ClassFest 2020!

Stvořit nový festival klasické hudby? V týhle době? Ano, i to je možný! Klasickou hudbu poslouchá asi jen 4 % mladých. Změňme to! 30 talentovaných hudebníků spojilo své síly a vzniká první ClassFest! Podpořte nás a přijeďte na festival za námi!

2 367 €
vybrané z 1 839 €

128%

128% splnené

51 ľudí prispelo

Hudba, Umenie

Česko

Zobraziť všetky odmeny

Vážení přátelé, kamarádi, hudbomilci z celého světa,
 

představujeme Vám nově vznikající hudební festival ClassFest. 30 mladých a talentovaných muzikantů spojí v Petrovicích u Sedlčan své síly a přinese Vám letos naprostou novinku. 


Klasickou hudbu poslouchá dle průzkumů asi jen 4 % populace pod 20 let. My jsme tu proto, abychom to změnili! ClassFest je hudební festival mladých, perspektivních a nadšených lidí - studentů klasické hudby, kteří chtějí co nejširšímu publiku ukázat, že opera a obecně klasická hudba už dávno není žánr, co by patřil do starýho železa. Dokážeme Vám, že profesionální ansámbl dokáže zprostředkovat zajímavou podívanou, která Vás rozhodně nebude nudit.  Energicky, mladě, nově, neotřele a zajímavě! Chceme zkrátka všem ukázat, že i ten nejtvrdší tvrďák, milující Gambáč a deset deka Gothaje, se může od srdce zasmát nebo si zaplakat při operním představení a nemusí se za to stydět! Vždyť klasická hudba jako jediná nepotřebuje jakoukoliv pomoc moderní techniky a možná i proto nám přijde tak dokonalá a fascinující i po tolika staletích. Má nám pořád tolik co říct, jinak bychom ji tak nemilovali, no ne?!

 KDY a KDE?

Celý ClassFest bude mít svou základnu v Petrovicích u Sedlčan, kde se budeme již od konce srpna pilně soustředit a nacvičovat dva zbrusu nové festivalové programy. Ty uvedeme na 4 festivalových koncertech:

2.9. 2020, 19:00 - Drážkov, divadlo HOGO FOGO. Program: Láska a intriky v životě Mozartově

3.9. 2020, 19:00 - Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka (divadelní sál). Program: Láska a intriky v životě Mozartově

4.9. 2020, 18:00 - Planá nad Lužnicí, kostel sv. Václava. Program: Barokní večer - Cantate Domino

5.9. 2020, 18:00 - Petrovice u Sedlčan, Zámecký park - open air pódium. Program: Láska a intriky v životě Mozartově

Petrovický zámek neboli základna celého ClassFestu - proto si našel místo i v logu našeho festivalu


FESTIVALOVÉ PROGRAMY:„Láska a intriky v životě Mozartově“


Ve zbrusu novém představení, které bude mít na festivalu svou premiéru, Vás vtáhneme do života a díla tohoto rakouského hudebního velikána. Společně se projdeme od jeho první opery až po tu poslední. Můžete se proto těšit na ty nejslavnější árie a ansámbly. Scénicky pojaté operní výstupy budou proloženy výstupy našich moderátorů, kteří Vám představení opepří nejednou zajímavostí z životních osudů tohoto nejslavnějšího hudebního skladatele všech dob.
Vše za doprovodu rezidenčního festivalového orchestru ClassFest Orchestra.Barokní večer - „Cantate Domino“

Druhý festivalový titul bude hrát na niternější notu. Duchovní koncertní program, na kterém se představí těleso hráčů na dobové barokní nástroje. Pastva nejen pro ducha, ale i pro oči. Nejtklivější barokní melodie na ty nejkrásnější nástroje. Poznejte to pravé barokní "afetto" se specialisty na dobovou interpretaci.


PATRON FESTIVALU
Jsme nesmírně poctěni, že patronát nad festivalem pro první ročník přijal legendární skladatel, dirigent, aranžér, umělecký vedoucí ansámblu Musica Bohemica, zakladatel ansámblu Chorea Bohemica Jaroslav Krček, na něhož se můžete těšit 3.9. na pokoncertní besedě s diváky v divadle Kulturního domu v Sedlčanech.  

Jaroslav Krček   

Jaroslav KrčekPROČ JSME NA HITHITU?

Náš ClassFest se stejně jako řada jiných festivalů neobejde bez finanční podpory, které se mu letos díky nečekané situaci dostalo velmi málo. Kampaň na HitHitu je tedy pro nás naděje, že jej dokážeme zorganizovat v důstojných podmínkách. Rádi bychom udrželi dobrovolné vstupné, aby byl festival přístupný komukoliv! Veškeré získané finance budou využity na festivalové výdaje - ať už se bude jednat o ubytování, stravu, či cestovné nebo symbolický honorář pro účinkující.

ClassFest bude mít nesporně veliký význam v obohacení kulturního života ve Středočeském kraji. Je to nevšední projekt s uměleckým přesahem do všemožných uměleckých oborů, proto se jej chystáme do příštích let obohatit nejen o divadelní představení, tanec, výstavy výtvarného umění nebo umělecké besedy s interprety, ale i o důležité doprovodné akce jako budou ochtunávky vybraných pivních speciálů.


Inu, není malých cílů a začátky bývají často nelehké (v této situaci dvojnásob), a proto nyní potřebujeme Vás! Podpořte nás, přijeďte v září do Petrovic a staňte se součástí naší ClassFesťácké rodiny!


Ave Mozart,
Vaši ClassFeťáci

logo

Aktuality

24.8.2020 100%?! Děkujeme, neskutečné! A jedeme dál!

Přesáhli jsme hranici 100 % a jsme za to velmi vděční, protože to znamená, že první ročník našeho ClassFestu je zachráněný a nic mu nestojí v cestě! ♥️😎 Stačí nám to ale? Jistěže ne! S každým dalším příspěvkem můžeme udělat letošní ročník ještě lépe a profesionálněji! Pomůžete nám překročit jeden…

Viacej

5.8.2020 Zveřejňujeme náš kompletní ClassFest ansámbl!

Naši interpreti Moderování/herci:       Petr Jeřábek (Divadlo Na Fidlovačce) Kateřina Jeřábková Pěvečtí Sólisté:                       Nela Skarková - soprán (HAMU) Martina Závodná - soprán (HAMU) Linda Kunclová - soprán (JAMU) Kristýna Melicharová - alt (Konzervatoř Jana Deyla) Kateřina…

Viacej

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 13 Pro lepší den!

  Odeslání této částky Ti rozzáří celý den, protože budeš vědět, že jsi udělal dobrý skutek. Nám tím pomůžeš při vzniku skvělé akce! Samozřejmě můžeš přispět opakovaně a také budeme rádi, když se na festivalu potkáme.
  V případě zájmu Ti rezervujeme dobré místo na představení v Sedlčanech 3.9. (vstupné dobrovolné).

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  5,52 €
  (150 Kč)
 • 47 z 50 Originální polaroid Fotka!

  Polariod festivalová fotka s učastníky a organizátory ClassFestu dle Tvého přání. Podpisy samozřejmě nebudou chybět!
  V případě zájmu Ti rezervujeme dobré místo na představení v Sedlčanech 3.9. (vstupné dobrovolné).

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  9,20 €
  (250 Kč)
 • 15 z 20 Buď jedinečný, buď VIP!

  Příspěvkem získáš rezervaci VIP místa (v prvních dvou řadách) na představení v Sedlčanech 3.9. a na barokní koncert v Plané nad Lužnicí 4.9. (na obě akce vstupné dobrovolné) + vstup do backstage po akci.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  12,87 €
  (350 Kč)
 • 5 z 10 6hlasý "a capella" osobní pozdrav jen pro tebe!

  Chceš slyšet své jméno jak zní ve smíšeném 6hlase? Vybraní členové našeho sólistického ansámblu (soprán, mezzo, alt, tenor, baryton, bas) se sladí jen pro Tebe a nahrají Ti originální a osobní zpívaný pozdrav s tvým jménem! K tomu přidáme polaroid fotku a v případě zájmu rezervaci dobrého místa na koncert v Sedlčanech 3.9. (vstup dobrovolný)

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  16,55 €
  (450 Kč)
 • 42 z 50 Tričko ClassFest 2020!

  Pochlub se tím, že jsi nám pomohl. Nejlepší volbou je opravdu originální a kvalitní bavlněné tričko se síťotiskovým logem Festivalu. Do poznámky nezapomeň připsat svou velikost.
  V případě zájmu Ti rezervujeme dobré místo na představení v Sedlčanech 3.9. (vstupné dobrovolné).

  V ceně je zahrnuto poštovné a balné. Rádi Vám ale předáme odměnu přímo na festivalu v Petrovicích, ušetříme na poštovném a k odměně přidáme dáreček!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  20,23 €
  (550 Kč)
 • 2 z 4 ClassFest dort!

  Originální ClassFest dort s logem Festivalu od naší sólistky upečený přímo pro Vás! 
  V případě zájmu Ti rezervujeme dobré místo na představení v Sedlčanech 3.9. (vstupné dobrovolné).

  Místo předání odměny je Praha, nebo ještě lépe přímo během ClassFestu v Petrovicích!

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  29,43 €
  (800 Kč)
 • 2 z 4 Alkoholický večer s organizátory!

  Vezmeme Tě na nejromantičtější místo v Petrovicích u Sedlčan, na kterém vznikla idea celého festivalu! Nech se unést tou pravou atmosférou ClassFestu!
  V případě zájmu Ti rezervujeme dobré místo na představení v Sedlčanech 3.9. (vstupné dobrovolné).

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  33,11 €
  (900 Kč)
 • Vypredané!! Přepij Vincka!

  Tak to je výzva!! Jeden z našich zakladatelů se obětoval pro dobrou věc, využij toho a zapoj se do legendárního souboje, na který se bude vzpomínat ještě dlouho! Zvol si nápoj a disciplínu. Promile či výdrž močového měchýře?
  Když vyhraješ, platíme útratu a Vincek Ti  i zatancuje.

  V případě zájmu Ti rezervujeme dobré místo na představení v Sedlčanech 3.9. (vstupné dobrovolné).

  Místo konání výzvy: restaurace Modrá hvězda (Petrovice u Sedlčan).
  Čas: 5.9. večer, po posledním festivalovém koncertě

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  36,78 €
  (1 000 Kč)
 • 2 z 2 Přepij Vincka!

  Tak to je výzva!! Jeden z našich zakladatelů se obětoval pro dobrou věc, využij toho a zapoj se do legendárního souboje, na který se bude vzpomínat ještě dlouho! Zvol si nápoj a disciplínu. Promile či výdrž močového měchýře? Když vyhraješ, platíme útratu a Vincek Ti i zatancuje. V případě zájmu Ti rezervujeme dobré místo na představení v Sedlčanech 3.9. (vstupné dobrovolné). Místo konání výzvy: restaurace Modrá hvězda (Petrovice u Sedlčan). Čas: 5.9. večer, po posledním festivalovém koncertě

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  36,78 €
  (1 000 Kč)
 • 3 z 3 "Petrovické podsvětí"

  Vychutnejte si tajemné menu, které se skládá z "Petrovické topinky", "Luborovy kofoly" a několika temných historek z petrovického podsvětí, které možná ani samotný starosta neví. Čas odměny: Po domluvě, ideálně však po nějakém z festivalových koncertů. Přidáme i polaroid foto s organizátory a účastníky festivalu s podpisy a věnováním. V případě zájmu Ti rezervujeme dobré místo na představení v Sedlčanech 3.9. (vstupné dobrovolné)

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  47,82 €
  (1 300 Kč)
 • 2 z 2 BeerPong turnaj!

  Zápas, který se stane tradicí ClassFestu. Sestav si až 4členný tým a vyzvi nás na tuhle legendární americkou hru. Krom muzucírování nás Pánbůh obdařil talenty v mnoha sportech a toto je jeden z nich! Navíc získáš Polaroid foto s námi, dle Tvého přání. V případě zájmu Ti rezervujeme dobré místo na představení v Sedlčanech 3.9. (vstupné dobrovolné). Čas konání: Dle domluvy

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  58,86 €
  (1 600 Kč)
 • 3 z 3 Staň se hvězdou!

  Nejsi umělec, ale rád by sis vyzkoušel/a, jaké to je stát na jevišti při plné dávce potlesku? Není nic snazšího! Pozveme Tě při jednom z našich koncertů na jeviště, osobně poděkujeme jako sponzorovi, předáme Ti dárek (láhev sektu nebo kytici, dle dohody) a dopřejeme Ti několik slastných chvil, které my prožíváme na konci každého koncertu! Nezapomeň nám do poznámky napsat, na jakém představení se zjevíš!

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  73,57 €
  (2 000 Kč)
 • Vypredané!! Píseň na míru!

  Originálně zkomponovaná píseň přímo pro Tebe od ClassFest bandy! Navíc získáš Polaroid foto s námi, dle Tvého přání.
  Do poznámky nám napiš něco o sobě, abychom na sebe mohli nechat dýchnout inspiraci.

  V případě zájmu Ti rezervujeme dobré místo na představení v Sedlčanech 3.9. (vstupné dobrovolné).

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  73,57 €
  (2 000 Kč)
 • Vypredané!! Večeře s organizátory festivalu!

  Zajímají Tě osobnosti, které stojí za tímto festivalem? Není nic snazšího, než s námi strávit přijemnou neformální večeři! Účet je na nás! Datum,čas a místo po dohodě! 

  V případě zájmu Ti rezervujeme dobré místo na představení v Sedlčanech 3.9. (vstupné dobrovolné). 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  110,35 €
  (3 000 Kč)
 • 1 z 2 Večeře s organizátory festivalu

  Zajímají Tě osobnosti, které stojí za tímto festivalem? Není nic snazšího, než s námi strávit přijemnou neformální večeři! Účet je na nás! Datum,čas a místo po dohodě! V případě zájmu Ti rezervujeme dobré místo na představení v Sedlčanech 3.9. (vstupné dobrovolné).

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  110,35 €
  (3 000 Kč)
 • Vypredané!! Partner ClassFestu? To chce každý!

  Jsi firma? Staň se naším partnerem! Budeme Tě propagovat na webu, osobně Ti poděkujeme na všech festivalových koncertech, nabídneme možnost vystavení reklamních banerů / roll-upů na našich koncertech a zajistíme až 50 rezervací míst na koncert v Sedlčanech 3.9. Další možnosti propagace po dohodě!

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  147,14 €
  (4 000 Kč)
 • 1 z 4 Petrovický VIP balíček!

  Poznej Petrovice u Sedlčan s tím nejpovolanějším - starostou Petrem Štěpánkem.
  Prohlídka petrovických skvostů -včetně Petrovického zámečku - s jeho výkladem je naprosto legendární a lepší nezískáš! V balíčku je i tričko s naším logem a Polaroid foto s organizátory a účastníky festivalu dle Tvého přání.
  Čas konání prohlídky dle domluvy.

  V případě zájmu Ti rezervujeme dobré místo na představení v Sedlčanech 3.9. (vstupné dobrovolné).

  Čas konání dle domluvy

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  183,92 €
  (5 000 Kč)
 • 2 z 3 Koncert u Tebe doma!

  Přijedeme kamkoli si řekneš, abychom pro Tebe uspořádali soukromý komorní koncert. Program dle dohody.
  V případě zájmu Ti rezervujeme dobré místo na představení v Sedlčanech 3.9. (vstupné dobrovolné).

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  294,28 €
  (8 000 Kč)
 • 1 z 1 Věříš nám? Buď hlavním sponzorem!

  Jsi stejně jako my přesvědčený o tom, že ClassFest má smysl a máš prostředky na jeho podporu?
  Staň hlavním sponzorem, který bude navždy zmiňován v brožurách koncertů v tomto i dalších ročnících festivalu.
  Na oplátku Ti přijedeme zahrát s celým orchestrem i zpěváky kamkoli budeš chtít. Získáš VIP rezervaci místa v prvních řadách na všech festivalových koncertech, welcome drink a vstup do zákulisí. Čeká Tě soukromá prohlídka Petrovic s jedinečným starostou Petrem Štěpánkem. Předáme Ti tričko a razítko s logem festivalu! Upečeme Ti dort a pozveme na večeři. Zkrátka se staneš členem naší ClassFesťácké rodiny!

  Doručenia odmeny: Do roka

  1 839,25 €
  (50 000 Kč)