Jim Woodring: Mrakobití

Halucinujete rádi? A s knihou? Pokud ano, pomozte nám vydat fantastický komiksový román Mrakobití od Jima Woodringa na tom nejkvalitnějším barveném papíře. Divoké sny vás zaručeně neminou!

Autor: Trystero

Mrakobití podporují i Kyšperský s Kořínkem

7.6.2018

Vydání komiksového románu Mrakobití budí zájem mezi skalními fanoušky nakladatelství Trystero i na radarech širší veřejnosti. Úspěšný crowdfunding je zkrátka jasným vyjádřením toho, že o nezaměnitelný styl Jima Woodringa v Česku a na Slovensku je zájem.


"Když chodím do obchodů prohlížet si komiksy, tak někdy váhám a jindy je na papíře přítomné NĚCO, co mne zhypnotizuje. Chci vědět, o co tam jde. Jim Woodring si vystačí i beze slov. O to více je najednou čas vnímat obrázky. Každý z nich je jako jedno malé, soustředěné dílo. Magie. Trystero ještě nevydalo žádný komiks, co by byl přehlédnutelný nebo průměrný. Takže na tento se ukrutně těším. Věc, k níž se dá vracet! Věc, která něco napumpuje do mozku a do krve."

- Martin Kyšperský (frontman kapely Květy)

"Halucinační a snové příběhy Jima Woodringa patří už více než čtvrtstoletí mezi stálice amerického alternativního komiksu, ale pravděpodobnost, že by se jeho osobité a specifické komiksy mohly objevit na českém komiksovém trhu, nikdy nebyla moc veliká. Proto mám ohromnou radost, že se díky Trysteru a jeho sympatické vydavatelské politice „jedna špičková kniha ročně“ budou moci s jeho pracemi seznámit i čeští čtenáři. Mrakobití k tomu poskytuje ideální příležitost: jedná se o vůbec první autorovu práci knižního rozsahu, a jakkoli tu jeho erbovní hrdina Frank hraje spíše roli vedlejší, je to naprosto typický Woodring: se všemi těmi fenomenálně vykreslenými nápady, u nichž bude čtenář jen fascinovaně zírat, co vše lze také odvyprávět komiksem beze slov."

- Pavel Kořínek (komiksový badatel a spoluautor Dějin československého komiksu 20. století)

4 101 €
vybrané z 3 896 €

105%

105% splnené

227 ľudí prispelo

Umenie, Literatúra

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 1 Samolepka

  Tradiční vinylová samolepka s motivy komiksu Mrakobití. Drží na jakémkoliv rovném povrchu, za jakéhokoliv počasí.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  3,90 €
  (100 Kč)
 • 2 ​E-book​

  Digitální komiks Mrakobití pro ekomaniaky, zatvrzelé odpůrce papíru a milovníky jedniček a nul. V dešti nezvlhne.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  7,79 €
  (200 Kč)
 • Vypredané!! Komiks Limited

  Limitované vydání komiksu Mrakobití pro 150 nejrychlejších fanoušků - s poděkováním Petera Penguida.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  11,69 €
  (300 Kč)
 • 55 Komiks

  Klasický tištěný výtisk komiksu Mrakobití na tom nejkvalitnějším papíře chráněném pevnou vazbou!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  13,64 €
  (350 Kč)
 • 4 Komiks a e-book

  Klasický tištěný výtisk komiksu Mrakobití na tom nejkvalitnějším papíře chráněném pevnou vazbou + e-book Mrakobití bez papíru i vazby, zato ve třech digitálních formátech.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  19,48 €
  (500 Kč)
 • 9 ​2x komiks

  2x klasický tištěný výtisk komiksu Mrakobití na tom nejkvalitnějším papíře chráněném pevnou vazbou! To znamená 2x více papíru a 2x více pevné vazby!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  25,33 €
  (650 Kč)
 • 4 ​Komiks a 1x vše od Trystera

  Krabice štestí od nakladatelství Trystero - komiks  Mrakobití a 1 výtisk každého doposud vydaného titulu Trystero + 1 výtisk od všech budoucích titulů Trystera na dalších 5 let. Tedy: 3 + Mrakobití + 5 = 9 knih do vaší knihovny!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  116,89 €
  (3 000 Kč)
 • 2 ​3x komiks a 3x vše od Trystera

  Několikrát přifouknutá krabice štěstí od nakladatelství Trystero - 3x komiks Mrakobití a 3 výtisky všech minulých i budoucích titulů Trystera na dalších 5 let. Tedy: 3 x 3 + 3 x Mrakobití + 5 x 3 = 27 knih pro vaše mozkové laloky!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  389,64 €
  (10 000 Kč)
 • 0 Jméno či logo v tiráži a 3x vše od Trystera

  Staňte se temným kmotrem komiksu Mrakobití i nakladatelství Trystero a my vám za to věnujeme prostor na copyrightové straně. Otiskneme na ní Vaše jméno či logo. K tomu vás čekají 3 výtisky od každého minulého i budoucího titulu po dobu následujících 5 let! 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  974,09 €
  (25 000 Kč)
 • 0 ​Penguidova vizitace

  Temná tvář nakladatelství Trystero Peter Penguid vám i v té nejzvrhlejší plískanici osobně doručí první výtisk komiksu Mrakobití. Stanete se skutečným mecenášem nakladatelství Trystero s čestným děkovným řádkem v tiráži všech budoucích titulů a čestným děkovným řádem připnutým vlastnoručně na klopu. K tomu přidáme 3 výtisky od všech titulů po časové ose vpřed i vzad na následujících 100 let!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  1 948,18 €
  (50 000 Kč)