu?

Hned na začátku našeho fungování jsme si chtěli vyzkoušet, že jsme schopni oslovit lidi něčím jedinečným. Něco, co je krásné a funkční zároveň. Tato cesta crowdfundingu je moderní a dá nám také skvělou zpětnou vazbu.

Proč Hithit?

Je to lokální platforma, věříme jí a má skvělé reference. Doufáme proto, že i nám pomůže uspět.

Co plánujeme do budoucna?

Plánujeme dále tvrdě pracovat na inovativních projektech, které posouvají hranice toho, co jde z kompozitních materiálu vyrobit.

V jaké fázi jsme s výrobou nyní?

Aktuálně máme perfektní prototypový kus, který se využívá především pro marketingové účely. Dále máme odladěný výrobní proces, který bychom nyní rádi přetransformovali v malosériovou výrobu, k čemuž by nám výrazně pomohla kvalitní kovová forma pro zajištění konstantní kvality. Také krabička je aktuálně jen jedna. Tom ji udělal komplet celou ručně.

Rádi bychom Vás požádali o pomoc s podporou našeho nápadu. Skoro dva roky jsme vyvíjeli tento produkt a všechny procesy kolem něj a moc rádi bychom to dotáhli do úspěšného konce a nabídli lidem něco, co tady ještě není.

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 0
  Dobro-pocitovka

  Lze libovolně navýšit.

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 4.10
  (CZK 100)
 • sold 0
  Samolepka Forged Three

  Samolepka s logem Forged Three v krásném dizajnovém provedení. Poštovné na adresu v ceně!

  Reward delivery: on address, in a week after the Hithit project end

  EUR 4.10
  (CZK 100)
 • remaining 20 from 20
  Karbonová vizitka

  Karbonová vizitka na míru dle vašich představ. Obsah nám pošlete a my Vám vyfrézujeme Váš unikátní dizajn primo na karbonovou vizitku. Doručení Zásilkovnou je již započteno v ceně odměny.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 24.62
  (CZK 600)
 • remaining 20 from 20
  Lžíce na boty SHU

  Jediněčná lžíce na boty z kovaného karbonu. Exkluzivní předprodej. Pro tuto kampaň nabízíme cenu o 20 procent nižší než v reálném prodeji po ukončení kampaně.
  Každý kus je originál.
  Doručení Zásilkovnou je již započteno v ceně odměny.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 205.13
  (CZK 5,000)
 • remaining 20 from 20
  Lžíce na boty SHU komplet

  Jediněčná lžíce na boty z kovaného karbonu, včetně krabičky, držáku na zeď a upevnění. Exkluzivní předprodej. Pro tuto kampaň nabízíme cenu o 20 procent nižší než v reálném prodeji po ukončení kampaně.
  Každý kus je originál.
  Doručení Zásilkovnou je již započteno v ceně odměny.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 246.15
  (CZK 6,000)
 • remaining 10 from 10
  SHU komplet s vlastnimi inicialy

  Jediněčná lžíce na boty z kovaného karbonu, s gravirovanim inicialu do hlinikoveho insertu. Včetně krabičky, držáku na zeď a upevnění. Exkluzivní předprodej. Pro tuto kampaň nabízíme cenu o 20 procent nižší než v reálném prodeji po ukončení kampaně.
  Každý kus je originál.
  Doručení Zásilkovnou je již započteno v ceně odměny.
   

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 287.18
  (CZK 7,000)