NADĚJE - fotografie na podporu Domácího hospice 14 pomocníků

Zajímavou formou můžete podpořit nově vznikající domácí hospic na Semilsku. Na 26 dobrovolníků vytvořilo jedinečnou sbírku celkem 120 fotografií na téma Naděje. Každý z autorů vtiskl do svých prací svůj osobní pohled. Darujte i vy Naději Domácímu hospici.

Jaké jsou začátky Domácího hospice 14 pomocníků

Od myšlenky k realizaci je dlouhá cesta. Zakladatelkami domácí hospicové péče na Semilsku jsou Lucie Stránská a Marie Zahrádková. Obě mají za sebou dlouhou cestu od vnímání potřeby pomoci umírajícím i jejich blízkým až k reálné pomoci konkrétním lidem. Veškerou práci ať už administrativní vyřizování potřebné dokumentace, shánění zázemí, pomůcek a materiálu, komunikaci s podporovateli hospicové péče, i dojíždění ke klientům, kteří se v hojné míře hlásí, zatím obě ženy činí nejen bez možnosti náležité mzdy, ale také ve svém volném čase. Každá z nich je maminkou čtyř dětí, Lucie pracuje jako zdravotní sestra v nemocnici. Nejen ony, ale lidé, kteří je prosí o pomoc, doufají, že se od nového roku budou moci své práci věnovat na plný úvazek.

Proč domácí hospic shání peníze?

Hospicová péče není hrazena z veřejného zdravotního pojištění, ale je odkázána na individuální a firemní dárce, granty od státních i nestátních organizací a sbírek. Reálné náklady na komplexní péči na jednoho pacienta na jeden den se pohybují okolo 2 500 Kč. Pacient přispívá na péči částkou 200 Kč za den (= den, kdy lékař nebo sestra nemocného navštíví) + 8 Kč za km. Z této částky jsou hrazeny mimo jiné: plánované návštěvy zdravotnického týmu, telefonické konzultace a pohotovostní návštěvy zdravotnického týmu v režimu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu běžně spotřebovaný materiál a některé léky a zdravotnické prostředky, zapůjčení nezbytných zdravotních a kompenzačních pomůcek, ostatní služby týmu hospice úzce související se zdravotní službou (návštěvy psychosociálního pracovníka, pastoračního pracovníka, praktická pomoc při úmrtí pacienta)

Kdo je slečna na úvodní fotografii projektu?

Slečnou s květinovým věncem na hlavě je dcera Marie Zahrádkové, jedné ze zakladatelek Domácího hospice 14 pomocníků, fotografii pořídila Zuzana Klodnerová, obětavá dobrovolnice hospice. Téma naděje se zde odráží v mnoha rovinách. Můžete zde najít rodinu, přátelství, dětství, budoucnost, hojnost, nebo prostou krásu mládí, květů a léta.

979 €
vybrané z 816 €

119%

119% splnené

50 ľudí prispelo

Komunita, Fotografie

Semily, Liberecký kraj, Česko

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 5 PROHLÍDKA VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ NADĚJE V MěÚ SEMILY

  Za příspěvek do 100 korun si můžete prohlédnout výstavu fotografií na téma Naděje s patřičnou hrdostí a zvědavostí, na co že jste to přispěli.
  Výstava probíhá od 24.září do 27.listopadu 2020.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  4,04 €
  (99 Kč)
 • 44 z 50 POHLEDNICE PŘÍMO PRO VÁS

  Zašleme Vám děkovnou pohlednici s originální fotografií od jednoho našeho autora. 
  Nechte se překvapit.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu

  4,08 €
  (100 Kč)
 • 16 z 20 POHLEDNICE PRO VÁS DLE VLASTNÍHO VÝBĚRU

  Zašleme Vám děkovnou pohlednici dle Vašeho vlastního výběru z nabídky fotografií v naši fotogalerii, stačí si vybrat a poslat nám číslo fotografie z levého horního rohu.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu

  6,12 €
  (150 Kč)
 • 5 z 20 SOUBOR ČTYŘ ORIGINÁLNÍCH POHLEDNIC

  Vyberte si čtyři nejkrásnější fotografie z naší fotogalerie a my vám z nich zašleme originální  pohlednice formátu 10x15. Můžete zvolit také variantu čtyř stejných pohlednic s jedním motivem. 
  Svým přátelům pošlete pozdrav plný naděje. Čekají na to :-)

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu

  8,16 €
  (200 Kč)
 • 1 z 5 PROHLÍDKA VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ S PRŮVODCEM

  Uděláme si na Vás čas a domluvíme společnou prohlídku fotografií na výstavě ve vestibulu Městského úřadu v Semilech. Můžete nám povyprávět, jak na Vás výstava působí či jaké máte vlastní prožitky naděje.
  Výstava trvá od 24. září do 27. listopadu 2020.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu

  12,23 €
  (300 Kč)
 • 13 z 20 VÁMI VYBRANÁ FOTOGRAFIE VE VELIKOSTI A3

  Vaši srdeční fotografii, která Vás na první pohled okouzlila a kterou potřebujete mít doma, Vám radi zašleme vytištěnou na kvalitním fotopapíře ve formátu 30 x 45 cm.
  Stačí si vybrat z naší fotogalerie a zaslat nám požadované číslo.
   

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  20,39 €
  (500 Kč)
 • 6 z 10 DÁRKOVÁ KNÍŽKA PLNÁ NADĚJE

  Chcete potěšit sebe nebo někoho ze svých blízkých dárkem plným naděje? Knížka Naděje - cesta ke světlu je právě na to dělaná. Obsahuje výběr fotografií od autorů, kteří nás podpořili svými záběry.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  40,78 €
  (1 000 Kč)
 • Vypredané!! ORIGINÁLNÍ KALENDÁŘ S FOTOGRAFIEMI Z VÝSTAVY

  Jeden z pěti originálních kalendářů je Váš. Kalendář je na kvalitním fotopapíře ve formátu A3. Každý měsíc příštího roku bude Vás nebo Vaše blízké provázet jedna z celkem třinácti vybraných  fotografií Naděje. 
  Rok 2021 - rok naděje.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  81,57 €
  (2 000 Kč)