ČESKO HROU je didaktická desková hra, která vám dokáže, že vlastivěda není NUDA! Procestujte 108 českých měst, všechny kraje, celou ČESKOU REPUBLIKU! A POZOR, bude to zábava :)

 • Oboustranný herní plán: výukové a herní účely

 • Každá karta doplěna ručně malovanou ilustrací

 • Každé políčko ve hře (město) má svou vlastní kartu

 • Ke hře vzniklo 112 ručně malovaných ilustrací

 • Katka: Otázky a jejich faktická kontrola

 • Martina: Grafika, didaktická část otázek,ilustrace

 • Náš pes ty ilustrace ke hře prostě miluje :-)

5 216 €
vybrané z 5 108 €

102%

102% splnené

146 ľudí prispelo

Hry, Vzdelávanie

Praha, Česko

Zobraziť všetky odmeny

NĚCO O NÁS A O HŘE ČESKO HROU

Jsme dvě kamarádky a bývalé kolegyně. Každá však zcela z jiného těsta.
 

Katka: racionální, ráda cestuje a miluje mapy. Několik let pracovala v marketingu.
CÍL: vytvořit zábavnou hru na téma cestování

Martina: učitelka 1. st. ZŠ s alternativním přístupem, která však zběhla ke své největší lásce – grafice. Nerada cestuje a zeměpis jí ve škole vždy kazil vyznamenání :-o
CÍL: vytvořit didaktickou hru, která bude bavit každého a dokáže všem i jí, že zeměpis nemusí být vždy nuda :-) 

CO BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT?

Proč Česko hrou? Takové hry už na trhu jsou …

Martina: Ano, existuje hodně vědomostních her, které testují naše znalosti. Přiznávám, že tyhle hry nehraju ráda, při hře si často připadám jako blbec. Správnou odpověď mnohdy jen tipuju a tím, jak jsou otázky vytržené z kontextu, tak je okamžitě zapomenu. Chtěla jsem proto vydat hru, která bude jiná. Bude učit lidi bez rozdílu věku a přeroste v taktický souboj motivující k pátrání a nacházení správné odpovědi. Hru při které si ČR skutečně procestujeme, alespoň prstem na mapě.

Katka: A v tom je právě naše hra unikátní. Nejde pouze o otázky a odpovědi, ale v první řadě hlavně o vlastní hledání a objevování informací o českých městech při aktivní práci s mapou. To vše je doplněno vizuálními podněty.

V čem je hra didaktická?

Martina: Propojuje více smyslů a informací najednou. Nejdříve musím najít konkrétní město na mapě. Pak z mapy vyčíst, jak se k němu nejrychleji či nejtaktičtěji dostanu. Následně získám k tomuto městu kartičku, která je doplněna ilustrovaným obrázkem (ten už tak trochu napovídá, čím je město známé - např. Pardubice: dostihy a perník). Ještě jsem nedostala otázku a už vím, kde město leží, která města jsou v jeho okolí a co je pro město typické.

Katka: Nakonec dostanou hráči k danému městu otázku. Ty jsou často doplněny fotografiemi, které propojí sluchový vjem s vizuální podobou. Hra využívá následující, jednotný systém otázek, platný pro každou kartu.

 • OTÁZKA č. 1     PRÁCE S MAPOU
 • OTÁZKA č. 2     POSLOUCHEJ POZORNĚ - ODPOVĚĎ ZAZNÍ VE ČTENÉ OTÁZCE
 • OTÁZKA č. 3     NAJDI ODPOVĚĎ NA PŘEDNÍ STRANĚ KARTY
 • OTÁZKY č. 4-5  UKAŽ SVÉ ZNALOSTI

V čem je hra strategická?

Katka: Vůbec se nehází kostkou, pohyb po mapě nezávisí na náhodě. Na začátku hry si každý hráč vylosuje 4 města, která musí navštívit. Snaží se do nich dostat autobusem po vyznačených silnicích, nebo vlakem prostřednictvím železničních koridorů. V každém městě na hráče čeká otázka, jejíž správné zodpovězení hráči přináší body a přibližuje ho k úspěšnému splnění naplánované trasy. Při špatné odpovědi jej však protihráč odsouvá do jiného města na mapě a tím ho odkloní z vylosované trasy.

Martina: Všichni hráči musí neustále sledovat hru – mapu, položené otázky i herní strategii svých protihráčů. Hráči musí vědět, kde jsou, kam se chtějí dostat a která cesta bude pro ně nejvýhodnější. Mohou i taktizovat a říct si: “Ty jo, jedu do Žďáru, tam to znám, potřebuji sbírat body“. Zároveň však hráči musí sledovat města, která se snaží získat protihráč a bránit mu v jejich získání. I samotný okamžik uzavření hry je strategickou záležitostí. Nevyhrává totiž ten, kdo hru ukončí, ale ten, kdo v průběhu hry získá nejvíce bodů.

Mohou si hráči odpovědi natrénovat?

Martina: To je naším cílem. Chceme znalosti při hře učit, přirozeně a bez pocitu trapnosti. Otázky klademe jinak – nezajímají nás letopočty či jiné školou biflované znalosti. Nutíme spíš přemýšlet o souvislostech a významu věcí, osobností či událostí. Neptáme se např. „Kdy byl upálen Mistr Jan Hus?“. Zajímá nás důvod a samozřejmě místo na mapě.

Pro koho je hra určená?

Martina: Česko hrou má nastavitelnou obtížnost. Otázky vybírá protihráč, který musí odhadovat slabá místa svého spoluhráče. Rodič může motivačně dítěti pomáhat, při hře vrstevníků ale může hra přerůst ve skutečný strategický boj. Troufáme si proto říct, že hra je multigenerační, vhodná pro děti, stejně jako na večírek mladých lidí. Nové informace se jistě dozví i zkušení cestovatelé a milovníci České Republiky.

Katka: Hlavní podmínkou je to, aby děti uměly číst. 

Martina: Mimo herní účel slouží hra také jako didaktická pomůcka pro rodiče, nebo pro skupinovou práci ve škole. Dítě si může losovat města, hledat je na herní desce. Nebo můžete trénovat se slepou mapou na druhé straně herní desky, kterou jsme připravily právě jako tréninkový materiál. Na této mapě chybí jména měst, ale je doplněná o významné památky. Děti mohou do slepé mapy přiřazovat lístky s názvy měst a hravou formou se tak učit slepou mapu (pro kontrolu správnosti stačí lístky otočit). 

Katka: A dále můžete dětem číst texty z první strany hracích karet a testovat, zda dokáží na základě poslechu určit, o které zajímavosti (městu) je řeč.

Je hra také fakticky správná?

Katka: Rozhodly jsme se požádat o kontrolu ty nejpovolanější osoby a texty k jednotlivým kartám jsme poslaly do všech měst, kterých se otázky týkají. Velice nás překvapilo, jak svědomitě se lidé z městských úřadů, informačních center, muzeí, regionálních podniků (včetně velkých firem) a dalších institucí do kontroly zapojili.

Martina: Osobně jsem se chyb strašně bála a ukázalo se, že oprávněně. Společně s odborníky z jednotlivých regionů jsme vyvrátili řadu nepřesností, které obsahují encyklopedie, knihy a také učebnice. Víme, že chyba je věčná, ale snažily jsme se udělat maximum proto, aby jich naše hra obsahovala co nejméně. Moc děkuji také některým institucím za dodání některých těžko dostupných fotografií do hry - díky nim naši hráči uvidí např. dobovou fotografii Choda s čakanem.

Kdo hru testoval?

Martina: Před 2 lety jsme vydaly Evropu hrou (www.evropahrou.cz), která funguje na podobném systému. Hry se prodalo přes 800 kusů a máme velmi dobré ohlasy kupujících. Tento prověřený systém jsme proto použily i v Česko hrou, samozřejmě je trochu přizpůsobený naší zemi. 

Katka: Česko hrou vlastně vzniklo hlavně na základě přání hráčů, kteří mají Evropu hrou již doma. 

Na co použijeme vybrané peníze?

Vydat deskovou hru je pro dvě maminky na rodičovské velmi finančně nákladné. Předchozí hru jsme vydaly z vlastních zdrojů, ale musely jsme ji tisknout v malém nákladu a to celkovou výrobní cenu hry velmi prodražuje. Proto bychom rády, s vaší pomocí, vytiskly hru v nákladu alespoň 500 ks. 

A co bude jedna hra ČESKO HROU obsahovat?

 • Oboustrannou hrací desku (výuková a herní strana)
 • 112 karet měst s ilustracemi a 80 fotografiemi, 560 otázek
 • 108 losovacích lístků (využitelných v kombinaci s výukovou částí hry)
 • 5 “taxi” karet
 • Pravidla
 • Figurky

Moc si vážíme toho, že jste se pročetli až sem a pokud nám pomůžete, budeme přímo nadšené !!! 

Aktuality

26.9.2017 A JE TO ! Česko hrou je na světě :)

Huráááá ! Dnes do Prahy přijede 1000 her Česko hrou! Hned poté začneme balit první hry a posílat je VÁM. Věříme, že to tento týden všechno zvládneme a VY tak budete první, kdo si ČESKO HROU zahraje :). Pokud se vám bude ČESKO HROU (nebo pexeso, nástěnná mapa či EVROPA HROU) líbit, budeme rády, kdy…

Viacej

11.9.2017 Hurá MAXI CHYTRÉ PEXESO a nástěnná mapa ČESKO HROU jsou na světě !!!

Právě k nám dorazilo MAXI CHYTRÉ PEXESO a nástěnná mapa ČESKO HROU. Odměny, které jsme slíbily zaslat za vaši podporu v kampani ČESKO HROU na HITHIT.CZ. Hned zítra předáme pexesa i mapy České poště, takže je můžete očekávat každým dnem :-).  Společenská hra ČESKO HROU potřebuje ještě pár dní, v…

Viacej

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 4 Zbývá nám už “jen” Česko hrou vydat. Pomůžete nám?

  Vážně se Vám líbí naše hra a chtěli byste nás podpořit? Děkujeme :-)


  Pokud s tím budete souhlasit, uvedeme Vaše jméno v poděkování na webových stránkách hry.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  1,96 €
  (50 Kč)
 • 6 Nástěnná oboustranná mapa ČESKO HROU

  Máte rádi mapy? Líbí se vám mapa na hrací desce ČESKO HROU?

  Za svůj příspěvek získáte nástěnnou mapu České republiky (1x) ve formátu A3. Na její jedné straně bude mapa ČR, na druhé straně bude SLEPÁ mapa ČR s vyznačenými památkami. 

  Mapa ČESKO HROU bude lakovaná, vytištěná na křídovém papíře (gramáž 170 g/m2)

  Poštovné i balné v ceně.
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  7,47 €
  (190 Kč)
 • 18 ČESKO HROU jako "MAXI CHYTRÉ" PEXESO

  Vhodné i jako didaktická pomůcka do škol pro skupinovou práci. 

  Pexeso ČESKO HROU obsahuje ilustrované obrázky všech 108 měst, které hráči mají spojit s textem charakterizující daný obrázek. 

  Shodují se obrázky po otočení textové části? SUPER! Hráč může pokračovat v dalším pátrání. Je na textové kartě jiná ilustrace? Pokračuje protihráč.

  Pexeso je rozděleno na 3 části po 36 dvojicích (celkem 108 dvojic). 

  Za svůj příspěvek získáte "Chytré" pexeso ČESKO HROU (1x), poštovné i balné v ceně.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  7,47 €
  (190 Kč)
 • 1 Příspěvek na další hru ... protože máte rádi hry

  Líbí se Vám naše hra, ale Česká republika pro Vás není to pravé? 

  Za svůj příspěvek získáte 20% slevu na jednu jakoukoliv hru z naší současné i budoucí produkce (např. Evropu hrou - www.evropahrou.cz). Na Váš e-mail Vám pošleme kupon se slevou, jehož platnost skončí až v okamžiku jeho použití. 

  Stačí, když do poznámky napíšete svůj e-mail.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  7,86 €
  (200 Kč)
 • Vypredané!! Rychlík: ČESKO HROU za super zvýhodněnou cenu pro nejrychlejší z vás!

  Pouze prvních 50 z vás může získat ČESKO HROU za skvělou cenu 590 Kč (pouze na HITHIT.cz)!

  Chci si zahrát jako jeden z prvních ČESKO HROU!

  Didaktická hra ČESKO HROU (1x), poštovné i balné v ceně.

  Pokud budete souhlasit, uvedeme Vaše jméno v poděkování na webových stránkách hry.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  23,18 €
  (590 Kč)
 • 16 S HITHIT.cz výhodněji: ČESKO HROU s osobním vyzvednutím

  Chci si zahrát jako jeden z prvních ČESKO HROU!

  Didaktická hra ČESKO HROU (1x) za zvýhodněnou cenu (pouze na HITHIT.cz) s osobním vyzvednutím v Praze 4. 

  Jako poděkování od nás dostanete nástěnnou oboustrannou mapu České republiky ve formátu A3 a pokud budete souhlasit, uvedeme Vaše jméno na webových stránkách hry.

   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  25,54 €
  (650 Kč)
 • 11 z 30 Už mám EVROPU HROU a chci i ČESKO HROU

  Máte doma Evropu hrou, a chtěli byste získat rozšíření DĚJINY i novou hru ČESKO HROU?

  POUZE pro 30 z Vás máme připravený dárek!

  K jedné didaktické hře ČESKO HROU Vám přidáme i 1x rozšíření Evropa hrou DĚJINY!

  Evropa hrou DĚJINY jsou kartičky s dalšími otázkami ke hře Evropa hrou. Tyto otázky jsou kompletně zaměřené na evropské dějiny. 

  Evropa hrou DĚJINY nelze hrát samostatně!

  Pokud budete souhlasit, uvedeme Vaše jméno na webových stránkách hry.

  Poštovné a balné v ceně!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  27,11 €
  (690 Kč)
 • 15 S HITHIT.cz výhodněji: ČESKO HROU poštou

  Chci si zahrát jako jeden z prvních ČESKO HROU!

  Didaktická hra ČESKO HROU (1x) za zvýhodněnou cenu ( pouze na HITHIT.cz), poštovné i balné v ceně.

  Jako poděkování Vám pošleme nástěnnou oboustrannou mapu České republiky ve formátu A3 a pokud budete souhlasit, uvedeme Vaše jméno na webových stránkách hry.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  29,47 €
  (750 Kč)
 • 9 Podepsané ČESKO HROU s osobním věnováním

  Didaktická hra ČESKO HROU (1x), která bude od autorek podepsaná na spodní straně víka krabice.

  K podpisům přidáme i osobní věnování - pro vaše děti, partnery, či pro kohokoliv, komu chcete hru darovat. Stačí do poznámky napsat, komu máme hru věnovat.

  Hra bude převázaná dárkovou mašlí.

  Jako poděkování Vám pošleme nástěnnou oboustrannou mapu České republiky ve formátu A3 a pokud budete souhlasit, uvedeme Vaše jméno na webových stránkách hry.

  Poštovné i balné v ceně.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  33,40 €
  (850 Kč)
 • 7 Chci si zahrát a chci darovat ČESKO HROU

  Za svůj příspěvek získáte 2x didaktickou hru ČESKO HROU.

  Druhou hru ČESKO HROU můžete komukoliv darovat, třeba k Vánocům :).

  Jako poděkování Vám pošleme  nástěnnou oboustrannou mapu České republiky (2x) ve formátu A3 a pokud budete souhlasit, uvedeme Vaše jméno na webových stránkách hry.

  Obě hry pošleme na jednu adresu, poštovné i balné v ceně.    
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  53,05 €
  (1 350 Kč)
 • 1 50 x ČESKO HROU jako dárek s logem pro obchodní partnery

  Líbí se Vám naše hra? Umíte si ji představit jako originiální dárek pro své zaměstnance či firemní partnery?

  Vytiskneme pro Vás 50 her ČESKO HROU s logem společnosti na víku krabice.

  Těchto 50 her Vám dodáme přímo do vaší společnosti. 

  Logo vaší společnosti dodáme do pravidel hry, a poděkujeme Vám i na webových stránkách hry. 

  Uvedená částka je ve výši 29 500 Kč + 21 % DPH, tedy 35 695 Kč. Jsme plátci DPH. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  1 402,55 €
  (35 695 Kč)
 • 0 100 x ČESKO HROU jako dárek s logem pro obchodní partnery

  Líbí se Vám naše hra? Umíte si ji představit jako originiální dárek pro své zaměstnance či firemní partnery?

  Vytiskneme pro Vás 100 her ČESKO HROU s logem vaší společnosti na víku krabice.

  Těchto 100 her Vám dodáme přímo do vaší společnosti. 

  Logo vaší společnosti dodáme do pravidel hry, a poděkujeme Vám i na webových stránkách hry. 

  Uvedená částka je ve výši 55 000 Kč + 21 % DPH, tedy 66 550 Kč. Jsme plátci DPH. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  2 614,93 €
  (66 550 Kč)
 • 0 200 x ČESKO HROU jako dárek s logem pro obchodní partnery

  Líbí se Vám naše hra? Umíte si ji představit jako originiální dárek pro své zaměstnance či firemní partnery?

  Vytiskneme pro Vás 200 her ČESKO HROU s logem vaší společnosti na víku krabice. 

  Těchto 200 her Vám dodáme přímo do vaší společnosti. 

  Logo vaší společnosti dodáme do pravidel hry, a poděkujeme Vám i na webových stránkách hry. 

  Uvedená částka je ve výši 90 000 Kč + 21 % DPH, tedy 108 900 Kč. Jsme plátci DPH. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  4 278,98 €
  (108 900 Kč)