Žít Bezobalu

Bezobalu je organizace, která chce na světě méně odpadu. Dáváme lidem možnost nakoupit jen tolik potravin, kolik potřebují a do vlastních obalů. Šetříme přírodu, peněženku i zdraví. Pojďte s námi šířit myšlenku Bezobalu a dát tuto možnost celému Česku.

Autor: Bezobalu.org

Homo cucullus objeven v ČR

10.4.2017

My v Bezobalu se věnujeme i věděcké a osvětové činnosti. A z našich studií vyšlo, že je na čase zařadit novou vývojovou fázi člověka - člověka obalového. Koukněte na to, co se o tomto objevu píše v médiích.

http://fresh.iprima.cz/bezobalu-homo-cucullus-neboli-clovek-obalovy-objeven-v-cr 

46 119 €
vybrané z 34 972 €

131%

131% splnené

1 910 ľudí prispelo

Jedlo, Nadácia Vodafone

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 457 Fandím vám a nic za to nechci

  "Chci přispět a nic za to nepotřebuji." Vhodné pro minimalisty, filantropy a mecenáše. Víme, že spousta z Vás nic dalšího hmotného nepotřebuje a máte náš respekt. Částku, kterou nám pošlete, necháme na Vašem uvážení. Od stovky až do nekonečna. Děkujeme. 

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  3,89 €
  (100 Kč)
 • 53 Chci dostat odměnu poštou

  Pošťák Ondra Vám ji rád doručí. Odměny jsou zamýšlené k osobnímu vyzvednutí v našem obchodě na Bělehradské 96. Pokud jste ale přespolní, rádi Vám odměnu zašleme. Ale znáte to, každý balíček něco stojí. Děkujeme za pochopení. 

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  5,05 €
  (130 Kč)
 • 38 Čteme luštěninám

  Máme rádi předčítání. A ne jen tak někomu. Tentokrát povyprávíme příběh složený z Vašich jmen a přečteme to naší luštěninové sekci. A pořídíme z toho krásné video. Ne, nezbláznili jsme se, ale naše zboží si hýčkáme. Buďte u toho!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  5,83 €
  (150 Kč)
 • 39 Chci být hvězdou na chodníku

  Náš pan obalák se vydá s křídou do přilehlých ulic našeho nového obchodu a ztvární na ulici i Vaše jméno. Pojďte být součástí hvězdného chodníku i následného videa, které z kreativního psaní vznikne. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  6,80 €
  (175 Kč)
 • Vypredané!! Čaj Rhino

  Tento královský čaj je královským darem od našeho  dvorního dodavatele čajů s příběhěm. Roste na jedné z nejvýše položených čajových zahrad na světě. A můžete se na začátku těšit z chutě citrónového muffinu, přesně z jeho karamelizované citrónové náplně. Pak v dalších nálevech ovocné tóny zesládnou, až přejdou postupně do medu. Skvělé na něm je, že můžete udělat až 8 nálevů. A to se vyplatí. Čaj dodáme v uzaviratelné skleněné dóze a bude ho 30g.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  9,71 €
  (250 Kč)
 • Vypredané!! Férová káva od Paula Toleda

  Spřátelená sousedská pražírna Mamacoffee je jednou z našich tradičních káv na prodejně. Líbí se nám, že její příběh známe, protože je to direct trade káva. A taky si myslíme, že kávy není nikdy dost a je to lék na kdeco. Balení je bezobalové – zásilku dostanete v krásné lékovce a obsahuje 100g zrn. 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  9,71 €
  (250 Kč)
 • Vypredané!! Taška člověka bezobalového

  Plátěná taška je základ každého bezobalového člověka. A ta s naším potiskem je jak dělaná pro ty, co třeba i v tramvaji rádi šíří dobrou myšlenku. Aneb igelitka není kámoš!

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  11,62 €
  (299 Kč)
 • 221 Bezobalí svačina 1.0

  Je vidět, že svačiny Vás berou, proto odměnu navyšujeme. Svačinový lněný bosáček 200g s výživnou směsí. Svačina, která má styl a chuť. Je třeba začínat od malých kroků a my Vám ukážem, jak na to. 

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  11,66 €
  (300 Kč)
 • Vypredané!! Bezobalí svačina

  Svačinový lněný bosáček 200g s výživnou směsí. Svačina, která má styl a chuť. Je třeba začínat od malých kroků a my Vám ukážem, jak na to. 

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  11,66 €
  (300 Kč)
 • Vypredané!! Taška člověka bezobalového se vrací - ve dvou variantách a s ilustrovaným zero waste manuálem!

  Pro veleúspěch přidáváme druhou edici vyprodaných plátěných tašek člověka bezobalového! Dáte s nimi vale igelitkám a zároveň budete šířit bezobalovou myšlenku. Teď si navíc můžete vybrat ze dvou variant. V obou je na první straně člověk bezobalový a slogan  "kupuju jídlo, ne odpad". Na straně druhé je vždy člověk obalový, který se ptá  buď  "co se mi stalo?"  nebo  "jsem směsný?". Vybranou variantu připište do poznámky při platbě. S taškou získáte i nový ilustrovaný manuál člověka bezodpadového. Koupí tašky tak podpoříte kromě nás i dvě mladé začínající ilustrátorky –  Žofii (navrhla tašky) a  Věrku (ilustruje manuál)

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  13,60 €
  (350 Kč)
 • 27 Adopce sudů na drogerii se vrací

  Po první várce várce stáčecích sudů se zaprášilo, tak přidáváme nové. Adoptujte si jednoho z těchto krasavců. Dáte mu jméno, které na něj umístíme, abyste se poznali. Pozveme Vás také na slavnostní otevření obchodu, kde se seznámíte, obejmete  👩‍❤️‍💋‍👨 a stočíte si první čestnou dávku!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  19,43 €
  (500 Kč)
 • Vypredané!! Nahatá kosmetika a drogerie

  Připadá vám, že zajít si pro šampon, jar nebo mýdlo do vlastního obalu je hudba budoucnosti? Nám už ne. Řekli jsme si, že rozšíříme náš sortiment i o kosmetiku a drogerii. A právě na tento sortiment bychom potřebovali tyto skleněné krásky. V rámci této odměny nabízíme adoptování sklenice a Vaše jméno na ní. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  19,43 €
  (500 Kč)
 • Vypredané!! Startovací sada člověka bezobalového

  Není Vám jasné, do čeho se v Bezobalu nakupuje? Berou si to zákazníci do kapes? Stačí se vybavit pár kusy znovupoužitelných obalů. Sada obsahuje 3 bosáčky s certifikací pro styk s potravinami, 0,5 l zavařovačka s patentem, 0,5 l skleněná patentní lahev. Zkuste si to taky.

  Za sklenice a dózy - díky,  Ikea.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  19,43 €
  (500 Kč)
 • 154 Kniha Domácnost bez odpadu od Bey Johnson

  Tu s autogramem už jste vykoupili, ale máme pro Vás nové kousky. Tahle horká novinka obsahuje tipy a rady nejen jak zredukovat odpad ve své domácnosti, ale i jak ušetřit čas, energii i peníze. Najdete tam třeba recept na domácí hořčici, návod na domácí dekorativní kosmetiku, bezodpadovou výzdobu na Vánoce a spoustu dalších rad do své kuchyně, koupelny, ložnice, šatníku i pracovny. 

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  23,31 €
  (600 Kč)
 • Vypredané!! Kniha Domácnost bez odpadu s autogramem Bey Johnson

  Ještě tuhle horkou novinku nemáte? Obsahuje tipy a rady nejen jak zredukovat odpad ve své domácnosti, ale i jak ušetřit čas, energii i peníze. Najdete tam třeba recept na domácí hořčici, návod na domácí dekorativní kosmetiku, bezodpadovou výzdobu na Vánoce a spoustu dalších rad do své kuchyně, koupelny, ložnice, šatníku i pracovny. A k tomu všemu podpis samotné guru zero waste Bey. Prostě k nezaplacení.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  27,20 €
  (700 Kč)
 • 18 Zeď, která znamená Bezobalu

  Zapište se na na naši zeď slávy, která bude vystavená v našem obchodě, dokud obaly zcela nevymizí ze světa. Spojte svoje jméno s Bezobalu a ukažte, co podporujete. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  31,09 €
  (800 Kč)
 • 3 z 23 Nová biokuchařka Hanky Zemanové s podpisem

  Hanka Zemanová loni na podzim vydala svoji aktualizovanou první biokuchařku. A vy ji můžete mít i s jejím podpisem. Najdete tam důležité informace o biopotravinách, nových výživových směrech i ekologickém zemědělství. Protože jsou tam i nové trendy a tipy, najdete tam i sekci o Bezobalu.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  33,03 €
  (850 Kč)
 • 31 z 50 Workshop Vyrobte si tašku z bezobalích pytlů

  Některé suroviny v Bezobalu nakupujeme do papírových pytlů. A víte, co s nimi pak děláme? Přece tašky Relu! Přijďte si jednu takovou vyrobit. S pomocí lana a naší skvělé Lucky si domů odnesete originální tašku, která je šetrná k životnímu prostředí a oslní každého, koho potkáte.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  38,86 €
  (1 000 Kč)
 • 17 z 40 Vyberte kávu do Bezobalu

  Spřátelený podnik BirdSong Coffee Vás provede světem kávy, ochutnáte několik druhů z jejich nabídky a nakonec si demokraticky odhlasujete dva druhy, které se objeví na naší nové prodejně. Pro všechny kofeinové nadšence.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  38,86 €
  (1 000 Kč)
 • 32 z 50 Rodinná ochutnávka bezobalových dobrot

  Bosáček kávy pro tatínka, výborný čaj pro maminku a směs ořechů, sušeného ovoce a čokolády pro ty nejmenší. Zkuste si s rodinou takový bezobalový nákup nanečisto a nebo se prostě jenom odměňte bezobalovou sadou dobrot - nebojte, nikomu to neřekneme.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  42,74 €
  (1 100 Kč)
 • 18 z 50 Workshop vaření a skladování potravin

  Iniciativa Zachraň jídlo Vás provede kuchyní a poví Vám, co můžete dělat ještě lépe. Patří okurka do lednice nebo do špajzu? A proč nevyhazovat mrkvovou nať? To vše a ještě víc. Workshop je určen pro 20 lidí. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  46,63 €
  (1 200 Kč)
 • 20 z 80 Startovací sada pro náročného člověka bezobalového

  Máte ve zvyku dělat si větší nákup a chcete do toho jít po hlavě? Není Vám jedno, kolik odpadu si nakoupíte? Právě pro Vás je větší startovací sada nádob. Obsahuje 5 bosáčků na ovoce i na sypké věci (s certifikací pro styk s potravinami), 2 louhovací pytlíky, 5 sklenic na patent (2x 0,5l, 0,6l, 1l, 2l) a dóza na oběd.


  Za sklenice a dózy - díky,  Ikea.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  46,63 €
  (1 200 Kč)
 • 22 z 50 Workshop 10 kroků, jak začít se Zero Waste v ČR

  Je Vám tento životní styl blízký, ale nevíte, kde začít? Připadá Vám to složité? Přijďte na workshop a my Vám povíme jak na to - od snídaně po večeři, od kuchyně, přes koupelnu až do práce. Workshop se bude konat v Praze a my Vám slibujeme, že z něj odejdete odhodlaní měnit svět.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  46,63 €
  (1 200 Kč)
 • 29 z 50 Workshop domácí drogerie s Liškou

  Zajímá Vás, jak si vyrobit prášek na praní nebo univerzální čistič? Tyhle věci potřebujete neustále, tak proč si je nevyrábět sám, téměř bez odpadu a ze surovin, které znáte? Workshopem Vás provede naše kamarádka Liška Mazaná.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  54,40 €
  (1 400 Kč)
 • 57 z 100 Adoptujte slona!

  Bez slonů, tedy násypníků na suché potraviny, to nejde. Sloni jsou velmi drazí, takže když jednoho slona adoptujete, fakt nám to píchne. Ten pak ponese Vaše jméno a Vy ho můžete chodit navštěvovat.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  77,72 €
  (2 000 Kč)
 • 3 z 5 Večeře pro 2 osoby s týmem Bezobalu

  Dejte si večeři s týmem Bezobalu, vyzpovídejte nás a podělte se s námi o svůj bezobalový a bezodpadový život. Sdílejme rady a nápady. Večeře je pro 2 osoby a bude se podávat u nás na dvorku v Bělehradské ulici, až nám to počasí dovolí.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  116,57 €
  (3 000 Kč)
 • 5 z 10 Otevírací před-párty nového bobchodu

  Chcete to vidět dřív než ostatní? A poznat realizační tým Bezobalu osobně? Vezměte partnera nebo kámoše a přijďte na slavnostní párty před otevřením obchodu. Bude to uzavřená akce pro tým, který stojí za otevřením nového obchodu, rodinu a lidi, kteří nás podporují. V ceně je prohlídka nově zařízeného obchodu, občerstvení a pití.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  233,15 €
  (6 000 Kč)
 • 0 Náš obalák, váš obalák

  Máte pocit, že u vás ve firmě by se mohlo dít více osvěty a prevence vůči vzniku plastů? Právě to by mohl zajistit náš milý obalový přítel. Zapůjčíme Vám ho po dobu jednoho měsíce a zaručujeme, že brouci v hlavě budou nasazeni. Naše figurína je vhodná do venkovního i vnitřního prostoru, je vizuálně neobvyklá a dokáže vzbudit zájem. Chcete ho?

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  388,58 €
  (10 000 Kč)
 • 1 z 1 Bezlepkový mlýnek k adopci

  Jeden mlýnek už má své adopční rodiče. Bude se na něm mlít pšenice, špalda i oves. My bychom ale byli rádi, aby si u nás mohli přijít na svoje i lidé s bezlepkovou dietou. Pokud tedy stojíte o to, aby se u nás mlely i bezlepkové potraviny, pak je tahle odměna přesně pro vás.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  582,86 €
  (15 000 Kč)
 • 2 z 2 Adopce mlýnku na kávu

  Nedáte bez kofeinu ránu? Pak si adoptujte tohoto robotického fešáka, který v obchodě hrdě ponese Vaše jméno na cedulce a namele vám Vaší oblíbenou kávu při každém nákupu. Také Vás pozveme na slavnostní otevření, kde se seznámíte a umelete si první čestnou dávku! :-)

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  582,86 €
  (15 000 Kč)
 • 1 Adopce mlýnku na obilí

  V naší knize přání se často objevuje, že byste si rádi mleli mouku přímo v prodejně. A protože Vaše přání rádi plníme, nabízíme další odměnu, která Vám umožní zahrát si na pomyslné mlynáře. Mlýnek na obilí je základ, pokud by se nám sešlo peněz na mlýnky víc, mohli bychom uvažovat třeba i o mlýnku na arašídy.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  777,15 €
  (20 000 Kč)
 • 0 Adopce mlýnku na arašídové máslo

  Na toust, na banán, do kaše, do buchty nebo jen tak na lžíci. Je to tady. Budou se mlít i arašídy nebo třeba mandle. Pokud jste právě vy fandové ořechové many, tak adopce a pojmenování tohoto mlýnku bude jasná volba. Přijměte taky pozvání na otevírací party, kde může proběhnout první ochutnávka. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  777,15 €
  (20 000 Kč)
 • 2 Stáčím, stáčíš, stáčíme

  Olej slunečnicový, olivový, lněný, ocet nebo sojovka. Na to všechno je potřeba mít tu správnou nádobu. Doposud se nám nejvíce osvědčily nerezové bytelné barely, ve kterých už teď máme olej a do budoucna bychom rádi sortiment rozšířili.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  1 360,02 €
  (35 000 Kč)
 • 1 z 3 Workshop pro firemní týmy

  Chtěli byste pro svoje zaměstnance nebo kolegy zrealizovat workshop? My Vám to zařídíme. Teď už si jen stačí vybrat, jestli ten o dorgerii, kuchyni, praktický nebo kávový. Bude se vyrábět, tvořit a odpočívat. Workshop naplánujeme dle Vašich představ a přání. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  1 554,30 €
  (40 000 Kč)
 • Vypredané!! Pojmenujte naši váhu

  Přispějte nám na citlivou elektrickou váhu do vybavení nového obchodu a ta ponese Vaše jméno až do doby, než obaly zcela vymizí ze světa.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  1 942,88 €
  (50 000 Kč)