Československý šarm

Oslavme 100.výročí založení Československa inteligentně a krásně! Nechme se inspirovat chytrými dámami První republiky, které se nebály mít svůj styl, a navažme na jejich šarm. Společně zjistíme, v čem je odkaz Masarykovy doby pro tu dnešní velmi žhavý.

 • Pro mladé dámy byla 20.léta akční dobou!

 • Novinářka Milena Jesenská. Ukážeme různé profese.

 • Zaostříme i na herečku Andulu Sedláčkovou.

 • Olga Scheinpflugová a jeji rozverný styl.

 • Malířka Anna Plesingerová Božinová.

8 929 €
vybrané z 7 460 €

119%

119% splnené

93 ľudí prispelo

Vzdelávanie

Všetko alebo nič. Projekt skončil 20.10.2017 v 18:00.

Zobraziť všetky odmeny

Co chceme společně s vámi tentokrát podniknout? 

Velkým narozeninám Československa dáme společně šarmantní punc. Ukážeme inteligentní, silné, krásné a stylové ženy. A zjistíme, v čem nám mohou jít příkladem i dnes. 

Masarykova doba nás baví!  Propojme opět um a myšlení předků se současností

Doba První republiky byla obdobím, které ženám přineslo mnoho nových možností a způsobů realizace, jak v pracovní, tak osobní oblasti. President Tomáš Garrigue Masaryk měl velmi pokrokové názory na otázku postavení žen a mužů a velmi zajímavou roli v tom hrála i jeho žena Charlotta. 

Většinou známe herečky, ale zde ukážeme i političku, vědkyni, sportovkyni a další pozoruhodné osobnosti. Vytvoříme vizuálně nádherně propracovaný kalendář, který každý měsíc představí jednu ženu z československé historie, její fotografii a pak vybranou současnou osobnost, která by měla styling podobný vybrané dámě z minulosti. Vedle historické fotografie tak bude současná žena.

Kalendářem to začne...ale zdaleka neskončí...

Tištěný KALENDÁŘ bude krásným dárkem, ale u něj to nekončí. Spustíme také WEB. Během roku 2018 pak každý měsíc k dané protagonistce přineseme myšlenky, citáty, články, příběhy, fotostory či video. Budeme pátrat po jejích stopách. A také připravíme rozhovor se  současnou osobností o tom, proč je ta dáma zajímavá. A podíváme se, jak na tom v dané oblasti byly ženy tehdy a teď.

Když se vše podaří, uspořádáme i minikonferenci Ženy a muži za Masaryka a dnes.

A elegantní party JARNÍ KVĚTOBRANÍ. 

Podle charakteristických stylových prvků jednotlivých dam vytvoří návrháři spolupracující s Elegantním Českem současné kousky v LIMITOVANÉ KOLEKCI ČESKOSLOVENSKÝ ŠARM.

Zároveň budeme z vašich rodinných archivů a pokladů skládat celý rok online galerii silných a zajímavých žen.

Kdo jsme a proč to děláme?

Elegantní Česko je náš sen a cíl. Jde o společenský a multimediální projekt. Naší hlavní ambicí je oživovat to nejlepší z toho, co uměla tato země a její lidé. Online i offline propojujeme ty, které zajímá, jak můžeme to dobré z minulosti přenášet do našich životů, aniž by to byl skanzen. Součástí Elegantního Česka je videoseriál na YouTube, série vzdělávacích workshopů v masarykovském duchu komplexní péče o sebe, kolekce inspirovaná První republikou Kostým - nejlepší přítel ženy a řada dalších nápadů. Celá naše komunita je pro nás jedna velká radost. 

Rádi děláme věci, které vás baví. Vaše energie je to, co nás motivuje a skládá nové Elegantní Česko. Společně jsme v crowdfundingu uspěli už dvakrát. A věříme, že i tentokrát se to podaří. Projekt budeme realizovat pouze, pokud dostane tato myšlenka vaši podporu. Pokud vybereme více, vytvoříme pro vás tím více zajímavého obsahu, zejména bychom přidali kvalitně zpracovaná videa. 

DĚKUJEME VŠEM, KDO S NÁMI TOTO DOBRODRUŽSTVÍ UŽ VÍCE NEŽ DVA ROKY TVOŘÍTE! 

Aktuality

14.10.2017 Nová odměna - tentokrát pro pány: LIMITOVANÁ SADA PÁNSKÝCH PERLEŤOVÝCH FRAKOVÝCH A MANŽETOVÝCH KNOFLÍČKŮ

Protože odměny ubývají (kromě kabelky Krajková růže už jsou pryč oba orientální župany od Riwy), přidáváme další!  Tentokrát i pro PÁNY. Jitka Králová a Martin Mašek se kdysi potkali a zjistili, že oba zbožňují manžetové knoflíčky. Byla z toho láska i společné podnikání. Výsledkem jsou krásné…

Viacej

4.10.2017 Podnikavé ženy - chceme pomoct Evě Urbanové z Českých bedýnek po havárii, která zničila její práci

Elegantní Česko, České bedýnky a vy - pomůžeme Evě v těžké podnikatelské zkoušce?  ____ Podnikání žen. Fenomén posledních let. I jemu se budeme věnovat v projektu Československý šarm, kde budeme řešit postavení žen za První republiky a dnes.  Mít vlastní byznys obnáší většinou kromě jiného mnoho…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 2
  Vaše ctěné jméno v čestné galerii na webu Československý šarm

  Vaše jméno se bude vyjímat na seznamu těch, kdo celé věci pomohou spatřit světlo světa. 

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  8,39 €
  (199 Kč)
 • predané 3
  Pohlednice Dáma s velkým D - s vyobrazením některé ze současných žen a jejím podpisem

  Vytiskneme přepěkné pohlednice s vybranými současnými dámami. Každá pak ty své podepíše. A Vám je v případě úspěchu projektu pošleme. Budete tak mít milou kartu k poslání či příspěvek k založení do svého památníku. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  12,60 €
  (299 Kč)
 • predané 17
  Tištěný nástěnný kalendář Československý šarm

  Dostanete nástěnný kalendář Československý šarm tištěný s péčí na krásném papíře jako dárek, ať už k Vánocům, Novému roku nebo při jiné příležitosti (česká nebo anglická verze).

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  25,25 €
  (599 Kč)
 • zostáva 9 z 20
  Osobní květinová dopisní sada od papírníka Michala Gorce

  Tuto půvabnou záležitost si můžete pořídit jak pro sebe, tak coby dárek pro někoho Vám drahého. Michal Gorec, který má ruční papírnu v malebné vesničce pod Ještědem, Vám vyrobí osobní dopisní sadu s okvětními lístky. Na obálce bude logo Elegantního Česka a na dopisním papíru monogram, který si budete přát. Půjde o 5 obálek a 5 papírů A4. Jak s tím naložíte, bude pak už jen va Vašich rukou. Každopádně ručně psané dopisy, navíc na ručním papírem jsou velmi stylové. Limitovaná série - 20 sad. V případě úspěchu projektu budou k dispozici už před Vánoci.  

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  29,46 €
  (699 Kč)
 • zostáva 76 z 80
  Základní vstupenka na party JARNÍ KVĚTOBRANÍ

  S touto základní vstupenkou se budete moct zúčastnit party Elegantního Česka Jarní květobraní v květnu 2018. Zahrnuje nealko nápoje a víno. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  33,68 €
  (799 Kč)
 • predané 5
  Malá Česká bedýnka Evy Urbanové s laskominami

  Podnikání žen. Fenomén posledních let. I jemu se budeme věnovat. Mít vlastní byznys obnáší většinou kromě jiného mnoho těžkých chvil. Jednu takovou zažila i vystudovaná chemička a srdcařka Eva Urbanová, autorka úspěšného nápadu zvaného České bedýnky. A mimojiné vítězka za východní Čechy v soutěži Podnikavá žena 2015. Nedávno zažila šok - našla vytopený obchůdek a zničené zásoby pro předvánoční období, zkrátka havárie v paneláku. Několikaletá práce přišla vniveč. Chceme jí pomoct v náročné chvíli, a tak do odměn zařazujeme operativně malou Českou bedýnku s pečlivě vybranými lokálními dobrotami. Bude to speciální edice složená pro Elegantní Česko. Jednotlivé kousky vám postupně představíme, každopádně budou to samé laskominy od českých výrobců ;-) 

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  42,11 €
  (999 Kč)
 • zostáva 32 z 40
  VIP vstupenka na party JARNÍ KVĚTOBRANÍ

  Jarní květobraní Exclusive - VIP vstupenka na party Elegantního Česka (zahrnuje vstup do VIP zony a teplé občerstvení).

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  54,75 €
  (1 299 Kč)
 • zostáva 7 z 10
  Něco pro pány: Limitovaná sada pánských perleťových frakových a manžetových knoflíčků

  Jitka Králová a Martin Mašek se kdysi potkali a zjistili, že oba zbožňují manžetové knoflíčky. Byla z toho láska i společné podnikání. Výsledkem jsou krásné knoflíčky. Vy si můžete pořídit Limitovanou sadu pro Elegantní Česko: je to soubor pánských frakových a manžetových knoflíčků. Tato odměna může být tím, po čem sháhnout gentlemani. Anebo je dámy mohou pořídit jako dárek svým partnerům. Inspirovány jsou dobou První republiky a našimi předky. Oblíbeným výrobním materiálem tehdy byla přírodní perleť. Právě na tu se Jitka s Martinem specializují, už proto, že v dnešní době je tento materiál opomíjen. 
  Frakové knoflíčky jsou speciálně pro tuto příležitost ve tvaru čtverečku, což je neobvyklý tvar a černá perleť působí na knoflíčku velmi jemně a elegantně.
  Manžetové knoflíčky jsou osazeny přírodní perletí po obou stranách. Povrchová úprava je rhodium.
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  55,17 €
  (1 309 Kč)
 • zostáva 17 z 20
  Vstupenka na 100 LET KRÁSY - předvánoční workshop a dýchánek (kde pokřtíme kalendář)

  100 LET KRÁSY - na tomto zábavném workshopu se 28.11. ponoříme do tajů líčení a jiných triků žen od doby První republiky do současnosti. Podíváme se na make up v jednotlivých obdobích spolu s Lucií Gibodovou Hruškovou. Lucia je přední make up artistka, která pracuje pro prestižní časopisy, módní přehlídky či reklamy u nás i v zahraničí. Líčila například Terezou Maxovou či Lindu Vojtovou. Vyzkoušíte si pod jejím vedením dnešní líčení inspirované minulými postupy. A vše zakončíme příjemným dýchánkem u bublinek s některými z hvězd kalendáře Československý šarm. Ten také společně pokřtíme. To vše ve spolupráci se značkou Dermacol a French Look Make Up Academy. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  58,97 €
  (1 399 Kč)
 • zostáva 65 z 70
  Vstupenka na minikonferenci Ženy a muži za Masaryka a dnes

  Vstup na celodenní akci, během které se s historiky a dalšími hosty z různých oborů podíváme na odkaz TGM v oblasti postavení žen a mužů. Probereme také, v čem se lze inspirovat i dnes. Součástí bude v případě realizace i večerní intelektuální neformální posezení u dobrého francouzského vína. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  63,18 €
  (1 499 Kč)
 • predané 2
  Velká Česká bedýnka Evy Urbanové s laskominami

  Podnikání žen. Fenomén posledních let. I jemu se budeme věnovat. Mít vlastní byznys obnáší většinou kromě jiného mnoho těžkých chvil. Jednu takovou zažila i vystudovaná chemička a srdcařka Eva Urbanová, autorka úspěšného nápadu zvaného České bedýnky. A mimojiné vítězka za východní Čechy v soutěži Podnikavá žena 2015. Nedávno zažila šok - našla vytopený obchůdek a zničené zásoby pro předvánoční období, zkrátka havárie v paneláku. Několikaletá práce přišla vniveč. Chceme jí pomoct v náročné chvíli, a tak do odměn zařazujeme operativně i velkou Českou bedýnku s pečlivě vybranými lokálními dobrotami. Bude to speciální edice složená pro Elegantní Česko. Jednotlivé kousky vám postupně představíme, každopádně budou to samé laskominy od českých výrobců ;-) 

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  75,83 €
  (1 799 Kč)
 • zostáva 8 z 10
  Možnost sledovat focení kalendáře

  Backstage! Chcete vidět zákulisí fotografování? Potkáte se se zajímavými ženami i týmem Elegantního Česka. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  84,26 €
  (1 999 Kč)
 • zostáva 2 z 5
  Rozmazlující zavinovačka pro malá miminka podle prvorepublikových vzorů

  Tentokrát něco pro malá miminka. Vícero maminek či tatínků možná potěší luxusní zavinovačka vytvořená výbornou krejčovou z Olomouce Janou Jelínkovou. Krásné předobrazy jsme našli například v prvorepublikové střihové knize Symetra, půjde ale samozřejmě o současnou variantu, se kterou si Jana s péčí vyhraje. Váš drobeček se bude cítit báječně a jeho peřinka jistě zaujme i oko těch, kdo se s ním nebo s ní přijdou mazlit. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  92,69 €
  (2 199 Kč)
 • zostáva 6 z 10
  Luxusní večeře s týmem Elegantního Česka v Chateau Kotěra

  Společně se vypravíme na charismatické místo nedaleko Prahy. V klidu se tam setkáte u fantastického jídla na privátní večeři s týmem Elegantního Česka a některými dámami z kalendáře. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  168,56 €
  (3 999 Kč)
 • zostáva 41 z 50
  Speciální kousek z limitované kolekce Československý šarm

  Stylový kousek do vaší garderóby od návrhářů spolupracujících s Elegantním Českem inspirovaný některou z dam První republiky. Pokud bude projekt úspěšný, designéři budou pracovat na návrzích do konce února 2018. Následně uvidíte seznam možných kusů, ze kterých si budete moct vybrat. V dalších měsících roku 2018 je vám pak budeme postupně vyrábět a doručovat. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  252,86 €
  (5 999 Kč)
 • zostáva 9 z 10
  Titul Mecenáše projektu Československý šarm

  Chcete se stát mecenášem projekut? Tento titul dostanou firmy nebo jednotlivci, kteří takto výrazně podpoří celou myšlenku. Odměna zahrnuje 20 ks kalendáře a 4 VIP místa na party Jarní květobraní. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  842,95 €
  (19 999 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Hlavní mecenáš projektu Československý šarm

  Tento titul je určen pro firmu nebo jednotlivce, který vůbec nejvíce podpoří celou ideu. Zahrnuje 50 ks kalendáře a 10 VIP míst na party Jarní květobraní.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  2 107,44 €
  (49 999 Kč)
 • Vypredané!!
  Něžná dámská košilka z hedvábného saténu s krajkou z Calais od Jany Jelínkové

  Milujeme krajky - a věříme, že v kombinaci s československým šarmem mohou být velmi svůdné. Pořiďte si něžnou košilku z hedvábného saténu ozdobenou světoznámou krajkou z Calais. Jednoduché, ale naprosto precizní zpracování dá vyniknout kvalitě materiálu. 3 košilky ušije paní Jana Jelínková z Olomouce, která spolupracovala už na kolekci Kostým - nejlepší přítel ženy a spolu s Terezou Brabcovou vytvořila tehdy Vycházkový set Osudová setkání. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  96,90 €
  (2 299 Kč)
 • Vypredané!!
  Oběd s Magdou Vašáryovou

  Jedna z dam, které rozhodně představují Československý šarm: paní Magda Vašáryová. Výborná herečka, diplomatka, politička. Sečtělá žena, se kterou je jistě zajímavé debatovat. Pokud si vyberete tuto odměnu, sejdete se s ní v malé skupince u oběda na pražské Malé Straně. Dáme si něco dobrého a probereme, co vás bude zajímat. Předpokládaný termín: 29.11. (změna vyhrazena)

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  105,33 €
  (2 499 Kč)
 • Vypredané!!
  Noblesní domácí župan v orientálním stylu od Riwy Nerony

  Župan byl za První republiky domácí oděv k přijímání návštěv. Rádi bychom tento nádherný kousek garderoby oživili. Korzetiérka Riwaa Nerona vytvoří 2 unikátní dámské modely v orientálním stylu. Budete originální a velmi elegantní, až budete vítat své hosty. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  210,71 €
  (4 999 Kč)
 • Vypredané!!
  Kabelka Krajková růže od designérky Denisy Adolfové

  Tato výjimečná kabelka zatím existuje v jediném exempláři, který je ve Velké Británii. Vy můžete mít č.2. Speciální kousek pro Vás vyrobí designérka Denisa Adolfová - i s Vaším monogramem.  Denisa, která žije mezi Prahou a Bruselem, se ráda inspiruje noblesou a elegancí 30.let. Studovala v Paříži a spolupracovala například s módním domem SAGA FURS. Hlavním impulsem k vytvoření této kabelky byla snaha snoubit dva úplně odlišné materiály: francouzskou jemnou krajku s výraznou strukturou exotické kůže, jako je python. Pro dokonalé sjednocení je kabelka doplněná ruční perličkovou výšivkou. Podšívka je z jemné kůže světlé barvy. Zadní strana kabelky je z hladké telecí kůže. Veškerá práce je ručního charakteru - vše je vytvořeno pouze jedním člověkem v nádherném ateliéru v centru Prahy. Rozměry: šířka 24 cm, výška 22 cm. Fotku můžete vidět na naší facebookové stránce nebo Vám ji pošleme. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  674,35 €
  (15 999 Kč)