Kniha Chiméra / Vladimíra Kotra

Jde o autorsky zpracovaný fotografický dokument zachycující psychicky velmi složitý první rok proměny intersex ženy. V knize se pracuje s autentickým deníky, facebookovými statusy a selfie portréty, které jsou v kontrastu k fotografiím Vladimíry Kotry.

KONEČNĚ KŘEST!

18.6.2020

Po měsících plných viru, ladění, oprav a skládání můžu konečně slavnostně ohlásit! 


Chiméra je na světě!

Děkuji všem, kteří vznik knihy jejím včasným zakoupením podpořili a trpělivě čekali na výsledek. Vše se nečekaně zkomplikovalo, ale dnes už můžu všechny z Vás slavnostně pozvat na oficiální křest, který se uskuteční 29.6. v 19 hodin v klubu Patra na Krymské ulici 17.

Prosím, potvrďtě svou účast zde na oficiální stránce události. Ti, z Vás, kteří máte osobní předání, budu moc ráda když dorazíte a knihu si ode mne na křtu vyzvednete. Moc ráda si s Vámi popovídám, seznámím se, dám si s vámi drink a společně si užijeme parádní večer! Pokřtíme nejen Chiméru, ale také nejnovější číslo časopisu FOTO 38. Ti z Vás, kteří jste z Prahy a máte vybráno osobní předání - a nebudete moci přijít na křest, napište mi zprávu a domluvíme se na předání jindy (kotra.vladimira@gmail.com). V Brně bude možné knihu vyzvednout pravděpodobně v Polagraphu. Dám Vám vědět. 

Děkuji za Vaši trpělivost a těším se na osobní setkání!  

Vladimíra Kotra

SLAVÍME!

29.11.2019

CHIMÉRA VYJDE! DĚKUJU! ♡ 

Jsem moc ráda, že se to povedlo!  Před dvěma měsíci jsem se rozhodla kampaň rozjet, takřka během týdne jsme natočili video, vymysleli odměny a 14. 10. bylo odstartováno. ŠÍLENSTVÍ! Ale stálo to za to! I když celý projekt Chiméry byl po celou dobu vzniku komplikovaný a plný emocí, stále věřím, že má smysl. Během ledna vychytáme na Chiméře chyby, které se odkryly v maketě, a pak následně půjde do tisku. O všem vás budu informovat.

AKCE S CHIMÉROU

Dnes a v následujících dnech instaluji Chiméru v Pragovka gallery, vernisáž bude v pondělí 2. 12. v 18 hodin. PŘIJĎTE TO SE MNOU OSLAVIT!

Zarezervovala jsem nám vedle v Kafe Pragovka stoly. Svou účast na vernisáži můžete potvrdit zde anebo na společné události všech třech vystavujících. Ten večer se otevírá nejen má výstava, ale dalších dvou umělců. Bude to stát za to! Kdyby vám to nevycházelo v pondělí, tak hned ve čtvrtek 5. 12. proběhne ještě jedna speciální akce, promítání fotografiíí za zvuku moduláru, kde jsem jedna ze 4 fotografů, kteří promítnout svou tvorbu. Jen ti co zažili předchozí akce tohoto typu ví jak chutná husí kůže ve spojení fotek a „vesmírné” hudby od neuvěřitelně skvělých tvůrců: Citty-Scant, Dash a Synaptik, v Hól v Holešovicích! 

Bez Vaší pomoci bych to nedokázala! Vážím si toho, že jste mě pdopořili  

Vladimíra Kotra

Rozhovory o CHIMÉŘE

22.11.2019

D Ě K U J I! 

Je úžasné vědět 5 dní před koncem kampaně, že kniha určitě vyjde! Moc si vážím podpory Vás všech! Byla to tvrdá práce, ale také mnoho štěstí, které mě provázelo. 

Teď bych Vás všechny chtěla ještě poprosit, spojme síly a zkusme poslední dny kampaně získat co nejvíc podpory dalších lidí. Pokud se podaří vybrat víc financí, budu moci knihu a její téma prezentovat na zahraničních festivalech. Koupí knihy nepodporujete pouze vznik samotné knihy, ale především také mou tvorbu a budoucí projekty, na kterých již pracuji. 

Prosím o vaše sdílení kampaně, tak aby se poslední týden crowdfundigu k mé knize dostalo co nejvíce lidí. Stantě se fanoušky stránky Chiméra Photo Book na Facebooku a sdílejte, to co je Vám z příspěvků nejbližší.  

R O Z H O V O R Y

Pokud se na knihu nemůžete dočkat, můžet si čekání zkrátit přečtením rozhovorů, které se mnou v minulém týdnu byly publikovány. První je pro Hate Free Culture, což je organizace bojující proti nenávisti ve společnosti a druhý rozhovor je v angličtině pro italský web Calotaip. Každý z nich je jiný. Hate Free se svými otázkami zaměřuje především na Gabi, Calotaip se zajímá víc o mně a mou tvorbu obecně. 

S přáním krásného víkendu

Vladimíra Kotra

PŘEDNÁŠKA O CHIMÉŘE na Fotoškoda Festu!

5.11.2019

Všechny Vás srdečně zvu na svou přednášku o Chiméře v rámci FotoŠkoda Festivalu ve čtvrtek 7.11. v 18 hodin! >>> zajistěte si své místo zde:  https://www.fotoskoda.cz/fest/program-a-registrace/?type=4&lecturer=523&date=0#/. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo stále váhá jestli si Chiméru pořídit, vemte ho určitě s sebou:) Těším se na Vás! 

4 571 €
vybrané z 4 047 €

112%

112% splnené

94 ľudí prispelo

Umenie, Fotografie

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 5 POHLEDNICE 20×15

  Chcete projekt podpořit aspoň symbolickou částkou? Autorka vám věnuje pohlednici z projektu velikosti A5 s osobní věnováni. 

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  6,07 €
  (150 Kč)
 • Vypredané!! NEJRYCHLEJŠÍ (osobní předání)

  Kniha v ceně takřka nákladů, jen pro 20 nejrychlejších, osobní předání a věnování (Praha, Brno, Ostrava a Bečva). Cena v distribuci bude  600,-

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  18,21 €
  (450 Kč)
 • 11 z 50 DRUHÁ NEJLEPŠÍ MOŽNÁ CENA

  Nestihli jste knihu za nejnižší cenu nebo ji jednoduše chcete podpořit rovnou vyšší částkou? Kniha za druhou nejlepší cenu s osobním předáním a věnováním (Praha, Brno, Ostrava a Bečva). Pokud chcete knihu i s poštovným navyšte v dalším kroku částku o 80,-

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  19,83 €
  (490 Kč)
 • 3 z 20 NEJLEPŠÍ CENA (doručení)

  Kniha za mimořádnou cenu, za kterou ji včetně doručení až domů, nikdy později nezískáte. V distribuci ji budeme nabízet za 600 Kč, bez poštovného.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  22,22 €
  (549 Kč)
 • 28 z 30 ENGLISH VERSION ( without postage)

  The English version of Chimera book is only in 60 copies. The Czech version is in 240 copies. This books are numbered and signed by the author. It is a special limited edition. The book can be picked up in Prague, Brno, Ostrava and Bečva (ITF).  www.vladimirakotra.cz.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu

  22,26 €
  (550 Kč)
 • 10 z 10 FOTO 36 + CHIMÉRA

  Speciální vydání časopisu FOTO 36 vychází u příležitosti 30. výročí Sametové revoluce a je věnované Československu, Česku a Čechům, běžná cena je 259,- (Pokud chcete knihu i s poštovným navyšte v dalším kroku částku o 80,-)  http://www.casopis-foto.cz/
   

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  28,33 €
  (700 Kč)
 • Vypredané!! VIP VSTUP na zahájení festivalu MEZIPATRA + Chiméra

  PRAHA. 1 + 1 vstup na slavnostní zahájení festivalu Mezipatra 7. 11. v kině Lucerna (formou přidání dotyčného na guestlist) Vstup dostanete nezávisle na úspěšnosti projektu. Jakmile si odměnu koupíte, kontaktujte autorku.  http://www.mezipatra.cz/festival/o-nas.html

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu

  36,02 €
  (890 Kč)
 • 15 z 15 DVĚ CHIMÉRY

  Oceňujeme všechny, kdo dokáží myslet s dárky nejen na sebe, ale i na druhé, a proto nabízíme tuhle zvýhodněnou variantu. Navíc touhle originální autorskou knihou zaujmete nejen milovníka umění, ale každého, kdo má rád ruční práci a všechna díla posouvající hranici naší tolerance o kousek dál. (pokud chcete knihy i s poštovným, navyšte částku v dalším kroku o 130,-) 

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  37,03 €
  (915 Kč)
 • 1 z 1 FESTIVAL PASS na filmový QUEER FESTIVAL MEZIPATRA + Chiméra

  PRAHA. Každoročně představí kolem stovky českých i zahraničních filmů s LGBTQ+ tématy. Nedílnou součástí programu jsou doprovodné diskuze, přednášky, workshopy, výstavy a party. Hlavní část festivalu probíhá v Praze a Brně a formou ozvěn ve vybraných městech v ČR. Vstupné zahrnuje 7 filmů.  Vstup dostanete nezávisle na úspěšnosti projektu. Jakmile si odměnu koupíte, kontaktujte autorku.  http://www.mezipatra.cz/festival/o-nas.html

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu

  40,06 €
  (990 Kč)
 • 20 z 20 DOLIČNÉ OKAMŽIKY JOSEFA MOUCHY + Chiméra

  Spoušť je série sběratelských fotografických sešitů. První svazek 001 je věnovaný tvorbě Josefa Mouchy. Vychází v nákladu 333 kusů, 33 kusů doprovází signovaný print autora a sítotiskový exlibris. Všechna jednotlivá vydání jsou ručně očíslována. Získáte takto dvě autorské limitované edice knih za výhodnou cenu, protože obě se v distribuci budou pohybovat za cca 600 Kč. (pokud chcete knihu zaslat poštou, navyšte v dalším kroku částu o 130,-)  https://www.mushroomonthewalk.com/projekty/spoust

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  41,68 €
  (1 030 Kč)
 • 57 z 60 CHIMERA: THE ENGLISH VERSION (includes delivery)

  The English version of Chimera book is only in 60 copies. The Czech version is in 240 copies. This books are numbered and signed by the author. It is a special limited edition.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu

  42,09 €
  (1 040 Kč)
 • 9 z 10 PŘEDPLATNÉ časopisu FOTO + Chiméra

  Časopis FOTO reflektuje zásadní aktuální fotografické dění u nás i z celého světa, přináší rozhovory, portfolia, zprávy z kultury, objevuje mladé a talentované autory. Vychází jako čtvrtletník / 120 stran / fotopříloha 16 stran (vytištěno na papír Munken triplexem se stochastickým rastrem). Pokud chcete knihu i s poštovným navyšte v dalším kroku částku o 80,-  http://www.casopis-foto.cz/

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  48,56 €
  (1 200 Kč)
 • 4 z 7 10 portrétů od Vladimíry Kotry + Chiméra

  Oceníte mít profeisonální fotografie? Vladimíra Kotra vám při zakoupení knihy udělá 10 působivých portrétů v přírodě. V okoli Prahy, Ostravy.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu

  121,00 €
  (2 990 Kč)
 • 15 z 15 Kolekce LESA + Chiméra

  Speciální signovaná a číslovaná edice 15 ks fotografií z cyklu tajemného Lesa s věnováním Vladimíry Kotry ve velikosti 13×18. Její Les najdete na webových stránkách. Fotografie předá autorka osobně, případně zašle poštou. https://www.vladimirakotra.cz/9075471/the-forest

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu

  182,07 €
  (4 499 Kč)
 • 4 z 5 Autorská fotografie ve velikosti A1 + Chiméra

  Autorská fotografie dle vašeho výběru z tvorby Vladimíry Kotry ve velikosti A1 (594 x 841) na archivním papíře, očíslovaná a podepsaná sběratelská edice. Velikost je případně k diskuzi.   https://www.vladimirakotra.cz/

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  242,82 €
  (6 000 Kč)
 • 5 z 5 Autorská fotografie v rámu A1 + Chiméra

  Autorská fotografie dle vašeho výběru z tvorby Vladimíry Kotry, včetně rámování, ve velikosti A1 (594 x 841) na archivním papíře, očíslovaná a podepsaná sběratelská edice. Velikost je případně k diskuzi.   https://www.vladimirakotra.cz/

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  404,69 €
  (10 000 Kč)
 • 5 z 5 Autorské fotografie členek skupiny 3 KOZY

  Umělecká skupina 3 KOZY byla založená v roce 2015. Patří k ní Petra Vlčková, Mia Kohlerová a Vladimíra Kotra.  Fotografie budou vytištěny na archivním papíře, očíslované a podepsané autorkami, ve formátu A2. Fotografie si můžete prohlédnout v galerii projektu. 

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  687,98 €
  (17 000 Kč)
 • 3 z 5 SPONZOR

  Chcete podpořit umění, které vám dává smysl? Můžeme se na vaší odměně domluvit individuálně, podle toho, co by vám vyhovovalo. V nabídce jsou firemní profesionální portréty, poděkování v knize, logo, autorské fotografie, 15 ks Chiméry. Částka se dá v dalším kroku také navýšit. Společně určitě najdeme tu nejvhodnější odměnu pro vás, nebojte se autorku oslovit.    https://www.vladimirakotra.cz/

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu

  1 011,74 €
  (25 000 Kč)