CD Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Vznik nového alba Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers k 25. výročí existence a zachování dobré věci - SWING NYLONOVÉHO VĚKU! Prosíme, pomozte předplacenou koupí CD jeho samotné zrození! A možná i něco víc...

 • A takto bude vypadat i tvůj disk, náš příznivče!

 • Takto živo bývá v naší Lucerně!

 • Jsme nažhavení a natěšení tvořit!

 • Mnohokrát vám všem děkujeme za pomoc a vstřícnost!

 • Ve chvílích odpočinku na zahradě vily Tugendhat

31 872 €
vybrané z 18 219 €

174%

174% splnené

1 108 ľudí prispelo

Hudba, Umenie

Všetko alebo nič. Projekt skončil 5.4.2021 v 12:00.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Letos slavíme jubilejní 25. sezónu existence našeho bandu. Jak? Sedíme doma. O dloubání se v nose diskrétně pomlčíme. To je nějaká oslava? Ani náhodou! Místo abychom koncertovali po vlastech českých či Evropě a propadali spolu s diváky čiré euforii zachváceni duněním swingových fláků, tak... ehm... nic. 

Co je náš cíl?

Hodláme natočit další album, které bychom vydali na CD. A pokud by se zadařilo - s radostí doplníme též speciální edicí černé LP desky a taktéž našeho nového hudebního klipu.

Detaily

Jsme netrpěliví, nažhavení a chceme to změnit! Takže když nemůžeme do koncertních sálů a divadel, rozhodli jsme se zavřít ve studiu a točit. Mnozí příznivci a posluchači nás o nové nahrávky žádají už drahný čas, tak rádi konečně vyhovíme! Potřebujeme ale pomoci – v dnešní složité době se nám samozřejmě nedostává financí na výrobu. Pojďte si tedy dopředu předplatit CD, které z vašich prostředků předem zaslaných, nahrajeme, vytvoříme i vydáme, a až bude hotové, s radostí vám jej zašleme (de facto za nižší cenu, než bude nakonec ta prodejní) - ještě než bude vypuštěno na trh - a s podpisy našich sólistů! 

Jdete do toho s námi? Vaši Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

... a ještě něco navíc

K našemu CD obvykle patří také náš milovaný vinyl. Záleží tedy také na tom, kolik financí se podaří sesbírat, a případně bychom rovnou pořídili i speciální edici černé LP desky. Vzhledem k nepoměru počtu skladeb, které může obsahovat CD a vinylová deska, by pravděpodobně šlo o vinylové dvojalbum. Takové vinylové dvoualbum by bylo ovšem znamenalo dalších 100.000 Kč, jež bychom ke zde uváděné cílové částce potřebovali nasbírat navíc... A pokud by se nám zde podařilo navíc získat ještě nějaké další finance, rádi bychom natočili i klip. V takovém případě se nabízí, že by ti, kteří si album „předplatili“ a dostanou je tzv. přednostně, mohli jakousi anketou vyvolit favoritní píseň, kterou by rádi spatřili následně zpracovanou i obrazově. Výrobu klipu odhadujeme opět na částku okolo 100.000 Kč, takže podaří-li se dobrá věc a vy, naši milí příznivci, náš projekt posvětíte souhrnou sumou převyšující 600.000 Kč, vznikne s velkou pravděpodobností vše námi naplánované - jak radostná představa a jak milé obohacení české swingové hudby!

Vše bychom rádi termínově směřovali k našemu tradičnímu předvánočnímu koncertu ve Velkém sálu pražské Lucerny. Pro letošní rok máme sál rezervovaný na 5. prosinec 2021. V tuto chvíli samozřejmě nedokážeme - vzhledem k světové pandemické situaci - předjímat, zda koncert opravdu budeme moci uskutečnit, nicméně my jsme připraveni a do Lucerny se již nyní opět velice těšíme! 

P. S. Po pár dnech existence tohoto našeho projektu sledujeme enormní zájem o avizovanou vinylovou dlouhohrající desku a vnímáme rovněž velké množství dotazů stran její výroby či zařazení do odměn. Jsme nadšení, že je mezi vámi tolik milovníků krásného zvuku! I nám se lahodný, hřejivý a decentně křupkavý zvuk gramofonových desek velmi líbí! A s tímto vědomím jsme se nakonec rozhodli, že mezi odměny již nyní zařadíme i vinylové album, třebaže v tuto chvíli ještě není suma dostatečně vysoká ani na základ a výrobu CD, natožpak na onen zmiňovaný vinyl. Vede nás k tomu přesvědčení, že se dobrá věc vskutku nakonec díky dobré vůli i příspěvkům vás všech podaří, a navíc nám došlo, že si vlastně obě tato média mohou v konečném důsledku vzájemně pomoci - nyní vinyl pomůže výrobě CD a posléze, kdyby se (nemalujte ty čerty na zeď!) nevybralo hned na začátku peněz dost, postupným prodejem vyhotovených CD dokážeme doplnit další potřebné finance na výrobu stejně zamýšlené dlouhohrající desky. A protože jsou hudební fajnšmekři trpěliví, věříme, že ti, kdož si objednají naše nové album z vinylu, se na nás nebudou příliš zlobit, kdyby se stalo, že výroba LP se (nedejbože) překulí až do příštího roku... Každopádně si můžete být jistí, že vše, co zde nabízíme, realizováno bude, a to s velkou radostí i v kvalitě, jakým jste u nás za ta léta již přivykli! Tak tedy: nebojte se ničehož nic - jdeme i do vinylu! 

P. P. S. Je to senzace - do konce sbírky k vytvoření alba k našemu 25. výročí zbývá ještě několik dní a my vidíme, že na CD i vinyl finanční prostředky k dispozici máme, přičemž s radostí sledujeme, že se částka naplňuje i směrem k výrobě zamýšleného hudebního videa! Pokud jsme tedy vše odhadovali správně, natočíme po mnoha letech náš nový klip!  Inu, to se vlastně ještě uvidí… Každopádně již nyní mnohokrát děkujeme za podporu našeho projektu - těší nás vaše projevená důvěra, s jakou nám dáváte najevo, že neděláme plány nadarmo a že vás umíme zaujmout. 

Ještě jednou díky za projevené a předem také děkujeme za další neutuchající podporu! 
Čili studio máme zarezervované (v tuto chvíli například řešíme detailnější kroky ke splnění v posledních dnech nezbytných hygienických opatření, která ještě navíc prodražují celý projekt), ale pomalu a jistě spějeme k okamžiku, kdy se do toho pustíme!

Kdo jsme?

Ondřej Havelka založil svoje Melody Makers před 25 lety, aby vzkřísil a hrál swingovou hudbu 30. a 40. let v autentické podobě, tedy tak jak zněla tehdy. „Autentická interpretace“ není nějaké formální zaklínadlo. Už řadu let se i klasičtí hudebníci vracejí tímto způsobem k hudbě baroka či klasicismu, protože díla starých mistrů hraná dobovým interpretačním stylem na dobové nástroje, pro které byla komponována, zní zcela jinak, krásněji. Stejně tak Melody Makers hrají originální swingové kusy v dobovém aranžérském stylu na původní dobové nástroje (zvláště historické saxofony jsou svým měkkým, ohebným tónem nenahraditelné) a tak si svým specifickým zvukem a výrazem vydobyli mimořádnou přízeň publika. Dnes jsou díky svým kvalitám považováni - a to nejen zasvěcenci - za jeden z nejlepších swingbandů svého druhu na světě. 

Proč to děláme?

Protože swing milujeme! Protože je žhavý, okouzlující, nesmrtelný! Protože ve své době swing nejen bavil publikum a přiváděl je do transu, ale byla to hudba svou strukturou velice sofistikovaná, která si svou rafinovaností nikterak nezadá s hudbou Bacha či Mozarta. Ale upřímně řečeno, na Bacha se nedá tak dobře trsat! 

Aktuality

20.3.2021 Jste skvělí, moc vám všem děkujeme!!!

Ano, klidně to znovu zopakujeme: "Jste skvělí a opravdu velice vám všem, co jste přispěli, děkujeme!" A stejně tak srdečně děkujeme i těm, co se rozhodli naši myšlenku šířit i dál - mezi své kamarády a známé!  Víme také, že mnozí z vás jste dokonce naši věc podpořili vícekrát - to nám dělá…

Viacej

7.3.2021 Že by vinyl...?

Naši milí, vnímáme vaše hojné vzkazy stran zařazení vinylové dlouhohrající desky do našich odměn... My se poněkud zdráháme, třebaže s nadějí a radostí sledujeme denní přírůstky příspěvků na naši společnou věc.  Musíme ovšem také konstatovat, že prozatím nemáme ani dost financí na vytvoření…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 137
  MP3

  Nahrávka v digitální podobě, jejíž odkaz ti pošleme ke stažení do emailové schránky.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  4,05 €
  (100 Kč)
 • predané 145
  CD

  Přednostní zaslání nového CD na tvou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  8,10 €
  (200 Kč)
 • predané 306
  CD S PODPISEM

  Přednostní zaslání podepsaného nového CD na tvou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  12,15 €
  (300 Kč)
 • predané 39
  CD S PODPISEM + 1 LUPEN

  Přednostní zaslání  podepsaného nového CD na tvou adresu + 1 vstupenka na náš koncert do pražské Lucerny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,24 €
  (500 Kč)
 • predané 11
  3 CD

  Přednostní zaslání 3 ks nového CD na tvou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  23,48 €
  (580 Kč)
 • predané 63
  1 VINYL S PODPISEM

  Přednostní zaslání  podepsané nové vinylové LP desky na tvou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  26,32 €
  (650 Kč)
 • predané 116
  1 VINYL S OSOBNÍM VĚNOVÁNÍM

  Přednostní zaslání nové vinylové LP desky  s osobním věnováním a podpisy sólistů na tvou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  28,34 €
  (700 Kč)
 • predané 13
  3 CD S PODPISEM

  Přednostní  zaslání 3 ks podepsaných nových CD na tvou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  35,22 €
  (870 Kč)
 • predané 1
  5 CD

  Přednostní  zaslání 5 ks nového CD na tvou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  38,46 €
  (950 Kč)
 • predané 192
  CD S OSOBNÍM VĚNOVÁNÍM + 2 LUPENY

  Přednostní zaslání nového CD s osobním věnováním a podpisy sólistů na tvou adresu + 2 vstupenky na náš koncert do pražské Lucerny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,49 €
  (1 000 Kč)
 • predané 7
  2 VINYLY S PODPISEM

  Přednostní zaslání 2 ks podepsané nové vinylové LP desky na tvou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  50,61 €
  (1 250 Kč)
 • predané 15
  2 VINYLY S OSOBNÍM VĚNOVÁNÍM

  Přednostní zaslání 2 ks nové vinylové LP desky s osobním věnováním a podpisy sólistů na tvou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  52,63 €
  (1 300 Kč)
 • predané 1
  5 CD S PODPISEM

  Přednostní zaslání 5 ks podepsaných nových CD na tvou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  56,68 €
  (1 400 Kč)
 • predané 30
  1 VINYL S OSOBNÍM VĚNOVÁNÍM + 2 LUPENY

  Přednostní zaslání nového LP s osobním věnováním a podpisy sólistů na tvou adresu + 2 vstupenky na náš koncert do pražské Lucerny.

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  60,73 €
  (1 500 Kč)
 • predané 2
  10 CD

  Přednostní  zaslání 10 ks nového CD na tvou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  74,90 €
  (1 850 Kč)
 • predané 0
  10 CD S PODPISEM

  Přednostní zaslání 10 ks podepsaných nových CD na tvou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  109,31 €
  (2 700 Kč)
 • predané 10
  CD S OSOBNÍM VĚNOVÁNÍM + 4 PRIMA LUPENY

  Přednostní zaslání nového CD  s osobním věnováním a podpisy sólistů na tvou adresu + 4 vstupenky s hezkým umístěním na náš pražský koncert v Lucerně, případně libovolný veřejný koncert kdekoliv si určíš, a to s možností návštěvy v zákulisí a setkání se všemi účinkujícími.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  202,43 €
  (5 000 Kč)
 • predané 3
  CD S OSOBNÍM VĚNOVÁNÍM A 2+2 PRIMA LUPENY

  Přednostní zaslání nového CD  s osobním věnováním a podpisy sólistů na tvou adresu + 2 vstupenky s hezkým umístěním na náš pražský koncert v Lucerně + 2 vstupenky na další libovolný veřejný koncert kdekoliv si určíš, a to s možností návštěvy v zákulisí a setkání se všemi účinkujícími.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  202,43 €
  (5 000 Kč)
 • predané 0
  25 CD S PODPISEM

  Přednostní zaslání 25 ks podepsaných nových CD na tvou adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  253,04 €
  (6 250 Kč)
 • zostáva 3 z 18
  2 CD S OSOBNÍM VĚNOVÁNÍM + 4 SUPER LUPENY + DALŠÍ

  2 kusy nového CD, které ti s osobním věnováním předá Ondřej Havelka na koncertě v Lucerně.   Tvé jméno bude taktéž zmíněno v brožurce nově vydaného alba. Dále získáš 4 vstupenky do první brázdy (případně jiného super umístění) na náš zmiňovaný koncert do Lucerny, kde budeš mít rovněž přístup za muzikanty i sólisty do zákulisí. Tam si s námi můžeš dát i malé občerstvení (sklenka vína či sektu, káva, čaj nebo něco malého k zakousnutí). Vyjde-li vinyl, bude i ten tvůj! (Jinak obdržíš  buď raritní předchozí 2LP Nás to tady furt baví, kteréžto je již zcela vyprodané - ovšem my pár kousků ještě k dispozici máme, nebo jiná naše CD podle tvého výběru...)

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  404,86 €
  (10 000 Kč)