Potíže s Mirečkem aneb Příběh z lesních tišin

Chcete vlastnit neotřelý fotokomiks o životě lesních tvorů s osudy tak pohnutými, že vám připomenou vaše vlastní? Aneb příběh velké ztráty, které předchází nečekaný nález. Spolkne lesní tvor granátomet? Jaké limity mají myslivecké posedy? Máme odpověď!

Autor: Ohlasy

1 972 €
vybrané z 1 027 €

192%

192% splnené

100 ľudí prispelo

Literatúra, Fotografie

Boskovice, Jihomoravský kraj, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Původně jsme chtěli natočit film. Ve filmech ovšem obvykle hrají herci, se kterými jsou jen potíže (zejména když se na ně díváte). A tak jsme je vyměnili za loutky. Ty se ovšem, jak dobře známo, nehýbou (aspoň když se na ně díváte). A tak jsme film vyměnili za fotokomiks.

Po třech letech práce se ukázalo, že naším hlavním problémem nebyli ani herci, ani loutky – naším hlavním problémem jsme my sami. Hrozilo, že stejně jako se z hraného filmu stal film loutkový a z něj komiks s loutkami, stane se dál z komiksu s loutkami pouze příběh o komiksu s loutkami a z něj následně vzpomínka na příběh o komiksu s loutkami.

Naštěstí už byla většina práce hotová a nepodařilo se nám ji ututlat před okolím, a tak nám bylo trapné všechno zahodit (zejména když se na nás ostatní dívají). A navíc, přiznejme si to, jsme si příběh dvou lesních kmotrů, Monínka s Bibenem, zamilovali. Když Monínek nejistým, ale přesvědčeným krokem sestupuje do podsvětí, aby zachránil svého přítele, nejeden z nás má v očích slzy – zčásti, pravda, při vzpomínce na nekonečné hodiny focení v promrzlých jeskyních kolem Vratíkova.

Komiks Potíže s Mirečkem aneb Příběh z lesních tišin je dílo trojice boskovických autorů. Autorem příběhu je boskovický filmový režisér a vypravěč Michal Griga alias Michal Příběhovič. Výtvarnou část tvoří fotografie boskovického fotografa Tomáše Znamenáčka, na kterých jsou inscenované postavy příběhu v podobě loutek – které speciálně pro tuto příležitost vytvořila rovněž boskovická výtvarnice Lenka Dokoupilová.

Na začátku byly Tomášovy fotky háčkovaného medvěda na výletě po Kunštátsku, Lenčiny loutky a Michalův nápad vymyslet a napsat příběh přímo pro ně. Na šťastném konci bude, doufejme, úspěšná crowdfundingová kampaň a kniha přímo pro vás.

Fotografie do komiksu vznikaly v okolí Boskovic, hlavně kolem hradu a vratíkovských jeskyní.

Rozpočet projektu

Celkem počítáme s náklady zhruba 80 tisíc, z toho 50 tisíc dělá tisk, 15 tisíc autorské honoráře, 10 tisíc honorář za sazbu a grafické práce a 5 tisíc propagace. 40 tisíc jsme dostali v boskovickém městském grantovém systému, zbytek sháníme.

Aktuality

10.11.2021 Mireček míří do tiskárny

Milí a vážení spolutvůrcové, mecenášové, dobrodinci, kamarádi! Jak je vidět kolem, příroda se sice ukládá k zimnímu spánku, ale naše soudružská grupa nezahálí. Nejdříve je nám milou povinností poděkovat za vaši podporu, za vaši důvěru projevenou zelenými a jinak barevnými papírky na našem účtu.…

Viacej

11.10.2021 Dobré skutky denně!

Milí přátelé lesního tvorstva! Milí přítelínkové! Jsme velice, ba přímo převelice potěšeni vaší podporou naší (a teď už i vaší) knížky. Chápeme to všichni společně dobře – teprve čtenáři tvoří knihu, vyprávějí příběh a vdechují život postavám. Díky vám nabývá naše společná práce smysl a hrdinové…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 9 Držím vám palce!

  Knihu nechci, případně si ji koupím, až bude hotová, ale chci přispět k tomu, aby vznikla. (Tip: Odměnu jde libovolně navýšit!)

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  4,11 €
  (100 Kč)
 • 43 Chci knihu

  Chci dostat hotovou knihu a vyzvednu si ji osobně na křtu.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  12,32 €
  (300 Kč)
 • 39 Chci knihu poštou

  Chci dostat hotovou knihu, pošlete mi ji prosím poštou.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  16,43 €
  (400 Kč)
 • 7 Chci knihu a plakát s lesním tvorem

  Chci dostat hotovou knihu a plakát jednoho z hrdinů, vyzvednu si je osobně na křtu.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  61,61 €
  (1 500 Kč)
 • 1 Chci knihu a plakát s lesním tvorem, poštou

  Nejvíc chci dostat hotovou knihu a plakát jednoho z hrdinů, pošlete mi je prosím poštou.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  61,61 €
  (1 500 Kč)
 • Vypredané!! Setkání s vypravěčem

  Pozvěte si vypravěče k sobě domů nebo kamkoliv jinam do 30 kilometrů od vratíkovských jeskyní a nechte si vyprávět příběh podle vlastní volby!

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  123,23 €
  (3 000 Kč)
 • 1 z 1 Setkání s vypravěčem

  Pozvěte si vypravěče k sobě domů nebo kamkoliv jinam do 30 kilometrů od vratíkovských jeskyní a nechte si vyprávět příběh podle vlastní volby!

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  123,23 €
  (3 000 Kč)