Magistrála = Nová pražská třída

Zapojte se do proměny nejrušnější pražské křižovatky v kulturní scénu. Usilujeme o zkvalitnění magistrály. O změně budeme diskutovat s veřejností skrze Otevřenou scénu na nejfrekventovanějším místě, na I.P. Pavlova.

Autor: CCEA

 • Otevřená scéna I.P. Pavlova 26.7 - 10.8 2013

 • Prostor pro spontánní činnosti

 • Program část 1 - účinkující

 • Program část 2 - jednotlivé aktivity

 • Patrik Hábl - malba I.P.Pavlova 390 m2

 • odpočinek při instalaci scény

 • Děkujeme! přijdte si na IP Pavlova pro odměnu

 • Děkujeme! přijdte si na IP Pavlova pro odměnu

95 €
vybrané z 3 831 €

2%

2% splnené

11 ľudí prispelo

Hudba, Umenie

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

V roce 2008 si pražské vedení představovalo, že problém magistrály vyřeší tunely u Muzea. Mediální kampaní vedenou městem byl tunel prosazován jako jediné řešení dopravy. Nespokojení tímto záměrem jsme se začali o budoucnost severojižní spojky zajímat. Řešení s novými tunely by paradoxně vyprodukovalo další dopravu v centru města: větší rychlost aut při výjezdu do ulic, segregaci různých druhů dopravy - chodci, cyklisti, auta, MHD. Celkově toto řešení poškozuje městskost, ničí veřejný prostor a navždy zapečeťuje pražskou magistrálu jako dopravní stoku v centru města. .

Co je náš cíl?

Od roku 2010 usilujeme o proměnu pražské magistrály v kvalitní městkou třídu. Prostředí, kde se mísí auta, chodci, cyklisti a veřejná doprava, kde jsou přes cestu přechody, kde jsou vysazeny stromy, instalovány lavičky, parter je zaplněn bary, restauracemi, obchody, galeriemi i novými městskými stavbami. Prostředky budou využity na dofinancování Otevřené scény a na pokračování v projektu.

Detaily

Nejprve jsme otevřeli diskuzi o transformaci pražské magistrály na poli Magistrátu hl. města Prahy, postupně se jednání přesunula na jednotlivé městské části a z těchto jednání vzešla v roce 2012 Iniciativa pro humanizaci severojižní magistrály mezi MČ Praha 2, Praha 4 a Praha 7. Letos jsme se rozhodli diskutovat projekt s veřejností skrze Otevřenou scénu na nejfrekventovanějším místě severojižní spojky na I.P. Pavlova. Testujeme její novou podobu! Na Otevřené scéně dojde za pomocí performancí, uměleckých intervencí, výstav a happeningů pražských kulturních iniciativ a občanů k nové interpretaci pražské magistrály. Otevřená scéna - veřejný happening - se odehraje 26.7 - 10.8 2013 jako jednorázová akce trvající dva týdny. Během dvou týdnů zde budou probíhat koncerty, workshopy pro děti i dospělé, čtení, trhy a taneční vystoupení. Veřejnost bude vítána ke spoluúčasti na programu.

... a ještě něco navíc

Otevřenou scénu zahájí výtvarná performance Patrika Hábla, který skrze velkoplošnou malbu 300m2 I.P.Pavlova vytvoří nové prostředí - podklad pro spontánní činnosti. Na scéně se objeví například DJ Lumiere, který zahraje 29.7. nebo hudební soubor Prague Modern 27.7. Čtyři večery budou patřit filmovému promítání v režii Aerofilms. Kromě hudebních a tanečních vystoupení, debat a workshopů se v rámci otevřené scény uskuteční 31.7. bleší trh Super sekáč na Magistrále a 3.8. Dyzajn na Ípáku a každý den v 19.00 proběhne flash mob akce. Na programu jsou také dva turnaje – v šachu a stolním fotbale. Pro děti jsou na programu například prostorové hry s uměleckou skupinou Strašné dítě, či výtvarné dílny s Marií Vymazalovou nebo workshop Recyklujeme a tvoříme město s týmem CCEA MOBA. Veřejnost se může aktivně zapojit do projektu buď svým vystoupením na otevřené scéně nebo formou diskuzí, komentářem do Knihy velkých změn po dobu trvání akce či skrze facebook a blog.

Kdo jsme?

Centre for Central European Architecture je platforma zaměřující se na současné město a architekturu. CCEA se podílí na definování středoevropské kultury. V květnu jsme úspěšně dokončili dvouletý projekt Culburb (Cultural Acupuncture Treatment for Suburb), zaměřený na intervence v předměstích 6 hlavních měst střední Evropy. Realizováno bylo 27 intervencí s cílem podpořit komunitní život na předměstí, více na www.culburb.eu. Tento rok jsme se rozhodli orientovat opět na domácí Prahu.

Proč to děláme?

Vnímáme pražskou magistrálu ne jako problém, ale jako potenciál pro město a zkvalitnění života v centru Prahy.

Aktuality

26.7.2013 Děkujeme prvním přispěvovatelům, zahajueme dnes v 19 00

Děkujeme, odměny k vyzvednutí přímo na místě, srdečně zveme na zahájení 26.7 v 19 00

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 2

  Podpoř změnu a buď slyšen

  Po celou dobu akce vždy po flashmobu v 19:01 osobně poděkujeme přímo ze scény na I. P. Pavlova všem aktuálním přispěvovatelům. Přispějete-li po ukončení Otevřené scény, vložíme Vaše jméno či Vámi volenou přezdívku na web jako poděkování.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  2,02 €
  (50 Kč)
 • 2

  Podpoř změnu a odliš se

  Sympatizanti projektu Magistrála = Nová pražská třída mohou dostat nálepky vytvořené přímo pro projekt. Vy získáte unikátní nálepku v originálním pojetí. Dodání přímo na I. P.Pavlova nebo poštou do druhého dne.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  4,03 €
  (100 Kč)
 • 6

  Podpoř změnu a staň se součástí

  Získáte originální placku s motivem projektu, kterou budete mít pouze Vy a organizátoři. Dodání přímo na I.P.Pavlova nebo poštou do druhého dne.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  10,08 €
  (250 Kč)
 • 1

  Podpoř změnu a piš o ní

  Získáte unikátní sérii 5 pohlednic s fotografiemi z akce a pražské magistrály od profesionálního fotografa Lukáše Cetery.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  20,17 €
  (500 Kč)
 • 0

  Podpoř změnu a ukaž to

  Přímo pro Vás na míru vyrobíme tričko s motivem projektu. Sami si zvolíte velikost a barvu trička.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  40,33 €
  (1 000 Kč)
 • 0

  Podpoř změnu a zvěčni se

  Fotografie Vás a Vašich kamarádů/rodiny s pozadím pražské magistrály od profesionálních fotografů Lukáše Cetery (www.artykel.cz) či Lucie Čermáková (www.luuca.eu). Výběr fotografa/ky je na Vás.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  201,65 €
  (5 000 Kč)
 • 0

  Podpoř změnu a nech se provést městem

  Osobní tříhodinová prohlídka po Praze s architekty z CCEA MOBA pro Vás a Vaše spolupracovníky/kamarády. Uvidíte výběr staveb postavených za posledních 100 let. Dostanete se do prostor, kde není běžný přístup.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  403,31 €
  (10 000 Kč)
 • 0

  Podpoř změnu a realizuj se

  Poradíme Vám se zařízením Vašeho bytu, kanceláře či se stavbou domu nebo jiným projektem. Získejte architektonický servis v hodnotě 40 000 Kč.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  806,61 €
  (20 000 Kč)
 • 0

  Podpoř změnu a zažij ji

  3-denní výlet pro dva do Kodaně. Města, kde dopravu vidí jinak. Připravíme přímo pro Vás tištěného průvodce veřejným prostorem a architekturou Kodaně.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  2 016,54 €
  (50 000 Kč)