Felixův turistický kroužek

Felixův turistický kroužek bude od ledna 2021 pravidelná volnočasová aktivita pro dospělé lidi s mentálním postižením z Plzně a okolí. Peníze použijeme na zaplacení platů průvodců a vybavení.

Autor: Felix, z.s.

 • Pozdrav z výletu

 • Krmítka

 • Reflexní nažehlovačky

 • Cestou necestou

 • Vystřihovánka - vánoční přání

 • Vánoční visačky na dárky

 • Když je průvodce potřeba...

 • Dáme svačinu?

 • A jde se dál...

 • Přes hory...

 • ...přes doly.

 • A teď po červené?

 • Filcovaný Felix

1 289 €
vybrané z 1 215 €

106%

106% splnené

53 ľudí prispelo

Komunita, Šport

Plzeň, Plzeňský kraj, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 9.12.2020 v 13:08.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Jednoho krásného letního dne v brdských lesích se mi v hlavě začala líhnout myšlenka a než jsem sešla kopec Praha, byla na světě. Možná mi trochu pomohl dobrý duch Fabián, každopádně nápad zorganizovat turistický kroužek podpořili blízcí, kamarádi i členové neziskovky Felix. A budu ráda, když se přidáte i vy :)

S lidmi s mentálním postižením pracuji přes 15 let v sociálních službách. Každý člověk je jiný, má jinou povahu, má rád jiné věci, jiné činnosti. Někteří lidé s mentálním postižením rádi chodí do přírody na výlety, někteří z nich nachodí mnoho kilometrů, pokud to jde. Háček je v tom, že část lidí s mentálním postižením potřebuje doprovod na místa, která nezná. Bohužel většina kroužků a aktivit je uvnitř budov, a tak nápad na turistický kroužek měl ohlas nejen u samotných lidí s mentálním postižením, ale i u jejich rodin.

Co je můj cíl?

Ráda bych otevřela pravidelný turistický kroužek pro lidi s mentálním postižením a poruchou autistického spektra, kde by našli turisté s handicapem svého průvodce pro své toulky českou krajinou. Na výlet budeme vyrážet v malých skupinkách tak, aby tempo, cíl, počet kilometrů a náročnost trasy byla na míru dané skupince. Někteří pánové a dámy rádi vyrazí na celodenní výšlap z kopce i do kopce, někdo zvládne tři hodiny po rovině.  Ráda bych sehnala finanční prostředky, abych uhradila náklady na platy průvodců, kteří umožní lidem s mentálním postižením vyrazit do světa. Chceme koupit i trekingové hole nebo cestovní hru pro zpestření výletu.

Při tvorbě konceptu turistického kroužku vycházím z faktu, že pohyb ve venkovním prostředí má značně pozitivní vliv na zdraví fyzické, ale i psychické, což je nejen v současné nelehké době žádoucí.

Co je v plánu?

Těším se (a se mnou i budoucí účastníci a průvodci) na leden 2021, kdy kroužek spustíme.  Chceme si každý týden dát do těla, mít v nohou tisíc mil, posvačit v trávě nebo v lese na jehličí. Možná potkáme divoké koně nebo zahlédne hvězdu na vrbě, kdo ví. Domluvili jsme se, že vyrazíme do přírody, ať bude jaro, léto, podzim nebo zima. Těšíme se, že společně prožijeme tulácký ráno a nohama budeme stírat rosu na kolejích. V létě uvidíme, jak kvetou máky. Na podzim se potěšíme záplavou barevného listí na stromě, na kterém třešně zrály a zjistíme, jestli zůstal na kameni kámen. V zimě spolu půjdem do betléma, třeba do toho mechanického v Sušici. A pak budeme čekat na jaro, až pokvetou pampelišky a znovu budeme křižovat zelené pláně.

... a ještě něco navíc

Rádi bychom chodili na výšlapy v malých skupinkách, chceme být turisty ne školním výletem.

Kdo jsme - kdo jsem?

Felix je nezisková organizace, která pořádá různé volnočasové akce jednorázového charakteru. V posledních letech to byla hlavně plzeňská šifrovačka Plši. Teď bychom rádi začali s pravidelnou turistickou aktivitou - chůze patří k nejzdravějšímu pohybu.

Kdo jsme my? Já jsem Alena, organizátorka kroužku, předsedkyně Felixe. Těším se z české krajiny, která se v každém ročním období převléká do jiných šatů. Ráda objevuji silné stránky lidí, u kterých je často jiní nevidí.

Budoucí průvodci jsou buď členové Felixe nebo jeho příznivci, kamarádi, kamarádky. Každopádně jsou to lidé s velikými životními a profesními zkušenostimi. O nich třeba více později v aktualitách..

Proč to dělám?

Znám lidi, kteří potřebují průvodce, s některými z nich jsem prošla kus života. A ráda bych v tom pokračovala a ušla s nimi ještě další kus cesty. 

Jdeme na to! Jdete s námi?

Aktuality

9.12.2020 Máme splněno na 106%

Dnes byl úspěšně ukončen projekt Felixův turistický kroužek na Hithitu. Moc děkujeme za příspěvky! Těšíme se na leden, až vyrazíme na první tůru. Dál nás můžete sledovat na facebooku nebo na webových stránkách. Klidný adventní čas za Felixe přeje Alena Horová

Viacej

2.12.2020 Děkujeme všem příznivcům a přispěvatelům :)

Máme před sebou ještě necelých 7 dnů a díky vám jsme překonali hranici 100% cílové částky. Máme velkou radost, že budeme moci v lednu otevřít Felixův turistický kroužek.

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 1
  Pozdrav z výletu do e-mailové schránky

  Pošleme vám pozdrav s originální fotkou z některého Felixova výletu do vaší e-mailové schránky.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  4,05 €
  (100 Kč)
 • predané 16
  Jen tak za 100

  Nepotřebujete odměnu a chcete Felixův turistický kroužek podpořit? Děkujeme!

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  4,05 €
  (100 Kč)
 • predané 6
  Pozdrav z výletu do vaší poštovní schránky

  Kontrolujete pravidelně schránku, jestli tam kromě letáků nenajdete dopis nebo pohlednici? Pošleme vám do poštovní schránky pohlednici s originální fotografií z některého Felixova výletu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  6,07 €
  (150 Kč)
 • zostáva 148 z 150
  Reflexní nažehlovačky Felix

  Sada 6 reflexních nažehlovaček pro vaše bezpečí na nočních toulkách. Cena včetně poštovného.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  6,07 €
  (150 Kč)
 • zostáva 45 z 50
  Vánoce jako vystřižené

  Sada vystřihovánek - vánočních visaček a vánočního přáníčka. 25 vánočních visaček na dárky k vystřižení z formátu A4. Přáníčko (přeložená A4 na A5) s vytištěným stromkem - ten děti mohou dotvořit pomocí ozdob,  které vystřihnou a nalepí. Ozdoby jsou vytištěné na A5 a jsou podloženy stejnou zelenou barvou jako má stromeček, aby lépe splynuly.
  Pokud byste chtěli 2 přáníčka a žádné visačky nebo naopak, napište to do poznámky.
  Poštovné je součástí ceny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  6,07 €
  (150 Kč)
 • zostáva 44 z 50
  Stolní hra pro 2-4 hráče + malý dárek

  Zahrajte si s dětmi hru Cestou necestou a vyjděte si na výlet po turistických značkách i u vás na stole. Hra je formátu A3 a vystřihovací příloha A5, navržena přímo pro Felixe.
  Ke hře přibalíme i vánoční visačky na archu A4 k vlastnoručnímu vystřižení.
  Pokud byste chtěli doručit hru do Vánoc, napište to do poznámky. Cena zahrnuje poštovné.
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  8,10 €
  (200 Kč)
 • zostáva 26 z 30
  Vstupenka na šifrovací hru pro děti (s rodiči)

  Šifrovací hra proběhne ke konci dubna až začátkem května v blízkém okolí Plzně. Děti si projdou trasu, na které je budou čekat šifry a úkoly. Vhodné pro děti cca 8-12 let (věk je orientační, aby děti uměly číst a psát). Určitě lze s sebou vzít i sourozence jiného věku a rodiče. Při úspěšném projití trasy čeká děti odměna.
  Vstupenku vám pošleme do týdne po ukončení sbírky na hithitu do e-mailu. 
   

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  12,15 €
  (300 Kč)
 • predané 7
  Osobní přání po celý rok do poštovní schránky

  Chcete udělat radost sobě nebo někomu blízkému, kdo rád dostává přání do schránky? Nebo znáte někoho, kdo je sám a potěší ho, že si na něj někdo vzpomněl? Pokud si vyberete tuto odměnu, napíše Felix během roku 2021 čtyři pozdravy z výletu s přáním vám nebo vámi vybranému člověku (k svátku, narozeninám, Velikonocům a Vánocům). Prosím, uveďte do poznámky jméno, datum svátku a narozenin. Pokud nepůjde o vás, napište adresu obdarovaného. Na pohled použijeme naši originální fotografii či kresbu. Poštovné hradíme my.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,24 €
  (500 Kč)
 • zostáva 2 z 3
  Filcovaná brož "Felix"

  Brož "Felix" - originál ušitý z ručně filcované vlny z dílny Fína - každý Felix je jiný. Chcete brož věnovat k Vánocům? Napiše nám do poznámky, ať ji stihneme poslat včas. Poštovné v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  40,49 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 8 z 10
  Krmítko pro Felixe a další ptáčky

  Z dílny pana truhláře a ornitologa vyrobené z recyklovaného dřeva. Můžete si vybrat, jestli chcete krmítko bez nátěru nebo napuštěné fermeží. Váš výběr napište do poznámky. Dodáváme se dvěma kovovými očky na zavěšení. Do poznámky napište, chcete-li dostat krmítko do Vánoc. Poštovné a balné v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  60,73 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 4 z 5
  Účast na Felixově výletě

  Můžete se stát na vybraném výšlapu členem naší turistické party. Dáme vám na výběr, jak dlouhou trasu s námi chcete projít. Při výběru této odměny se musíme více domlouvat s ohledem na složení konkrétní skupinky, se kterou byste vyrazil/a. Do poznámky nám napište, jak se s vámi máme spojit (mailem, telefonicky?).

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  80,97 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 5 z 5
  Dárkový balíček pro patrony

  Chcete patřit mezi patrony projektu? Pošleme Vám balíček plný dárků - nerezovou placatku s gravírovaným citátem o cestování, placku s ptáčkem Felixem, plátěný sáček na cestu vhodný na rohlíky nebo třeba jablka, stolní hru Cestou necestou a sadu reflexních nažehlovaček. Navíc bude poděkování s vaším jménem, pokud si to budete přát, uvedené na našich webových stránkách a na zádech turistického trička pro členy kroužku.
  Napište do poznámky, jak chcete být na webu a tričku jmenováni - celé jméno, křestní nebo přezdívka či  jméno rodiny nebo firmy?
  Pokud chcete dostat balíček, ale nebýt nikde uvedeni, také nám to napište do poznámky.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  121,46 €
  (3 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Originální filcovaná brož "Felix"

  Brož "Felix" - originál ušitý z ručně filcované vlny z dílny Fína. Chcete brož věnovat k Vánocům? Napiše nám do poznámky, ať ji stihneme poslat včas. Poštovné v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  40,49 €
  (1 000 Kč)