Jindřich Štreit: Kde domov můj

Fotografická kniha-objekt. V hlavní roli Štreit, lidé bez domova a vlnitá lepenka.

Autor: wo-men

 • Maketa knihy

 • Otevíráme knihu-objekt

 • Kniha-objekt obsahuje 91 fotografií

 • Oboustranný plakát s textem a fotografiemi

 • Boční pohled na krabičku

 • Ikony

 • Varianta A

 • Varianta B

 • Varianta C

 • Varianta D

 • Varianta E

 • Varianta F

 • Homelesska Drömm

 • Homelesska Drömm

3 588 €
vybrané z 1 828 €

196%

196% splnené

100 ľudí prispelo

Umenie, Fotografie

Zobraziť všetky odmeny

Jindřich Štreit se rozhodl oslavit své 70. narozeniny uměleckým počinem, který posouvá pojetí klasické fotografické knihy do interaktivního objektu. Tématem projektu Kde domov můj jsou lidé bez domova.

Intenzivně je Jindra ze Sovince fotografuje poslední čtyři roky. Výsledek práce nyní uspořádal do série, kterou symbolicky uzavřel do kartonové krabice a tu převázal motouzem. Proč zrovna do krabice? Koncept této knihy-objektu totiž vychází z materiálů, které jsou lidem bez domova známé. Ty, které se v nejtěžších chvílích na ulici stávají jejich vlastnictvím, základním stavebním kamenem jejich přechodného domova.

Knihu-objekt vypouštíme paralelně do dvou světů. Kde domov můj putuje k lidem, kteří bydlí, i k těm, co domov tak úplně nemají. Bez ohledu na společenský status však mohou knihu-objekt její vlastníci a nabyvatelé prožít stejně. Dá se jí vyzdobit bydlení, snadno se zasune do knihovničky, aby jí lahodila, lze ji i rozebrat na prvočinitele a ty se pak mohou darovat nebo využít jako předmět obchodní směny.

Jindřich Štreit se značnou část svého tvůrčího období zabývá portrétováním rozmanitého prostředí a jeho obyvatel. Silná sociální témata se však nesnaží násilně estetizovat, nýbrž svět dokumentuje takový, jaký je. Štreitův přístup k fotografovaným subjektům je humánní. Proto se mu daří překračovat hranice osobního prostoru. A proto i my můžeme vidět něco více. I v této krabici.

BONUS 1

Svoji knihu-objekt si můžete vybrat buď podle titulní fotografie, anebo podle čísla. Celý náklad je osobně podepsaný a očíslovaný Jindrou Štreitem. Seznam volných čísel naleznete na www.by-wo-men.com.

Vybrat si můžete z těchto titulních fotografií:

 B 

 D 

 F 

Parametry knihy

krabice z třívrstvé lepenky
91 fotografií natištěných na papíru Munken Lynx – vysoká gramáž 250
lepená fotografie na přebalu vícedruhová
motouz na krabici i zavěšení fotografií
esej o lidech bez domova sociologa Jiřího Siostrzonka
a mnohé další na velkém plakátu

BONUS 2

Knihu-objekt doprovází unikátní koncept homeless čepic. Ty jsou ručně pletené na Severní Moravě z alpakové vlny s příměsí hedvábí a poukazují na kontrast mezi sociální módou a luxusem. Barevné varianty na výběr v limitovaném počtu. Čepice dromm sluší dámám i pánům, jsou unisex i unisize. Stačí si vybrat barvu.

1. smetanová  2. světle šedá  3. šedá  

4. světle béžová 5. béžová  6. vřesová  

7. pudrově růžová  8. fuchsiová  9. fialová  

10. džínově modrá  11. světle tyrkysová  12. antracitová 

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 98 z 100 Lágr Barbora

  Kupte si předchozí knihu Jindřicha Štreita, Barbory Baronové a Václava Hlaváčka o bývalém vězni komunistického režimu poslaném pro výstrahu do uranového  lágru Barbora. Možnost zaslání knihy poštou. Kniha je vázaná v plátně zdobeném sítotiskem a obsahuje repliky odbových dokumentů vložené do zadní kapsičky knihy.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  15,65 €
  (428 Kč)
 • Vypredané!! Kupte si knihu-objekt jako první

  Za lepší cenu už nikdy nebude. Prvních 40 kusů. Pouze osobní odběr. Možnost výběru čísla do zprávy. Sledujte update čísel na www.by-wo-men.com.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  23,15 €
  (633 Kč)
 • 27 z 40 Kupte si knihu-objekt jako druzí

  Za tuhle cenu už taky nikdy nebude. Druhá várka. Výlučně 40 kusů k mání. Osobní předání. Možnost výběru čísla do zprávy. Sledujte update čísel na www.by-wo-men.com.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  25,56 €
  (699 Kč)
 • 290 z 290 Kupte si knihu-objekt za lepší cenu

  Poslední možnost pořídit si knihu-objekt za míň, než bude potom. Pouze omezené množství. Možnost výběru čísla do zprávy. Sledujte update čísel na www.by-wo-men.com.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  27,21 €
  (744 Kč)
 • 80 z 100 Kupte si knihu-objekt poštovní

  Pořiďte si knihu-objekt jako první s poštovným. Za tuhle cenu už poštou vícekrát nedojde. Možnost výběru čísla do zprávy. Sledujte update čísel na www.by-wo-men.com.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  28,41 €
  (777 Kč)
 • 1 Kupte si čepku homeless bez poštovného

  Vřesová, antracitová, pudrově růžová... Taková může být homelesska mladé módní značky Drömm pro dámy, pány i děti. Ručně pletená na severní Moravě z dokonalé alpakové příze s příměsí hedvábí. Unisex, unisize. Jemná, hebká, hřejivá, zvláště na ulici. Pouze osobní předání. Preferovanou barvu dle přiloženého vzorníku napište do zprávy, každá barva jen v limitovaném počtu.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  32,91 €
  (900 Kč)
 • 34 z 50 Jedinečný tip: Kde domov můj + Lágr Barbora

  Kupte si knihu-objekt spolu s předchozí knihou Jindřicha Štreita, Barbory Baronové a Václava Hlaváčka o bývalém vězni komunistického režimu poslaném pro výstrahu do uranového lágru Barbora. Pouze osobní předání. Možnost výběru čísla do zprávy. Sledujte update čísel na www.by-wo-men.com.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  36,53 €
  (999 Kč)
 • 1 Kupte si čepku homeless s poštovným

  Vřesová, antracitová, pudrově růžová... Taková může být homelesska mladé módní značky Drömm pro dámy, pány i děti. Ručně pletená na severní Moravě z dokonalé alpakové příze s příměsí hedvábí. Unisex, unisize. Jemná, hebká, hřejivá, zvláště na ulici. Preferovanou barvu dle přiloženého vzorníku napište do zprávy, každá barva jen v limitovaném počtu.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  36,53 €
  (999 Kč)
 • 100 z 100 Book Where is my home + shipping abroad

  New project by photographer Jindřich Štreit about Czech homeless people. The book-object consists of 90 printed photos situated into the cardboard box with various photo motives on it. The box contains also large poster with the English essay about homeless people by Czech sociologist Jiří Siostrzonek. Boxes are numbered and signed. Choose your own number and add it as the message. Follow the number updates at www.by-wo-men.com.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  44,69 €
  (1 222 Kč)
 • 45 z 50 Kupte si knihu-objekt a homelessku s poštovným

  Pozvěte si domů knihu-objekt a přijde vám s hebkou unisex homelesskou mladé módní značky Drömm pro dámy, pány i děti. Ručně pletená na severní Moravě z alpakové příze s příměsí hedvábí zahřeje zejména na ulici. Unisex, unisize. Cena zahrnuje poštovné. Vybranou barvu dle přiloženého vzorníku poznačte do zprávy, každá barva jen v limitovaném počtu. Vyberte si také číslo krabice.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  60,93 €
  (1 666 Kč)
 • 24 z 25 Limitovaná edice

  Kniha-objekt jako limitovaná edice. Pouze 25 kusů v prodeji. Obsahuje originální fotografii z edice 50 podepsanou Jindřichem Štreitem a zlatou ražbu štočkem na kartonu. Jako dárek k ní alpaková homelesska Drömm. Unisex, unisize. Zvolenou barvu z přiloženého vzorníku naznačte do zprávy, každá barva jen v limitovaném počtu. Krabice číslované 10 - 50, vyberte si dle updatu čísel na www.by-wo-men.com.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  365,66 €
  (9 999 Kč)
 • 9 z 10 Limited edition + shipping abroad

  Book-object as the limited edition. Only 10 pieces available. The numbered box (numbers ranging from 10 to 50) contains the original enlargement from the edition of 50 signed by Jindřich štreit himself and the golden embossing on the cardboard. Plus the special alpaca cap called homeless Drömm. Unisex. Unisize. Choose your cap colour and the number of the box and add the information as the note. Follow the number updates at www.by-wo-men.com.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  406,33 €
  (11 111 Kč)