Dřystej s Pramínky - křest 2. CD

Staňte se součástí ojedinělého projektu cimbálové muziky Pramínky a herců Divadla Pod věží. Pomozte na svět našemu druhému CD a získejte některou z mnoha úžasných odměn.

Autor: CM Pramínky

 • Naše muzika po vystoupení na Strážnickém festivalu

 • Vystoupení na MFF Strážnice 2014

 • Vystoupení v katedrále s J. Pavlicou a Hradišťanem

 • Procházka na soustředění v Chrasticích

 • Program Pověsti, povídačky a jiné dřysty

 • Program Pověsti, povídačky a jiné dřysty

4 664 €
vybrané z 3 151 €

148%

148% splnené

179 ľudí prispelo

Hudba, Umenie

Kopřivnice, Moravskoslezský kraj, Česká republika

Všetko alebo nič. Projekt skončil 15.5.2016 v 12:34.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to všechno začalo

"Potřebuju udělat nějakou vlastní tvorbu na přijímačky na FAMU" – sdělil nám jednoho dne na zkoušce naší muziky houslista Vašek Kopelec. Srdíčka nám radostí poskočila, protože jsme všichni tušili, že se blíží něco velkého. A taky že ano! Vašek dokázal během jednoho roku posbírat desítky zapomenutých pověstí a příběhů, které si kdysi vyprávěli naši předkové. A co víc - všechny byly v našem lašském nářečí.

Netrvalo dlouho a světlo světa spatřila první pověst - Šumna Maryčka.  Byl to příběh o zamilovaném děvčeti, které se ve jménu lásky vzepřelo rodičům i svému okolí, aby si po pomíjivých chvílích štěstí prožilo zbytek života v slzách smutku a trápení. Jako pracovní název jsme použili výraz Dřysty, což v našem nářečí znamená klepy nebo žvásty. Protože se to Vaškovi povedlo (při poslechu hotové nahrávky nám jezdil mráz po zádech a oči se zaleskly), rozhodli jsme se v práci pokračovat a ve stejném duchu upravit a natočit ještě dalších pět příběhů. A tak během následujícího roku vznikl textový i hudební podklad pro naše druhé hudební album s názvem Pověsti, povídačky a jiné dřysty.

Proč to děláme?

Milujeme místo, kde jsme se narodili a kde žijeme. Milujeme písničky, které si zpívaly naše babičky a naši dědové, tedy stařenky a stařečci. A vážíme si jejich řeči, kterou mluvili. Tu však již dnes v běžném životě nezaslechneme. Přesto ještě u nás žije pár pamětníků, kteří ji umí. Víme, že jsme poslední generací, která může naše lašské nářečí ve své ryzí nezaměnitelné podobě slyšet na vlastní uši. Naše děti a naši vnuci již tuto možnost mít nebudou. Proto jsme se rozhodli zachytit a zvěčnit ono mizející dědictví i pro příští generace. Chceme tak svým dílem přispět ke zpomalení globalizace, kterou nám mocní tohoto světa vnucují. Ikdyž nám nikomu z muzikantů není více jak 24 let a své vlastní děti zatím nemáme, chceme pro ně naše nářečí alespoň takto zachytit. Věříme, že s vaší laskavostí a pomocí se nám to podaří. A my vám za to moc děkujeme.

Detaily

Posluchači, kteří si k novému CD najdou cestu, na něm uslyší šest, dnes již zapomenutých příběhů z Kopřivnice, Štramberka, Hukvald a nejbližšího okolí. Tyto příběhy jsou protkané překrásnými lašskými písněmi. Vše je dílem autora projektu Václava Kopelce, muzikantů z kopřivnické cimbálové muziky Pramínky a herců ze štramberského Divadla Pod věží.

O čem příběhy jsou?

Nechejte se mile překvapit. Nejenže se dobře pobavíte a nejednou i zasmějete. Budete se také bát a třepat strachem. A je docela pravděpodobné, že vám ukápne i nějaká ta slzička. Tak pestrý a citově silný obsah jsme do tohoto CD vložili.

Kdo jsme?

Naše cimbálová muzika Pramínky působí v Kopřivnici už patnáct let. Toto výročí oslavíme v neděli 15. května (to není náhoda) na výročním koncertu, na němž pokřtíme i připravované CD. Více se o nás dozvíte na webu www.cmpraminky.cz

Aktuality

23.5.2016 Poděkování za podporu a pozvání na stříhání

Děkujeme všem za příspěvky a podporu, kterou jste nám vyjádřili při vydávání našeho druhého CD Pověsti, povědačky a jine dřysty. Byli jste úžasní :) Nezapomeňte, že Vašek ještě musí dodržet svůj slib a veřejně se nechat ostříhat. Jak slíbil, tak splní, a to tuto sobotu 28.5. v kopřivnickém parku…

Viacej

3.5.2016 Základ pokořen! Co dál?

Vám všem, kteří jste podpořili, náš projekt dlužíme velké díky! Naši hranici pro vydání CD jste pokořili velmi brzo a stále nám zbývá ještě několik dní do konce. Tím jste naši cestu trochu protáhli, a dali jste nám příležitost k tomu, abychom tento projekt posunuli na další úroveň. Vaše příspěvky,…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 7
  Protože vás máme rádi

  Pošleme Vám za odměnu první pověst z našeho nového CD ve formátu mp3. 

  Uslyšíte příběh o zamilovaném děvčeti, které se ve jménu lásky vzepře rodičům i svému okolí, aby si po pomíjivých chvílích štěstí prožilo zbytek života v slzách smutku a trápení.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  2,03 €
  (50 Kč)
 • predané 12
  Protože nás máte rádi

  Víme, že i vy nás máte rádi. Tak abyste s námi mohli být co nejčastěji, pošleme vám naši fotku s podpisy všech současných muzikantů.

  Tuto fotku si můžete dát, kam budete chtít - do kuchyně, obýváku či třeba do ložnice na noční stolek.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  4,05 €
  (100 Kč)
 • predané 11
  Placka s naším logem

  Pošleme vám připínací placku s barevným logem naší muziky.

  Tato zbrusu nová placka je určená vám všem, kteří nás máte rádi a současně tyto své sympatie chcete dát najevo i okolnímu světu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  6,08 €
  (150 Kč)
 • predané 51
  CD s podpisem autora

  Chcete si zajistit naše nové album Pověsti, povídačky a jiné dřysty? Chcete jej mít i s podpisem a věnováním autora a primáše Václava Kopelce? Nyní máte jedinečnou možnost!

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  14,18 €
  (350 Kč)
 • zostáva 47 z 50
  Hrníček s fotkou muziky + mp3

  Odměna pro ty, kteří se nás chcete i dotýkat. Z vlastní zkušenosti víme, že z tohoto hrníčku vám vaše káva bude chutnat nejlépe. A my vám k tomu pro radost přidáme ještě i mp3 s pověstí Šumna Maryčka.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,26 €
  (500 Kč)
 • zostáva 21 z 25
  Taška a placka s logem + mp3

  Staňte se majiteli jedné z padesáti plátěných tašek (limitovaná série) s naším barevným logem. Navíc od nás obdržíte i připínací placku a také mp3 s pověstí Šumna Maryčka.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  24,31 €
  (600 Kč)
 • zostáva 24 z 30
  Víno Pramíno

  Máte rádi Pramínky i víno? Pak vás jistě potěší láhev speciální edice vína CM Pramínky - Pramíno - od místního vinaře. Jen pro opravdové znalce (Pramínků i vína).

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  26,34 €
  (650 Kč)
 • predané 20
  Obě naše CD

  Toužíte po našem novém, v pořadí již druhém CD? Chcete jej získat společně i s tím prvním? Za váš příspěvek vám zašleme obě - CD Pověsti, povídačky a jiné dřysty + CD Kaj pujděm?. A obě budou osobně podepsané jejich autory.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  28,36 €
  (700 Kč)
 • zostáva 24 z 25
  CD s podpisem a taška s logem

  Získejte naše nové album Pověsti, povídačky a jiné dřysty  s osobním věnováním autora a primáše Václava Kopelce. K tomu se staňte i majiteli jedné z padesáti tašek s logem muziky (limitovaná série).

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  30,39 €
  (750 Kč)
 • zostáva 10 z 10
  Hodina s muzikantem

  Chcete se sejít a popovídat si s muzikantem z CM Pramínky? Chcete si zkusit zahrát na jeho hudební nástroj? 

  Vyberte si některý z těchto nástrojů -  housle, viola, violoncello, kontrabas, cimbál, odhoďte stud a ostych a pojďte do toho.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  36,47 €
  (900 Kč)
 • zostáva 2 z 20
  Pramínkovica

  Tak tohle jste ještě nepili! Speciální edice místní výborné pálenky Pramínkovice, kterou pijí pouze znalci, fajnšmekři a muzikanti z Pramínků (muzikanti rádi a často).

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,52 €
  (1 000 Kč)
 • predané 2
  Staňte se pozorovateli a získejte CD

  Za váš příspěvek vám umožníme zúčastnit se naší zkoušky. Uvidíte, jakým způsobem pracujeme, na co klademe důraz, co upřednostňujeme, jak se bavíme. Přijďte nás poznat i jinak, než jak nás znáte z našich vystoupení.

  A abyste na nás nezapomněli, věnujeme vám i naše nové CD.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  81,04 €
  (2 000 Kč)
 • predané 3
  Zahrajte si spolu s námi a odneste si CD

  Přijďte na naši zkoušku a staňte se po dobu čtyř hodin aktivní součástí cimbálové muziky Pramínky. Využijte této jedinečné možnosti být alespoň na chvíli Pramínkář.

  Společně si zahrajeme, zazpíváme, pocvičíme. Na vlastní kůži ucítíte, proč je nám spolu tak dobře a co nás k lidové hudbě a k Pramínkům přitahuje již patnáct let. Věřte, že na tenhle den nezapomenete! Navíc si od nás odnesete i naše nové CD.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  141,82 €
  (3 500 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Primášův smyčec a naše nové CD

  Tak tohle tady ještě nebylo! Primáš cimbálové muziky Pramínky Václav Kopelec vám věnuje svůj houslový smyčec.

  Jen málokterý smyčec toho tolik zažil. Jen málokterý smyčec toho tolik pamatuje. Jen málokterý smyčec se již tolikrát ztratil (nejednou i s houslemi), aby se pak zase k Vaškově nevýslovné radosti našel. Jeho vzpomínky jsou opravdu přebohaté. Není fanynky, která by po něm netoužila (po smyčci i po Vaškovi).

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  315,11 €
  (7 777 Kč)
 • predané 0
  Veřejné poděkování

  Jako poděkování za vaši velkorysost uvedeme vaše jméno nebo jméno vaší firmy na koncertu, na němž budeme naše CD křtít. Na tento koncert vás osobně pozveme, poděkujeme vám na našich www stránkách a věnujeme obě naše CD.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  405,19 €
  (10 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Generální sponzor

  Staňte se generálním sponzorem nového CD. Za váš příspěvek vás takto představíme nejenom na koncertu, na němž budeme CD křtít, ale současně i na našich www stránkách.

  Jako generální sponzor budete pozván na křest CD, v jehož průběhu vás pozveme i na pódium mezi ostatní čestné hosty. Současně s tím vám věnujeme obě naše CD.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  607,78 €
  (15 000 Kč)
 • predané 1
  Hudební produkce na vaší akci

  Rozhodnete-li se strávit příjemný den, večer či noc ve společnosti naší cimbálové muziky, rádi k vám přijedeme, zahrajeme a zazpíváme na vaší akci - firemní, rodinné apod. A k tomu vám přidáme i obě naše CD.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  810,37 €
  (20 000 Kč)
 • Vypredané!!
  V.I.P. vstupenka na křest

  Exkluzivní nabídka pro ty, kteří si chcete užít křest našeho nového CD z prvních řad.

  Neváhejte a zajistěte si své místo na této jedinečné akci. Počet míst ve V.I.P. zóně je omezený!

   

  Doručenia odmeny: na adresu, do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  10,13 €
  (250 Kč)