Chceme dál hrát pro vojáky! Máme smyčce, ne bodáky

Kdo by neznal písničku, kde bubeníček svolává vojáky? Pražský komorní orchestr naopak svolává Vás všechny! Už léta podporujeme veterány Armády ČR a chystáme pro ně koncert s Pavlem Šporclem. Přidejte se k nám a přijďte i Vy 1.září do Valdštejnské zahrady.

Autor: PKO

 • Koncert PKO ve Valdštejnské zahradě 26.8.2018

 • Koncert PKO ve Valdštejnské zahradě 26.8.2018

 • Pražský komorní orchestr v Rudolfinu 2019

 • Koncertní mistr PKO Leoš Čepický

 • PKO má bohatou historii, tady je v NASA. USA 1965

 • Houslista Pavel Šporcl na koncertě s PKO 2018

 • Pianista Jan Bartoš, rezidenční umělec PKO 2019/20

8 €
vybrané z 7 784 €

0%

0% splnené

1 človek prispel

Komunita, Hudba

Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Co má společného vážná hudba s veterány Armády ČR? Pražský komorní orchestr (PKO) se již několik let snaží tyto dva vzdálené světy propojit. A proč právě PKO? Za dva roky oslaví tento komorní orchestr 70 let od svého vzniku, patří tak mezi čtyři nejstarší orchestry svého druhu v Evropě a je významným nositelem kulturní historie u nás. Na odkaz z minulosti bychom neměli zapomínat, proto není náhodou, že se vyvinulo toto neobvyklé spojení.

Již tři roky zveme jednotlivé členy různých spolků sdružujících veterány na všechny abonentní koncerty v sezóně, abychom jim prostřednictvím hudebního zážitku vytvořili důstojnou příležitost k setkávání. Sponzor, který nás v této činnosti podporoval, nás bohužel opustil. My se ovšem necheme vzdát!

Co je náš cíl?

Za roky spolupráce se již vytvořily pevné vazby, které chceme dále rozvíjet. Rádi bychom tedy i nadále zvali vojenské vysloužilce na naše koncerty. Navíc chceme veterány Armády ČR přiblížit široké veřejnosti. Připravujeme proto Koncert pro veterány Armády ČR  se vstupem zdarma pro všechny návštěvníky. Tento koncert, který se koná 30 let od sametové revoluce, je naplánovaný na neděli 1.9.2019. Můžete přijít do Valdštejnské zahrady, kde spolu s Pražským komorním orchestrem vystoupí jeden z nejvýraznějších a nejžádanějších českých houslistů - Pavel Šporcl.

Připravovanou akcí navazujeme na velký úspěch z konce srpna 2018, kdy PKO v téže zahradě v Praze uspořádal koncert ke 100. výročí založení Československé republiky.

S kým přesně spolupracujeme?

V současné době navštěvují naše koncerty především členové Československé obce legionářské, Svazu vojáků v záloze ČR, Svazu důstojníků a praporčíků AČR, Klubu vojenských výsadkových veteránů, České a slovenské obce dělostřelecké, apod. S podporou můžeme v této spolupráci pokračovat a oslovit ještě další spolky.

Kdo jsme?

PKO - Pražský komorní orchestr není na hudební scéně žádným nováčkem. Byl založen již v roce 1951 a od té doby hraje bez přerušení. Patří ke čtyřem nejstarším orchestrům svého druhu v Evropě a řadí se tak mezi stabilní a přední reprezentanty české kultury. Od počátku byl jakousi raritou, neboť se profiloval jako těleso s tzv. mozartovským obsazením (34-37 hudebníků) hrající bez dirigenta.

Jeho výjimečnost potvrzuje i skutečnost, že za dobu své existence pravidelně absolvoval zájezdy po celém světě. Jako vůbec první český orchestr koncertoval ve Spojených státech, které navštívil celkem šestnáctkrát. Desetkrát se objevil v Japonsku, Jižní Americe a Austrálii. Vystoupil také ve všech zemích Evropy kromě Albánie. V roce 2018 překročil hranici 3500 odehraných koncertů, nahrál 750 desek a CD, a po celém světě prodal již více než tři milióny nosičů.

Dlouhý seznam významných sólistů, s nimiž měl orchestr tu čest spolupracovat, zahrnuje tak zvučná jména jako například Maxim Vengerov, Barbara Hendricks, Arturo Benedetti-Michelangeli, Heinrich Schiff, Alice Sara Ott, Rudolf Buchbinder, Jessye Norman, Mischa Maisky nebo Beaux Arts Trio.

Z českých špičkových interpretů současnosti to pak jsou například Pavel Šporcl, Jiří Bárta, Dagmar Pecková, Václav Hudeček, Lubomír Brabec, Ivo Kahánek, Roman Janál, Ivan Klánský, Kateřina Chroboková – Katta, Gabriela Beňačková, Ludmila Peterková, Kateřina Englichová, Ivan Ženatý, Jan Mráček, Jiří Vodička a mnoho dalších.

V historii orchestr spolupracoval s tak věhlasnými dirigenty, jako byli například Gerd Albrecht, sir Charles Mackerras, Václav Neumann, Trevor Pinnock a dalšími. V současnosti orchestr spolupracuje například s Vojtěchem Spurným, Jiřím Rožněm a dalšími.

V současné době je koncertním mistrem Pražského komorního orchestru, tedy nejdůležitějším hráčem, který supluje i roli dirigenta, houslista Leoš Čepický. Nejenže je výborným interpretem, což předvádí například v roli primária Wihanova kvarteta, ale slaví obrovské úspěchy i v roli pedagoga na pražské AMU. 

V nadcházející sezóně 2019/20 bude rezidenčním umělcem Pražského komorního orchestru vynikající klavírista Jan Bartoš.

Odměny

1. Na CD pod názvem "The Italian Experience" nahrál Pražský komorní orchestr pod vedením uruguayského dirigenta jménem Roberto Montenegro díla od G. Rossiniho, O. Respighiho a F. Mendelssohna - Bartholdyho

2. Druhé CD Pražského komorního orchestru je zasvěceno výhradně W. A. Mozartovi. Najdete na něm předehru k opeře Don Giovanni, Symfonii č. 38 D dur s označením "Pražská" a Symfonii č. 41 nazývanou "Jupiterská"

3. Poslední CD z nabídky je vánočního charakteru. Pražský komorní orchestr spolu s Pražským komorním sborem a Českými madrigalisty pod vedením dirigenta F. X. Thuriho provedl dílo J. E. Kypty "Missa pastoralis et pastorellae"

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 99 z 100 Dobrý pocit se jménem v programu

  Za nezištnou podporu veteránů Armády ČR zvěčníme Vaše jméno na koncertních programech. Zároveň dostanete vlčí mák - symbol valečných veteránů, který si budete moci vyzvednout 1. 9. 2019 ve Valdštejnské zahradě na Koncertě PKO s Pavlem Šporclem pro vetrány Armády ČR, 30 let od Sametové revoluce
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  7,82 €
  (200 Kč)
 • 20 z 20 Hudební balíček

  Za odměnu získáte CD Pražského komorního orchestru dle výběru (viz. text - do poznámky stačí napsat číslo 1-3), vlčí mák - symbol veteránů, a ještě zvěčníme Vaše jméno na programech. 

  Balíček zašleme poštou (poštovné je zahrnuto), nebo si ho můžete vyzvednout 1. 9. 2019 ve Valdštejnské zahradě na Koncertě PKO s Pavlem Šporclem pro veterány Armády ČR, 30 let od sametové revoluce 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  13,69 €
  (350 Kč)
 • 20 z 20 Věnování na památku

  Na památku Vám doručíme podepsané fotky od koncertního mistra Pražského komorního orchestru Leoše Čepického a klavíristy Jana Bartoše, jakožto rezidenčního umělce PKO pro sezónu 2019/20. Oba výborné interprety najdete na obrázcích z koncertů v galerii. Nebude chybět ani vlčí mák - symbol veteránů.

  Odměnu zašleme poštou (poštovné je zahrnuto), nebo si ji můžete vyzvednout 1. 9. 2019 ve Valdštejnské zahradě na Koncertě PKO s Pavlem Šporclem pro veterány Armády ČR, 30 let od sametové revoluce

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  19,56 €
  (500 Kč)
 • 20 z 20 Pavel Šporcl na památku + CD

  Kromě CD Pražského komorního orchestru dle výběru (viz. text - do poznámky stačí napsat číslo 1-3) dostanete podepsanou fotku Pavla Šporcla, jednoho z nejžádanějších houslistů u nás.

  Balíček zašleme poštou (poštovné je zahrnuto), nebo si ho můžete vyzvednout 1. 9. 2019 ve Valdštejnské zahradě na Koncertě PKO s Pavlem Šporclem pro veterány Armády ČR, 30 let od sametové revoluce ​

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  30,90 €
  (790 Kč)
 • 3 z 3 Sladký symbol

  Pro milovníky sladkého připravíme dort red velvet s bílým krémem z mascarpone, tedy v barvě loga PKO.

  Dort bude k převzetí po domluvě v Praze.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  43,03 €
  (1 100 Kč)
 • 5 z 5 Váš portrét s Pavlem Šporclem

  Zašlete nám svou fotku a naše malířka Vás profesionálně zvěční s Pavlem Šporclem.

  Ukázku její práce najdete například na:
  Instagramu Pražského komorního orchestru 

  Dokončený portrét zašleme zpět na uvedenou adresu (poštovné zahrnuto)

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  70,41 €
  (1 800 Kč)
 • 5 z 5 Staňte se VIP hosty a nahlédněte pod pokličku

  Díky dvěma VIP vstupenkách dostanete příležitost navštívit nejen samotný zahajovací koncert PKO v úterý 24.9.2019 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina, ale také akustickou zkoušku před koncertem. O přestávce se pak můžete těšit na skleničku dobrého vína.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  148,64 €
  (3 800 Kč)
 • 1 z 1 Přiučte se na cello od profesionálů

  ​​​Tímto získáte jedinečnou lekci hry na viloncello se členem Pražského komorního orchestru. 

  Lekce proběhne v Praze v délce 60 minut. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  156,46 €
  (4 000 Kč)
 • 1 z 1 Přiučte se na violu od profesionálů

  ​​Tímto získáte jedinečnou lekci hry na violu se členem Pražského komorního orchestru. 

  Lekce proběhne v Praze v délce 60 minut.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  156,46 €
  (4 000 Kč)
 • 1 z 1 Přiučte se na housle od profesionálů

  ​Tímto získáte jedinečnou lekci hry na housle se členem Pražského komorního orchestru. 

  Lekce proběhne v Praze v délce 60 minut.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  156,46 €
  (4 000 Kč)
 • 1 z 1 Přiučte se na fagot od profesionálů

  Tímto získáte jedinečnou lekci hry na fagot se členem Pražského komorního orchestru. 

  Lekce proběhne v Praze v délce 60 minut.
   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  156,46 €
  (4 000 Kč)
 • 1 z 1 Přiučte se na klarinet od profesionálů

  Tímto získáte jedinečnou lekci hry na klarinet se členem Pražského komorního orchestru. 

  Lekce proběhne v Praze v délce 60 minut.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  156,46 €
  (4 000 Kč)
 • 1 z 1 Přiučte se na flétnu od profesionálů

  Tímto získáte jedinečnou lekci hry na příčnou flétnu se členem Pražského komorního orchestru. 

  Lekce proběhne v Praze v délce 60 minut.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  156,46 €
  (4 000 Kč)
 • 5 z 5 VIP partner "Koncertu pro veterány"

  Na koncertě PKO s Pavlem Šporclem pro vetrány Armády ČR, 30 let od Sametové revoluce 1. 9. 2019 se Vám ve Valdštejnské zahradě dostane VIP péče. Zajistíme místa k sezení i malé občerstvení a Vaše jméno se objeví mezi našimi partnery na webu, v programech a na plakátech.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  195,58 €
  (5 000 Kč)
 • 6 z 6 Setkejte se s veteránem

  Veterán se zkušenostmi ze zahraničních misí Armády ČR se s Vámi při osobním setkání v Praze v komorním prostředí podělí o své zážitky.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  391,16 €
  (10 000 Kč)
 • 5 z 5 Rok s PKO a večeře s koncertním mistrem

  S abonentkou můžete celou příští sezónu navštěvovat koncerty PKO a navíc povečeříte v komorní atmosféře s koncertním mistrem, Leošem Čepickým. 

  V ceně je 2x abonmá (9 koncertů) na sezónu 2019/20 a degustační menu, které sestaví jedna z předních pražských restaurací.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  430,28 €
  (11 000 Kč)
 • 3 z 3 Kvarteto u Vás doma

  Dopřejte si jedinečný zážitek, kdy Vám zahraje smyčcový kvartet přímo doma, v zahradě nebo třeba ve firmě.

  Délka soukromého koncertu kvarteta dle hraného repertoáru a dle domluvy cca 60 min (lokalita Praha a okolí dle domluvy).

  Doručenia odmeny: Do roka

  1 955,80 €
  (50 000 Kč)
 • 3 z 3 Domácí koncert PKO

  Máte-li k dispozici dostatečně velký prostor, můžete si dopřát soukromý koncert smyčcového ansámblu PKO.

  Délka soukromého koncertu dle hraného repertoáru a dle domluvy cca 2x 45 min (lokalita Praha a okolí dle domluvy).

  Doručenia odmeny: Do roka

  7 784,08 €
  (199 000 Kč)