MILD oblečení pro citlivou kůži

Ahoj, zakládám oděvní značku MILD, oblečení, které je tak příjemné pro pokožku, že je vhodné i pro lidi s atopickým ekzémem a dalšími kožními problémy. Vyzkoušej si ho na vlastní kůži!

 • Dámské TRIKO s dlouhým rukávem z bambusové viskózy

 • Dámské TRIKO s dlouhým rukávem z bambusové viskózy

 • Unisex TRIKO s krátkým rukávem z bambusové viskózy

 • Unisex TRIKO s krátkým rukávem z bambusové viskózy

 • Unisex OBOUSTRANNÉ triko s krátkým rukávem

 • Dámská MIKINA

 • Dámská MIKINA

 • Oboustranné ŠATY

 • Oboustranné ŠATY

 • Unisex TRIKO se stojáčkem a dlouhým rukávem

 • Unisex TRIKO se stojáčkem a dlouhým rukávem

 • Unisex MIKINA

 • Unisex MIKINA

 • Pegas KUTULU v bílé

 • Kolekce “Space“ Antonie Lechér

 • Škraboška z hedvábí

 • Ilustrace od Taji Spasskové

 • Prsten z kolekce “Space“ Antonie Lechér

 • Eliška Knotková/ originální ledvinka nebo batůžek

 • Celá kolekce

4 818 €
vybrané z 4 452 €

108%

108% splnené

122 ľudí prispelo

Dizajn, Móda

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 22.12.2018 v 17:09.

Zobraziť všetky odmeny

             

MILD je kolekce kombinovatelného designového oblečení, vyrobená z atestovaných materiálů, šetrných k pokožce. Mým cílem je nabídnout lidem s citlivou pokožkou, atopickým ekzémem a jinými kožními potížemi možnost nosit oblečení, které se jim bude líbit a hlavně pohodlně nosit.

                                 

            

Proč to celé začalo?

Tomuto tématu jsem se začala věnovat v roce 2016, kdy jsem se v rámci své diplomové práce rohodla pomoci několika svým kamarádkám s atopickou dermatitidou. A protože mělo oblečení úspěch, začala jsem s myšlenkou pracovat dál. Nyní ale potřebuji pomoct se zafinancováním výroby první kolekce. Tu už přes polovinu roku testuji na sobě a svých přátelích a nyní je ten správný čas projekt posunout dále. Celá kolekce má v první řadě usnadnit život lidem s citlivou kůží a proto jsem si na pomoc vybrala právě Hithit, který již několika podobným projektům umožnil jejich vznik.

Něco málo o materiálech

Textilie, se kterou pracuji je od myšlenky po konečný materiál vyrobena v České republice společností VÚB a. s. Má antibakteriální účinky a její vlastnosti jsou certifikované Institutem pro testování a certifikace ve Zlíně.

Navíc obsahuje chitosan – polysacharid, který dokáže příznivě ovlivnit kvalitu pokožky. Tento materiál existuje pod označením Clevertex a používám ho na vnitřní vrstvu oděvu. Na vrchní vrstvu používám převážně materiály z bambusové viskózy, která má také velmi dobrý antiseptický účinek, nebo modal.

      

               

Zdvojení oděvu mi dovoluje ponechat materiál Clevertex v jeho nebělené čisté formě, která není pro použití z vnější strany příliš praktická. Použité střihy a technologie zpracování už pouze podtrhují vlastnosti materiálů.

                     

... a ještě něco navíc

Po celou dobu příprav a testování oblečení mne nejvíc těší reakce lidí, kterým je oblečení příjemné. Utvrzují mě, že má celý projekt smysl.

Dalším velkým krokem, který dal mé práci jasnější směr, byla výhra soutěže The S Brand 2018 a následně spolupráce s festivalem pomalého životního stylu Slou.

K základní myšlence udržitelnosti oděvu bezesporu patří správná péče a proto přibalím ke každému kusu oblečení prací gel z mýdlových ořechů od československé společnosti Tierra Verde, která je na našem trhu od roku 2008. Jejím posláním je vyvíjet výrobky denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a zároveň s co nejlepším vlivem na člověka, společnost a naši planetu. 

Kdo jsem?

Jsem absolventka Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara na ZČU. Ráda pracuji s novými materiály, které mohou dávat produktům další rozměr. Ať už se jedná o estetickou nebo praktickou hodnotu. Oblečení vnímám hlavně jako prvek, který má být funkční a dokáže usnadnit nebo zpříjemnit svému majiteli den. 

Proč to dělám?

Chci vytvořit kolekci, za kterou se mohu postavit. Oblečení, které bude mít smysl nejen pro mne - designéra - ale i pro toho, kdo ho bude nosit. Celý projekt by se ale neobešel bez spousty přátel, kteří do něj vložili svůj čas a práci, tímto jim chci poděkovat.

A abych se mohla do tohoto projektu pustit naplno, potřebuji Vaši pomoc! 

Aktuality

11.12.2018 Kdopak to přispěl svojí prací dál? Aneb poslední Pegas a střídka chleba!

Co může mít společného oblečení pro alergiky, Pegas a střídka chleba?  Zdánlivě nic, ale opak je pravdou. Všechno propojuje chuť dát věcem kolem nás nový tvar a hlavně obsah. Za odměnami, které věnovali KUTULU a Eliška Lhotská Jewellery stojí absolventky Ústavu umění a designu LS v Plzni, které se…

Viacej

27.11.2018 Máme radost, že se blíží hranice 30% a o MILD už se píše!

Kde a proč? Podívej se s námi třeba na článek ze serveru Vitalia, Týden a nebo Rádia Wave. Je tam i rozhovor, další aktuality a mnoho důvodů proč se věnovat tomu, co je naší kůži nejblíže. Někdy je důležité vyjít pohodlí vstříct a pomoci změnit standard. Za krásnou fotodokumentaci provázející…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 25
  Příspěvek ze sympatie

  Chceš mít dobrý pocit z toho, že mi pomůžeš do začátku? Máš jednu zelenou (nebo i jinak barevnou bankovku) nazbyt? Odměnou ti bude moje neskonalá vděčnost. A jestli vše dobře dopadne, tak nejenom ta moje!

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  4,05 €
  (100 Kč)
 • zostáva 4 z 10
  Oprava dosluhujících kousků

  Oblíbené věci se musí nosit až do roztrhání. A já ti můžu pomoci s tím, aby ta chvíle nastala co nejpozději. Když mi přispěješ, ráda ti vylepším, zašiju, či jinak vyspravím tvé nejoblíbenější kusy oblečení, když se nebude jednat o výměnu zipu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  14,16 €
  (350 Kč)
 • zostáva 3 z 5
  Ilustrace od Taji Spasskové

  Taja Spasskova je umělkyně pocházející z Běloruska, žijící v Praze. Zabývá se grafikou, fotografii, kresbou a ilustrací. Má za sebou účast na prestižních kolektivních vystavách, výhry v mezinárodních soutěžích a publikace v magazínech. Spolupracuje s designery na fotografických projektech, které se týkají módní fotografie a volného umění. Vytváří ilustrace pro renomované české magazíny, týdeníky a časopisy.
  Ilustrace je ve formátu B1.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  26,31 €
  (650 Kč)
 • zostáva 2 z 10
  Unisex TRIKO s krátkým rukávem z bambusové viskózy

  Triko z bambusové viskózy v tělové barvě sice uvnitř nemá druhou vrstvu, ale je vzdušnější a odolává tělesnému zápachu. Zároveň nenapomáhá růstu bakterií. Tričko je z nebělené látky, takže v něm není ani zbytečná chemie. Do poznámky prosím uveďte velikost.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  30,35 €
  (750 Kč)
 • zostáva 2 z 10
  Pléd/ šála podruhé!

  Velmi praktická věc, která vás v zimě zahřeje jako šála a zároveň ochrání před větrem a nepřízní počasí. Pléd je dvouvrstvý, vnitřní vrstva je tvořená z velmi příjemného měkkého materiálu Clevertex a vnější strana může být tvořena    modalovým úpletem v modré, černé a nebo antracitové barvě. Jsem si jistá, že to nebude společník jenom na jednu sezónu!

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  32,38 €
  (800 Kč)
 • zostáva 2 z 6
  Šestihodinový workshop šití podruhé!

  Co se dá stihnout za 6 hodin? Za jedno odpoledne se dostaneš vlakem z Plzně do Brna, pěšky z Prahy na Kladno a se mnou stihneš naučit základy šití, které se ti v budoucnu určitě můžou hodit.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  32,38 €
  (800 Kč)
 • zostáva 4 z 10
  Dámské TRIKO s dlouhým rukávem z bambusové viskózy

  Dámské triko z bambusové viskózy v tělové barvě sice uvnitř nemá druhou vrstvu, ale je vzdušnější a odolává tělesnému zápachu. Zároveň nenapomáhá růstu bakterií. Tričko je z nebělené látky, takže v něm není ani zbytečná chemie. Do poznámky prosím uveďte velikost.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  38,45 €
  (950 Kč)
 • zostáva 3 z 5
  5x NEW ARCHEOLOGY od Elišky Lhotské za zvýhodněnou cenu!

  Šperkařka s velkým citem pro detail Eliška Lhotská a její kolekce NEW ARCHEOLOGY. Stříbrná "chlebová" kulička, která byla 1. designem z této kolekce. To, co bývalo realitou, se rozpustilo v jezeře informací. New Archeology je šperkařská kolekce, pro kterou je třeba i obyčejný kousek chleba odlít do kovu a tím jej zachovat pro dalekou budoucnost. Kousek chleba se stává odlitkem historie, kterou možná zapomeneme. 

  Foto po rozkliknutí odkazu víše.↑↑↑

  Doručenia odmeny: na adresu, do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  48,56 €
  (1 200 Kč)
 • zostáva 3 z 8
  Unisex OBOUSTRANNÉ triko s krátkým rukávem

  Kus z kolekce MILD uvnitř měkký bez zbytečných švů, navenek jednoduchý, s možností různého barevného zpracování. Co to je? Přece dámské i pánské triko bez rukávu! (uvnitř nebarvený materiál Clevertex, navrch bambusová viskóza ve variantě tm. fialová, světle šedá žíhaná, tmavě šedá žíhaná, černá) Do poznámky prosím uveďte velikost a preferovanou barvu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  56,66 €
  (1 400 Kč)
 • zostáva 3 z 3
  Eliška Knotková/ originální ledvinka nebo batůžek

  Designová ledvinka nebo batůžek od návrhářky která je zaměřená na veganské módní doplňky.

  Eliška Knotková se věnuje designu obuvi a módních doplňků, který vystudovala na FDULS ZČU v Plzni. Zaměřuje se na etický aspekt designu a její produkty jsou tedy zcela bez živočišných složek. Baví ji objevovat nové možnosti ve světě materiálů a ráda si hraje se strukturami.
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  60,70 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 2 z 2
  Maria Nina Václavková a její čepice pro DMOVM!

  Nasaď si čepici od talentované designerky!   Čepice vznikla v rámci designerského kolektivu Dry Milk Of Virgin Mary a jeji autorkou je Maria Nina Václavková. Vystudovala plzeňskou Fakultu Designu a Umění a pražskou UMPRUM. Věnuje se designu obuvi, její boty jsou zastoupeny v Metropolitním Muzeu Moderního Umění v New Yorku. Čepice je vyrobena ze 100% bavlny v černé barvě a byla ušita švadlenou Lenkou.

  Foto po rozkliknutí odkazu víše.↑↑↑

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  60,70 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 2 z 4
  Dárkový poukaz na 2000 Kč

  Někdo, na kom ti opravdu záleží bude jako v bavlnce (nebo v bambusu?). S dárkovým poukazem od Tebe dostane volnost ve výběru barev i materiálů. Ber to jako dvojtou výhru: Vánoce jsou v suchu a ještě pomůžeš dobré věci!

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  80,94 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 2 z 5
  Dámská MIKINA za zvýhodněnou cenu!

  Mikina pro holky, bez švů a rušivých elementů. První kusy s 10% zaváděcí slevou jako odměna pro nejrychlejší! (uvnitř nebarvený materiál Clevertex, navrch bambusová viskóza ve variantě tm. fialová, světle šedá žíhaná, tmavě šedá žíhaná, černá) Do poznámky prosím uveďte velikost a preferovanou barvu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  80,94 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 3 z 5
  Unisex MIKINA za zvýhodněnou cenu!

  Mikina bez švů a rušivých elementů jak pro ženy tak pro muže. Je unisex a dává pohodlí všem bez rozdílu. A teď je s 10% zaváděcí slevou jako odměna pro nejrychlejší! (uvnitř nebarvený materiál Clevertex, navrch modalový úplet v černé nebo antracitové barvě) Do poznámky prosím uveďte velikost a preferovanou barvu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  97,13 €
  (2 400 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Náušnice z kolekce “Space“ Antonie Lechér

  Antonie Lechér je nově vznikající značka založená Adélou Slížkovou absoloventkou designu kovu a šperku na FDULS v Plzni.

  Ve své práci reague na aktuální společenská témata a inspiraci čerpá zejména z biologie. Šperky Antonie Lechér jsou elegantní minimalistické objekty s prvky organiky. Žena jež má v sobě skryto tajemství vesmíru, hloubku nekonečna, život bez hranic. Moje nová kolekce Space. 

  Celá kolekce “Space“ je ručně vyrobená tradičními šperkařskými technikami. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  101,17 €
  (2 500 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Prsten z kolekce “Space“ Antonie Lechér

  Antonie Lechér je nově vznikající značka založená Adélou Slížkovou absoloventkou designu kovu a šperku na FDULS v Plzni. Ve své práci reague na aktuální společenská témata a inspiraci čerpá zejména z biologie. Šperky Antonie Lechér jsou elegantní minimalistické objekty s prvky organiky. Žena jež má v sobě skryto tajemství vesmíru, hloubku nekonečna, život bez hranic. Moje nová kolekce Space. 

  Celá kolekce “Space“ je ručně vyrobená tradičními šperkařskými technikami. 

   

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  149,74 €
  (3 700 Kč)
 • zostáva 1 z 2
  Vlastní kus oblečení na míru PODRUHÉ!

  Odměna pro další z vás, kteří přesně vědí, co chtějí, ale nepodařilo se jim to v mém seznamu najít. Vyrobím pro Vás kus oděvu přímo podle Vaší představy, z těch nejpříjemnějších materiálů o kterých se zmiňuji výše!

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  161,88 €
  (4 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Škraboška na spaní pro dobrou věc!

  Pro všechny milovníky spánku, kteří si chtějí schrupnout i přes den, nebo pro někoho, komu se nejlépe spí v černočerné tmě. V provedení ze 100%  hedvábí tělové barvy a materiálu firmy Clevertex si jistě odpočine i tvoje pokožka!

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  18,21 €
  (450 Kč)
 • Vypredané!!
  Šestihodinový workshop šití

  Co se dá stihnout za 6 hodin? Za jedno odpoledne se dostaneš vlakem z Plzně do Brna, pěšky z Prahy na Kladno a se mnou stihneš naučit základy šití, které se ti v budoucnu určitě můžou hodit.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  32,38 €
  (800 Kč)
 • Vypredané!!
  Pléd / šála

  Velmi praktická věc, která vás v zimě zahřeje jako šála a zároveň ochrání před větrem a nepřízní počasí. Pléd je dvouvrstvý, vnitřní vrstva je tvořená z velmi příjemného měkkého materiálu Clevertex a vnější strana může být tvořena    modalovým úpletem v modré, černé a nebo antracitové barvě. Jsem si jistá, že to nebude společník jenom na jednu sezónu!

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  32,38 €
  (800 Kč)
 • Vypredané!!
  Dárkový poukaz na 1000 Kč

  Chystáš se obdarovat někoho ve svém okolí a víš, že mu příjemné materiály nejsou cizí? S touto odměnou můžeš udělat radost někomu blízkému a ještě k tomu pomoci mému projektu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  40,47 €
  (1 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Pegas KUTULU v bílé

  Tým designérů a přátel se kterými sdílím showroom Lobster mi darovali 2 krásné designové hračky!

  Společně se snažíme o oživení české tradiční hračky výtvarné a řemeslné kvality. Chceme našim nejmladším přinést krásné hračky s příběhem a kulturou. Myslíme na zdravý životní styl a baví nás práce s přírodními materiály. Pro naše hračky jsou typické geometrické tvary, jasné barvy a bukové dřevo.

  Létat s větrem o závod, to je něco!

   

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  49,78 €
  (1 230 Kč)
 • Vypredané!!
  Unisex TRIKO se stojáčkem a dlouhým rukávem

  Pohodlné a nadčasové triko, které tě může doprovázet do práce a všude tam, kde trávíš většinu času. (uvnitř nebarvený materiál Clevertex, navrch modalový úplet v černé nebo antracitové barvě) Do poznámky prosím uveďte velikost a preferovanou barvu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  68,80 €
  (1 700 Kč)
 • Vypredané!!
  Poslední 3 unisex TRIKA se stojáčkem a dlouhým rukávem za zvýhodněnou cenu!

  Pohodlné a nadčasové triko, které tě může doprovázet do práce a všude tam, kde trávíš většinu času. (uvnitř nebarvený materiál Clevertex, navrch modalový úplet v černé nebo antracitové barvě) Do poznámky prosím uveďte velikost a preferovanou barvu. Další foto →  ZDE  

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  68,80 €
  (1 700 Kč)
 • Vypredané!!
  Dvouvrstvé ŠATY za zvýhodněnou cenu!

  Ať už se chystáš kamkoliv, tyto šaty tě nezklamou. Stejně jako všechny ostatní oboustranné odměny, šaty jsou z pleteniny Clevertex, která se vyrábí u nás. Tak už nepochybuj a pořiď si jedny i pro Tebe s 10% zaváděcí slevou jako odměna pro nejrychlejší! (uvnitř nebarvený materiál Clevertex, navrch modalový úplet v černé, modré nebo antracitové barvě) Do poznámky prosím uveďte velikost a preferovanou barvu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  101,17 €
  (2 500 Kč)
 • Vypredané!!
  Vlastní kus oblečení na míru

  Odměna pro všechny, kteří přesně vědí, co chtějí, ale nepodařilo se jim to v mém seznamu najít. Vyrobím pro Vás kus oděvu přímo podle Vaší představy, z těch nejpříjemnějších materiálů o kterých se zmiňuji výše!

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  161,88 €
  (4 000 Kč)