Obrok 2015 - festival pro skauty

Pro tisíc mladých lidí chceme v roce 2015 uspořádat 8. ročník pětidenního festivalu Obrok, tentokrát na severu Čech v Liberci. Každý den bude jiný - připravíme workshopy se zajímavými lidmi, postavíme 4D kino na zelené louce, poznáme neznámé sporty, ...

 • Pozor vlna!

 • Chyť mě, jestli to dokážeš!

 • Vladimír Franz se skautským šátkem.

 • Netradiční sporty mají úspěch.

 • I skautský šátek může být růžový. :)

 • Mnoho pohledů - jeden svět.

 • Úsměv, prosím :)

 • Zdravíme státní vlajku.

 • Necháváme se inspirovat.

 • Pomáháme tam, kde je třeba.

 • Umíme se bavit i ve velkém množství.

 • Je libo obrázek namalovaný bradou?

 • Půjdeš se mnou na program? :-)

 • Jsme připraveni!

 • Párty ve skautském!

 • Junáci, vzhůru volá den, ...

 • Sloužíme.

2 081 €
vybrané z 1 851 €

112%

112% splnené

100 ľudí prispelo

Komunita, Nadácia Vodafone

Liberec, Liberecký kraj, Česká republika

Zobraziť všetky odmeny

Skauting - děláme svět lepším

Ahoj Martine, ty děláš ten skauting. Proč?" Podobné otázky občas slýchávám od svých kamarádů či kolegů v práci. Dělám skauting, protože mě posouvá v životě dopředu, mezi skauty jsem poznal své přátele a jsem rád ve společenství lidí, kteří sdílejí podobné hodnoty. Tedy hrát fér, spolupracovat s ostatními, být ohleduplný k okolnímu prostředí a mít vztah k přírodě. Skauti se snaží žít život naživo a naplno. Zkrátka skauting je příležitost rozvíjet nejen sebe, ale i své okolí. A navíc i skrze své aktivity a pohled na svět se snažíme tvořit svět lepší! 

Co je cílem Obroku 2015? Víte, že...

Obrok 2015 bude plný skautů a skautek starších 15 let..? Festival pořádáme jako poděkování pro starší skauty, kteří každý týden pořádají výpravy s dětmi do přírody, učí je samostatnosti a připravují pro ně zajímavý program. Na vlastní skautský program leckdy nezbývá čas. ​​

Mottem akce je: Čekám na signál... Tisíce družic, vysílačů, vedení a přijímačů, jak pilné včelky, rozsévají signál z květu na květ. V rámci programu dojde k nakopnutí regionálních skupin, které by se měly pokusit rozhýbat činnost starších skautů na území daných regionů. Tedy čekáme na signál

Obrok 2015 je osmým ročníkem této akce a poprvé se uskuteční v severních Čechách. Minulý Obrok se konal v září 2013 v těsné blízkosti Vodního hradu Švihov a předtím se akce konala třeba v Blansku, pevnosti Josefov nebo u Jindřichova Hradce. Obrok se stal za léta svého působení nedílnou součástí skautského dění v ČR. Festival je pětidenní a program bude i tentokrát věnován kultuře, sportu, ekologii, uměleckým a technickým workshopům, ale i hromadným hrám nebo vodním aktivitám. Festival si klade za cíl rozvoj komunitního života, navázání přátelství mezi lidmi stejného věku a to po celé ČR. 

Skauti a festival? Jde to vůbec dohromady?

No jistě! Vždycky rádi říkáme, že Obrok je vlastně tak trochu jiný festival.

Sloužíme. Vždy jeden obrokový den totiž pomáháme v neziskovkách, školách, školkách, muzeu a všude tam, kde je zrovna třeba. Zničíme nejedny pracovní rukavice a gelové nehty a za odměnu budeme usínat s dobrým pocitem, že jsme tu zase jednou nebyli jen sami pro sebe. 

Inspirujeme. Zveme a poznáváme odborníky a VIP osobnosti. Na minulé Obroky dorazil třeba Vladimír Franz, Karel Janeček, Václav Vorlíček, Dan Přibáň, Jindřich Šídlo, Robert Fulghum, Meda Mládková a další. Navíc většina z nich skauty osobně byla.

Hýbáme se. Snažíme se vyzkoušet nové sportovní a neokoukané aktivity, které zároveň inspirují a seznamují účastníky mezi sebou. 

Zažíváme nevídané. 3D kino v IMAXu viděl dnes každý druhý, ale už jste viděli 4D kino na zelené louce, které vyroste za minimální částku během půldne? Tak to jste ještě nebyli na Obroku. Zároveň nám v krvi vaří adrenalin při nečekaných aktivitách. A rozhodně na Obroku 2015 bude sportovní válka mezi Brňáky, Pražáky, Plzeňáky nebo Ostraváky. Kdo je lepší - Sparta, Slavia, Viktorka, Kometa nebo Baník?

Užíváme si života. Co by to bylo za festival, kdyby na něm nestála stage a aparatura. Každý večer se na pódiu objeví nějaký zajímavý interpret, divadelní inscenace nebo DJ, který zahraje svůj set. Už dávno totiž neplatí, co skaut - to automaticky pouhý fanoušek country a folku. I mezi skauty jsou totiž fanoušci ska, popu, One Direction, Justina Biebera, tvrdého rocku, death metalu či hiphopu. Zkrátka milujeme rozmanitost... 

Čím je Obrok výjimečný?

Zkrátka tím, že JE. Účastníci nemyslí jen na sebe, ale i na ostatní.

Radka Broučková, předsedkyně občanského sdružení klášter Chotěšov: Velkou pomocí byla pro nás práce dobrovolníků z okolí i jiných krajů, kteří do rekonstrukce investovali svůj volný čas a sílu. Je obdivuhodné, že i v dnešní uspěchané době se najdou lidé, kterým není naše kulturní dědictví lhostejné.“ 

Lukáš Bojčuk, kastelán Vodního hradu Švihov: „Pro nás byla pomoc účastníků Obroku velmi důležitá hlavně z toho důvodu, že v tom osazenstvu, ve kterém tady jsme, některé práce nestíháme. Dá se říct, že skauti nám ušetřili několik měsíců a možná i roků, než bychom se na to vlastními silami dostali.

Hana Goldschmidová, učitelka MŠ Luby: „Skauti nám přijeli pomoci s vykopáním základu pro pocitový chodník a živý plot v naší mateřské škole. Část se jich věnovala dětem, které byly nadšené. Připravili si pro ně různé hry. Skauti odvedli velký kus práce.“

Karel Janeček, matematika a miliardář: „Pro mě jsou iniciativy aktivních lidí a těch, kteří mají nějaké hodnoty, jako jsou například skauti, extrémně důležité. Jsem moc rád, že je mohu podpořit a že s takovými lidmi mohu diskutovat."

Kdo jsme a proč to děláme?

Jsme hlavně parta přátel. Každý z nás má svůj soukromý život, práci a koníčky a k tomu děláme ve volném čase Obrok. I když to možná zní idealisticky, myslíme si, že práce pro skauting má smysl. Celosvětové heslo "Creating a Better World" totiž může být chápáno jako mírové poselství. A o tom je i Obrok 2015! 

Skauting – Dělejme svět lepším! Děkujeme všem za podporu.

Podpořeno grantem Vpohybu Nadace Vodafone.

Aktuality

16.12.2014 Jsme ve finále. Skončili jsme

K dnešnímu dni je na našem účtu 56 205. Děkujeme stovce lidí, kteří nám přispěli. Děkujeme i těm, kteří o nás mluvili, sdíleli nás na Facebooku, nebo nám prostě jen drželi palce. Bez vás bychom to nezvládli. Díky! Váš Obrok.

Viacej

11.12.2014 Stále stoupáme

Před víc než 14 dny se nám podařilo vybrat potřebnou částku, nicméně stále nekončíme. Ještě máme před sebou zhruba 4 dny. Kde se to zastaví? Náš odhad je okolo 55 000 Kč. Překonáme to? :)

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 20

  Moc vám děkujeme a věříme, že za necelou stovku vás hřeje dobrý pocit z pomoci :-)

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  3,66 €
  (99 Kč)
 • 10

  Za 215 korun budete mít super pocit z toho, že jste pomohli skautům dělat svět lepším. A v termínu 10. - 14. 6. 2015 se můžete těšit na krásný pohled, který vám z libereckého Vesce pošleme. Bude napsaný v ruce plnicím perem a podepsaný od všech členů týmu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  7,96 €
  (215 Kč)
 • 5

  Dostanete od nás skvělou nášivku. A navíc když pojedete na Obrok, tak si určitě vezměte foťák nebo mobil, a udělejte si speciální selfíčko s šéfem Obroku. To musí mít přece každý!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  11,10 €
  (300 Kč)
 • 55

  Když si vyberete tuto odměnu, poděkujeme vám při zahajovacím ceremoniálu. A kromě nášivky, od nás získáte i speciální verzi obrokového skautského šátku, který bude mít jen málokdo.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  18,51 €
  (500 Kč)
 • 4

  Když přijedete na Obrok, pozveme vás na příjemný snídaňový piknik s překrásným výhledem na Ještěd. Když ne, tak od nás alespoň získáte pytlíček s překvapením. Jako bonus získáte vstup do sprch, kde nebude tak “natřískáno” :-)

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  37,02 €
  (1 000 Kč)
 • 4

  Už jste byli někdy ve skautské backstage nebo sledovali koncert těsně vedle pódia? Tak my vám to zprostředkujeme. Zároveň od nás získáte obrokový balíček se speciálním skautským šátkem, nášivkou a plackou. Pozveme vás také do čajovny či krčmy, kde vám dáme najíst či napít na náš účet :-) Také od nás získáte oficiální A3 plakát, který bude podepsaný od členů realizačního týmu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  74,59 €
  (2 015 Kč)
 • 2

  Kromě dobrého pocitu z pomoci projektu pro skautské vedoucí a teenagery vám jedenáct stovek mladých lidí věnuje nefalšovanou mexickou vlnu. Tu zároveň natočíme, umístíme na YouTube a pošleme vám ji jako věnování. Když přijedete na Obrok, pozveme vás na neveřejnou párty před zahájením Obroku, které se účastní členové realizačního týmu. Zároveň od nás dostanete speciální verzi skautského šátku, nášivku a plakát s poděkováním od realizačního týmu. Jako bonus vás vyfotíme i s naším legendárním maskotem :)

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  185,08 €
  (5 000 Kč)
 • 0

  Tady už se jedná opravdu o citelnou pomoc pro náš projekt, a my vám budeme vděční. Uvedeme vás jako partnera celé akce. A získáte od nás řadu vzpomínkových věcí, mezi kterými je třeba speciální verze obrokového skautského šátku, nášivka, placka a tričko. Šéf akce vás zároveň exkluzivně provede celým tábořištěm a poodkryje vám tajemství veškerých příprav.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  370,16 €
  (10 000 Kč)