Lenka Dusilová a Baromantika: "V hodině smrti" NOVÉ ALBUM!!!

Zdravím všechny, kdo chtějí slyšet nové album BAROMANTIKY! Pracujeme na spoluautorské desce s názvem "V hodině smrti", chceme ji vydat na podzim 2014, ale schází nám peníze na dokončení. Děkujeme za vaši pomoc! Lenka Dusilová a Baromantika

7 712 €
vybrané z 4 788 €

161%

161% splnené

272 ľudí prispelo

Hudba

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Zobraziť všetky odmeny

V hodině smrti

Seskupení kolem Lenky Dusilové s názvem Baromantika pro Vás během prázdnin dokončí započaté hudební dílo s názvem “V hodině smrti”, na kterém se profilují jednotliví členové jako svébytní autoři. V nové spoluautorské výpovědi se odraží jejich současné životní odbobí plné transformací, které přirozeně nastávají uprostřed života každého z nás. Vnímaní tvůrců reflektuje tep doby, města, pavučiny dogmat a systému. Odráží hledání a nacházení v zenových zahradách, ale také v boji, v usmrcování starých návyků a minulosti i následném znovuzrození.

Mottem alba se stal citát C.G.Junga: Živnou půdou duše je přirozený život. Kdo se jím nedá vést, zůstává viset ve vzduchu a ustrne. Proto taková spousta lidí ve zralém věku zkostnatí, hledí zpět a lpí na minulosti, v srdci tajnou hrůzu ze smrti. Vyhýbají se procesu života přinejmenším psycho­logicky, a zůstávají proto stát jako solné sloupy vzpomínek, které si sice ještě živě vzpomínají na dobu svého mládí, ale nemohou najít živoucí poměr k přítomnosti. Počínaje středem života zůstává živoucí jen ten, kdo chce s životem zemřít. Neboť to, k čemu do­chází v tajemné hodině životního poledne, je obrat paraboly, zro­zení smrti. Život druhé poloviny života neznamená vzestup, rozvoj, rozmnožení, životní rozmach, nýbrž smrt, neboť jeho cílem je ko­nec. Nechtít svůj životní vrchol je totéž jako nechtít svůj konec. Obojí znamená: nechtít žít. Nechtít žít znamená totéž co nechtít zemřít. Vznikání a zanikání je táž křivka. " 

Na dokončení alba v tuto chvíli postrádáme prostředky a rádi bychom se obrátili touto cestou i na Vás..

Album natáčíme ve velké míře ve studiích SONO Records. Mix jsme svěřili zvukařům Milanu Cimfemu a Pavlu Karlíkovi, jejichž otisk na výsledném zvuku můžete slyšet na předešlé Baromantice či Eternal Seekers a jsou tedy pro kontinuitu našeho hudebního příběhu nepostradatelní. 

Natáčení je přirozeně nejnákladnější složkou projektu a proto si vážíme jakékoliv finanční podpory. Rádi bychom poděkovali vydavatelství Supraphon, SONO Records, OSA a trpělivým rodinám za podporu projektu a částečné finanční pokrytí vydání desky. Rádi bychom poděkovali i těm z Vás, kteří se také rozhodnou dokončení alba podpořit a budeme se s podzimem těšit z předání Vašich odměn. 

Autoři hudby: Lenka Dusilová, Beata Hlavenková, Patrick Karpentski, Viliam Béreš

Autoři textů: Justin Lavash, J. Delong, Ezra Pound, Lenka Dusilová, Dan Bárta

Hosté alba: Martin Novák - bicí, perkuse, Miloš Dvořáček - bicí, perkuse, Marek Minárik - basa, Rastislav Uhrík - kontrabas, Oskar Törok - trumpeta, Justin Lavash - zpěv, David Koller - zpěv, Dan Bárta - zpěv

Vydání alba je plánováno na září 2014 u vydavatelství Supraphon. 

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 39

  digi release nového alba

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  6,63 €
  (180 Kč)
 • 117

  nové CD podepsané autory

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  12,89 €
  (350 Kč)
 • 16

  digi release nového alba + tričko

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  14,73 €
  (400 Kč)
 • 62

  vstup na libovolný koncert v rámci podzimního turné + nové CD

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  18,42 €
  (500 Kč)
 • 11

  DVD Live at Café v lese + nové CD

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  20,26 €
  (550 Kč)
 • 1

  limitovaná edice plakátu Baromantiky s podpisy + digi release nového alba

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  31,31 €
  (850 Kč)
 • 13

  vstup na křest alba Praha Archa 2.11. nebo Brno Sono 8.10. VIP páska s rautem

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  36,83 €
  (1 000 Kč)
 • Vypredané!!

  písnička s věnováním na křtu desky v Praze nebo v Brně

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  36,83 €
  (1 000 Kč)
 • 27 z 30

  Silvestr 2014 - mejdan s kapelou, uzavřená společnost, vstupné pro 1 osobu včetně občerstvení. Nevíte co letos se Silvestrem? Pojďte ho oslavit s námi do jednoho supertajnýho soukromýho baru v Praze! Slibujeme parádní mejdan plný dobrého jídla, pití, skvělé atmosféry, překvapení a skvělé muziky, kterou vám budme pouštět z gramců!

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  51,57 €
  (1 400 Kč)
 • 17 z 20

  Silvestr 2014 - mejdan s kapelou, uzavřená společnost, vstupné pro 2 osoby včetně občerstvení. Nevíte co letos se Silvestrem? Pojďte ho oslavit s námi do jednoho supertajnýho soukromýho baru v Praze! Slibujeme parádní mejdan plný dobrého jídla, pití, skvělé atmosféry, překvapení a skvělé muziky, kterou vám budme pouštět z gramců!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  92,08 €
  (2 500 Kč)
 • 6 z 7

  Mikuláš 2014 Těšíte se na Mikulášskou? Rádi vám dojdeme sečíct vaše hříchy až za váš práh! Odměna za vaše skutky vás nemine! Máme ty nejúžasnější kostýmy ve městě a těšíme se na vás! /pouze Praha!/

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  184,16 €
  (5 000 Kč)
 • 4

  Lenka Dusilová sólo - koncert /ne pro komerční subjekty/

  Doručenia odmeny: Do roka

  736,65 €
  (20 000 Kč)
 • 0

  Baromantika - koncert včetně ozvučení /ne pro komerční subjekty/

  Doručenia odmeny: Do roka

  2 209,94 €
  (60 000 Kč)