SKINNERS - botky do kapsy

Skinners jsou kompaktní botky, které lze jednoduše srolovat, dát do kapsy a vzít všude s sebou. Na brusle, na kolo, při cestování, do fitka, prostě kamkoli.Chůze ve Skinners je tak trochu návyková, a proto bychom se o tento zážitek rádi podělili i s vámi.

Autor: Skinners

21 782 €
vybrané z 3 617 €

602%

602% splnené

503 ľudí prispelo

Dizajn, Móda

Všetko alebo nič. Projekt skončil 4.9.2015 v 08:33.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo?

Nápad se zrodil loni v Norsku, kde jsem pracoval a jako většina lidí jsem při cestování a balení zavazadla řešil optimální počet potřebných a rezervních věcí, které si s sebou vzít. Vyzbrojen ultralehkými bundami, skladnými ručníky a dehydratovanou stravou jsem sledoval, jak druhou polovinu zavazadla zabírají rezervní boty pro "strýčka Příhodu". Nápadu vytvořit kompaktní skladnou obuv tak dopomohlo až poranění nohy mého kamaráda, kterého pohyb v klasické obuvi při léčení omezoval a zabraňoval hojení. Podnícen snahou příteli pomoci a dopřát jeho noze volný přirozený pohyb a zároveň poskytnout dostatečnou ochranu před nevyzpytatelným norským počasím jsem vzal do ruky jehlu a nit a začal tvořit...

Co je náš cíl?

Při vývoji nám následně bylo nápomocno několik šikovných českých firem. Poslední, koho teď potřebujeme, jste VY. Díky vašemu příspěvku nám umožníte pořídit modely a formy, které jsou nutné k zahájení sériové výroby.

Na co že to je?

In-line bruslení: Při dopravě na cyklostezku je často nutné využít MHD, překonat nějaký ten prudší sešup nebo část rozbité cesty. Ti odvážnější to risknou a vše absolvují v bruslích nehledě na případnou pokutu či rozbitá ústa. Ti méně odvážní si s sebou vezmou přezůvky a batoh, pod kterým se jim pak typicky potí záda nebo jim při jízdě létá ze strany na stranu. Se Skinners toto vše odpadá, neboť je lze srolovat či složit a dát do kapsy.

Cestování: Při dlouhých cestách je obvykle nepohodlné setrvávat několik hodin v uzavřené obuvi. Člověk by se nejraději vyzul a dopřál noze volnost, ale často mu v tom brání špinavá, mokrá či studená podlaha nebo samotné aroma ponožek majitele. Podrážka Skinners před tímto nehostinným prostředím dostatečně chrání a funkční úplet s vlákny stříbra zabraňuje šíření a rozkladu bakterií, a tím i následnému zápachu.

Fotbal, běh, atletika: V rámci regenerace nohou sportovci po tréninku vyklusávají tzv. naboso. Tráva se ale na nohy lepí, země chladí a občas si člověk něco do nohy píchne. Skinners účinky této regenerační aktivity zachovávají a navíc eliminují uvedená rizika.

Fitness: V posilovnách, na lekcích jógy, pilatesu atp. dnes potkáte lidi převážně ve sportovní obuvi, nazouvácích nebo v ponožkách. Skinners stírají problémy, které jednotlivé typy této obuvi s sebou při indoor aktivitách přinášejí - zajišťují tak optimální stabilitu, komfort, prodyšnost, teplotní regulaci či funkčnost.

Téměř kamkoli: Skinners poskytují jedinečný „barefoot“ zážitek, tzn. příjemný pocit chůze naboso vylepšený o ochranné prvky obuvi.

... a ještě něco

Další důvod, proč si Skinners oblíbit, se objevuje ve chvíli, kdy se v nich projdete. Každé chodidlo totiž obsahuje až 200 tisíc nervových zakončení a jedná se tak o jednu z nejcitlivějších oblastí těla. O pocit vnímat to, co máme pod chodidly a o přirozenou biomechaniku a kontrolu pohybu přicházíme ve chvíli, kdy nohu do boty zavřeme.

Pevná obuv slouží zejména k prevenci poranění a bezpečnosti, není ale dobré v ní setrvávat neustále, neboť chodidlo ztrácí svou pružnost, botě se poddává a výsledkem jsou typické problémy s klenbou, vbočenými palci či kladívkovými prsty. Je to obdobné, jako když vám po úraze sundají sádru. Po jejím odstranění jsou svaly a šlachy na končetině oslabené (atrofované). Z toho důvodu je vhodné v pevné obuvi setrvávat jen během aktivit pro ni určených, pro ostatní chvíle jsou zde Skinners :).

Časté otázky

Nerozbije se mi to hned? Ne, dvojitá podrážka a úplet jsou navrženy tak, aby odolaly mechanickým vlivům - převážně otěru a prořezu.

Jsou Skinners ekologické? Ano, při výrobě se řídíme nařízením Evropské Unie REACH, tzn. nepoužíváme žádná toxická změkčovadla s ftaláty. Navíc podrážka je do pleteniny zapuštěná, Skinners tak neobsahují ani žádná lepidla nebo švy. Jak by řekl A. de Saint-Exupéry: "Dokonalost není, když už nejde nic přidat, ale když už nejde nic ubrat." :)

Z čeho jsou Skinners vyrobeny? Kombinujeme přírodní a syntetická vlákna tak, aby Skinners byly při nošení příjemné, antibakteriální (díky iontům stříbra), funkční (odvod vlhkosti od chodidla) a zároveň odolné, stálobarevné a nežmolkovaly se.

Jak zvolit velikost a barvu? Po skončení kampaně vám na mail zašleme velikostní tabulku. Můžete si vybrat ze 3 černých kombinací (s modrými, červenými nebo světle šedými detaily). Rozpětí velikostí je od 36 do 46.

Jak Skinners čistit? Obraťte je naruby a vyperte na 30°C nebo v ruce. Nicméně pokud byste si nevěděli rady, nechte to raději na mamince :).

Co chystáte v budoucnu? Fosforové varianty a verzi pro děti.

Proč to děláme?

Stejně jako Leonardo da Vinci i my věříme, že "Lidské chodidlo je stroj mistrovské konstrukce a umělecké dílo". Se Skinners se proto snažíme toto dílo efektivně chránit a zároveň podpořit úžasné vlastnosti, které nám nabízí.

Děkujeme za podporu!

Petr Procházka a Michaela Matějková

Aktuality

7.12.2015 Poděkování + další postup :)

Díky díky díky! Kampaň nás trošku přerostla a tak alespoň teď přinášíme nějaké novinky jak to s námi teď vypadá... Ač se to nezdá, ale stihnout za 3 měsíce cestu od prototypu k sériové výrobě je docela šibeniční termín, ale zatím se nám docela daří termín stíhat a všichni přispěvovatelé by měli mí…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 11

  Má to myšlenku, a proto vás rád podpořím alespoň stovkou a za to obdržím děkovný email :).

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  4,02 €
  (100 Kč)
 • predané 12

  Líbí se mi to, rád vás podpořím a k tomu dostanu knížečku (ebook), která je plná informací a tipů o nohách, chůzi, běhu, správném obouvání a vlivu na naše zdraví.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  8,04 €
  (200 Kč)
 • predané 78

  Chtěl bych Skinners, ale v kapse mám teď jen 300 Kč a tak je vyměním za slevu ve výši 375 Kč na nákup Skinners v budoucnosti.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  12,06 €
  (300 Kč)
 • predané 222

  Prošvihnul jsem slevy, ale i tak ke Skinners dostanu zdarma poštovné po ČR a ochranné pouzdro.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  30,14 €
  (750 Kč)
 • predané 86

  Chci 3 páry Skinners dle vlastního výběru v dárkové krabičce s věnováním (+ 3 pouzdra a poštovné po ČR zdarma).

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  80,37 €
  (2 000 Kč)
 • predané 33

  Chci Skinners pro celou rodinu! (= 4 páry Skinners + dárková krabička + 4 ochranná pouzdra a poštovné po ČR zdarma).

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  100,46 €
  (2 500 Kč)
 • predané 7

  Chci Skinners pro mou firmu/sportovní tým/bandu přátel (= 10 párů Skinners s vyšitým názvem či iniciály společnosti/týmu/gangu + 10 pouzder a poštovné po ČR zdarma).

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  200,92 €
  (5 000 Kč)
 • predané 0

  Chci vidět, kdo za Skinners stojí a proto si s nimi zajdu na společnou reflexní masáž nohou (Praha, Brno, Olomouc), k tomu osobně dostanu 3 páry Skinners s mými monogramy a pouzdry v dárkovém balení s věnováním.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  401,85 €
  (10 000 Kč)
 • predané 1

  Skinners se mi líbí tak moc, že je chci mít vyrobené na míru přesně podle mojí nohy. Autoři za mnou přijedou a udělají mi 5 párů Skinners s monogramy. Vím, že to bude zážitek! :)

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  803,70 €
  (20 000 Kč)
 • Vypredané!!

  Jsem tu mezi prvními, a za to dostanu pár Skinners o 100 Kč levněji (+ ochranné pouzdro a poštovné po ČR zdarma).

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  26,12 €
  (650 Kč)
 • Vypredané!!

  Prošvihnul jsem slevu za 100 Kč, ale pořád dostanu Skinners o 50 Kč levněji (ochranné pouzdro a poštovné po ČR zdarma mám ale pořád :)).

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  28,13 €
  (700 Kč)