Ptáci na kolejích: pilotní díl seriálu

Pilotní díl detektivního seriálu z vysokoškolského prostředí inspirovaný tvorbou Franze Kafky a "Městečkem Twin Peaks". Poznejte svět vysokoškoláků a podílejte se na vzniku seriálu, jehož děj se povine netušenými směry a jehož postavy si zamilujete!

Autor: Cyroň & Uher

 • Adam Joura jako Pavel

 • Jiří Kohout jako Jakub Holub

 • Lucie Končoková jako Milada

 • Matouš Ruml jako Mikuláš Kos

 • Natalia Germani jako Jana Bocianová

 • Ondřej Malý jako Marek Dudek

 • Pavla Dostálová jako Nela

 • Štěpán Kozub jako Toby Goodman

 • Viktor Zavadil jako Aleš D.

 • Barbora Mudrová jako Bětka

 • Michaela Rykrová jako Anička

 • Zdeněk Julina jako Karel Orel

9 045 €
vybrané z 8 498 €

106%

106% splnené

143 ľudí prispelo

Film

Zlín, Zlínský kraj, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Nezdolná tvůrčí dvojice Milan Cyroň a Tomáš Uher se po dokončení historického snímku Pláč svatého Šebestiána (premiéra 5. října 2019) vrhá do nového projektu. Tentokrát je jím komediálně-detektivní seriál Ptáci na kolejích. Ten nás zavede mezi vysokoškoláky a představí kolejní život ve všech jeho zábavných a bizarních podobách, přičemž se opírá o skutečné zážitky celého tvůrčího týmu.

První epizoda představí hrdinu Mikuláše Kose (Matouš Ruml), doktoranda v oboru ornitologie, který je sice oblíbený mezi studenty, ovšem v jeho vlastním studiu se mu spíše nedaří a v osobním životě je to dokonce tragédie. Právě Mikuláš Kos se stává naším průvodcem ve světě obskurních oborů, náladových postav vyučujících a kolejních večírků s jejich bujarým veselím a uvolněnými mravy.

Vše se ale náhle změní, když dojde k vraždě, která na všechny kolem vrhne stín podezření… A na scénu přicházejí detektivové (Zdeněk Julina, Ondřej Malý, Jiří Kohout), které čeká napínavý souboj se zločincem, pro něhož zákon neplatí a čas má na své straně.

Seriál Ptáci na kolejích se hrdě hlásí ke snové poetice amerického seriálu Twin Peaks, těšit se tak lze na překvapivé zvraty, jedinečný humor a neodolatelné postavy. Odehrávat se pak bude ve Zlíně a jeho okolí, zblízka v něm poznáte zejména Univerzitu Tomáš Bati. V rolích studentů se mj. objeví Natalia Germani, Viktor Zavadil, Štěpán Kozub, Pavla Dostálová, Barbora Mudrová, Michaela Rykrová, Adam Joura, Matěj Štrunc, Lucie Končoková, Marek Frňka, Tereza Blažková a Marcell.

Jak to začalo

Po dvou výletech do historie, ať už té novodobé (mobilizační drama Na konci září, 2015), nebo skutečně dávné (balada ze středověku Pláč svatého Šebestiána, 2019), jsme zatoužili po námětu současném, příběhu barvitém a opět v barvách, který by vážný obsah předchozích dvou filmů vystřídal neotřelým humorem a rozpustilou hravostí. Vzešel z toho celý svérázný svět vysokoškolských pedagogů, studentů a detektivů, kteří se v něm snaží zorientovat a najít si bludištěm univerzitních chodeb, oborů a lidských povah cestu k vrahovi, který se jim doslova skrývá na očích.

Co je náš cíl?

Stejně jako u předchozích projektů věříme v sílu našeho námětu, jelikož ale pro shánění dalších prostředků k realizaci potřebujeme mít „důkaz místo slibů“, do třetice jsme se rozhodli vstoupit na kolbiště hithitu a požádat vás o prvotní podporu našeho záměru.

Cílem kampaně je totiž získat část prostředků pro realizaci pilotního dílu, v němž představíme hlavní postavy seriálu a rozehrajeme jeho zápletku, ale také ukážeme, jakou vizuální podobu a atmosféru bychom rádi celé sérii vtiskli.

Detaily

Detektivní žánr je u nás stejně zažitý jako ten komediální a těší se dlouhodobé divácké podpoře, a tak by se mohlo zdát, že pouze kráčíme vyšlapanou cestou. Snad téměř veškerá seriálová produkce však sdílí jednoho jmenovatele, a tím je realismus. Ten všeobjímající, pohodlný a důvěrně známý princip, při němž se předstírá, že je vše jako ze života. Tohle však u Ptáků na kolejích rozhodně nečekejte.

My totiž sice máme postavy a zápletky našeho seriálu „ze života“ přímo vypůjčeny, po cestě realismu však kráčet nehodláme. Věrni svému inspiračnímu zdroji Twin Peaks hodláme atmosféru seriálu ponořit do avantgardních směrů jako surrealismus a dadaismus. Připravte se tak na nečekaná setkání, snové pasáže, bizarní scény a mystickou atmosféru, která vám pořádně zamotá hlavu.

Kromě toho vás čeká setkání s cvičenými dravci v akci, seznámíme vás s mozkovým orgasmem v podobě ASMR videa, tancem na šálách, kurzem přežití s vysokoškolsky vzdělaným bezdomovcem či vášnivým sběratelem brouků.

... a ještě něco navíc

Když jsme námět opakovaně promýšleli, měli jsme jasno v tom, že jeho těžiště spočívá v originálním zasazení do onoho krásného, ale i podivného a přes všechnu otevřenost vždy trochu samostatného univerzitního světa.

A jelikož jsme na vysokých školách strávili také něco let a máme zásobu absurdních příhod a historek, které, kdyby se nestaly, byly by k neuvěření, rozhodli jsme se nevymýšlet vše od stolu, ale nechat v seriálu tyto scény, osoby, vzpomínky a situace ožít v rámci smyšleného příběhu.

Ať už tedy v našem seriálu narazíte na cokoli, něco podobného se už někdy někde nějak stalo… A kdoví, kolikrát se v tom sami najdete?

Kdo jsme?

Nejlépe to asi vystihují slova „muži na cestě“. Před mnoha lety jsme začali v nejskromnějších podmínkách a u prvních filmů hnáni touhou tvořit a radostí z tvorby jsme sami suplovali všechny možné pozice. Později jsme se obklopili stálou tvůrčí skupinou (Lukáš Masner, Zdeněk Vévoda a další) a dnes tvoříme tým nezávislých filmařů bez bázně a hany. Společně pak vystupuje pod jménem společnosti Cinéma Cuvée.

Vytvořili jsme dva historické snímky, přičemž druhý z nich, Pláč svatého Šebestiána, se může pochlubit profesionálním hereckým obsazením a 5. října 2019 jej ve Zlíně uvedeme do kin.

Dalo se čekat, že si tvůrčí tým, kam patří i jejich dvorní kameraman Lukáš Masner, příštím filmem postaví laťku ještě výše. A stalo se. Historické baladické drama o několika postavách, které se konfrontují navzájem na pozadí probíhající morové nákazy. A herecké obsazení? Na nezávislý film naprosto hvězdné, Ondřej Malý, Matouš Ruml, Ján Smolka, Kamila Janovičová, Pavla Dostálová a další působivé tváře, které můžeme znát z předešlých filmů autorské dvojice. Do toho opravdu vynikající práce kostymérů a dobře vybraná prostředí evokují dojem až nezávislého velkofilmu. Není tajemstvím, že tvůrci hledali na svůj snímek příspěvky ve veřejných sbírkách...

Celý článek z webu CinemaOpen zde

Nyní před vás předstupujeme s novým originálním záměrem, abychom našli podporu do jeho začátku.

Proč to děláme?

Nebudeme zakrývat, že si tuto otázku často pokládáme sami, zvláště když si připomeneme, kolik úsilí je s každým započatým projektem spojeno a jak dlouhá a nesnadná je cesta k jeho dokončení.

Ale pak si vždy znovu a znovu připomene, že nemůžeme jinak. Chuť tvořit, vymýšlet příběhy, ba celé světy, dělit se o ně a promlouvat skrze ně je vždy silnější než jakákoli překážka.
 

Aktuality

25.7.2019 Dohola!!!

Tomáš Uher a Milan Cyroň přicházejí s neskutečnou výzvou. Pokud částka v jejich ptačí kampani pokoří hranici 111.000,- Kč, shodí nejen všechny vousy, ale také vlasy. A to si nemůžete nechat ujít, protože tento přírodní úkaz bude znovu k vidění nejdříve za 40 let...

Viacej

8.7.2019 Zahraj si v našem seriálu!

Opět jsme přidali pár nových odměn a mezi nimi kompars či epizodní roli v našem seriálu. Tak neváhej a buď u toho!  

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 2 Držíme ti palce u zkoušky!

  Porce štěstí, které jinde nekoupíš. Dej nám vědět, kdy máš termín.

  Doručenia odmeny: Do roka

  3,06 €
  (80 Kč)
 • 6 z 10 Kikafe - coffee to go v Olomouci

  Začátek semestru se neobejde bez pořádné kávy! Ta nejlepší z vyhlášené olomoucké pražírny jen pro tebe! K vyzvednutí v září a říjnu 2019! 

  www.kikafe.cz

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  3,44 €
  (90 Kč)
 • Vypredané!! Link ke zhlédnutí pilotního dílu

  Buď první, kdo naše dílo uvidí!

  Doručenia odmeny: Do roka

  5,74 €
  (150 Kč)
 • 0 Krytka na kameru s logem seriálu

  Ať tě nikdo nešmíruje...

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  7,66 €
  (200 Kč)
 • 0 Ptačí instastory z natáčení exkluzivně jen pro tebe

  Pošli nám svůj nickname na instagramu a buď v tom!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  7,66 €
  (200 Kč)
 • 2 z 5 Odměna od Luboše Ptáčka No. 1

  Seriálový hrdina Filip se cítí jako westernový hrdina, a proto čte knihu "Proměny westernu" od oblíbeného vysokoškolského pedagoga Luboše Ptáčka.

  https://www.databazeknih.cz/knihy/promeny-westernu-217791
   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  7,66 €
  (200 Kč)
 • 5 USB lampička

  Posviť si na skripta stejně jako Bětka z našeho seriálu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  7,66 €
  (200 Kč)
 • 9 Místo v titulcích

  Máš doma krámů, že nevíš, co s nimi? Tahle odměna je přímo pro tebe! Poděkování v závěrečných titulcích místo nezabírá!

  Doručenia odmeny: Do roka

  8,50 €
  (222 Kč)
 • 4 z 10 Voucher na 2 litry vína dle vlastního výběru

  Když potřebuješ víno, je tu pro tebe vinotéka Panorama ve Zlíně. Víno zde kupují i naši hrdinové.

  www.vinotekapanorama.cz

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  9,57 €
  (250 Kč)
 • Vypredané!! Odměna od Luboše Ptáčka No. 2

  Seriálová Kamča se na zkoušku z dějin české kinematografie učila z knihy "Panorama českého filmu" a dala to. Nehodila by se tato kniha i tobě?

  https://www.databazeknih.cz/knihy/panorama-ceskeho-filmu-43548
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  9,57 €
  (250 Kč)
 • 20 z 22 Fotoalbum z natáčení "Pláče svatého Šebestiána"

  Zavzpomínej s námi na minulost.

  www.sebestianfilm.cz

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  9,57 €
  (250 Kč)
 • 17 S ptáky proti plastům!

  Milan a Tomáš vysbírají každý 1 kg plastů na břehu některé z moravských řek. A ještě s sebou vezmou své spolupracovníky. U sběru se vyfotí  a vyrobí pro tebe pohlednici, kterou ti podepíší a pošlou poštou.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  11,48 €
  (300 Kč)
 • 4 z 4 Básnická sbírka "Chutě" Petra Čecháka

  Sbírka básní tematizující období studia v zahraničí, doplněná originálními ilustracemi a s osobním věnováním autora.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  13,40 €
  (350 Kč)
 • 8 z 20 Intheressa náramky z minerálních kamenů

  Pořiď si originální doplněk z dílny Terezy Vévodové, který skvěle ladí nejen seriálové postavě Aničky (Michaela Rykrová).

  www.instagram.com/intheressa

  Doručenia odmeny: Do roka

  13,40 €
  (350 Kč)
 • Vypredané!! Sbírka "Chutě" Petra Čecháka s osobním věnováním

  Sbírka básní tematizující období studia v zahraničí, doplněná originálními ilustracemi a s osobním věnováním od autora.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  13,40 €
  (350 Kč)
 • Vypredané!! Dárkový balíček z Centra grafických papírů

  Sešit + blok pro tvoje poznámky z přednášek. Nebo jen pro radost. Kdo zná výrobky z Centra grafických papírů, ví, že je to krása veliká.

  https://graficke-papiry.cz/

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  13,40 €
  (350 Kč)
 • 11 Ptáci na tašce

  Na nákup s elegancí a bez plastů...

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  13,40 €
  (350 Kč)
 • 3 Triko s motivem seriálu "Ptáci na kolejích"

  Obleč se do trika s motivem seriálu!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  14,55 €
  (380 Kč)
 • 2 Ptačí peří

  Obleč se do trika s motivem seriálu!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  14,55 €
  (380 Kč)
 • 2 z 2 Pánské triko "Pláč svatého Šebestiána"

  Ty ho ještě nemáš?

  Vzácný exemplář: pánské XL

  ​www.sebestianfilm.cz

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  15,31 €
  (400 Kč)
 • 11 z 11 Dámské triko "Pláč svatého Šebestiána"

  Ty ho ještě nemáš?

  Vzácný exemplář: dámské L

  ​www.sebestianfilm.cz

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  15,31 €
  (400 Kč)
 • Vypredané!! Kniha Milana Cyroně "Eduard Grečner a jeho filmy"

  Seriálová Kamča studuje film a zrovna čte tuto knihu. Ty ji můžeš mít i s věnováním a podpisem autora.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  16,84 €
  (440 Kč)
 • 5 z 6 Zkušební projekce piliotního dílu

  Na podzim 2019 v Lednici!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  17,22 €
  (450 Kč)
 • 2 Fotky herců s podpisy

  Tvoje sbírka pokémonů.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  19,14 €
  (500 Kč)
 • 4 z 5 Ručně pletený pták

  Kamarád do postele (aby ti nebylo smutno).  Martina z našeho seriálu ho taky má.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  19,14 €
  (500 Kč)
 • 1 Dvě vstupenky na divadelní představení DS Břetislav v Břeclavi

  Buď v první řadě! Na představení, které režíroval Tomáš Uher! Ano, dělá taky divadlo, a jaké! Je libo Hamleta? https://divadlo-bretislav.cz/

  Představení probíhají v Břeclavi, volba termínu je na tobě.

  Doručenia odmeny: Do roka

  19,14 €
  (500 Kč)
 • 2 DVD "Pláč svatého Šebestiána"

  Cesta do středověku z tepla domova...

  www.sebestianfilm.cz

  Doručenia odmeny: Dlhšie než rok

  19,14 €
  (500 Kč)
 • 12 z 18 Trenky El.Ka Underwear

  Toto stylové spodní prádlo nosí nejen Martina z našeho seriálu, která je k narozeninám chce rozhodně koupit i Pavlovi. Získej ho pro sebe, nebo také jako dárek. Máme pro tebe dámské i pánské modely.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  19,90 €
  (520 Kč)
 • 0 DVD "Pláč svatého Šebestiána" s audiokomentářem tvůrců

  Cesta do středověku s rozvernými průvodci. 

  www.sebestianfilm.cz
   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  22,97 €
  (600 Kč)
 • 2 Plecháček s logem seriálu

  Udrží tě ve varu!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  22,97 €
  (600 Kč)
 • 0 Kuchař Milan na kolejích (díl VEGE)

  Epizoda oblíbeného seriálu z dílny cooktubera Milana Cyroně ke stažení exkluzivně pro tebe!

  Doručenia odmeny: Do roka

  26,79 €
  (700 Kč)
 • 0 Kuchař Milan na kolejích (díl MEDIUM)

  Epizoda oblíbeného seriálu z dílny cooktubera Milana Cyroně ke stažení exkluzivně pro tebe!

  Doručenia odmeny: Do roka

  30,62 €
  (800 Kč)
 • 2 Premiéra pilotu v kině pro dva

  Pojď s námi do kina! Rok 2020 v Praze.

  Doručenia odmeny: Do roka

  30,62 €
  (800 Kč)
 • 0 Kuchař Milan na kolejích (díl PRASÁRNA čili FOODPORN)

  Epizoda oblíbeného seriálu z dílny cooktubera Milana Cyroně ke stažení exkluzivně pro tebe!

  Doručenia odmeny: Do roka

  34,45 €
  (900 Kč)
 • 3 Ptáci ve vazbě

  Svázaný scénář s podpisy autorů pro čtení před spaním.

  Doručenia odmeny: Do roka

  34,45 €
  (900 Kč)
 • 19 z 20 Exkluzivní link ke zhlédnutí ASMR videa s Natalií Germani

  Jak volně přeložit pojem ASMR (Autonomous sensory meridian response)? Jednoduše. Mysl v orgasmu.

  Doručenia odmeny: Do roka

  37,09 €
  (969 Kč)
 • 2 Premiéra "Pláče svatého Šebestiána" pro dva

  Cesta do středověku. Na plátně a za účasti hereckých hvězd i celého štábu 5. října 2019 ve Zlíně!

  www.sebestianfilm.cz

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  38,28 €
  (1 000 Kč)
 • 1 z 1 Seriálový nafukovací plameňák

  S podpisy seriálových detektivů.

  Doručenia odmeny: Do roka

  38,28 €
  (1 000 Kč)
 • 3 Kompars v jedné z dalších epizod

  Staň se seriálovým studentem, nebo jinou postavou a buď v centru dění. Budeš mít o čem vyprávět!

  Doručenia odmeny: Dlhšie než rok

  45,93 €
  (1 200 Kč)
 • 3 Degustace vína s Milanem a Tomášem

  „Vykoupem“ tě ve víně! A k tomu se o tomto nápoji dozvíš spoustu zajímavých informací a příhod z natáčení. Termín spolu domluvíme.

  Doručenia odmeny: Do roka

  45,93 €
  (1 200 Kč)
 • 8 z 10 Prohlídka lednického zámku s herečkou Pavlou Dostálovou

  Prohlídka, co má šmrnc! Představitelka Martiny Pavla Dostálová je totiž zkušenou a zábavnou průvodkyní.

  Doručenia odmeny: Do roka

  57,42 €
  (1 500 Kč)
 • 1 z 3 Kurz ruční vazby v Olomouci

  ...ať si můžeš diplomku svázat sám/sama. Kurz vedou naši přátelé z Centra grafických papírů (https://graficke-papiry.cz/).

  Doručenia odmeny: Do roka

  57,42 €
  (1 500 Kč)
 • 6 Cyroňovy kolejní hermelíny

  Chuťová nálož. Máme pro vás 9 kusů k vyzvednutí ve Zlíně, Brně, Břeclavi, Olomouci. Na kolejích si je dopřávají i postavy z našeho seriálu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  57,42 €
  (1 500 Kč)
 • 2 z 3 Ryba od Kuchaře Milana

  Je libo pstruha, nebo lososa od seriálového Kuchaře Milana? Přímo u Tebe doma Ti  vybranou rybu připraví a naservíruje.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  61,24 €
  (1 600 Kč)
 • 0 Kompars v několika dalších epizodách

  Staň se postavou seriálu a buď v centru dění více nežli jednou. Budeš mít o čem vyprávět ještě o něco déle.

  Doručenia odmeny: Dlhšie než rok

  70,81 €
  (1 850 Kč)
 • 1 Kuchař Milan na kolejích - všechny 3 díly

  Nášup epizod oblíbeného seriálu z dílny cooktubera Milana Cyroně ke stažení exkluzivně pro tebe!

  Doručenia odmeny: Do roka

  76,56 €
  (2 000 Kč)
 • 7 Epizodní role v jedné z dalších epizod

  Staň se postavou seriálu a zůstaň v paměti diváků!
   

  Doručenia odmeny: Dlhšie než rok

  80,38 €
  (2 100 Kč)
 • 6 z 7 Jméno seriálové postavy

  Pojmenuj jednu ze seriálových postav podle sebe, svého spolužáka, spolubydlícího, anebo si vymysli jakékoli jméno. A než tebou pojmenovanou postavu v seriálu uvidíš, na email ti pošleme úryvek ze scénáře.

  Doručenia odmeny: Dlhšie než rok

  84,98 €
  (2 220 Kč)
 • 2 Partner pilotního dílu

  Získáte náš vděk i místo v titulcích pilotu.

  Doručenia odmeny: Dlhšie než rok

  382,78 €
  (10 000 Kč)
 • 1 Hlavní partner pilotního dílu

  Hledá se mecenáš, zn. spěchá. Získáte náš vděk i místo v titulcích pilotu a na všech propagačních materiálech.

  Doručenia odmeny: Dlhšie než rok

  765,55 €
  (20 000 Kč)
 • 2 Partner seriálu

  Hledá se mecenáš, zn. spěchá. Získáte náš vděk i místo v titulcích celého seriálu a na  propagačních materiálech.

  Doručenia odmeny: Dlhšie než rok

  1 913,88 €
  (50 000 Kč)