Z pokoje do pokoje - veřejná nábytková dílna

Zachraňujeme kusy nábytku, které jsou šik i přesto, že už něco pamatují. Teď chceme otevřít nábytkovou dílnu, kde si své věci po babičce může opravit každý. Rekonstruujeme prostory na Florenci a zbývá nám poslední krok - zařídit dílnu a sehnat vybavení.

 • jak starý nábytek dostává druhou šanci

 • párový relax s bruskou

 • jeden z našich truhlářských workshopů

 • jeden z našich truhlářských workshopů

 • střípky z čalounického workshopu

 • rekonstruujeme budoucí prostory

 • rekonstruujeme budoucí prostory

 • káva z květinového šálku, čaj z pořádného ušáku

 • taška na poklady ,,Paní Komodková''

 • taška na poklady ,,Pan Trojúhelný''

 • Interiér Café Jedna ve Veletržním paláci

 • Židlička "Malinovka" před a po

 • "Cigaretový stolek" před a po

 • Židle s grácií

 • Stolek ,,Mentolek´´

 • Konferenční stolek s opaxitem

 • Žluťáskový set

 • Psací stůl ,,Konferenciér''

 • Židle ,,Rusalky''

5 109 €
vybrané z 4 323 €

118%

118% splnené

165 ľudí prispelo

Dizajn

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Zobraziť všetky odmeny

Židle po babičce, úlovek z blešáku, oprýskaná truhla od kontejneru…to nejsou věci na odpis, ale stačí malá oprava a stane se z nich nábytek, který dnes neseženete. Pro všechny lovce pokladů, milovníky starých věcí, ale i kutily se zájmem proniknout do tajů řemesel, otevíráme v Praze místo, kde si starý nábytek můžete vybrat, ale i sami opravit. Chystáme nábytkovou dílnu Z pokoje do pokoje, aby se namísto sběrných dvorů nábytek vrátil zpátky k Vám domů.

Z pokoje do pokoje se stará o to, aby starý, a přitom řemeslně nešizený a zajímavý nábytek, nekončil na sběrných dvorech. Jsme tři, Bára-Zuzka-Terka, které nábytek hledáme, vozíme a opravujeme. S tím nám samosebou pomáhají další pomocníci (ano, i silní muži). Společně se staráme o to, aby nábytek, který se jednomu nehodí, měl před sebou ještě další šanci na život.  Otevíráme místo, kde můžete hledat netradiční vybavení do bytu, nostalgicky se kochat, nebo se smát retro monstrům. A protože obchůdek není vše, chceme, abyste i vy měli příležitost uprostřed Prahy sami své staré věci po babičkách opravovat. Proto se chystáme vybavit komunitní dílnu a organizovat řemeslné workshopy.

„Na jeden den truhlářem?“

VY máte starý nábytek a rádi byste se dozvěděli, jak přečalounit křeslo nebo spravit rozviklaný stůl. Proto organizujeme workshopy s odborníky, kteří vám poradí, jak vzít do ruky brusku (truhlář), sponkovací pistoli (čalouník), nebo barvy a štětec (patinování). 

MY máme prostory v Praze na Florenci, máme nábytek, máme chuť se do toho pustit…ale chybí nám finance na vybavení dílny ponky, nářadím a materiálem. Když NÁM přispějete, tak můžeme pozvat všechny kutily a kutilky do otevřené nábytkové dílny. 

Dílna bude otevřena v hodinovém režimu (100Kč/h) pro kutily, kteří si poradí sami. V předem stanovených dnech v dílně najdete i pomoc a rady truhláře, nebo můžete přijít na specializované kurzy.

Sháníme ponky i pilu přímočarou

Finance potřebujeme na vybavení a zprovoznění prostor, které jsou právě v rekonstrukci. Máme hrubé práce za sebou, ale zbývá nám místo vymalovat a vybavit ponky, regály, ale i nářadím. Za peníze pořídíme základní vybavení na opravy nábytku, jako jsou excentrické brusky, opalovací pistole, přímočará pila, ale barvy, laky a drobné nářadí. 

„Abychom mohli zprovoznit dílnu, potřebujeme základní vybavení, materiál a nástroje na drobné opravy.”

Pojďme se potkávat pod pavlačí

Od Magistrátu hl.m. Prahy jsme získali prostory v krásném pavlačovém domě na Florenci (jedním z mála posledních), který byl ale několik let opuštěný, a kolem si zvykla se potkávat místní drogová scéna. Je to pro nás výzva - chceme, aby dům ožil a otevřel se veřejnosti. Prostory právě rekonstruujeme, čeká nás nová fasáda, zvelebení vnitřních prostor a pak otevření obchodu a i dýchánky pod pavlačí.

Jestli s námi chcete odpočívat v Pokojích, přispějte nám.

Aktuality

7.10.2016 Třikrát hurá!

Máme 100% a jedeme dál !!!  Čím více financí vybereme, tím lépe budeme moci naši veřejnou nábytkovou dílnu vybavit! Ale už teď je jisté, že bude čím šmirglovat a i na čem. A to je přeci skvělé! Moc vám děkujeme za podporu a těšíme se, že se potkáme v Z pokoje do pokoje!

Viacej

28.9.2016 Otevíráme na Florenci!

Je to tady. Otevřeli jsme světu. 25.9. jsme poprvé otevřeli dvěře Z pokoje do pokoje veřejnosti. No a od října už k nám může přijít kdokoliv v pravidelných otevíracích hodinách, na adresu: Za Poříčskou bránou 7, Praha 8. Otevírací doba: PO 14-19, ÚT 14-19 a ČT 15-20 Co u nás najdete? Prodejnu se…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 3 Odvoz / dovoz

  Máte větší kus nábytku a nemáte jak ho do dílny dovézt? Přispějte nám na benzín a my se pro něj stavíme.


  Pouze po Praze.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  3,14 €
  (80 Kč)
 • 12 Pro dobrý pocit

  Dejte nám vědět, že nám fandíte, a my vám pošleme pohled s osobitým vzkazem a srdečným poděkováním!

  Pohled vyrobený v našem designu, který ale zůstane do poslední chvíle překvapením.


  P.S. Poštovní adresa nutná 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  3,93 €
  (100 Kč)
 • 16 z 30 Drobnost pro radost

  Čaj z pořádného ušáku, káva z květinového šálku, nebo turek ze skla? Rádi vás u nás pozveme na kávu se sladkou tečkou a na závěr si vybraný hrnek odnesete domů.


  Jak takový hrnek může vypadat, koukněte do fotogalerie.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  7,86 €
  (200 Kč)
 • 5 z 30 Taška na poklady

  Ušatá, praktická, skladná a krásná... Z pokoje do pokoje se nosí i malé věci, které se do ní akorát vejdou. Design tapetovacího válečku jí dává ten správný Pokojový šmrnc.


  Dvě varianty pro pány a dámy (nebo naopak) najdete ve fotogalerii.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  11,79 €
  (300 Kč)
 • 14 Adoptujte nářadí v dílně

  Za menší příspěvěk pořídíme dláta, pilníky, hoblíky i kladiva - a na nich bude vaše jméno. Jardova Pilka, Tondův majzlík, nebo ...?

  Děkujeme!

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  13,76 €
  (350 Kč)
 • 13 z 20 Nemám garáž, hledám dílnu

  Chcete si opravit menší kus nábytku a sháníte nástroje a dílnu, kde věci opravit? My nabízíme obojí, přispějte nám a 4h v dílně jsou vaše.
  Vstup do dílny na 4h.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  15,72 €
  (400 Kč)
 • Vypredané!! Kurz čalounění sedáků

  Převléct židle do nového dělá divy. Jestli nemáte nástroje nebo nevíte, jak správně vypnout látku, přijďte s námi strávit odpoledne a židle budou jako nové. Výběr a koupi látky necháme raději na vás, ostatní materiál je v ceně.

  Trvání  workshopu 4h. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  19,65 €
  (500 Kč)
 • 12 z 15 Balíček pro chvíle pohody

  Rozviklaná židle není žádná tragédie, ale může s ní být zábava. Vyberte si neopravenou židli z našeho skladu a máte rovnou 4h vstup do dílny, kde jí můžete vrátit do života.  Vstup do dílny na 4h a židle k tomu.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  23,58 €
  (600 Kč)
 • 3 z 3 Židle s grácií

  Krásná židle ve vysokém lesku, která naplní Váš interiér noblesou a elegancí. V nabídce máme celkem tři, ale k dispozici jsou po jednom kousku!


  1ks židle (k dispozici 3), foto v galerii

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  23,58 €
  (600 Kč)
 • 3 z 15 Židle nebo menší stůl z našeho skladu

  Už hotový doplněk pro ty, kteří nemají čas, ale jen chuť adoptovat jeden opravený menší kousek nábytku. Vyberte si v naší prodejně, a když zrovna nic nenajdete, můžete si poukaz nechat na příští návštěvu.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  27,51 €
  (700 Kč)
 • 11 z 15 Adoptujte nářadí a máte půl dne v dílně

  Na brusky, pilky a další elektrické náčiní do dílny vybíráme víc peněz (jde přeci o kvalitu!). Se slovy díků umístíme na stroj vaše jméno jako mecenáše. Vy si budete moci v dílně sami vyzkoušet, jak se vám s vaším jmenovcem pracuje! 


  Vstup do dílny na 4h.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  29,48 €
  (750 Kč)
 • 16 z 20 Relax s bruskou

  Vyměňte klávesnici za brusku a procvičte unavené prsty v dílně. Opravte si vlastní nábytek, k dispozici bude vše od nářadí až po materiál.

  1 vstup do dílny na 8h nebo 2 vstupy na 4h.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  31,44 €
  (800 Kč)
 • Vypredané!! Stolek ,,Mentolek´´

  Medový elegán v sáčku s proužkem. Univerzální stolek, který udělá parádu květinám i nedělní kávě.


  stolek 1ks, foto v galerii

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  33,41 €
  (850 Kč)
 • 3 z 10 Kurz "Truhlářem by chtěl být každý"

  Kurz základů renovace pro začátečníky, kteří by rádi dali svým starým kouskům šmrnc. Přineste si vlastní malý kus nábytku a pod vedením truhláře si jej opravíte. Po úvodu do teorie práce se dřevem se vrhnete na praxi. 

  Trvání kurzu 7h.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  35,37 €
  (900 Kč)
 • Vypredané!! Kurz ,,Truhlářem by chtěl být každý''

  Kurz základů renovace pro začátečníky, kteří by rádi dali svým starým kouskům šmrnc. Přineste si vlastní malý kus nábytku a pod vedením truhláře si jej opravíte. Po úvodu do teorie práce se dřevem se vrhnete na praxi.

  Trvání kurzu 7h.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  35,37 €
  (900 Kč)
 • 1 z 5 Vyjížďka po Praze v naší stěhovací dodávce

  Tohle je pro dobrodružnější povahy - vyhlídková jízda ve dvou v komfortním pokoji vytvořeném v nákladovém prostoru naší dodávky. Kroužit s vámi bude náš milý šofér a občerstvení bude zajištěno.


  P.S. Osobně vyzkoušeno!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  39,30 €
  (1 000 Kč)
 • Vypredané!! Konferenční stolek

  Tenhle fešák s opaxitovou deskou a kovovými nožkami je minimalistický a zároveň vskutku elegantní. V jednoduchosti je prostě krása. Doma Vám určitě udělá parádu! A nám radost!


  Stolek 1ks d/š/v: 93/43,5/47cm

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  39,30 €
  (1 000 Kč)
 • Vypredané!! Židle "Mentolky"

  Židle TON ještě nikdy nikoho neurazily. Rádi byste také dvě takové? Vybrali jsme ty nejkrásnější pro tuto speciální příležitost. Oni totiž jsou speciální...  2 ks židlí a hned se lépe bydlí.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  51,09 €
  (1 300 Kč)
 • 1 z 1 Žluťáskový set

  Set, který si bude něžně poletovat ve Vaší domácnosti a Vy okolo něj! Je to vskutku originál, s krásně tvarovaným šuplíkem na drobnosti. Už ho vidíte u sebe doma?


  Stůl d/š/v: 90/60/75cm + 2 židle, foto v galerii

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  55,02 €
  (1 400 Kč)
 • 12 z 15 Šmirgl partner mini

  Máte v hlavě projekt, na který potřebujete pár vstupů do dílny a základní nářadí?

  Za váš příspěvek dostanete pracovní prostor, možnost se rozmáchnout a 5 vstupů (20h v dílně). 


  Předplatné 5 vstupů do dílny.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  58,95 €
  (1 500 Kč)
 • 1 z 1 Psací stůl ,,Konferenciér´´

  Ladný stůl, u kterého bude radost pracovat. Elegantní bílé šuplíky pojmou veškerá Vaše cenná lejstra a tajemství.


  Psací stůl d/š/v: 110/50/72,5cm, foto v galerii

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  74,67 €
  (1 900 Kč)
 • Vypredané!! Domácí štěstí pro dva

  Opravte si společně v dílně to, co vám doma už delší dobu vrže, a možná tak vybrousíte i svůj vztah. Všechny tipy triky, materiál i nářadí v ceně, jen nábytek si přinesete vlastní.
  Kurz s truhlářem pro dva, trvání 7h. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  78,60 €
  (2 000 Kč)
 • Vypredané!! Židle ,,Rusalky´´

  Čalouněné židle, které s Vámi budou nejen tančit při měsíčku. Nebojí se mezi sebe přijmout čtvrtou židli, která bude odlišná, ale parádu udělají rády i samy! Za výjimečnou cenu, která je odměnou za Vaši podporu.


  3ks židlí, foto v galerii

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  78,60 €
  (2 000 Kč)
 • 14 z 15 Šmirgl partner

  Pro ty, co by rádi dílnu, a nemají jí s kým sdílet. Nabízíme místo u ponku, nářadí k dispozici a předplatné na 10 vstupů (40h v dílně).

  Předplatné 10 vstupů do dílny.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  117,90 €
  (3 000 Kč)
 • Vypredané!! Komoda do každé elegantní domácnosti

  Tenhle kousek zaručeně zkrášlí každý domov. Jeho ladné křivky zůstanou nepřehlédnuty a Vy na každého zapůsobíte stejně tak. Za exkluzivní cenu může být jen Váš.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  117,90 €
  (3 000 Kč)
 • 2 z 3 Teambuilding pro kamarády i firmy

  Tužit ducha týmu i vlastní svaly můžete po jeden den v dílně pod vedením truhláře. Připravíme vám kurz na míru, ať už chcete vyrábět ze dřeva nebo se dozvědět víc o opravách.  Truhlářský kurz pro skupiny 10 lidí, trvání 7h.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  314,40 €
  (8 000 Kč)
 • 1 z 2 Interiér na přání

  Líbí se vám interiéry, kde se potkává staré s novým? Nabízíme jeden pokoj starý jako nový, originální výběr z našich kousků s pomocí a návrhem slečny architektky.  Detaily projektu i vašich představ radeji domluvíme v předstihu na emailu. Pro referenci se můžete vydat do Cafe Jedna ve Veletržním paláci.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  786,01 €
  (20 000 Kč)