Cesty do podmořského světa

Kniha fotografií a zápisků z cest do podmořského světa Austrálie, Indonézie, Karibiku a Jižní Afriky.

Autor: Michal Štros

 • Žralok černocípý

 • Lachtan kapský

 • Trnucha americká

 • Krmení trnuchy americké

 • Sapín a sasanka

 • Klaun a sasanka

 • Krevetka u čistící stanice

 • Umělý korálový útes ve tvaru lodi

 • Ploskozubec vysokočelý

 • Dobře maskovaný vějířovec třásnitý

 • Duté žluté houby u útesu

 • Vrak americké loďi USS Kittiwake

 • Perutýn u sudové houby

 • Mořský had

 • Kroužící barakudy

25 €
vybrané z 8 008 €

0%

0% splnené

2 ľudia prispeli

Fotografie

Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 13.7.2017 v 11:05.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

K potápění jsem se dostal zcela náhodou.V roce 1997 jsem plánoval několikaměsíční cestu do Japonska a na zpáteční cestě jsem se chtěl zastavit v Austrálii. Proč v Austrálii??? Fascinovali mě fotografie Velkého bariérového útesu a proto jsem se rozhodnul ještě před odletem do Japonska přihlásit do kurzu potápění. No a celé dobrodružství, které ovlivnilo můj další život, začalo na lodi směřující do Korálového moře. Potápění se stalo mým koníčkem a po několika letech jsem opět zavítal do Austrálie a vypůjčil si na lodi malý podvodní kompakt. První podvodní fotografie byly pořízeny bez blesku a popravdě nic moc. Kdo z vás někdy na dovolené zkoušel fotografovat pod vodou ví, že s hloubkou vody nejdříve mizí červená barva, pak žlutá, oranžová... až nakonec zůstane jen modrá barva. Možnost zachytit podmořský svět mě ale stale víc a víc fascinovala a proto jsem se rozhodl koupit si vlastní kompakt. Po několika letech fotografování jsem usoudil, že je na čase se posunout dál v kvalitě podvodních  fotografií a pořídil jsem si zrcadlovku, několik objektivů na velké i malé rybičky a samozřejmě výkonné blesky. A tak se ze mě stal podvodní fotograf.

Co je náš cíl?

Vydáním knihy fotografiií a cestovních zážitků z potápění bych rád přiblížil všem zvídavým čtenářům fascinující krásu podmořského světa Austrálie, Jižní Afriky, Karibiku a indonéského ostrova Bali.

Detaily

Kniha prezentuje fotografie a zápisky s cest za potápěním. Autor procestoval vzdálené končiny naší planety kde se potápěl a fotografoval podmořský svět. Fotografie zachycují překrásné korálové útesy Bali, umělé útesy na Bali (projekt Biorock), které mají nahradit poničené útesy po oteplení moře vlivem El Nino. Zvídavé lachtany i nebojácné žraloky Jižní Afriky. Kniha nás zavede i do Karibiku. Na opačné starně světa navštívíme vrak parníku Yongala, který se potopil u pobřeží Austrálie rok před zkázou Titaniku. Vrak Yongala je považovaný za jednu z nejlepších lokalit světa pro nesmírnou rozmanitost života, který ho obklopuje (želvy, rejnoci, velryby, mořstí hadi a pod.). Autor knihy se potápí od roku 1997 a zúčastnil se úspěšně několika ročníků soutěží podvodní fotografie v ČR.

... a ještě něco navíc

První setkání se žraloky "tváří tvář" na volném moři bylo pro mě velkým adrenalinovým zážitkem a stále se mě tato setkání ve vzpomínkách vrací. Přesto nejsilnější zážitek ve mě vyvolala setkání s velrybami na volném moři.

Kdo jsme?

Povoláním jsem biolog. Potápění a fotografování jsou moje velké koníčky. Potápěl jsem se na různým místech naší planety a stále mě nepřestávají fascinovat krásy podmořského světa.

Proč to děláme?

Pro začínající autory není snadné vydat knihu, zejména obrazovou knihu s větším množstvím fotografií o velikosti 30 x 30 cm. Veškeré publikační náklady jsou tak přeneseny nakladatelstvím pouze na autory. Vybrané prostředky z tohoto projektu budou použity pro uhrazení nákladů na vydání knihy v českém i anglickém jazyce. Kniha "Cesty do podmořského světa" má za cíl nejen ukázat krásu podmořského světa, ale i jeho nesmírnou zranitelnost a naléhavou potřebu chránit tento fascinující svět pro další generace.

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 2
  Chci přispět na dobrou věc

  Pro dobrý pocit. Pokud budete chtít přispět o něco více, zašlete částku podle Vašeho uvážení.
   

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  4,11 €
  (100 Kč)
 • predané 0
  Fotografie žraloka nebo lachtana na hrníčku

  Vybraná fotografie z knihy na originálním hrníčku.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  10,27 €
  (250 Kč)
 • predané 0
  Vaše jméno v knize a originální hrníček

  Vaše jméno bude uvedeno v knize (v české i anglické verzi) mezi důležitými sponzory, kteří přispěli k jejímu vydání a navíc získate originální hrníček s fotografií žraloka/lachtana z knihy.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  14,37 €
  (350 Kč)
 • predané 0
  Chci přispět na vydání knihy a chci e-knihu

  Za svůj příspěvek dostanu elektronickou verzi knihy s uvedením Vašeho jména mezi důležitými sponzory knihy a navíc hrníček s originální fotografiií z této knihy.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  16,43 €
  (400 Kč)
 • predané 0
  Kniha v pevné vazbě

  Kniha v pevné vazbě s podpisem autora za předpokládanou prodejní cenu v knihkupectvích (plus poštovné). Kniha Vám bude zaslána poštou bezprostředně po jejím vydání.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  22,59 €
  (550 Kč)
 • predané 0
  Chci přispět na vydání knihy a chci knihu v pevné vazbě

  Po vydání knihy "Cesty do podmořského světa" bude Vaše jméno uvedeno mezi důležitými sponzory knihy (v české i anglické verzi). Budete pozváni na autogramiádu autora kde Vám bude oficiálně předán jeden výtisk knihy v pevné vazbě s podpisem autora. Pokud se autogramiády nezúčastníte, bude Vám kniha zaslána poštou (v ceně).

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  34,91 €
  (850 Kč)
 • predané 0
  Reklama v knize

  Podle Vašeho požadavku budou v knize uvěřejněny barevné reklamy v ceně 15 000 Kč/na jednu celou stranu. Vaše reklamy osloví nejen české, ale i zahraniční čtenáře vhledem k plánovanému vydání knihy v českém  a anglickém jazyce.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  616,02 €
  (15 000 Kč)