Ostravská banda na festivalu Pražské jaro

Ostravská banda hraje stěžejní koncert na Pražském jaru 31. května ve 20:00 v Divadle Archa. Během koncertu představí Ostravská banda skladby Petra Cíglera, Tristana Muraila, Petra Kotíka a György Ligetiho. Ostravská banda potřebuje Vaši pomoc!

 • Ostravská banda

 • Ostravská banda

 • Ostravská banda s dirigentem Petrem Kotíkem

1 976 €
vybrané z 1 972 €

100%

100% splnené

29 ľudí prispelo

Hudba

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Všetko alebo nič. Projekt skončil 10.6.2013 v 13:49.

Zobraziť všetky odmeny

Co je Ostravská banda? Jeden z předních komorních orchestrů pro novou hudbu na světě. Když před dvěma lety hrála v Carnegie Hall, napsal newyorský kritik George Grella – „…ve srovnání s New York Philharmonic a dirigentem Esa - Pekka Salonenem je překvapivé, že pod vedením Petra Kotíka a klavíristy Daana Vandewalleho je hudba Ligetiho Klavírního koncertu čistší, dává větší smysl, dýchá větší muzikálností a humorem a je jednoduše zajímavější a lépe se poslouchá.”

Ostravská banda hraje stěžejní koncert na Pražském jaru 31. května ve 20:00 v Divadle Archa. Honorář Pražského jara nemůže pochopitelně pokrýt veškeré výdaje na vystoupení orchestru. Ostravská banda totiž funguje projekt od projektu a na každý koncert musí najít další finanční podporu. I přesto, že se sponzorská jednání vyvíjela slibně, na poslední chvíli byl sponzorský příspěvek odmítnut. Ocitli jsme se v těžké situaci a obracíme se na Vás s prosbou o pomoc.

Do této chvíle jsme zvládli zajistit tři čtvrtiny schodku rozpočtu, především díky našim příznivcům z New Yorku, Londýna a Prahy. Stále nám ale chybí 50 000,- Kč. Proto jsme se rozhodli obrátit se na ty, kteří jsou nám nejblíže. Jakýkoliv obnos, velký i malý, nám velmi pomůže a podpoří dobrou věc.

Ostravská banda má na programu koncertu náročné skladby – téměř nehratelný Klavírní koncert od György Ligetiho (sólista Daan Vandewalle), novou kompozici mladého českého skladatele (a vědce) Petra Cíglera Entropic Symphony, od francouzského skladatele Tristana Muraila skladbu Memoire/Erosion a nejnovější smyčcový kvartet Torso od Petra Kotíka.

Soubor Ostravská banda byl založen v roce 2005 jako rezidenční komorní orchestr Ostravských dnů. Členy orchestru jsou vynikající mladí instrumentalisté z ČR, Slovenska, Německa, Holandska, Polska, Maďarska a USA. OB vystupuje v Evropě i USA (Paříž, Graz, New York, Berlín, Utrecht, Madrid, Kolín nad Rýnem a další).

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 3

  Publikace Ostrava Days Report, která podrobně dokumentuje Ostravské dny - Institut a Festival nové hudby. Obsahuje detailní informace o Ostravských dnech včetně přepisu vybraných seminářů zúčastněných skladatelů a hudebníků. Publikace vychází v angličtině.

  Doručenia odmeny: na adresu, do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  7,89 €
  (200 Kč)
 • predané 10

  CD Music of Ostrava Days LIVE s nahrávkami z Festivalu Ostravské dny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  19,72 €
  (500 Kč)
 • predané 5

  Publikace Ostrava Days Report + CD Music of Ostrava Days LIVE s nahrávkami z Festivalu Ostravské dny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  39,45 €
  (1 000 Kč)
 • predané 9

  Publikace Ostrava Days Report + CD Music of Ostrava Days LIVE s nahrávkami z Festivalu Ostravské dny + Vstupenka na koncert Ostravské bandy na festivalu Pražské jaro

  Doručenia odmeny: na adresu, do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  78,90 €
  (2 000 Kč)
 • predané 0

  Publikace Ostrava Days Report + CD Music of Ostrava Days LIVE s nahrávkami z Festivalu Ostravské dny + DVD dokument o Festivalu Ostravské dny + Vstupenka na koncert Ostravské bandy na festivalu Pražské jaro

  Doručenia odmeny: na adresu, do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  197,24 €
  (5 000 Kč)
 • predané 2

  2 vstupenky na koncert Philipa Glasse v Ostravě (16.8.2013) a setkání se skladatelem.

  Doručenia odmeny: na adresu, do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  394,48 €
  (10 000 Kč)