Náměstí Sametové revoluce - urbodrama

Kniha Náměstí Sametové revoluce od dvojice autorů Balhar a Vích nabízí neobyčejný příběh pražského polistopadového architektonického (ne)dění na hranici snu a skutečnosti v podání skutečných i fiktivních postav. Žánr: real-fiction-urbo-drama.

Autor: Tomáš Vích

 • Maketa knihy

 • Přebal knihy

 • Kapitola 4. Revoluce!

 • Kapitola 8. Květinový dům

 • Kapitola 11. Brány města

 • Kapitola 14. Tančící dům

 • Kapitola 17: Bohorodička na pranýři

 • Kapitola 20. Kráska

 • Kapitola 21. Z noci den

3 528 €
vybrané z 3 431 €

102%

102% splnené

64 ľudí prispelo

Divadlo, Literatúra

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Před 12 lety jsem se přestěhoval z Jižního Města na Staré Město pražské. Úžasné prostředí, které probouzí mnoho roztodivných otázek. Tak jsem se začal scházet v Týnské literární kavárně s Peťou Balharem. Architekt se sochařem vypijí víno nejedno a výsledek je Náměstí Sametové revoluce. Praha je krásná, ale nevzkvétá. Je třeba ji chápat, milovat a pečovat o ni. Každá generace ji sama sebou obrozuje, nebo jak se dnes říká, revitalizuje. A nebo ji devastuje.

Co je náš cíl?

Vaše peníze nám umožní vytisknout knihu ve formátu 16x22 cm o 160 stránkách s 25 celostránkovými ilustracemi na kvalitním papíře a s profesionální typografií. Tím se z efemérního internetového seriálu stane opravdová kniha, která obohatí vaší knihovnu a poslouží jako svědectví současného složitého vývoje Prahy. 

Detaily

Anotace historika architektury Martina Horáčka:

Náměstí Sametové revoluce? Neříkejte, že jste o něm neslyšeli! A kde se prosím vás nachází? Že nikde? Zatím? Co se proboha v té Praze od roku 1989 děje? Že se postavila jiná náměstí a spousta pěkných budov a pomníků? Tančící dům? Tunel Blanka? Mariánský sloup? Národní knihovna? Ta vlastně ne, pardon. (Ani ten sloup ne, popravdě, zato ten tunel už je hotový, heč.) A co tomu říkáte?

Kniha Náměstí Sametové revoluce nabízí originální rekapitulaci pražského architektonického (ne)dění polistopadové éry na hranici snu a skutečnosti. V rozhovorech, verších a úvahách skutečných a fiktivních postav, jak je zachytil či vybásnil Tomáš Vích, architekt, věčný rebel a zakladatel internetové Revue Beau! Knihu doprovázejí jedinečné vize města v ilustracích Petra Balhara a osobní vzpomínky architekta Vlada Miluniće.

... a ještě něco navíc

Žánr: real-fiction-urbo-drama. Existuje verze na blogu, ale kniha je kniha.

www.archiweb.cz/blog.php?blog_id=54177&id_article=285

Kdo jsme?

17. listopad 1989 nás zastihl na Národní třídě tváří v tvář "veřejné bezpečnosti" a na vysoké škole, kde jsme na protest stávkovali, dokud nepřišla svoboda. Jsme dvojice kamarádů, Peter Balhar je senzibilní sochař a ilustrátor. Tomáš Vích je architekt a publicista.

Proč to děláme?

Urbodrama NSR je svého druhu generační výpověď. Půl století jsme na světě a toto je zpráva, jak ho vidíme.

Hithit je krásný způsob, jak získat sympatizanty a zrealizovat nejen knihu, ale i probudit Náměstí Sametové revoluce k životu.

Aktuality

14.6.2018 Náměstí Sametové revoluce v Blue TV

Povídání Terezy Černé se mnou na téma, jak vzniklo a o čem vlastně je Náměsti Sametové revoluce v pořadu Selfie BlueTV. Krásný den, TV

Viacej

11.6.2018 Křest knihy

Srdečně zvu na křest naší nové knihy v sobotu 23.června 2018 od 18.00 v Literární kavárně v Týnské. Zázraky se dějí na Svatojánskou noc, díky moc!  Tomáš Vích

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • Vypredané!! První zájemce

  Kniha Náměstí Sametové revoluce.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  7,80 €
  (200 Kč)
 • 18 Zájemce

  Kniha Náměstí Sametové revoluce.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  11,70 €
  (300 Kč)
 • 12 Rychlý sponzor

  Kniha Náměstí Sametové revoluce s podpisy autorů.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  23,39 €
  (600 Kč)
 • 6 Sponzor

  Dva výtisky knihy Náměstí Sametové revoluce s podpisy autorů.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  35,09 €
  (900 Kč)
 • 7 Mecenáš

  Kniha Náměstí Sametové revoluce s podpisy autorů a uvedení jména mecenáše v tiráži s poděkováním.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  105,26 €
  (2 700 Kč)
 • 1 Spolek/firma

  10 výtisků knihy Náměstí Sametové revoluce s podpisy autorů a uvedení názvu organizace/firmy včetně loga v tiráži s poděkováním.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  210,53 €
  (5 400 Kč)