Rodinné sportovní centrum volného času Jistebník

Vybudování Rodinného sportovního centra v budově COOP Jistebník, za účelem podpory sportování hlavně dětí s rodiči. Podpořte, prosím, naši snahu o získání prostředků na zhotovení stavební dokumentace, potřebné pro získání dotací na rekonstrukci objektu.

 • Přístup k Centru od centra Jistebniku

 • To samé v jiné variantě barev😉

 • Recepce. Zatím bez kávovaru 🙂

 • Šatna🙂

 • Socialka i pro sportovce na vozíčku😉

 • Menší místnost - posilovna 😉

 • Pohled na hlavní místnost od vstupu z posilovny🙂

 • Pohled na hlavní místnost od recepce🙂

3 385 €
vybrané z 2 959 €

114%

114% splnené

124 ľudí prispelo

Komunita, Šport

Jistebník, Moravskoslezský kraj, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 5.12.2020 v 18:03.

Zobraziť všetky odmeny

O MNĚ A SPORTU...

Jmenuji se Martin Otto, jsem předsedou spolku Jistebník v pohybu z.s. a zároveň duchovním otcem myšlenky tohoto specifického sportovního projektu.  Důvod mé aktivity při organizaci sportovních aktivit všeho druhu nacházím ve svém mládí. Jen se snažím vracet to, co mi v dětství dávali jiní. Zásadní vliv mého otce byl podpořen "sportovními blázny" - sousedy na sídlišti Slavíkova v Ostravě - Porubě, Janem Vavrečkou, bývalým hokejovým sudím a otcem ligového hokejisty stejného jména a Jaroslavem Dubničkou, Mistrem sportu v Dukelském závodu. Oba byli schopni svou aktivitou strhnout ke sportování většinu děti z tohoto malého, ale výjimečného porubského sídliště. Dalším zásadním prvkem mého vztahu ke sportu byla má docházka do premiérově otevřené atletické třídy na ZŠ Fučíkova, nyní Porubská 832, v Ostravě - Porubě...psal se rok 1977...to už je let...🙂

O ČINNOSTI SPOLKU 

V rámci aktivit spolku Jistebník v pohybu z.s.  se dlouhodobě snažíme organizovat a podporovat sportovní aktivity vesnice Jistebník. Jedná se např. o organizaci sportovních kroužků pro děti v jistebnické škole. Dále pořádáme turnaje pro veřejnost a to v badmintonu, pingpongu, dříve tenise. Jistebnik jsme rovněž přihlásili do populárních Vesnických sportovních her a po 2 roky jsme se pokoušeli zajišťovat účast v jednotlivých disciplínách.

  

  

Asi nejzásadnější, spolkem pořádanou akci, je Jistebnický vodohospodářský půlmaraton  mj. s pravidelnou zahraniční účastí,    22. 5. 2021 se bude konat jeho již 11. ročník. Součástí akce je vždy také dětská olympiáda, s účastí až 100 malých sportovců.

  

Z důvodu posunutí smyslu činnosti spolku, jsme se rozhodli pro vytvoření vlastní zakladny spolku a to v zakoupených prostorách budovy COOP v Jistebníku přímo v centru obce Jistebník. Naším cílem je pokusit se tam otevřít do roku 2022 veřejné RODINNÉ SPORTOVNÍ CENTRUM. Rodinné - protože se domníváme, že nic nepřitáhne dítě ke sportu více, než pohled na sportující rodiče. A domníváme se, že v našem, i když menším Centru, si skutečně přijde na své celá rodina. A takovou všehochuť, kterou nabídneme, si doma může  vybudovat málokdo. Věříme, že si k nám najdou cestu rodiče s dětmi v nejútlejším věku. 

, 

VYBAVENÍ CENTRA 

Největším lákadlem zřejmě bude hlavní cvičební prostor, ve kterém bude základem příjemná odpružená podlaha s položeným judo tatami. Na dvou stěnách pak bude boulder, malá cvičná horolezecká stěna, ale i s těžkými cestami, dále žebriny, hrazdy, lana, sítě, TRX systém či boxovací pytle a další pomůcky pro výuku gymnastiky a bojových sportů. Ve vedlejší místnosti si budou moci zájemci zacvičit na 3 posilovacích strojích. Součástí Centra bude rovněž recepce, šatny a sociální zařízení.

  

PLÁN ČINNOSTI V CENTRU

Naším cílem bude nabídnout dětem v nejútlejším věku výuku gymnastiky, jako základní pohybové průpravy ke všem sportům. Počítáme zde i s navázností na velmi oblíbený kroužek JUDO v ZŠ Jistebník, spadající již pod 1. Judo Club Baník Ostrava a do kterého dochází dlouhodobě kolem 25 dětí. Objekt bude moci dle svého zájmu využívat jistebnická školka či škola, TJ ISMM Jistebník, Hasiči Jistebník , hokejisté HC JISTEBNÍK CARPS a další případní zájemci. Předpokládáme, že ke sportování nalákame i teenegary a to hlavně na výuku bojových sportů a nebo cvičení na posilovacích strojích. Prostory budou ideální i pro cvičení seniorů, jógy, kruhových tréninků či jiných sportů. Počítáme i s případným cvičením handicapovaných sportovců. Bezbariérový přístup do objektu nás k tomu vyloženě vybízí.

FINANCOVÁNÍ BUDOVÁNÍ A PROVOZU CENTRA

Uvědomujeme si, že vybudování a následný provoz, nebude levnou a snadnou záležitostí. Předpokládáme, že se nám na výstavbu a následný provoz podaří získat finanční podporu z veřejných, případně i privátních zdrojů. Ke vstupu do Centra by měla sloužit nabitá karta, ideálně rodinná či osobní roční nebo dobíjecí permanentka, umožňující vstup kdykoliv mimo speciální tréninkové jednotky.

BUDEME SE TĚŠIT I NA NÁVŠTĚVNÍKY Z BLÍZKÉHO OKOLÍ

Věříme, že si Centrum oblíbí i obyvatelé z okolních blízkých vesnic nebo měst - Bílovice, Studénky, Klimkovic či Ostravy.

PROČ HIT HIT?

Jsme spolek, který není postaven na generování finančního zisku. Máme dlouhodobě vyrovnaný rozpočet. Proto i částka 75.000 Kč, kterou zaplatíme za vyhotovení projektové dokumentace, je pro nás opravdu velká zátěž. Ale bez projektu se prostě neposuneme, je to základní krok k získání dalších financí pro realizaci originálního a snad i průkopnického Rodinného sportovního centra v Jistebníku. Pro nás je opravdu nesmírně důležitá každá poskytnutá koruna či rada, jak ji získat.

Projekt Hit Hit, jako pokus o pomoc se získámim finančních prostředků, jsme si nevybrali náhodou. Sami jsme zde v nedávné minulosti podpořili několik úspěšných projektů. Např. v této době na jihlavském festivalu dokumentárních filmů prezentovaný snímek Nová šichta či vydání CD kapely BANDABAND. Proč to tedy nevyzkoušet také a věřit, že se tentokrát najdou kamarádi či i neznámí lidé, kterým se náš projekt zalíbí a případně nás nějakým příspěvkem podpoří. 🙂 Budeme za to moc vděční. Zároveň vše vnímáme jako vzdor vůči hysterii kolem C-19...SPORTU ZDAR!!!

Aktuality

17.11.2020 Zasílání fotografií jako podkladu ke kresbě Václava Šipoše - další adresa možného zaslání :-)

Prosím Vás, kteří jste si vybrali jako "odměnu" kresbu Václava Šipoše, inspirační fotografie můžete kromě Václavova facebooku zasílat také na adresu  martin.otto@seznam.cz . Vánoce se blíží, tak ať máte vše na pohodu :-)  Díky :-) MO

Viacej

8.11.2020 Zasílání fotografií jako podkladu ke kresbě Václava Šipoše

Dle přání Václava Šipoše zasílejte fotografie přímo jemu, do zpráv na jeho facebookový profil - i zde funguje pod jeho jménem aktivní odkaz :-) Určitě společně se zaslanou fotografií přidejte mj. poznámku, že se vztahuje k  tomto projektu a také svou představu o velikosti obrázku. Ta jeho je formá…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 30
  Přispět JEN TAK :-)

  Tuto odměnu přidáváme na žádost zájemců, kteří si nevyberou z žádné dosud nabízených variant odměn :-) 

  Její výši si můžete upravit dle svého cítění :-) 

  Opravdu se nám ozvalo několik lidí, kteří měli zájem podpořit nás, ale zároveň řekli, že PŮLMARATON, MARATON, 10 km ani 3.6 km GALERIJNÍ nepoběží, RYBY nejedí a VIDĚT SE NA OBRÁZKU  také nepotřebují, že jim stačí zrcadlo  :-) :-) :-)  

  Prostě měli zájem PŘISPĚT NÁM JEN TAK :-) 

  Samozřejmě i Vám veřejně poděkujeme a následně zařadíme na seznam hostů při otevření CENTRA :-) 

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  3,94 €
  (100 Kč)
 • predané 14
  Veřejné poděkování za finanční podporu našeho projektu

  Veřejné poděkování za finanční podporu a šíření zprávy o našem projektu. Poděkujeme prostřednictvím sociálních sítí či zasláním děkovného mailu. 

  Zařazení na seznam osob, které jmenovitě pozveme na otevření centra. Samozřejmě se souhlasem přispívatele. 

  Dobrý pocit z příspěvku na vybudování nového originálního sportoviště pro nejmladší generaci.    

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  7,89 €
  (200 Kč)
 • predané 3
  Lekce PING - PONGU s autorem projektu v prostorách budoucího CENTRA

  Tak tuto odměnu jsme přidali na doporučení pingpongu chtivých nadšenců :-) Tož uvidíme, jestli se skutečně ozvou :-) 

  Prostory jsou připraveny, židle pro odpočinek zajistíme a malé občerstvení bude rovněž součástí odměny :-) 

  Jen se o ni přihlásit e- mailem na:

  martin.otto@seznam.cz 

  Dále už vše bude na osobní domluvě :-) 

  Tož kdo má zájem? :-) 

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  15,78 €
  (400 Kč)
 • predané 0
  Komentovaná prohlídka FULNEKU - působiště Jana Amose Komenského

  Další regionální kultura v našich odměnách!!! Na poslední chvíli, ale přeci :-)  

  Termín 7/2021
  , kdy budou otevřeny nové expozice. Komentovaná prohlídka města, nových expozicí + propagační materiál + zajímavá publikace.

  Dle domluvy můžeme nabídnout prohlídku i v jarních měsících, bez Památníku Jana Amose Komenského. 

  Nabízíme prohlídku kostela sv. Josefa, Chrámu Nejsvětější Trojice, Černé věže, kaple sv. Rocha, výhled z radnice + drobné sakrální památky.

  Speciální cenu s podporou našeho projektu nám nabídla paní Pavlína Ambrosch :-)  Děkujeme :-) 

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  15,78 €
  (400 Kč)
 • predané 24
  1 x startovné na 11. ročník Jistebnického půlmaratonu 2021


  1 x startovné na 11. ročník Jistebnického vodohospodářského půlmaratonu , který je naplánován na 22. 5. 2021. Startovné je přenosné, můžete ho věnovat jiné osobě.   

  Veřejné poděkování za velkou finanční podporu a šíření zprávy o našem projektu prostřednictvím sociálních sítí.  Zařazení na seznam osob, které jmenovitě pozveme na otevření centra. Samozřejmě se souhlasem přispívatele.

  Dobrý pocit z příspěvku na vybudování nového originálního sportoviště pro nejmladší generaci.   

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  19,72 €
  (500 Kč)
 • predané 14
  OVOCNÉ ŽELÉ BANÍČKY 1 KARTON = 24ks balíčků

  Ovocné želé Baníčky 80g  případně jiný 1 karton produktů Baníčky dle vlastního výběru na e-shopu

  www.banicky.cz 

  Osobní odběr v místě našeho - Vašeho budoucího sportovního centra a to po předchozí domluvě :-) 

  Veřejné poděkování za velkou finanční podporu a šíření zprávy o našem projektu prostřednictvím sociálních sítí.  Zařazení na seznam osob, které jmenovitě pozveme na otevření centra. Samozřejmě se souhlasem přispívatele. 
  Dobrý pocit z daru na vybudování nového originálního sportoviště pro nejmladší generaci.   

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  23,67 €
  (600 Kč)
 • predané 1
  Ostravská kapela BANDABAND 3 X CD + kniha veršů Luboše Reicha

  Další kultura v odměnách!!!

  Recipročně pro ty, kdož nejsou sportovci a nejedí ryby, přidáváme tento balíček: CD ostravské kapely BANDABAND    Zážitkomat a Když hraju a knížku básniček dvorního textaře kapely, Luboše Reicha, Tiše nám odtikává čas, která obsahuje ilustrace Jirky Surůvky a další album Bandabandu, na kterém jsou songy, ke kterým Luboš napsal text. 

  Tuto oměnu předáme na Ostravsku osobně, jen prosíme o domluvení místa předání prostřednictvím zaslání e-mailu na martin.otto@seznam.cz 

  Mimo Ostravsko odměnu zašleme zdarma na adresu, kterou uvedete jako svou kontaktní.

   

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  23,67 €
  (600 Kč)
 • predané 10
  Jistebnický kapr

  1 vánoční jistebnický kapr - od Chovu ryb Jistebník - osobní odběr na jistebnických sádkách v prosinci 2020 - od  nás obdržíte dárkový poukaz :-) 

  Veřejné poděkování za velkou finanční podporu a šíření zprávy o našem projektu prostřednictvím sociálních sítí.  Zařazení na seznam osob, které jmenovitě pozveme na otevření centra. Samozřejmě se souhlasem přispívatele. 

  Dobrý pocit z příspěvku na vybudování nového originálního sportoviště pro nejmladší generaci.  

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  27,61 €
  (700 Kč)
 • predané 17
  Portrét či karikatura - kresba Václava Šipoše

  K této odměně potřebujeme zaslat Vaši nebo jinou fotografii, podle které Václav Šipoš  , moravsko-slezský všeumělec a sportovec, zvěční svým štětcem, perem či PC malbou své vnímání zaslané tvář viz.  https://www.facebook.com/photo?fbid=10218820869855778&set=a.10210762688966292 Tuto odměnu vnímáme jako dárek na věčné časy. Zašleme poštou či předáme osobně.   Formát obrázku nechejme na jeho tvůrci. 
  Kopie těchto kreseb se s Vaším souhlasem stanou součástí interiéru našeho sportovního centra.

  Veřejné poděkování za velkou finanční podporu a šíření zprávy o našem projektu prostřednictvím sociálních sítí.  Zařazení na seznam osob, které jmenovitě pozveme na otevření centra. Samozřejmě se souhlasem přispívatele. 
  Dobrý pocit z daru na vybudování nového originálního sportoviště pro nejmladší generaci.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  31,56 €
  (800 Kč)
 • predané 11
  2 x startovné na 11. ročník Jistebnického půlmaratonu 2021

  2 x startovné na 11. ročník Jistebnického vodohospodářského půlmaratonu  , který je naplánován na  22. 5. 2021. Startovné je přenosné, můžete ho věnovat jiné osobě..  

  Veřejné poděkování za velkou finanční podporu a šíření zprávy o našem projektu prostřednictvím sociálních sítí.  Zařazení na seznam osob, které jmenovitě pozveme na otevření centra. Samozřejmě se souhlasem přispívatele. 

  Dobrý pocit z příspěvku na vybudování nového originálního sportoviště pro nejmladší generaci.   

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  39,45 €
  (1 000 Kč)