Hravý přístřešek pro koně, kteří pomáhají

Naši hiporehabilitační koně přinášejí mnoha zdravým i nemocným dětem radost a životní sílu. Pro kvalitní odpočinek potřebují nový přístřešek, kde najdou nejen ochranu před sluncem a větrem, ale i rozptýlení v podobě hraček a drbadel. Pomůžete nám?

 • Pecky náušnice s logem

 • Vak na záda s logem

 • Hrnek s logem

 • Kalendář 2017

3 736 €
vybrané z 3 244 €

115%

115% splnené

116 ľudí prispelo

Komunita, Vzdelávanie

Roudné, Jihočeský kraj, Česká republika

Zobraziť všetky odmeny

Kdo jsme?

Jsme nestátní nezisková organizace, která se od roku 2007 věnuje vzdělávání dětí a mládeže s využitím alternativních metod při práci s koňmi, etologie koní a environmentální výchovy. Naše stádo tvoří 15 koňských osobností, které pomáhají dětem nahlédnout do „koňského světa“ a dozvědět se tak zároveň i něco o sobě samých. Od roku 2009 jsme členy České hiporehabilitační společnosti a věnujeme se jednomu z oborů hiporehabilitace – Aktivitám s využitím koní. Jedná se o metodu speciální pedagogiky, sociální pedagogiky a práce, která využívá kontaktu s koněm a interakce s ním jako prostředku k motivaci, aktivizaci, výchově a vzdělávání lidí se zdravotním postižením a specifickými potřebami. Aby vše fungovalo tak jak má, musí mít koně speciální výcvik. Jedenáct našich koní složilo zkoušku pro hiporehabilitačního koně a máme tak největší počet koní s touto licencí v jednom středisku v celé republice.

Co děláme?

Našich 15 hiporehabilitačních koní pomáhá v rámci „Kroužku přirozené komunikace s koňmi“ téměř 70 dětem týdně rozvíjet jejich sociální dovednosti jako je třeba schopnost empatie, spolupráce a tolerance. Kůň je pro děti obrovská motivace a tím, že si děti s koňmi hrají a plní různé úkoly, učí se překonávat překážky nejen s koňmi v jízdárně, ale tuto schopnost si pak přenášejí i do běžného života. Koně pomáhají dětem posilovat schopnost prosadit se, čímž se jim zvyšuje sebevědomí a sebehodnocení. Učení se mezidruhové komunikaci jim umožňuje vytvářet si nebo upevňovat žádoucí hodnotový systém – učí se, že aby člověk mohl něco dostat, musí umět i dávat.

Co je náš cíl?

Práce, kterou koně pro děti dělají, je pro ně psychicky velmi náročná. Je důležité, aby měli možnost opravdu kvalitního odpočinku. Ve chvílích kdy nepracují, potřebují zázemí vyhovující nárokům na jejich welfare. Jednou z podmínek zajištění životní pohody je přístřešek, který jim poskytne nejen ochranu před prudkým letním sluncem, větrem a deštěm, ale i rozptýlení v podobě hraček a drbadel. Našim koním sice svědčí bydlet po celý rok pod širým nebem, ale starý přístřešek už dosloužil a ve výběhu nemají dostatek vzrostlých stromů, které by jim poskytly ochranu.

Za svou záslužnou práci v hiporehabilitaci si nový pohodlný a zábavný přístřešek opravdu zaslouží. A právě takový jim chceme vytvořit. Pomůžete nám?

... a ještě něco navíc

Dovedete si představit, jakou radost budou mít ti naši chlupáči, když se budou mít kde podrbat a pohrát si?

Každý, kdo nás podpoří, může se těšit nejen na vybranou odměnu, ale i na video, ve kterém uvidíte, jakou měli koníci z nového přístřešku radost :)

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 25 Dobrý pocit

  Podpořte nás a mějte dobrý a hřejivý pocit :-)

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  3,87 €
  (100 Kč)
 • 4 Koňský hnůj

  Pokud Ti dobrý pocit nestačí, můžeš si dojet až pro 5 tun koňského hnoje :-)

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  3,87 €
  (100 Kč)
 • 6 Děkovný dopis s dárkem

  Za přispění 200 Kč Vám zašleme děkovný dopis spolu s malým dárečkem.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  7,74 €
  (200 Kč)
 • 10 Propiska

  Zašleme Vám naší krásnou modrou propisku se silikonovým hrotem pro ovládání dotykového displeje a nápisem Hiporehabilitační středisko Vladykův dvůr, z. s.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  7,74 €
  (200 Kč)
 • 8 Placka

  S připínací plackou na oděv s naším krásným černobílým emblémem rozhodně nezapadnete v davu :-)

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  11,61 €
  (300 Kč)
 • 2 Procházka s naším kozlíkem

  Na procházku s naším voňavým kozlíkem rozhodně v životě nezapomenete.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  15,49 €
  (400 Kč)
 • 10 Zdravotní procházka s koňmi

  Udělej něco dobrého pro koňské i své zdraví a měj zážitek z vůně lesa a klapání koňských kopyt.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  19,36 €
  (500 Kč)
 • 48 z 50 Originální pytlíček s překvapením

  Ručně šitý pytlíček, který děti z našeho klubu vlastnoručně a podle vlastního návrhu ozdobily. V pytlíčku najdeš například trošku voňavých bylinek a samolepku s naším logem nebo třeba záložku s obrázkem našeho koně a kousek jeho hřívy :)

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  23,23 €
  (600 Kč)
 • 12 Hrneček s naším logem

  Při každém doušku z našeho hrnečku si vzpomenete, jak se asi koníci mají v jejich novém přístřešku :)

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  25,16 €
  (650 Kč)
 • 0 VIP pozvánka na Turnaj o klubového Kentaura 2016

  Přijď se podívat na naši tradiční klubovou soutěž, kde nejde o to vyhrát, ale být s koněm v harmonii. Na této celodenní akci bude i občerstvení a doprovodný program.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  27,10 €
  (700 Kč)
 • 5 Kalendář 2017

  Chcete se těšit našimi koňmi po celý rok? Nástěnný kalendář je pak přesně to, co potřebujete!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  30,97 €
  (800 Kč)
 • 15 Pecky naušnice

  Úžasné náušnice, kde se proplétají bílý a černý kůň ve znaku jin-jang.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  38,71 €
  (1 000 Kč)
 • 14 z 20 Návštěva našeho kroužku přirozené komunikace s koňmi

  Přijď za námi na náš kroužek přirozené komunikace s koňmi a pod vedením zkušeného instruktora Tě děti (alespoň na chvilku) vtáhnou do tajů koňského světa a budeš si moci vyzkoušet, jak s koněm správně mluvit, aby nám lidem rozuměl. 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  58,07 €
  (1 500 Kč)
 • 9 Vak na záda

  Nemáte si kam dát svých pět švestek? Použijte tento bavlněný vak s naším znakem a vyražte do světa.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  77,43 €
  (2 000 Kč)
 • 9 z 10 Lekce přirozené komunikace s koňmi

  Nahlédni do světa koní a zkus mluvit jejich jazykem. Zkušený instruktor tě ve 2 hodinové individuální lekci uvede do problematiky přirozené komunikace s koňmi. A budeš-li chtít - můžeš se podívat na svět i tím nejkrásnějším pohledem - z koňského hřbetu.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  193,57 €
  (5 000 Kč)
 • 5 z 5 Pět různých odměn

  Pět odměn: Za takto štědrý příspěveksi můžeš vybrat z těchto dvou variant: 1) lekce přirozené komunikace s koňmi, vak na záda, VIP pozvánku na Kentaura, pytlíček s překvapením a propiska nebo 2) lekce přirozené komunikace s koňmi, pecky náušnice, VIP pozvánku na Kentaura, kalendář 2017 a placka. A v každém případě dobrý pocit :) Děkujeme.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  580,72 €
  (15 000 Kč)
 • 2 z 3 Buďte naším partnerem

  Vaše logo dáme na naše stránky, facebook. Budeme vás prezentovat jako podporovatele naší hiporehabilitační činnosti na všech akcích, kterých se zúčastníme. Pošleme Vám upomínkový předmět s naším krásným logem a ještě získáte 50% slevu na příměstský tábor Prázdniny s koňmi 2017 pro Vaše dítě.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  774,29 €
  (20 000 Kč)