Sbírka poezie Tiché volání

Sbírka poezie, popisující tři podoby lásky; lásku k partnerům, rodině a tomu, co nás přesahuje. Nabízí krásu slov, kterou dnešní doba nesmírně postrádá. Je určena pro široký okruh čtenářů, kteří hledají, touží a očekávají.

 • Poezie čeká na pevnou vazbu

 • Pohádky navíc jako odměna za Váš příspěvek

 • Záběr z komponovaného večera

 • Divadlo a čtení nejmenším

 • Titulní stránka sbírky Tiché volání

 • Agapé

2 185 €
vybrané z 1 903 €

114%

114% splnené

53 ľudí prispelo

Literatúra

Brno, Jihomoravský kraj, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Na začátku byla neopětovaná láska. Nejprve vznikly verše, řešící: Proč? Postupně se trápení transformovalo do poznání, čím vším může láska být, je-li svobodná i pro odmítnutí. Každá láska je krásná, i když je nešťastná. Naučí nás chápat jiné. Otevírá srdce pro vše, co je kolem lásky hodno. Je toho tolik! 

Verše nadchly mnoho přátel, muzikantů, oslovily při komponovaných večerech, některé z nich byly zhudebněny. Vysokého ocenění se jim dostalo od české emigrantky, známé divadelní režisérky, trvale žijící v Norsku. Poslední impuls pro jejich vydání však byla jednoduchá věta mé milé kamarádky: "I kdyby kniha měla udělat radost jedinému člověku, stojí za vydání". Jsem si jistá, že radost udělá mnohým. 

Co je můj cíl?

Jediné, co dává smysl našemu životu, jsou vztahy. Zdravé vztahy předpokládají umění nenárokovat a nevlastnit. I když tento postoj není jednoduchý, je dobré o něj usilovat. Dává dnům nový rozměr, práci radost a všemu úsilí přináší požehnání. Kniha seřazuje hodnoty tak, aby při ohlédnutí zpět zůstala po člověku nesmazatelná stopa lásky v tomto světě. Přála bych si, aby otevírala oči pro obyčejné lidské hodnoty, kterými jsou přátelství, rodina, porozumění, tolerance a velkorysost. 

Detaily

Něha, pokora, skromnost, odevzdanost, tichost. Opak hrubosti, pýchy, sebestřednosti a rámusu. To vše se promítá do křehkých veršů, upozorňujících zřetelně na to, co nejvíce potřebujeme a nemůžeme koupit, objednat ani pojistit. Závěrem je pár veršů příležitostných, rozšafných a vtipných. Kniha pohladí, povzbudí a přivede čtenáře k přemítání o nejprostších pravdách života. Může změnit paradigma, kterým se díváme na svět, na lidi kolem, na všední věci, které jsou z jiného úhlu pohledu zcela mimořádné. Finanční příspěvky poputují na pokrytí nákladů, spojených s jejím vydáním. 

... a ještě něco navíc

Několik básní bylo zhudebněno a při různých příležitostech uvedeno. Věřím, že další nádherné písně budou přibývat a rozdávat radost stále víc. 

Kdo jsem?

Jmenuji se Lidka Hénková, žiji v Brně. Mé zkušenosti z vlastního života a profese, spojené se speciální pedagogikou a biblioterapií se již promítly do literární činnosti (2017 povídková kniha Rub a líc života, 2018 Pohádky z parapetu, ebooky Dětská encyklopedie laskavosti, Laskavé pohádky, sbírky fejetonů pro dospělé, průběžné příspěvky do periodik a na web). Tvořím projekty pro vyučování, jsem autorkou komponovaných večerů a textařkou. Spolupracuji s brněnským vydavatelstvím (2018 překlad poezie pro děti v publikaci Domeček pro myšku, 2019 autorka textů v připravované knize Jak se stavěly divy světa).

Proč to dělám?

Dnešní doba je vyprahlá. Zapomínáme na krásu slova, na jeho sílu. Máme tak málo času na to nejdůležitější; na rodinu, přátele, známé. Může se stát, že nám život proteče mezi prsty a naši nejmilejší se nikdy nedozví, co pro nás znamenají. A to je nesmírná škoda. Mou snahou je aspoň na chvíli zastavit zběsilé tempo života, nadechnout se a nadchnout pro tichou krásu a lásku, které kolem nás jsou. 

Aktuality

13.10.2019 Závěrečné poděkování

Přátelé, do konce projektu zbývá pár hodin.         Dovolte mi ještě naposledy poděkovat Vám všem, kteří jste mi vyjádřili svoji podporu a důvěru.         Vážím si toho!        Předpokládaný termín vydání knihy je koncem listopadu, podobně jako křest.       O všem, co se bude dále dít, Vás budu…

Viacej

13.10.2019 Nedělní pohádka - část třetí

Nejlepší kalafunu zakoupil ve speciálním šopu with music material, you know? Ale, chyba. Houslím stále něco chybělo. Leží Jan a k ránu do stropu kouká. Najednou bleskem pochopil. Nejlepší žíně ke smyčci jsou z koní, kteří se plaví v Čechách! Tam, kde jsou zelené mechy, voňavé paseky a ...Madlenka.…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 8 Jakkoliv velký příspěvek

  Žádný příspěvek není malý! Pomůže dosáhnout cíle a  Vy budete mít dobrý pocit.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  3,81 €
  (100 Kč)
 • 20 Sbírka poezie Tiché volání zaslaná k Vám domů

  Zašlu Vám jeden výtisk sbírky Tiché volání s věnováním na Vámi určenou adresu.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  17,12 €
  (450 Kč)
 • 6 Sbírka poezie Tiché volání + Kniha pohádek pro Vaše děti

      Jako bonus za Váš velkorysý příspěvek dostanete kromě sbírky Tiché volání také moji  knihu pro maličké "Pohádky z parapetu" s věnováním. Cena odměny je navýšena o poštovné. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  30,44 €
  (800 Kč)
 • Vypredané!! Dva výtisky sbírky poezie Tiché volání a pozvání do kavárny

  Dva výtisky sbírky poezie Tiché volání s věnováním, kterou Vám osobně předám při posezení v kavárně Bukovský. Na kávu a zákusek jste zváni.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  38,05 €
  (1 000 Kč)
 • 4 z 5 Autorské čtení

  Na Vaše pozvání přijedu kamkoliv v rámci Brna a uspořádám pro Vás a Vaše přátele autorské čtení nejen poezie, ale i prozy a pohádek, které jsem vydala. Předpokládaný čas 60 minut. Po autorském čtení může v případě zájmu proběhnout prodej knihy Tiché volání a Pohádek z parapetu.

  Doručenia odmeny: Do roka

  57,08 €
  (1 500 Kč)
 • 2 z 10 Křest knihy

  Pozvání na křest knihy, spojený se čtením, hudbou a zábavou. Křest se uskuteční v kavárně Bukovský v Brně, přepokládaný termín prosinec 2020. Přesný čas a místo budou včas potvrzeny. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  68,49 €
  (1 800 Kč)