Kalendář pro seniory

Pomozte nám dostat kalendář do tiskárny! Se seniory není nuda. Společně vyrážíme na místa, kam si mysleli, že se ve svém věku již nepodívají. Neohroženě čelí fotoaparátu a na nás je sehnat finance na tisk. Pomozte nám ukázat seniory, jak je neznáte.

 • Na zdraví!

 • Zasloužená odměna

 • Traktor měl největší úspěch

 • Hříbátko

 • Zvíře je lék

 • Takové jsem taky měla :)

 • Přestávky je třeba

 • Vyletí ptáček

 • Když už se nohám nechce

791 €
vybrané z 2 575 €

30%

30% splnené

37 ľudí prispelo

Fotografie

Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Seniory vnímá veřejnost jako přítěž nebo nadávku. Dlouhodobě se snažíme tuhle nálepku strhnout. Snažíme se ukázat, že je se seniory zábava, že umějí žít. Po loňském úspěchu se seniorským kalendářem, jsme se rozhodli zkusit to znovu. Netvrdíme, že seniory po vernisáži kalendáře začali všichni milovat a obdivovat, ale alespoň se někteří zastavili a zamysleli. Vernisáž navštívili i kolemjdoucí mladého věku. Odcházeli s úsměvem a kalendářem v ruce, což byl obrovský úspěch. Ještě před pár lety by ani nevstoupily dovnitř.

Mít charitativní kalendář je hezká věc. Ale jak to udělat, aby to seniory bavilo. Oblékat je do kostýmu a fotit v ateliérů nikoho z nich nebaví. Nedivíme se :) Řekli jsme si, že je za jejich odvahu postavit se před fotoaparát vezmeme na výlet, že s nimi vyrazíme někam, kam se bez pomoci nedostanou. A  úspěšně to plníme. Prohlížíme opuštěné továrny, hrajeme tam na basu, chystáme opékání buřtů na hradě a vše dokumentujeme.

Tisk, tisk, tisk a zase tisk - to je náš cíl.

To je důvod proč jsme zde! Vše zvládáma sami s dobrovlníky. Ale tisk je poměrně nákladná věc, bez které se neobejdeme.

Těšíme se podpoře dobrovolníku, kteří nám pomáhají s doprovody, které jsou nezbytné pro  jakoukoliv seniorskou akci. Ti nás doprovázejí a zdarma nám půjčují i rekvizity. Co ale musíme zaplatit je samotný tisk a vazba kalendářů. Z loňského roku již víme kolik co stojí, a že to není málo. Fotíme a výletujeme od března. A teď je na řadě sehnat peníze, aby vše nezůstalo jen v elektronické podobě. Každou fotografii z kaledáře bychom rádi vytiskli ve formě obrazů a vytvořili z ní putovní výstavu.

Jak to vypadalo loňský rok

 Nástěnný kalendář 2019    

Letošní největší odměna od paní Milady :)  

"Je mi devadesát a ještě jsem u letadla takhle blízko nebyla. Děkuju Vám strašně moc. Já už všechny přežila a sama se nikam neodvážím." - paní Milada (89let) po výletu k letadlům. (Ta usměvavá letuška na fotografii:)

 

Kdo jsme?

Jsme Domovinka. Staráme se o seniory. Jednak v  jejich domovech, aby mohly dál žít, tak jak jsou zvyklí, jen s naší pomocí (hygiena, léky, nákup...) Mohou u nás ale nalézt i svůj posední domov. A to tehdy, když už jim jejich síly nestačí, nebo jsou  úplně sami a byt je pro ně vězením, ze kterého vycházejí jen zřídka, nebo vůbec. U nás mají péči zdravotní sestry, pomoc pečovatelů a "sousedy," se kterými si mohou popovídat.  Nejsou zde izolovaní a o samotě, což je velmi častý důvod, proč se rozhodnout k pobytu u nás. Nemusejí se bát, že upadnou a nedovolají se pomoci, mají si tu s kým popovídat a koho požádat o pomoc.

Proč to děláme?

Za prvé zkusíme jak jsme ta tom ohledně veřejného mínění. Uvidíme, jestli máme nějakou podporu veřejnosti a šanci uspět a jestli to spolu dáme. Také to považujeme za dobrou možnost, jak seznámit společnost s možnostmi ve stáří. Nejen pro ně samotné ale například pro jejich staré rodiče, protože, ne každý si ví rady, neví co má dělat, když rodiče zestárnou. Často mají pocit, že jakékoliv zařízení znamená rodiče odložit, neví, kde hledat pomoc. Kalendář bude obsahovat i informace o našich službách a linku kam mohou zavolat, když budou potřebovat pomoci s péčí o své blízké.   A hlavně, chceme vytisknout kalendář - takový kalendář, který bude dělat radost, bude pozitivní - protože i takové může stáří být, tedy takové má být!

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 6 Radost v duši

  Mějte radost z dobréhu skutku.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  3,68 €
  (100 Kč)
 • 42 z 50 Pozvánka na vernisáž

  Pozvánka na podzimní vernisáž a křest kalendářů v Plzni.

   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  7,36 €
  (200 Kč)
 • 49 z 50 Pohlednice

  Sada 4 pohlednic - Jsem z 1. republiky. Černobílé fotografie seniorů.

  (cena zahrnuje poštovné)

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  7,36 €
  (200 Kč)
 • 48 z 50 Fotografie A3

  Fotografie z kalendáře dle vlastního výběru na křídovém papíru.

  (cena zahrnuje poštovné)

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  11,04 €
  (300 Kč)
 • 45 z 50 Malý stolní kalendář

  Kalendář na stůl s místem pro poznámky a podpisem fotografky.

  (cena zahrnuje poštovné)

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  14,71 €
  (400 Kč)
 • 5 z 10 Síťovka od Domovinky

  Síťovka Domovinky. Znáte tu retro věc? Síťovku? Ano? My také, a máme dokonce naše vlastní v krásných barvách. Zašleme Vám jí jako poděkování za vaši pomoc. Pište si do poznámky, zda chcete červenou, modrou, zelenou, nebo černou.

  (cena zahrnuje poštovné)

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  18,39 €
  (500 Kč)
 • 47 z 50 Velký kalendář

  Nástěnný kalendář plný fotografií z projektu senior na cestách. Podepsaný fotografkou.

  (cena zahrnuje poštovné)

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  18,39 €
  (500 Kč)
 • 14 z 20 Vaše logo v našem kalendáři

  Na 1. straně kalendáře soustředíme dárce a podporovatele. Nemáte logo? Nevadí, stačí nám Vaše jméno jako čestného dárce.


   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  36,78 €
  (1 000 Kč)
 • 3 z 3 Vstupné do zoo a kalendář

  Rodiné vstupné do plzeňské zoologické, kterou naši senioři milují. Spolu se vstupenkou obdržíte i nástěnný kalendář podepsaný fotografkou.

  (cena zahrnuje poštovné)

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  110,35 €
  (3 000 Kč)
 • 4 z 5 Vše v jednom

  Malý a velký kalendář, pozvánka na vernisáž, logo nebo jméo v obou kalendářích a síťovka Domovinky. Věnování v kalendáři od obou fotografek.  


  (poštovné zahrnuté v ceně)

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  183,92 €
  (5 000 Kč)