Knížka „Nesnažit se být dobrý“ už brzo. Buďte u toho.

Ve své nové knížce „Nesnažit se být dobrý“ vyprávím o svých zkušenostech objevování vnitřní svobody a nastavování vztahů. Hithit je pro mě možnost, jak knížku prodávat ještě před jejím vytisknutím a zajistit tak cash flow. Kupte si ji.

 • Filip Rychlebský doma

 • Filip Rychlebský pracuje

 • Filip Rychlebský s manželkou

 • Filip Rychlebský se synem

1 710 €
vybrané z 1 132 €

151%

151% splnené

85 ľudí prispelo

Komunita, Literatúra

Všetko alebo nič. Projekt skončil 11.4.2024 v 08:24.

Zobraziť všetky odmeny

Vyrostl jsem v tradiční katolické rodině, hodnoty jsem přejal od svých rodičů. Neúspěch v kariéře a vzrůstající osobní nejistota mě v mém dospělém věku přivedly do krize křesťanské víry, ztrátě důvěry v Boha, pocitu samoty, znechucení ze sebe i z okolí.

Po několika letech zmítání jsem v Nesměři u řeky Oslavy dostal možnost prožít chvíle, které mě vehnaly do náruče Otce. Bylo to nádherné! Můj vzdor se rozpustil jako sníh v létě, cítil jsem ohromnou úlevu, zakusil jsem přijetí.

Když jsem pak četl příběh o marnotratném synu, který jsem od dětství znal nazpaměť, vnímal jsem jej jako zcela novou informaci. Týkal se mě osobně. Viděl jsem v něm nové souvislosti, každá věta pro mě obsahovala ohromné sdělení. Naplňovalo mě to nadšením, celé noci jsem nemohl spát, pořád jsem myslel na tátu a jeho dva syny. Začal jsem si shromažďovat rozsáhlé poznámky a když se můj život o čtyři roky později zastavil úrazem nohy, pustil jsem se do psaní knížky.

Myslím si, že každý v sobě nosíme dva bratry. Vzorňáka a rebela. Ti dva se nemohou vystát, navzájem se ohrožují. Každý z nich přináší do rodiny svou nenahraditelnou hodnotu: jeden vytrvalost, druhý nezávislost. Zároveň s tím však každý představuje velké riziko: jeden nesvobodu, druhý lhostejnost.

Vidím ohromnou výzvu v tom opustit svou představu řešení. Přestat svůj život plnit eliminací toho druhého. Uvidět a přijmout svůj stín, pochopit, že je součástí mé cesty. Uvěřit, že zlo, které produkuji, není pro tátu žádný problém. Nahlížet do srdce Boha. Nesnažit se být dobrý.

Knížka je detailním a trochu netradičním vysvětlením biblického podobenství o marnotratném synu. Provázím ji odkazy na jiná místa v Bibli, osobními zkušenostmi, svědectvími. Obsahuje momentálně to nejlepší, o co se dokážu podělit.

Kampaň na hithit mi umožňuje knížku prodávat ještě před její výrobou a zajišťuje mi tak peníze, potřebné na grafické práce, papír a tisk. Prosím vás, mé přátele a známé a také všechny, kteří jste prostě čtete tuto stránku, abyste si knížku už nyní koupili. Pošlu vám ji přes Zásilkovnu krátce po jejím vydání, někdy v průběhu května 2024. Děkuji za ochotu a důvěru, jste pro mě důležití.

Knihu vydává nakladatelství PIŠLIK,  brožovaná vazba, rozměr 12,5 x 18cm, počet stran 186, autor obálky a sazba: Filip Raif

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 0
  KLID

  Posílám Ti stovku a dej mi pokoj. Žádnou odměnu nečekám.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  4,04 €
  (100 Kč)
 • predané 5
  KNÍŽKA V ELEKTRONICKÉ PODOBĚ

  Posílám Ti dvě stovky a chci za to aspoň tu Tvoji knížku v elektronické podobě. Pošli mi to mailem, přečtu si to v počítači, nebo v mobilu. Formát knížky bude pdf.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  8,08 €
  (200 Kč)
 • predané 20
  KNÍŽKA V PAPÍROVÉ PODOBĚ

  Posílám Ti tři stovky, pošli mi za ně svoji knížku. Do Z-boxu, poštovné je v ceně. Nechám Ti tady svoji adresu, abys mi to mohl poslat. Chci si přečíst, co jsi napsal.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  12,13 €
  (300 Kč)
 • predané 67
  KNÍŽKA V PAPÍROVÉ PODOBĚ S VĚNOVÁNÍM

  Hele, posílám Ti čtyři stovky, držím Ti palce. Pošli mi za to tu svoji knížku (poštovné je v ceně), napiš mi hezký věnování, dej si záležet. Nechám Ti tady svoji adresu, abys mi to mohl poslat, jo?

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  16,17 €
  (400 Kč)
 • predané 4
  BESEDA S AUTOREM

  Téma "Nesnažit se být dobrý" rezonuje s mou zkušeností. Bavilo by mě to více prodiskutovat, detailněji rozvést, vysvětlit, co se tím přesně míní. Možná mám na Tebe i nějaké otázky. Myslím, že by to mohlo zajímat i lidi v mém okolí. Chci Tě pozvat k nám na autorské čtení, rozešlu pozvánky. Prosím, neočekávej velkou akci, ani honorář Ti nemůžu nabídnout, jenom vstupné dobrovolné, možná nějaká prodaná knížka. Posílám Ti tisícovku, chci za ni dvě knížky s věnováním a Tvoji přítomnost na besedě, kterou po dohodě s Tebou uspořádám. Napíšu Ti na filiprychlebsky@seznam.cz

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,42 €
  (1 000 Kč)