Bezobalová prodejna BOUT - zápasíme s plasty

Bezobalová samoobsluha, ve které nakoupíte jak potraviny, tak drogerii a můžete se inspirovat v upcycling koutku. Pomozte nám pořídit nákladné vybavení pro samoobsluhu a my vám pomůžeme snížit produkci odpadu v domácnosti.

Autor: BOUT

 • Tyto dveře vedou k nám

 • z natáčení...

 • na začátku rekontrukce

 • dokončujeme a brzy začneme vybavovat

 • od každého trochu

 • tyto veselé pytlíky mohou být vaše

 • vybavení do koupelny

 • ozdobné podložky z džínoviny

 • #upcycling

 • voskové ubrousky

 • máme to rádi do vlastního.d... A co vy?

 • příprava na jaro: stáčíme žížalí čaj

7 440 €
vybrané z 11 644 €

63%

63% splnené

208 ľudí prispelo

Komunita, Jedlo

Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

To si tak člověk jde jednou na procházku do lesa, sbírá houby a vidí kolem sebe ten nepořádek – tam plastová láhev a tady zase igelitový pytlík od svačiny. Od sbírání hub to přešlo ke sběru odpadků v přírodě. Člověk ze sebe má dobrý pocit, ale jen do té chvíle, než dojde k přeplněným kontejnerům. Něco je tu špatně. Nejen to, kolik odpadků se všude v přírodě válí, ale i to, kolik odpadků vyprodukujeme v domácnostech. S přibývajícím počtem kontejnerů na plast přibývá i odpadu, který do nich házíme. Tlačeni konzumem, kupujeme, rozbalujeme a vyhazujeme v co nejrychlejším tempu. Spoutaní a vedení tou správnou reklamou. Osvoboďme se a nakupujme to, co opravdu chceme a nekupujme, co vyhazujeme.

Co je náš cíl?

Společně hledáme nové alternativy a možnosti jak snížit produkci odpadu, vyměnit plasty za přírodní materiály, a také se učíme, jak dát druhý život věcem, které bychom i my dříve nejspíš vyhodili. Vyrábíme si vlastní domácí drogerii a především sbíráme zkušenosti, o které se s vámi chceme podělit. Třeba vás dokážeme inspirovat, jak začít s životním stylem prospěšným k planetě i k vám samotným. Jak si krůček po krůčku změnit domov podle svých představ, protože každý máme jiné potřeby a jiné možnosti.

Detaily

K nám si můžete přijít v klidu nakoupit, prohlédnout si zajímavé eko vychytávky do každé domácnosti, přivonět si k čerstvému koření, vyzkoušet přírodní kosmetiku, anebo třeba ochutnat něco dobrého z našeho sortimentu.

Za vybrané peníze chceme pořídit 3 hlavní nezbytná vybavení plně funkční samoobsluhy - váhy, násypníky a mlýnky. Samoobslužná váha pro odvážení a označení vašeho obalu, jehož hmotnost se u pokladny odečítá. Je jedinečná a proto finančně nákladná, stejně jako moderní samospádové násypníky. S těmi si snadno, rychle a čistě naplníte vlastní nádoby. Čím více jich dokážeme pořídit, tím větší sortiment vám nabídneme hned od začátku provozu. Dokážeme-li vybrat celou částku, nakoupíme mlýnek na mouku, mlýnek pro bezlepkové suroviny a mlýnek na kávu.

Pokud se nám podaří vybrat ještě víc, doplníme sortiment o krmivo pro domácí mazlíčky.

Nápadů a energie máme víc než dost, ale potřebujeme ještě trochu finančně nakopnout.

... a ještě něco navíc

U nás to nebude jen o bezobalovém nakupování, hodně fandíme upcyclingu, vnímáme odpad jako zdroj, spojujeme ekologii, tvůrčí činnost a umělecké nadání, aby vznikly opravdu skvělé kousky. V našem tvůrčím koutku, najdete praktické i dekorativní kousky v duchu upcyclingu a doufáme, že u nás najdete především inspiraci. Inspiraci jak začít s životním stylem prospěšným planetě i nám samotným.

Budeme rádi, pokud se stanete našimi pravidelnými zákazníky a ještě raději, pokud se nám přijdete pochlubit, jak vám boj s odpadky vychází. Společně také budeme moci diskutovat a hledat nové způsoby, řešení a vychytávky, aby nám to všem šlo lépe.

Kdo jsme?

BOUT = Bez obalu u Terky a my jsme TÝM bout – skupina lidí, kteří touží po změně. Chceme dělat to, co má smysl a význam jak pro nás samotné, tak i pro svět kolem nás. Naší nejdůležitější částí je Terka. Nejveselejší člověk, kterého známe a také plný odvahy. Odešla z oblíbené práce, aby se naplno mohla věnovat BOUT a otevřít obchod v Praze. My všichni okolo jsme tu pro ni a věříme, že se k nám přidáte, aby se Terce splnil její sen.

Proč to děláme?

Spousta lidí si dalo za předsevzetí zhubnout, přestat kouřit,… ale jistě se najdou i tací, kteří se chtějí v novém roce více zajímat o svět kolem sebe. Pojďte si společně s námi dát předsevzetí, že se zkusíte při běžných činnostech zamyslet, jestli to jde udělat trochu jinak, šetrněji k přírodě.

Protože jestli to takhle půjde dál, za chvíli nebudeme bydlet na naší krásné modré planetě, ale na smetišti. Doposud jsme řešili jen to, jak věci vyrobíme a spotřebujeme. Musíme se naučit postarat se i o poslední část životního cyklu, o likvidaci odpadů. Nejúčinnější je prevence jeho vzniku a tu Vám naším obchodem umožníme.

Bezobalových obchodů je potřeba víc. Můžeme tak snížit produkci jednorázových obalů nejen u koncových zákazníků, ale i u výrobců a dodavatelů.

Chceme šířit, pomáhat a učit okolí jak se snadno zbavit zbytečných obalů a doufáme, že se nám alespoň trochu podaří změnit přístup lidí k jednorázovým odpadům.

Každý vyhozený pytlík se počítá.

Aktuality

23.3.2019 Srdečné poděkování

Milí fanoušci bezobalového nakupování, děkujeme za Vaši pomoc a podporu. Každý příspěvek nás velmi potěšil a moc si jich vážíme. Jsme nadšení, že je o zodpovědné nakupování čím dál větší zájem. Roste počet těch, co se chtějí zbavit zbytečného plastového odpadu a vydat se udržitelným způsobem na…

Viacej

24.2.2019 Bonus k odměně

Milí přispěvatelé, máme pro vás bonus k odměně! Pokud si zakoupíte poukaz nabízené workshopy, přidáme vám k tomu i velký konopný pytlík, který je ideální na skladování pečiva. To déle vydrží čerstvé a neplesniví. Stačí do poznámky napsat: „Chci konopný pytlík“ a je váš.

Viacej

Odkazy projektu

www

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 26 Dobrý skutek

  Chcete podpořit náš projekt, ale zároveň nemáte zájem o žádnou odměnu? Můžete si připsat dobrý skutek a vylepšit si tak svojí karmu. Přispět můžete stovkou nebo klidně vyšší částkou, to už necháme na vás.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  3,88 €
  (100 Kč)
 • Vypredané!! Chutnej vegeburger

  Milujeme vegeburgery! Obrovská nálož zeleniny v nadýchané bulce. Prostě mňamka. Vyber si ten svůj z nabídky Chutnej fast food > https://www.chutnej.cz/burgery/
  Burgery jsou dokonce dostupné i v bezlepkové variantě. Voucher nabízíme za zvýhodněnou cenu ;-)

  oCHUTNEJ a vyCHUTNEJ ;-)

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  4,23 €
  (109 Kč)
 • 18 z 30 Ručně háčkovaná jutová žínka 2ks

  Uděláte dobrý skutek a k tomu dostanete i malou odměnu v podobě ručně háčkovaných jutových žínek. Jedná se o přírodní alternativu, která vám bez větší námahy pomůže vyčistit kuchyň, koupelnu i další místnosti a nic vám nepoškrábe ani jinak neponičí.

  Pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "odměnu poštou", děkujeme.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  4,66 €
  (120 Kč)
 • 2 Odměna poštou

  Nejlepší by bylo, kdybyste si mohli odměnu vyzvednout osobně v naší nové prodejně. Pokud ale nejste z Prahy a ani se sem nechystáte na výlet, rádi vám odměnu pošleme. V takovém případě si prosím k odměně zakupte ještě poštovné. Děkujeme za pochopení.
  V poznámce vyplňte vaší adresu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  5,05 €
  (130 Kč)
 • 22 z 30 Žížalí čaj

  Kdo by nechtěl pro své rostliny to nejlepší? Proto tu máme úžasné, tekuté přírodní hnojivo v podobě žížalího čaje. Obsahuje vyvážené množství živin, enzymů a rostlinných stimulátorů, zvyšuje přirozenou odolnost rostlin a podporuje kvetení. Hnojivo je koncentrát, doporučujeme ho ředit 1:10.

  Pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "odměnu poštou", děkujeme.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  5,43 €
  (140 Kč)
 • Vypredané!! Voskový ubrousek 2ks

  Je pro vás potravinová folie nezbytná? Ručně vyráběný bavlněný ubrousek se včelím voskem vám dokáže opak, je zbytečná. Do ubrousku zabalíte svačinu s sebou, nakrojenou zeleninu, sýr nebo uzeniny pro uchování v lednici nebo přikryjete jakoukoliv misku.

  Pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "odměnu poštou", děkujeme.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  7,37 €
  (190 Kč)
 • 15 z 30 Přírodní jutové žínky 4ks

  Konec plastových houbiček na nádobí. Jejich skvělou náhradou je háčkovaná jutová žínka, která skvěle umyje nádobí i koupelnu bez velkého drhnutí. Její hrubá struktura si poradí i s připáleninami, ale zároveň nic nepoškrábe. Na základě vlastního testování jsme vytvořili takovou, která dobře schne a dobře se vymývá, a tak v ní nezůstávají žádné nečistoty. V setu jsou 4 kusy, proto se můžete podělit třeba s mamkou, babičkou, anebo s kamarádkou.
  Pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "odměnu poštou", děkujeme.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  7,76 €
  (200 Kč)
 • 14 z 20 Rostlinný voskový ubrousek 2ks

  Tato varianta je určena nejen pro alergiky nebo vegany. Místo včelího vosku k výrobě používáme vosky rostlinné. Vyzkoušejte sami, který ubrousek vám bude vyhovovat více.

  Pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "odměnu poštou", děkujeme.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  8,54 €
  (220 Kč)
 • 3 Plátěná taška

  Základní vybavení, která doma nesmí chybět snad nikomu, kdo se snaží žít bez zbytečného odpadu. Ano, řeč je o pevné bavlněné tašce s povzbuzujícím sloganem, kterým na svých nákupech můžete motivovat ostatní. Taška je z biobavlny, má velká ucha, a proto je vhodná i na větší a těžší nákupy.
  Pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "odměnu poštou", děkujeme.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  11,26 €
  (290 Kč)
 • Vypredané!! Poukaz na nákup v hodnotě 500,- Kč

  Žádnou odměnu nechcete, ale potřebujete si nakoupit? S tímto poukazem vás nákup vyjde o 20% výhodněji! Zašleme vám ho emailem a na jeho uplatnění budete mít celý rok.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  15,52 €
  (400 Kč)
 • 45 z 50 Konopný pytlík na klíčení i s náplní

  Klíčení v pytlíku je snadné a zábavné. Konopný pytlík uchovává potřebnou stabilní vlhkost. Stačí jen pověsit nebo položit na podložku. Pytlík obsahuje klíčící směs včetně návodu na použití. Dopřejte si zdravé výhonky a klíčky i vy.

  Pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "odměnu poštou", děkujeme.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  18,24 €
  (470 Kč)
 • 19 z 30 Sada pytlíků START

  Vlastní znovupoužitelné pytlíky jsou základ. Ušili jsme pro každého základní sadu, která obsahuje 1x velký, 2x střední a 1x malý pytlík včetně stylové džínové kapsy, do které pytlíky schováte a budete je mít vždy po ruce.

  Pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "odměnu poštou", děkujeme..

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  21,35 €
  (550 Kč)
 • 27 z 30 Sada FESTIVAL

  Nebaví vás všude dostávat plastové kelímky na pití a k tomu plastové brčko (či v některých případech dokonce několik brček k jednomu nápoji)? Vezměte si s sebou vždy naši Sadu na FESŤÁK, která obsahuje nerezové lžičko-brčko vhodné do každého koktejlu včetně kartáčku na čištění a tvrdý, půllitrový kelímek, do kterého si můžete nechat nalít svůj oblíbený nápoj a bambusový kartáček na ráno. Tato sada se hodí jak na festival, do města, tak i na cestu za dalším dobrodružstvím. Sada bude jak jinak než šikovně sbalená v látkovém pytlíku.

  Pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "odměnu poštou", děkujeme..

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  26,00 €
  (670 Kč)
 • Vypredané!! Poukaz na nákup v hodnotě 1000,- Kč

  Chtěli byste u nás nakoupit ještě výhodněji? Tentokrát vás vyjde nákup o 25% výhodněji. Abyste si mohli nakoupit podle potřeby, zašleme vám 2x 500 korunový poukaz také s platností 1 rok.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  29,11 €
  (750 Kč)
 • 10 z 10 Rawzhodnutí

  Chcete to být právě vy, kdo rozhodne o tom, jaké tyčinky začneme prodávat? Připravíme vám ochutnávku variací raw a proteinových tyčinek a vy podle své chuti zvolíte, které jsou ty nejlepší. S sebou domů si ještě odnesete balíček různých tyčinek jako dárek.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  34,47 €
  (888 Kč)
 • 22 z 30 Sada pytlíků pro POKROČILÉ

  Vyzkoušeli jste si, jaké to je mít sadu pytlíků START, která obsahuje 4 kusy, a víte, že pro váš nákup to nestačí? Máme tu pro vás větší sadu, která je tzv. pro POKROČILÉ. Sada obsahuje 2x malý, 3x střední, 2x velký pytlík a je obohacena o speciální pytlík z konopí, který je ideální na pečivo. Konopná látka má přirozené antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, pečivo v ní dýchá, neosychá, neplesniví a zůstává mnohem déle čerstvé.

  Pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "odměnu poštou", děkujeme.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  36,87 €
  (950 Kč)
 • 28 z 30 Workshop Výroba vermikompostéru

  Jak snížit vlastní odpad o více než 40%? Kompostovat… Pomocí kompostování, které je možné provozovat i v bytě, toho můžete docílit i vy. Žížaly vám s tím pomůžou. Na workshopu, který se bude konat v Praze se spřízněnou Kokozou, se dozvíte vše o tom, jak kompostovat a odnesete si vlastnoručně vyrobený vermikompostér a spoustu informací. Na workshop vám vystavíme poukaz a spolu s ním dostanete i sadu pytlíků na nakupování.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  38,81 €
  (1 000 Kč)
 • 29 z 30 Workshop Seed bomba + dárek

  Máme pro vás ještě jeden workshop. Pojďte si s Kokozou vyrobit vlastní seed bombu. Seed bomba je kouzelná kulička vyrobená z jílu, kompostu a vybrané směsi semínek. Tato výživná munice je základní výbavou každého zahradníka i zahradnice pro nemilosrdný guerilla gardening.
  „Hoď, čekej, sklízej!“ Sklidit můžete různé bylinky, rostlinky jako např. kopr, mák, slunečnice, měsíček a další. Spolu s poukazem na workshop od nás dostanete sadu pytlíků na nakupování.
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  38,81 €
  (1 000 Kč)
 • 12 z 15 Sada KUCHYŇKA

  Originální sada ručně vyráběných pomocníků do kuchyně. 2 ručně háčkované jutové žínky na čištění, které vše umyjí a nic nepoškrábou, 2 voskové ubrousky s voňavým včelím voskem a exkluzivní specialitka této sady je upcycling džínová podložka pod hrnec, která je zároveň i originální dekorace.

  Pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "odměnu poštou", děkujeme.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  50,46 €
  (1 300 Kč)
 • 5 z 5 Hedvábný šátek Furoshiki 

  Ručně malovaný hedvábný šátek o velikosti 1x1 m okouzlí každého. Furoshiki je japonské umění vázání dárků do ozdobné látky. Vaše milé obdarujete hned dvakrát, šátek je totiž zároveň krásným módním doplňkem. Motiv navrhla naše mladá návrhářka Stánička.

  Pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "odměnu poštou", děkujeme.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  65,98 €
  (1 700 Kč)
 • 4 z 10 Chtělo by to lednici

  Přispějte nám na lednici, kde najdete na mléčné výrobky ve skle, vajíčka od šťastných slepiček či nemléko. Na oplátku dostanete 20 výrobků z lednice zdarma. Nemusíte si je odnést všechny najednou, budete na to mít celý rok.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  77,62 €
  (2 000 Kč)
 • 1 z 1 Bubblecoat

  Tato designová pláštěnka z bublinkové fólie je dílem mladé návrhářky Stáni. Jedná se o vrchol upcyclingu, při kterém se změnil použitý obal ve funkční produkt. Pláštěnka je pečlivě šitá v ruce, má barevné lemování a dvě kapsy. Jsme si jistí, že se jedná o tak originální kousek, že nikoho ve stejné pláštěnce nikdy nepotkáte.

  Pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "odměnu poštou", děkujeme.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  116,44 €
  (3 000 Kč)
 • 6 z 8 Kolaudačka

  Na naší kolaudační akci poznáte tým, který za boutem stojí. Oslavíte s námi společný úspěch? Chcete se k nám přidat a vidět jako první, jak to u nás bude vypadat?  Na uzavřené akci pro vás a váš doprovod bude připravené občerstvení, ochutnávky a zero waste dárek.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  155,25 €
  (4 000 Kč)
 • 8 z 10 Zeď slávy a VIP prohlídka

  S touto odměnou máte jedinečnou šanci vzkázat dalším bezobalím nakupujícím, co vám leží na srdci. Na naší dominantě prodejny, kterou všichni uvidí při každé své návštěvě, můžete nechat POZITIVNÍ vzkaz či myšlenku. Zároveň Vás pozveme na VIP prohlídku mimo otevírací dobu obchodu, kde si popovídáme o úspěších i úskalích zero waste života, odpovíme na všechny otázky ohledně našeho obchodu a odnesete si vzorečky z našeho sortimentu.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  194,06 €
  (5 000 Kč)
 • 1 z 3 Adopce mlýnku na kávu nebo mouku

  Chcete si u nás mlet kávu nebo mouku? Přispějte nám na mlýnky a možná bude i mlýnek na bezlepkové produkty. Mlýnek dostane jméno po vás a až nás navštívíte, můžete si na něm umlet čestnou dávku. Za štědrý příspěvěk vám nabízíme reklamní prostor na našem webu po dobu jednoho roku.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  388,12 €
  (10 000 Kč)
 • Vypredané!! Adopce váhy a VIP prohlídka

  Jako náš největší mecenáš dostanete to nejlepší místo na zdi slávy a vaši myšlenku uvidí každý náš zákazník, pojmenujeme podle vás drahocennou váhu, pozveme Vás na VIP prohlídku mimo otvírací dobu obchodu, kde si popovídáme o úspěších i úskalích zero waste života, odpovíme na všechny otázky ohledně našeho obchodu a odnesete si plnou náruč zboží, které se vám nejvíce zalíbí. Na našich webových stránkách vám nabídneme prostor pro vaši reklamu po dobu dvou let.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  1 358,43 €
  (35 000 Kč)