XIV. Queer filmový festival MEZIPATRA

Queer filmový festival Mezipatra se právě chystá na další ročník, přípravy ale brzdí nedostatek financí. Přehlídka však z vysokého standardu největší podobné akce ve střední Evropě slevit nechce.

2 961 €
vybrané z 2 959 €

100%

100% splnené

68 ľudí prispelo

Film

Všetko alebo nič. Projekt skončil 1.12.2013 v 08:42.

Zobraziť všetky odmeny

Proč Mezipatra potřebují pomoc

Mezipatra jsou z naprosté většiny financována z veřejných fondů a různých grantů, například od Hlavního města Prahy. Peněz na kulturu ale v posledních letech ubývá a Mezipatra dostávají stále méně peněz. Na festivalu všichni pracují zadarmo, pronájem kin, zapůjčení filmů nebo letenky hostům ale zaplatit musíme. A to jde stále hůře. Zdeleka nepotřebujeme jen ventilátor nebo psí hotel, jak jste mohli vidět v našem videu. Jsme v situaci, kdy musíme otáčet každou korunu a konstantně přemýšlet, na čem ušetřit. S kvalitou a úrovní našeho festivalu, o kterém režisér John Cameron Mitchell (zmíněný Shortbus) prohlásil, že představuje „nejlepší teplý festival na světě“, ale dolů jít nechceme. Proto potřebujeme trochu pomoci.

Co to jsou Mezipatra

Když se řekne listopad, kromě spousty jiných věcí se několika stovkám, možná tisícům lidí vybaví Queer filmový festival Mezipatra. Tedy filmový festival, který divákům v Brně, v Praze i v jiných městech servíruje tak trochu jiné filmy. Ne, nehraje v nich Brangelina. Ne, nebudou se promítat za týden ve všech multiplexech. Ne, neprovází je reklamní kampaň na každém druhém billboardu. Na Mezipatrech se každý rok promítá přes sto filmů, které běžná distribuce nezachytí – a to navzdory tomu, že jejich kvalita je často mimořádná. A jak už padlo na začátku, mezipaterní snímky jsou queer. Co to znamená? Jsou často o lidech, kteří nezapadají do mainstreamových genderových kategorií, mají alternativní sexuální orientaci nebo se vzpírají všemožným konvencím. Na Mezipatrech, která jsou největší podobnou akcí ve střední Evropě, jste proto viděli třeba filmy Xaviera Dolana, milovaný Shortbus o všech barvách New Yorku nebo pulzující Sametovou extázi, jejíž tvůrce Todd Haynes na festival dorazil. Na festival každý rok doráží i deset tisíc diváků, což rozhodně nejsou jen gayové, lesby nebo další lidé s menšinovou orientací. Jak prokazují naše výzkumy, polovina z těch deseti tisíc jsou heterosexuálové, které zajímá pouze to, zda je film dobrý. Festival je zkrátka otevřený úplně všem. Aby však zůstal otevřený i letos (14. Ročník proběhne od 7. Do 15. Listopadu v Praze a od 13. Do 20. Listopadu v Brně) a hlavně v dalších letech, potřebuje vaši pomoc.

Co uděláme s vaší podporou

Mezipatra si udrží vysoký standard jednoho z nejdůležitějších a největších filmových festivalů v Česku i ve střední Evropě, nepoleví v kadenci tuzemských premiér nejlepších filmů s queer tematikou a nepřestanou přivážet inspirativní hosty z celého světa. Podpora se samozřejmě projeví i v servisu pro diváky. Zkrátka a dobře, Mezipatra se budou konat i v dalších letech a to ve viewer-friendly podobě.

Kdo festival dělá

Dobrovolníci. Mezipatra pro vás připravuje asi dvacetičlenný tým (který se v průběhu festivalu rozrůstá) a to kompletně bez nároku na honorář. Všichni máme svoje práce, školy, partnery, rodiny, přesto je už čtrnáctým rokem trochu šidíme, protože máme Mezipatra, která se sama nezorganizují. Náš tým je rozmanitý, najdete v něm studenty VŠE i FAMU i ženu na mateřské dovolené. Tvrdá data nikde nenajdete, Mezipatra jsou ale s dost velkou pravděpodobností filmovým festivalem s nejmladším věkovým průměrem na světě. Přesto naprosto profesionálním.

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 37

  Dobrý pocit a katalog /// Budete mít dobrý pocit z toho, že jste podpořili Mezipatra a ještě k tomu dostanete náš katalog ke 14. ročníku. Díky němu se budete naprosto perfektně orientovat v bohatém programu a ani vám neunikne žádná skvělá party.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  4,23 €
  (100 Kč)
 • predané 5

  2 vouchery na film a katalog /// Za čtyři stovky od nás dostanete dva volňásky na film dle vlastního výběru v Praze nebo v Brně. A aby se vám lépe vybíralo, bude k tomu i festivalový katalog k 14. ročníku Mezipater.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  16,91 €
  (400 Kč)
 • predané 2

  Na projekci zadním vchodem s vedoucími kina /// Trochu dobrodružství zažijete v Praze s vedoucími Lucerny či Světozoru, které vás na projekci zdarma vezmou zadním vchodem. Seznámení je v ceně, jsou to moc milé slečny!

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  16,91 €
  (400 Kč)
 • zostáva 10 z 10

  Na projekci zadním vchodem v BRNĚ /// Diváci brněnských Mezipater o tento zážitek nemůžou být ochuzeni. A co víc. Kino Scala je tak čerstvě zrekonstruováno, že zadní vchod uvidíte jako jedni z prvních. Vejděte, vdechujte novotu a přijďte na film jako pravá VIP.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  16,91 €
  (400 Kč)
 • predané 7

  Vstup na hlavní party v Paláci Ilusion a voucher na film /// Jak vypadá ideální den s Mezipatry? Odpoledne film z našeho programu, večer party v naší režii.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  21,14 €
  (500 Kč)
 • zostáva 9 z 10

  Zdarma vstup na film, party a VIP panáček k tomu v BRNĚ /// Nemusíte se bát užít si silné emoce při promítání, veškeré negativní totiž můžete spláchnout na baru naší hlavní TRUE/FALSE party s některým z vystupujících. A ty pozitivní si zanecháte, dožijí-li se v paměti druhého dne.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  21,14 €
  (500 Kč)
 • zostáva 12 z 15

  Cover foto na Facebooku Mezipater na 1 den /// Máte v poslední době málo lajků? Změňte to s Mezipatry, která vás na dva dny připíchnou na cover svého Facebooku s tisíci fanoušky. Tolik lajků byste nedostalli, ani kdybyste napsali, že jste Bc., máte autoškolu a novýho pejska.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  25,36 €
  (600 Kč)
 • predané 0

  Poukázka na nákup ve festival shopu za 300 korun /// V našem festivalovém obchodě si můžete koupit všechno od festivalových triček, až po tašky nebo časopisy. Teď budete moci nechat peníze doma, protože od nás dostanete poukaz na 300 korunový nákup!

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  25,36 €
  (600 Kč)
 • predané 2

  Poděkování na zahájení a na zakončení /// Na zahájení nebo na zakončení festivalu vám poděkujeme. A to jak osobně, tak před plným sálem kina Lucerna nebo brněnské Scaly. Potlesk? Ten samozřejmě bude a bude slyšet až do předsálí.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  27,48 €
  (650 Kč)
 • zostáva 4 z 5

  4 volňásky, 5 slev na baru v Lucerně a drink s vedoucím produkce /// Slevy na občerstvení na baru v Lucerně, 4 vouchery na film dle vlastního výběru a hlavně drink s naším skvělým vedoucím produkce. All win!

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  29,59 €
  (700 Kč)
 • zostáva 10 z 10

  Rande s vybraným členem brněnského týmu /// Káva, pivečko, film nebo klidně vše najednou? Výběr necháme na Vás. A to nejen výběr trávení večeru, ale i člena brněnského organizačního týmu Mezipater. A že je z čeho vybírat. Cca 20 pánů a dam se s radostí ujme role společníka/nice. Na film vstup samozřejmě zdarma.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  29,59 €
  (700 Kč)
 • zostáva 1 z 5

  Program sestavený programovou ředitelkou /// Máte plné zuby Jolandy i cvokaře z polikliniky? Nechte si udělat analýzu osobnosti od programové ředitelky Lucii Kajánkové, která vám následně doporučí filmy přesně pro vás. Bude to Život Adele nebo Chapman?

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  42,27 €
  (1 000 Kč)
 • predané 0

  Poukázka na nákup ve festival shopu za 700 korun /// V našem festivalovém obchodě si můžete koupit všechno od festivalových triček, až po tašky nebo časopisy. Teď budete moci nechat peníze doma, protože od nás dostanete poukaz na 700 korunový nákup!

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  42,27 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 4 z 5

  Komentovaná návštěva promítací kabiny /// Také vás vždycky zajímalo, jak to funguje v kabině promítače? Mýty opředené místnosti v Lucerně či ve Světozoru se vám teď odhalí i s výkladem. A ještě k tomu dostane dva lístky na film dle vlastního výběru.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  50,73 €
  (1 200 Kč)
 • zostáva 5 z 5

  Komentovaná návštěva promítací kabiny v BRNĚ /// Také vás vždycky zajímalo, jak to funguje v kabině promítače? Mýty opředené místnosti v Lucerně, Světozoru, Artu či Scale se vám teď odhalí i s výkladem. A ještě k tomu dostane dva lístky na film dle vlastního výběru.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  50,73 €
  (1 200 Kč)
 • zostáva 4 z 5

  Proškolení queer kinematografií od ředitele Mezipater /// Festivalový ředitel Aleš Rumpel si s vámi sedne na kávu, vybere pro vás to nejlepší z programu a navrch vám doporučí i něco ze zlatého fondu queer kinematografie. Pak už nebudete muset jít studovat filmovou vědu! Tři volňásky k tomu.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  84,55 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 4 z 5

  Videopozdrav pro diváky Mezipater /// Máte něco na srdce a chcete to říct divákům Mezipater? Nebo je jen chcete pozdravit? Natočíme váš videopozdrav a pustíme ho na plátně přes projekcí.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  211,37 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 2 z 3

  Účast na víkendovém soustředění Mezipater a 10 voucherů na filmy /// Pokud byste chtěli jet na naše každoroční festivalové soustředění, můžete. Dokonce budete moci vzít i kamaráda! Seznámíte se s naším týmem a navíc odhalíte, jak bude vypadat 15. ročník Mezipater v roce 2014. 10 voucherů na projekce v roce 2013 jsou samozřejmostí.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  422,74 €
  (10 000 Kč)
 • zostáva 1 z 2

  Krátký film o vás /// Některý z režisérů našich Minut o vás natočí krátký film, který pak pustíme na Mezipatrech. Výjimečný zážitek zaručen, věčná sláva také.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  1 268,23 €
  (30 000 Kč)