Holandské minikozičky - farmička pro kozí mazlíčky

Podpořte tato roztomilá, přítulná a chytrá zvířátka. Současná opatření nám znemožnila vykonávat činnost, z jejíchž příjmů financujeme jejich chov. Pomozte vybrat potřebnou částku na zajištění celoročního krmiva i veterinární péče kozičkám.

Autor: Kozfarmmar

 • Jsou zábavné...

 • Zvídavé...

 • Roztomilé...

 • Naše chovné kozičky

 • Naše chovné kozičky

 • Pohled do kozích kukadel

 • Dojné kozičky nám dávají chutné mléko

 • Z kozího mléka máme výborné sýry, jogurty i tvaroh

 • Pořádáme kurzy výroby sýrů

 • Naučíme vás, jak si sami vyrobíte vynikající sýry

 • Čerstvý sýr - Farmářský

 • Parenica

 • Korbáčky

79 €
vybrané z 2 218 €

3%

3% splnené

17 dní do konca

12 ľudí prispelo

Komunita, Antivir

Bučovice, Jihomoravský kraj, Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Jedním bláznivým nápadem a pořízením kozlíčka a kozičky... jen tak, pro zábavu. Bez znalostí a chovatelských zkušeností. Ale ne nadarmo jsou zakrslé kozičky přirovnávány povahově k psíkům, jsou to živí, veselí a bystří společníci, kteří se vám svou přítulností rychle dostanou pod kůži. Tak se to naše stádečko postupně rozrostlo o první narozená kůzlátka, později přibyli dva plemenní kozli a k nim čistokrevné chovné kozičky. Naši kozí rodinku posléze doplnilo i pár dojných koz, abychom z produkce mléka mohli vyrábět vlastní sýry, tvaroh, jogurty nebo máslo.                                                                                                                  

Kdo jsme? 

Tedy jen já....nyní již sama se starám o malé hospodářství v Bučovicích na vyškovsku, kde se už sedmým rokem věnuji chovu zakrslých koz holandského typu. Tato zvířátka nepřinášejí sice žádný hospodářský užitek, ale jsou nenáročná, odolná a svou přítulností a roztomilostí dělají radost nejen dětem, ale i dospělým jako úžasní domácí mazlíčci. 
                                                                                                                                                    
Spolu s nimi chovám i pár koz dojného plemene a z jejich mléka vyrábím sýry a jiné mléčné produkty. Legislativně ale nemám schválenou sýrárnu na prodej výrobků, protože zpracovávané množství je dostačující jen pro vlastní spotřebu. Takže mé výrobky u mne sice nezakoupíte, ale mohu vás do procesu výroby nejrůznějších druhů sýrových pochoutek zasvětit.  
Zabývám se pořádáním kurzů domácí výroby sýrů pro všechny nadšence a milovníky mléčných pochoutek, kteří se chtějí naučit a sami si vyrábět vlastní výborné sýry.
     
Také nabízím možnost zapojit se do různých aktivit spojených s péčí o zvířata pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet na vlastní kůži farmářské práce a nebojí se při tom i trochu ušpinit a zapotit. 

Máte zájem o více informací? Vše o akcích a kurzech, včetně termínů, doby a délky trvání, možností stravování, ubytování, apod., najdete na webových stránkách KOZFARMMAR                                                    

Detaily

Kozičky nejsou výdělečné, jednorázový příjem přináší na jaře jen prodej kůzlátek. Nepobírám žádné dotace ani jinou formu příjmu, nevlastním pozemky. Celý chov je financovaný pouze z uvedených akcí a kurzů. To je ale také jediný zdroj příjmů, nejen pro mne, ale zejména pro moje zvířata, z nějž financuji veškeré jejich potřeby a náklady na chov, a o který jsem v současné době kvůli Coronaviru přišla. Momentálně jsou veškeré předešlé i budoucí rezervace zrušeny a výhledově zřejmě ani po uvolnění opatření nebudou nejbližší možné termíny akcí v brzké době naplněny.

Ale je třeba již nyní v předstihu nakoupit pro kozičky seno na příští zimu, které je ale kvůli zvyšujícímu se suchu stále dražší a nezakoupí-li se včas, je možné, že již nebude k sehnání. Nebo nastane situace stejně jako loni, kdy jsem byla nucena prodat tři kozičky, abych zbylé uživila. Je potřeba obstarat i jadrné krmivo - ječmen, oves, kukuřici,... a nemalou část výdajů obnáší i veterinární péče - pravidelné odčervování, očkování, rozbory krve, ošetření paznehtů, ale i neočekávané zdravotní komplikace (acidóza, , císařský řez při těžkém porodu, infuze při vážném deficitu minerálních látek včetně nutné hospitalizace na klinice).  V průměru jsou náklady na jednu kozičku cca 15,-Kč na den. V chovu jich mám natrvalo 19 a teď s narozenými kůzlátky - která u matek stráví minimálně 3 měsíce svého života, než poputují do nových domovů - celkem pětatřicet.
Na dožití samozřejmě zůstávají i vysloužilé matky, které kvůli věku nebo zdravotním obtížím již nemohou být zařazeny do chovu, ale i ony mají nárok na obživu, péči a spokojeně prožitý čas odpočinku v kozím důchodu. .  

Co je náš cíl?

Cílem projektu je získat potřebné finance na nákup dostatečného množství krmiva včetně zajištění dalších potřeb a veterinární péče pro naše zvířátka. 

Za jakoukoliv podporu budeme tedy vděčni, případně vás rádi uvítáme na naší malé farmičce. 


Na vaši návštěvu se těší moje maličkost a celá naše kozí familie - Amálka, Sára, Baruška, Emča, Verunka, Beátka, Agátka, "kozopes" Viktorka, mlíčko vám dají ochutnat Linda, Dáša, Drahuška, Vendulka, Mona a Lisa, pozdrav posílají také nezbední kozlíci Matyášek, Otík, Adámek a plemenní chlapáci Max s Mikešem.

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 7 Fajn pocit

  Příspěvek jen tak, pro vyjádření podpory. Přispět můžete libovolnou částkou.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  Prispieť 1,85 €
  (50 Kč)
 • 1 Velký nástěnný roční kalendář minikoziček

  Fotky našich koziček na velkém formátu (A3) nástěnného kalendáře vám budou dělat radost po celý následující rok.
  Poštovné po ČR v ceně, doručení do Vánoc.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 3,70 €
  (100 Kč)
 • 2 Velký nástěnný měsíční kalendář minikoziček

  Fotky našich koziček na velkém formátu (A3) nástěnného kalendáře vám budou dělat radost po celý následující rok.
  Poštovné po ČR v ceně, doručení do Vánoc.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 11,09 €
  (300 Kč)
 • 1 Na skok za kozičkami pro 1-3 osoby

  Návštěva naší minifarmy v trvání cca 1,5 hod. pro děti i dospělé. S krmením, mazlením i focením minikoziček a sladkou svačinkou.

  Voucher s 6 měsíční platností vám zašleme elektronicky na email.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 12,94 €
  (350 Kč)
 • 1 Na skok za kozičkami pro 4-5 osob

  Návštěva naší minifarmy v trvání cca 1,5 hod. pro děti i dospělé. S krmením, mazlením i focením minikoziček a sladkou svačinkou.

  Voucher s 6 měsíční platností vám zašleme elektronicky na email.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 16,64 €
  (450 Kč)
 • 0 Farmářem na zkoušku

  Zajímá vás, co obnáší práce v hospodářství a péče o zvířata? Rádi byste si vyzkoušeli krmení, dojení a pasení koz?
  Přijeďte k nám po domluvě na ranní nebo večerní návštěvu naší farmy, po prohlídce a  seznámení se zvířaty se můžete zapojit do přípravy krmiva a krmení, doplnění čerstvého sena a vody, vyvedení na pastvu, úklidu a kydání boxů, ručního dojení koz a dalších prací spojených s děním kolem hospodářství dle aktuálních potřeb zvířat na farmě a sezóny.
  Farmářskou svačinku si připravíte z dostupných domácích produktů (mléko, máslo, tvaroh, jogurt, sýry, vajíčka,..).
  Občerstvení (káva, čaj, voda) k dispozici po celou dobu.
  Domů si odvezete i 1 litr čerstvě nadojeného kozího mléka.

  Voucher s 6 měsíční platností vám zašleme elektronicky na email.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 18,48 €
  (500 Kč)
 • 0 Odpoledne na farmě s výrobou vlastního sýru

  Zajímá vás, co obnáší práce v hospodářství a péče o zvířata? 
  Rádi byste si vyzkoušeli krmení, dojení a zpracování mléka na sýry?
  Na návštěvě naší kozí minifarmy prožijete nevšední odpoledne plné zážitků.
  Zapojíte se do odpoledního i večerního krmení, vyzkoušíte si dojení koz a vyvádění na pastvu, kdo si troufne může vyzkoušet i kydání:-) 
  Nahlédnete do tajů výroby sýrů a vyrobíte si vlastní kozí sýr.
  Farmářskou svačinku si připravíte z dostupných domácích produktů (mléko, máslo, tvaroh, jogurt, sýry, vajíčka,..)
  Občerstvení (káva, čaj, voda) k dispozici po celou dobu.
  Domů si odvezete i 1 litr čerstvě nadojeného kozího mléka.

  Voucher s 6 měsíční platností vám zašleme elektronicky na email.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 33,27 €
  (900 Kč)
 • 0 Odpolední kurz výroby sýrů

  Máte rádi sýr? A co teprve vlastnoručně vyrobený. Během jednoho odpoledne vás zasvětíme do tajů domácí výroby Čerstvého-Farmářského sýru, kyperského sýru na gril-Halloumi a syrovátkového sýru Ricotty.
  Vyzkoušíte si celou výrobu od zaočkování mléka až po finální  produkt. Vyrábět budete z čerstvého mléka (kravského či kozího, dle momentální dostupnosti).Své hotové výrobky si i odvezete.
  Kurz trvá 4 hodiny, k dispozici je občerstvení (káva, čaj, voda) a veškeré suroviny a potřeby pro výrobu (mléko, syřidlo, mlékárenské kultury, formičky).

  Voucher s celoroční platností vám zašleme elektronicky na email.

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 51,76 €
  (1 400 Kč)
 • 0 Kurz výroby tažených sýrů

  Milujete korbáčky, parenicu, oštěpek nebo mozzarellu? Po jednodenním kurzu si je zvládnete hravě vyrábět doma sami. K tomu obdržíte navíc i balíček se základními sýrařskými potřebami, takže vám již nic nebude bránit začít s  ohromováním celé rodiny a přátel. 
  Zahrnuto v kurzu je i občerstvení (káva, čaj, voda), suroviny a potřeby pro výrobu(mléko, syřidlo, mlékárenské kultury,...), receptury na vyráběné produkty + skripta se základními sýrařskými postupy.
  Po ukončení obdržíte i vystavený certifikát o absolvování kurzu a samozřejmě si odvezete své hotové výrobky.

  Voucher s celoroční platností vám zašleme elektronicky na email.
   

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 81,33 €
  (2 200 Kč)
 • 0 Víkendový kurz výroby sýrů

  Rádi byste pronikli do sýrařského řemesla a naučili se vyrábět různé druhy sýrů a mléčných výrobků? Na kurzu si vyzkoušíte postupy a technologii výroby např. jogurtu, tvarohu, farmářského sýru, camembertu, hrudkového sýru na brynzu, halloumi na grilování, korbáčků, mozzarelly, aj. Zahrnuto je i občerstvení během celého kurzu  (káva, čaj, voda), suroviny a potřeby pro výrobu (mléko, syřidlo, mlékárenské kultury,...), receptury na vyráběné produkty + skripta se základními sýrařskými postupy.
  Také obdržíte balíček základních sýrařských potřeb, certifikát o absolvování kurzu a své výrobky si samozřejmě odvezete a zbaštíte doma.

  Voucher s celoroční platností vám zašleme elektronicky na email.
   

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 103,51 €
  (2 800 Kč)
 • 1 z 1 Adopce na dálku - Viktorka

  Staňte se na rok adoptivním páníčkem minikozičky Viktorky. Přispějte na její krmení, ustájení a veterinární péči částkou necelých 10,-Kč/den. 
  Na podzim vám zašleme stolní či nástěnný kalendář našich koziček na r. 2021, kde bude u Viky uvedeno vaše jméno jako patrona/patronky s poděkováním.
  A až se za ní někdy přijedete podívat, nachystáme pro vás ochutnávku domácích výrobků z mléka. 

  Viktorka 

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 129,39 €
  (3 500 Kč)
 • 1 z 1 Adopce na dálku - Matyášek

  Staňte se na rok adoptivním páníčkem kozlíka Matyáška. Přispějte na jeho krmení, ustájení a veterinární péči částkou necelých 10,-Kč/den. 
  Na podzim vám zašleme stolní či nástěnný kalendář našich koziček na r. 2021, kde bude u Matýska uvedeno vaše jméno jako patrona/patronky s poděkováním.
  A až se za ním někdy přijedete podívat, nachystáme pro vás ochutnávku domácích výrobků z mléka. 

  Matyášek

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 129,39 €
  (3 500 Kč)
 • 1 z 1 Adopce na dálku - Otík

  Staňte se na rok adoptivním páníčkem kozlíka Otíka. Přispějte na jeho krmení, ustájení a veterinární péči částkou necelých 10,-Kč/den. 
  Na podzim vám zašleme stolní či nástěnný kalendář našich koziček na r. 2021, kde bude u Otíka uvedeno vaše jméno jako patrona/patronky s poděkováním.
  A až se za ním někdy přijedete podívat, nachystáme pro vás ochutnávku domácích výrobků z mléka. 

  Otík

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 129,39 €
  (3 500 Kč)
 • 1 z 1 Adopce na dálku - Adámek

  Staňte se na rok adoptivním páníčkem kozlíka Adámka. Přispějte na jeho krmení, ustájení a veterinární péči částkou necelých 10,-Kč/den. 
  Na podzim vám zašleme stolní či nástěnný kalendář našich koziček na r. 2021, kde bude u Adíka uvedeno vaše jméno jako patrona/patronky s poděkováním.
  A až se za ním někdy přijedete podívat, nachystáme pro vás ochutnávku domácích výrobků z mléka. 

  Adámek

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 129,39 €
  (3 500 Kč)
 • 1 z 1 Adopce na dálku - Mikeš

  Staňte se na rok adoptivním páníčkem kozlíka Mikeše. Přispějte na jeho krmení, ustájení a veterinární péči částkou necelých 10,-Kč/den. 
  Na podzim vám zašleme stolní či nástěnný kalendář našich koziček na r. 2021, kde bude u Mikyho uvedeno vaše jméno jako patrona/patronky s poděkováním.
  A až se za ním někdy přijedete podívat, nachystáme pro vás ochutnávku domácích výrobků z mléka. 

  Mikeš

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 129,39 €
  (3 500 Kč)
 • 1 z 1 Adopce na dálku - Max

  Staňte se na rok adoptivním páníčkem kozlíka Maxe. Přispějte na jeho krmení, ustájení a veterinární péči částkou necelých 10,-Kč/den. 
  Na podzim vám zašleme stolní či nástěnný kalendář našich koziček na r. 2021, kde bude u Maxíka uvedeno vaše jméno jako patrona/patronky s poděkováním.
  A až se za ním někdy přijedete podívat, nachystáme pro vás ochutnávku domácích výrobků z mléka. 

  Max

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 129,39 €
  (3 500 Kč)
 • 1 z 1 Adopce na dálku - Beátka

  Staňte se na rok adoptivním páníčkem minikozičky Beátky. Přispějte na její krmení, ustájení a veterinární péči částkou necelých 10,-Kč/den. 
  Na podzim vám zašleme stolní či nástěnný kalendář našich koziček na r. 2021, kde bude u Beátky uvedeno vaše jméno jako patrona/patronky s poděkováním.
  A až se za ní někdy přijedete podívat, nachystáme pro vás ochutnávku domácích výrobků z mléka.  

  O Beátce

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 129,39 €
  (3 500 Kč)
 • 1 z 1 Adopce na dálku - Emma přezdívaná "Míca"

  Staňte se na rok adoptivním páníčkem minikozičky Emmy. Přispějte na její krmení, ustájení a veterinární péči částkou necelých 10,-Kč/den. 
  Na podzim vám zašleme stolní či nástěnný kalendář našich koziček na r. 2021, kde bude u "Mícy" uvedeno vaše jméno jako patrona/patronky s poděkováním.
  A až se za ní někdy přijedete podívat, nachystáme pro vás ochutnávku domácích výrobků z mléka. 

  O Emmě-Míce

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 129,39 €
  (3 500 Kč)
 • 1 z 1 Adopce na dálku - Sára

  Staňte se na rok adoptivním páníčkem minikozičky Sárinky. Přispějte na její krmení, ustájení a veterinární péči částkou necelých 10,-Kč/den. 
  Na podzim vám zašleme stolní či nástěnný kalendář našich koziček na r. 2021, kde bude u Sáry uvedeno vaše jméno jako patrona/patronky s poděkováním.
  A až se za ní někdy přijedete podívat, nachystáme pro vás ochutnávku domácích výrobků z mléka.  

  O Sáře

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 129,39 €
  (3 500 Kč)
 • 1 z 1 Adopce na dálku - Verunka

  Staňte se na rok adoptivním páníčkem minikozičky Verunky. Přispějte na její krmení, ustájení a veterinární péči částkou necelých 10,-Kč/den. 
  Na podzim vám zašleme stolní či nástěnný kalendář našich koziček na r. 2021, kde bude u Verunky uvedeno vaše jméno jako patrona/patronky s poděkováním.
  A až se za ní někdy přijedete podívat, nachystáme pro vás ochutnávku domácích výrobků z mléka. 

  O Verunce

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 129,39 €
  (3 500 Kč)
 • 1 z 1 Adopce na dálku - Baruška

  Staňte se na rok adoptivním páníčkem minikozičky Barušky. Přispějte na její krmení, ustájení a veterinární péči částkou necelých 10,-Kč/den. 
  Na podzim vám zašleme stolní či nástěnný kalendář našich koziček na r. 2021, kde bude u Barušky uvedeno vaše jméno jako patrona/patronky s poděkováním.
  A až se za ní někdy přijedete podívat, nachystáme pro vás ochutnávku domácích výrobků z mléka. 

  O Barušce

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 129,39 €
  (3 500 Kč)
 • 1 z 1 Adopce na dálku - Amálka

  Staňte se na rok adoptivním páníčkem minikozičky Amálky. Přispějte na její krmení, ustájení a veterinární péči částkou necelých 10,-Kč/den. 
  Na podzim vám zašleme stolní či nástěnný kalendář našich koziček na r. 2021, kde bude u Amálky uvedeno vaše jméno jako patrona/patronky s poděkováním.
  A až se za ní někdy přijedete podívat, nachystáme pro vás ochutnávku domácích výrobků z mléka.  

  O Amálce

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 129,39 €
  (3 500 Kč)
 • 1 z 1 Adopce na dálku - Agátka

  Staňte se na rok adoptivním páníčkem minikozičky Agátky. Přispějte na její krmení, ustájení a veterinární péči částkou necelých 10,-Kč/den. 
  Na podzim vám zašleme stolní či nástěnný kalendář našich koziček na r. 2021, kde bude u Agátky uvedeno vaše jméno jako patrona/patronky s poděkováním.
  A až se za ní někdy přijedete podívat, nachystáme pro vás ochutnávku domácích výrobků z mléka. 

  O Agátce

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 129,39 €
  (3 500 Kč)