EchoPrime: Pro náročné čtenáře. Nezávislý a bez reklam.

Nový internetový deník postavený na autorech časopisu Týdeník Echo a serveru Echo24.cz. Jeho páteří budou komentáře, eseje, analýzy a rozhovory s inspirativními osobnostmi. Nezávislý, otevřený, zpoplatněný, bez reklam a s diskusí jen pro předplatitele.

63 504 €
vybrané z 30 285 €

209%

209% splnené

840 ľudí prispelo

Komunita, Média, Vzdelávanie

Všetko alebo nič. Projekt skončil 21.7.2016 v 15:45.

Zobraziť všetky odmeny

EchoPrime bude nový analytický internetový deník, který bude v mnoha ohledech výjimečný. Je postavený na výrazných autorských osobnostech, převážně novinářích, kteří odešli z Lidových novin a kteří nechtěli sloužit Andreji Babišovi. EchoPrime je reakcí na vývoj většiny zpravodajských internetových serverů, které se podřizují čtenosti, aby měly co největší výnosy z reklamy. Nerozlišují přitom podstatné od povrchního. Čtenáři jsou zasahováni nekonečným informačním proudem, často plným balastu a informačního šumu. EchoPrime stavíme proti tomuto trendu. 

Jak bude vypadat?

EchoPrime bude velmi konzervativním serverem pro náročné čtenáře. Denně budeme publikovat pět komentářových analytických textů a jen důležité zpravodajské události z domova i ze světa. Součástí EchoPrime bude monitor nejdůležitějších zpráv z českých médií - Business Monitor24 (www.bm24.cz). Na EchoPrime také naleznete všechny texty z Týdeníku Echo a plné znění komentářů z Echo24.cz. To vše bez reklam.

Na úvod jedna velká událost

Každý den minimálně dva komentáře

Zpravodajství

Monitoring důlžitých zpráva z českých médií

Eseje

Rozhovory 

Umění a kritika

Salón

A co peníze?

Vaše peníze chceme použít na dokončení vývoje serveru EchoPrime a na financování prvního období jeho provozu. EchoPrime bychom rádi spustili nejpozději 1. září roku 2016. Když nám pomůžete, dostanete ke každé odměně přístup k EchoPrime zdarma a navíc možnost využívat doživotní slevu 30 % na předplatné. Po spuštění bude EchoPrime celý zpoplatněný. Roční předplatné bude stát 2999 korun.

Kdo bude pro EchoPrime psát?

Dalibor Balšínek:  V červnu 2000 se stává šéfredaktorem časopisu Týden. Za jeho působení se zvedl prodaný náklad časopisu Týden trojnásobně (z 16 200 v roce 2000 na 57 800 v roce 2003), Týden získává ocenění Časopis roku. V roce 2002 zakládá časopis Instinkt a stává se mediálním ředitelem vydavatelství Mediacop. Časopis Instinkt po roce úspěšného vydávání získává ocenění Hvězda roku. Z vydavatelství Mediacop odchází v lednu 2009 do představenstva mediální skupiny Mafra, kde byl tři roky zodpovědný za internetové aktivity skupiny a deník Lidové noviny, jehož byl zároveň šéfredaktorem. V polovině listopadu 2013 z Mafry odchází. Počátkem roku 2014 zakládá vydavatelství Echo Media, a. s., které vydává internetový deník Echo24.cz a Týdeník Echo.

Lenka Zlámalová: Zabývá se politikou a ekonomikou. Těmto tématům se věnovala ve všech hlavních denících. Pracovala jako redaktorka a vedoucí ekonomické rubriky MF DNES. Poté vedla ekonomickou rubriku týdeníku Respekt. Od roku 2003 do roku 2009 byla hlavní analytičkou Hospodářských novin. Stejnou pozici zastávala od roku 2009 do října 2013 v Lidových novinách. Pravidelně komentuje ekonomiku pro Český rozhlas a Českou televizi.

Martin Weiss: Koncem 80. let přispíval do samizdatové Revolver Revue, od roku 1990 novinář - Respekt, Český deník, Lidové noviny, MF DNES, nejdéle, od roku 2006 do roku 2013, v Lidových novinách. Novinářskou kariéru přerušil v letech 1997-2000, kdy byl tiskovým tajemníkem na Velvyslanectví ČR ve Washingtonu. Překládal z angličtiny (Malcolm Gladwell, Niall Ferguson).

Daniel Kaiser: Ještě během studií pracoval v zahraničněpolitickém odboru prezidentské kanceláře. Od roku 1998 působil v Lidových novinách, v české redakci BBC a opět v LN. Několik let prožil v Německu a Británii. Je autorem dvoudílného politického životopisu Václava Havla.

Petr Holub: Jako novinář pracuje od roku 1992, naposledy v denících Aktuálně.cz a MF DNES, úzce spolupracuje s Českým rozhlasem. Zaměřuje se na ekonomický rozměr politiky a na změny ve společnosti, které nastaly po pádu komunistického režimu.

Ondřej Štindl: Poprvé publikoval v Kritické příloze Revolver Revue, pracoval v Lidových novinách, české sekci BBC, časopise Týden, opět v Lidových novinách a nyní v Týdeníku Echo. Od roku 1990 je příležitostným DJ na pražském Rádiu 1. V roce 2010 měl premiéru film Pouta za nějž jako scénárista obdržel Českého lva, na podzim 2013 vyšla jeho prozaická prvotina Mondschein, jeho druhou realizovanou předlohou byl snímek Místa.

Jiří Peňas: V roce 1992 nastoupil do deníku Prostor, poté pracoval v Mladé frontě a Lidových novinách. Od roku 1995 postupně vedl kulturní rubriku časopisu Respekt a časopisu Týden a následně působil v deníku Lidových novin, ze kterého odešel do vydavatelství Echo Media. Získal cenu Novinářská křepelka za rok 1997 a společně s Ivanem Klímou i Cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2013.

Lukáš Novosad:  V minulosti redigoval měsíčník pro světovou literaturu Plav a pomáhal organizovat festival českého jazyka, řeči a literatury Šrámkova Sobotka. Dlouho se živil jako vychovatel ve výchovném ústavu, nyní paralelně píše pro Echo a působí v APLA Praha coby koordinátor aktivit pro osoby s Aspergerovým syndromem. Doposud psal příležitostně o literatuře a filmu, v posledních letech se soustředěněji věnoval lužickosrbské kritice. Přeložil knihu Jurije Kocha Modrá vrána (2009).

Jan Zatorsky: Po sametové revoluci zastával vysoké funkce na Federálním ministerstvu vnitra ČSFR, na Ministerstvu vnitra ČR, na Policejním prezidiu a na fotbalové UEFě. V roce 2001 se vrátil ke své dětské vášni, k fotografování. Byl šéffotograf v časopisech Týden a Instinkt, v Lidových novinách a posléze i celé mediální skupiny Mafra. V prestižní soutěži Czech Press Photo každoročně získává řadu ocenění. Na svém kontě jich má již 35.

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 47
  Podporovatel

  Získáte měsíční předplatné EchoPrime zdarma a uvedeme vás na stránkách EchoPrime jako Podporovatele. Získáte také 30% slevu na navazující roční předplatné a tím můžete ušetřit téměř 900 korun.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  8,08 €
  (200 Kč)
 • predané 40
  Významný podporovatel

  Získáte tři měsíce předplatného EchoPrime zdarma a uvedeme vás na stránkách EchoPrime jako Významného podporovatele. Získáte také 30% slevu na navazující roční předplatné a tím můžete ušetřit téměř 900 korun. 

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  18,17 €
  (450 Kč)
 • predané 79
  Zakladatel

  Získáte půlroční předplatné EchoPrime zdarma a uvedeme vás na stránkách EchoPrime jako Zakladatele. Získáte také 30% slevu na navazující roční předplatné a tím můžete ušetřit téměř 900 korun.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  35,94 €
  (890 Kč)
 • zostáva 11 z 300
  EchoPrime jen za 1300 korun na rok

  I o třetí stovku ročních předplatných za zvýhodněnou cenu byl velký zájem. Přidáváme tedy další zvýhodněné přeplatné pro 300 zájemců. Tentokrát za 1300 korun. Na první rok tak získáte slevu 1699 korun a na každý další 30 %.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  52,49 €
  (1 300 Kč)
 • zostáva 10 z 20
  Exkluzivní pozvání na první veřejný Echo Salon

  Komentátoři Echa připravují každý týden Salon k aktuálnímu tématu s lidmi, kteří k danému problému mají co říct. Při příležitosti spuštění EchoPrime připravujeme první veřejný Echo Salon, kde se můžete zapojit do diskuse a poté se zúčastnit malé oslavy. Samozřejmostí je i půlroční předplatné.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  60,57 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 1 z 5
  Argumenty, názory, emoce. Redakční porady Echa

  Každé Echo se rodí v dramatické atmosféře. Je to souboj argumentů, názorů ale i emocí. Většinou ale každá redakční porada končí se společným konsesem. K ročnímu předplatnému EchoPrime si to můžete dát s námi. Nejlepší jsou pondělky, kdy hodnotíme Týdeník Echo a plánujeme další vydání.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  80,76 €
  (2 000 Kč)
 • predané 5
  Novinářský zápisník Moleskine s logem EchoPrime

  Chcete mít s ročním předplatným EchoPrime i něco do ruky? Připravili jsme pro Vás limitovanou edici novinářských zápisníků Moleskine s logem EchoPrime, ve kterém na vás bude čekat osobní věnování od celé redakce EchoPrime.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  100,95 €
  (2 500 Kč)
 • predané 19
  Roční předplatné Echo Prime za plnou cenu

  Samozřejmě se najdou i lidé, kteří slevy ze zásady nechtějí. Pro ty máme EchoPrime za plnou cenu 2999 korun. Děkujeme.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  121,10 €
  (2 999 Kč)
 • zostáva 2 z 3
  Revoluce v médiích s Daliborem Balšínkem

  Byl elévem v Lidových novinách, reportérem TV Nova, založil časopis Spy, časopis Týden přivedl na vrchol a pak řídil Lidové noviny a iDNES. O médiích, jejich fungování a zákonitostech toho ví hodně. Připraví pro vás nebo vaši společnost přednášku O revoluci v médiích a jejich dopadech na společnost.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  807,59 €
  (20 000 Kč)
 • zostáva 2 z 3
  Ondřej Štindl zahraje jen vám

  Má Českého lva za scénář k filmu Pouta. Ale nejdříve se proslavil jako DJ Radia 1. Píše hlavně o filmu, eseje a poznámky s nezaměnitelným rukopisem. Ondřej Štindl. Připraví pro vás diskotéku, na kterou nezapomenete.  Roční předplatné EchoPrime už je jen bonus.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  807,59 €
  (20 000 Kč)
 • zostáva 1 z 2
  Tenisový duel s kudrnatou P....

  V návaznosti na legendární výrok "Jsem na tenise ty kurdnatá p...." vypisujeme odměnu v podobě tenisového utkání na dva vítězné sety se šéfredaktorem EchoPrime Daliborem Balšínkem.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  1 009,49 €
  (25 000 Kč)
 • predané 1
  Partner a doživotní předplatitel

  Pro ty, kteří považují nezávislá a kritická média za důležitou součást společnosti. Pokud nebudete chtít, nikdo se o vaší podpoře EchoPrime nedozví, a to ani Andrej Babiš.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  4 037,96 €
  (100 000 Kč)
 • Vypredané!!
  EchoPrime exkluzivně jen za 1000 korun na rok

  Prvních 100 podporovatelů získá roční předplatné EchoPrime jen za 1000 korun. Získáte tím slevu 1999 korun.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,38 €
  (1 000 Kč)
 • Vypredané!!
  EchoPrime jen za 1100 korun na rok

  První stovka ročních předplatných za výhodnou cenu 1000 korun byla vyprodána za necelý den. Pro velký úspěch tedy přidáváme druhou stovku výhodných předplatných. Tentokráte za 1100 korun. Na první rok tak získáte slevu 1899 korun a na každý další 30 %. Možnost 30% slevy platí samozřejmě i pro prvních sto, kteří EchoPrime podpořili. Stejně tak i pro všechny ostatní přispěvatele.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  44,42 €
  (1 100 Kč)
 • Vypredané!!
  EchoPrime jen za 1200 korun na rok

  Druhá stovka ročních předplatných za zvýhodněnou cenu byla vyprodána stejně rychle jako ta první. Pro velký úspěch tedy přidáváme třetí stovku výhodných předplatných. Tentokráte za 1200 korun. Na první rok tak získáte slevu 1799 korun a na každý další 30 %.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  48,46 €
  (1 200 Kč)
 • Vypredané!!
  Slivovice z rodinné produkce Lukáše Novosada

  Jedinečné pití, které začíná být pro redakci nebezpečné. Rodina Lukáše Novosada je proslavená produkcí jedné z nejlepších slivovic, které se pálí na Valašsku. Jednu lahev může vypít tady s námi v redakci, jednu si vezmete s sebou. K tomu navíc dostanete roční předplatné EchoPrime.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  72,68 €
  (1 800 Kč)
 • Vypredané!!
  Argumenty, názory, emoce. Redakční porady Echa

  Každé Echo se rodí v dramatické atmosféře. Je to souboj argumentů, názorů ale i emocí. Většinou ale každá redakční porada končí se společným konsesem. K ročnímu předplatnému EchoPrime si to můžete dát s námi. Nejlepší jsou pondělky, kdy hodnotíme Týdeník Echo a plánujeme další vydání.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  80,76 €
  (2 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Poetický výlet s Jiřím Peňásem

  Literární publicista, laureát Ceny Ferdinanda Peroutky, zábavný společník proslavený svými cestami po krajích zemí Koruny české. Vezme vás na výlet a dozvíte se, co jste nikdy neslyšeli a k tomu navíc získáte roční předplatné EchoPrime.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  201,90 €
  (5 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Intelektuální provokace Daniela Kaisera

  Připravil velké rozhovory s Helmutem Schmidtem, Angelou Merkelovou nebo Paulem Johnsonem. Ale hlavně je autorem ceněné dvoudílné monografie o Václavu Havlovi. Tu vám daruje i s osobním věnováním. Daniel Kaiser si s vámi také rád dá lahvinku nebo dvě červeného vína. Roční předplatné EchoPrime už je jen bonus.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  403,80 €
  (10 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Váš portrét Jana Zatorského a kurz tvůrčí fotografie

  Šije boty, hněte keramiku, maluje, ale hlavně fotografuje a za to dostal 35 cen Czech Press Photo. Jan Zatorsky vám udělá nezapomenutelný a ceněný portrét a v rámci kurzu fotografování se s vámi podělí o své zkušenosti.  Roční předplatné EchoPrime už je jen bonus.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  807,59 €
  (20 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Setkání s pronikavým mozkem Martina Weisse

  Brilantní anglista, překladatel z angličtiny a expert na anglosaský svět Martin Weiss, autor s pronikavým myšlením. Věnuje vám s osobním přáním svůj překlad Malcolma Gladwella, dá si s vámi večeři, při které si můžete povídat například o britské nebo americké společnosti.  Roční předplatné EchoPrime už je jen bonus.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  807,59 €
  (20 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Váš portrét Jana Zatorského a kurz tvůrčí fotografie

  Pro velký úspěch a další žádosti čtenářů jsme přidali ještě dva poslední kurzy Jana Zatorskeho. Šije boty, hněte keramiku, maluje, ale hlavně fotografuje a za to dostal 35 cen Czech Press Photo. Jan Zatorsky vám udělá nezapomenutelný a ceněný portrét a v rámci kurzu fotografování se s vámi podělí o své zkušenosti.  Roční předplatné EchoPrime už je jen bonus.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  807,59 €
  (20 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Večeře s Lenkou Zlámalovou

  Ostrá, nekompromisní, mnozí se ji bojí jen oslovit, protože okamžitě spustí kulometnou palbu argumentů. Lenka Zlámalová. Večeře, na kterou je autorku ještě třeba pozvat, zpestří přednáškou Změkčilá společnost a absence testosteronu ve společnosti.  Roční předplatné EchoPrime už je jen bonus.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  1 009,49 €
  (25 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Ručně šité kožené boty od Zatorského

  Prodal se jako první, ale umí i jiné věci. Od Erika Lawarta, předního českého ševce, se naučil šít pánské kožené boty. Změří vám nohy a vyrobí kopyta. Vyberete si design a barvu a bodou vám sedět jako ulité. Vše ruční výroba, 100 % přírodní materiály, kůže z telete nebo mladého buvola. Fotky hotových bot si můžete prohlédnout v galerii. Roční předplatné EchoPrime je samozřejmostí.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  1 615,18 €
  (40 000 Kč)