Klub Lúč a Prvá Komorná Divadelná Scéna v Trenčíne

Projekt, ktorý priestor Klubu Lúč pretvorí na funkčnú komornú divadelnú scénu,zároveň vizuálne a technicky vylepší súčasný stav klubu, spraví ho univerzálnejším pre všetky druhy akcií a stane sa aj pre divákov a návštevníkov atraktívnejší a komfortnejší.

500 Kč
vybráno z 77 445 Kč

0%

0% splněno

1 člověk přispěl

Umění

Zobrazit všechny odměny

Ako sa to začalo V roku 1995 sme založili trenčianske divadlo Kolomaž, venovali sa prevažne inscenáciám nonverbálneho charakteru. Mali sme vtedy 20 rokov. Ako nadšenci sme sa dostali na vysoké školy umeleckého charakteru a niektorí z nás končili v Bratislave, iní v Prahe. Po štúdiách nás, ako sa vraví, osud opäť priviedol na rodnú hrudu. Začali sme organizovať multižánrové kultúrne podujatia a svoje útočisko našli v Klube Lúč v Trenčíne. Písal sa rok 2005. Lúč sídli v mestských priestoroch, platíme nájom a keďže je klubový priestor poznačený patinou veku, súrne potrebuje rekonštrukciu. Rozhodli sme sa, že ju spojíme s vybudovaním Prvej komornej divadelnej scény v Trenčíne. Naše mesto divadlo nemá. Aspoň, takto, v malom, ale predsa. Bez grantov a dotácií, vlastnými prostriedkami a - spolu s Vami.

Čo je náš cieľ? Renovácia okien a spoločných chodieb, úprava stien,revitalizácia fasády v klubovej časti objektu, zhotovenie svetelných rámp, elektroinštalácia, javisková technológia, osadenie divadelných výkrytov, mobilné pódium, zvuková technika, podlahová krytina - baletizol.

Detaily Máme históriu.Máme príbeh.Už od roku 1968. Sme v priestore, ktorý dýcha kultúrou niekoľko desaťročí a my cítime zodpovednosť za jeho súčasný stav.V Trenčíne nie je divadelná scéna. Ale môže byť. Aj s Vašim pričinením môžme Klub Lúč pretvoriť na funkčnú komornú divadelnú scénu.S odkazom na to,že ten priestor si to zaslúži.Ako aj jeho návštevníci. Lúč renovácie pozitívne osvieti všetkých,ktorým na menšinovej kultúre v Trenčíne záleží.Pracujeme pre Vás, v podmienkach,v ktorých platíme nájom za užívanie priestorov,náš zámer nie je vygrantovaný a my chceme dokázať NIEČO VIAC.Na vlastné náklady, ale aj s Vašou pomocou.Potrebujeme kompletné divadelné svietenie, rampy, elektroinštaláciu. Plánujeme rekonštruovať mestský majetok, investovať do cudzieho. Výmena okien, podlahových krytín, prechodových chodieb na sociálne zariadenia - to je len časť z plánovaných nákladov na rekonštrukciu. V tých mestských priestoroch organizujeme viac ako 100 kultúrnych podujatí ročne. A chceme ich v krajšom šate.

... a ešte niečo navyše Budeme prví a jedineční - a to sa cení.

Kto sme? Sme občianske združenie Kolomaž, robíme divadlo pre dospelých aj deti, organizujeme koncerty, výstavy, medzinárodný festival divadla jedného herca Sám na Javisku a iné multižánrové podujatia.

Prečo to robíme? Robíme to preto, lebo nás to baví a myslíme si, že naše úsilie má zmysel. Robíme to pre ľudí. Náš projekt začíname, pretože chceme NIEČO VIAC. Niečo viac v zmysle skvalitnenia priestorov, v ktorých robíme ako aj vybudovania prvého divadla v Trenčíne. A robíme to bez dotácií a grantov.

Komentáře

Vyberte si odměnu za váš příspěvek

 • 0

  Vaše meno bude zvečnené v priestoroch nového divadla v Trenčíne.

  Doručení odměny: Do čtvrt roku

  100 Kč
 • 1

  Tričko Prvá komorná divadelná scéna. Vaše meno bude zvečnené v priestoroch prvého divadla v Trenčíne.

  Doručení odměny: Do čtvrt roku

  500 Kč
 • 0

  Voľný vstup na všetky podujatia v Prvej komornej divadelnej scéne do konca roku 2013. Tričko Prvá komorná divadelná scéna. Vaše meno bude zvečnené v priestoroch nového divadla v Trenčíne.

  Doručení odměny: Do čtvrt roku

  3 000 Kč
 • 0

  Voľný vstup na všetky podujatia v Klube Lúč a v Prvej komornej divadelnej scéne v do konca roku 2013. Vaše meno bude zvečnené v priestoroch nového divadla v Trenčíne. Tričko Prvá komorná divadelná scéna.

  Doručení odměny: Do čtvrt roku

  5 000 Kč
 • 5 z 5

  Voľný vstup na všetky podujatia v Klube Lúč a v Prvej komornej divadelnej scéne v do konca roku 2013 a do konca júna 2014. Vaše meno bude zvečnené v priestoroch nového divadla v Trenčíne. Tričko Prvá komorná divadelná scéna.

  Doručení odměny: Do čtvrt roku

  15 000 Kč
 • 3 z 3

  Voľný vstup na všetky podujatia v Klube Lúč a v Prvej komornej divadelnej scéne v do konca roku 2013 a na celý rok 2014. Vaše meno bude zvečnené v priestoroch nového divadla v Trenčíne. Tričko Prvá komorná divadelná scéna.

  Doručení odměny: Do čtvrt roku

  25 000 Kč