Roman Pokorný & Wabi Ryvola - Blues Dřevorubce

Pomozte vzniku unikátního projektu Romana Pokorného, který zhudebnil texty Wabiho Ryvoly, které buď hudbu neměly, nebo se nedochovala. Prostředky získané na Hithitu budou použity na umoření nákladů realizace LP, CD a zpěvníku.

 • Na fleku. Foto by Kapsa.

 • Ve studiu Svárov s raritním Hirschem.

 • Notové šílenství před nahráváním.

 • Z nahrávání s Taylorem.

 • Natáčení vokálů v Audio Kokpitu Petra Kocfeldy.

 • Zomer, Štajnochr, já, Drnek a Nohavica.

 • Na Hazardu s Mikym Ryvolou.

 • Kdysi na Hazardu v dobré společnosti.

 • Odpolední jamování na zápraží Hazardu.

 • Zpěvník, LP a CD Blues Dřevorubce.

 • Cremona 464 je součástí odměny.

 • Cremona 465 je součástí odměny.

1 432 €
vybrané z 10 493 €

13%

13% splnené

34 dní do konca

42 ľudí prispelo

Komunita, Hudba

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Prispieť

Všetko alebo nič. Tento projekt bude úspešný iba v prípade, že dosiahne aspoň cieľovú čiastku do 4.3.2023 do 10:28.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Asi před čtyřmi, nebo pěti lety, vono to letí, mi věnoval syn Wabiho Ryvoly Alan dva zpěvníky s kompletním Wabiho dílem. Protože jsem fanda Ryvolů, kapely Hoboes i osady Zlatý Klíč a na Hazardu jsem strávil několik krásných večerů s Mikym Ryvolou a přáteli, přijal jsem tento dar s nadšením, ale víte jak to chodí s knihami, které mají 758 stran a obsahují celkem 273 písní. Takže jsem otočil pár stránek, přečetl pár oblíbených textů a uložil zpěvníky do knihovny na své Sázavské chatě. No a potom přišel Covid-19 a nucené dlouhé prázdniny, které jsem trávil výhradně na Sázavě. Asi 2 měsíce jsem nevzal kytaru do ruky a oddával se radovánkám s kamarády abych zapomněl na tu bídnou situaci. Stejně to nepomohlo a navíc jsem musel přežít ty čím dál krutější kocoviny. Jedno odpoledne jsem si takhle pod pergolou otevřel ne jenom lahváč, ale také první zpěvník Wabiho poselství a hned na začátku mi padnul do oka vůbec první Wabiho text Blues dřevorubce. Blues je přece moje parketa, pomyslel jsem si. Se zájmem jsem si text několikrát přečetl a najednou mi začala naskakovat melodie. Za pár minut byla píseň na světě. Věnoval jsem ji Alanovi a postnul video na FB. Docela mě překvapilo jak velký zájem písnička vzbudila.

Co je můj cíl?

Vzkříšení Wabiho textů prostřednictvím kvalitní hudby v profesionálním provedení. Album vyjde na CD, LP a bude k němu i zpěvník.

Detaily

Jsem renomovaný hudebník, který působí na hudební scéně 30 let. Mám za sebou mnoho ceněné práce v ČR i v zahraničí zejména v oblasti Jazzu a Blues. Realizoval jsem i řadu komerčnějších projektů. Pracoval jsem pro Laďu Kerdla, Věru Martinovou, nebo Jiřího Korna. Pro detailní info navštivte prosím moje webové stránky. Zhudebnil jsem texty Wabiho Ryvoly, které neměli hudbu, nebo se hudba nedochovala. Jsem přítelem rodiny Ryvolů a projekt jsem realizoval s požehnáním Mikiho Ryvoly a Alana Ryvoly. Na albu se podílí skvělí hudebníci a vychází na LP, CD a bude k němu i zpěvník. Album se jmenuje Blues Dřevorubce podle vůbec prvního Wabiho textu z roku 1957. Více o albu na mém blogu Poky66.

... a ještě něco navíc

Říká se, že jednou tramp, navždy tramp a já můžu jen potvrdit, že na tom něco je. Každý k něčemu inklinuje a jak můžu s jistotou tvrdit, že už ze mě rybář, myslivec, nebo porno herec nebude, romantika trampingu už mě asi nepustí. Nejedná se jen o lásku k přírodě, ale i o ty indiány, cowboye, zlatokopy, dobrodruhy, psance, totemy, americké armádní bundy, batohy, čepice a taky ty písničky u večerních ohňů, jejichž texty jsou touto atmosférou nasycené. Kdykoliv přijedu na svoji chatu v Sázavském údolí, nikdy nezapomenu vyvěsit osadní vlajku. Pokud na to náhodou zapomenu, tak mi to nezapomenou připomenout sousedé. Ano, tak si na ni po těch letech už zvykli. Když vlajka vlaje, jsem na osadě. Více na mém blogu Poky66.

Kdo jsem?

Jmenuji se Roman Pokorný a jsem profesionální hudebník již přes 30 let. Věnuji převážně Jazzu a Blues se značným přesahem do jiných žánrů. Spolupracuji často se zahraničními hudebníky a natáčím alba i v USA. Získal jsem řadu ocenění včetně Zlatého Anděla. Moji kompletní biografii můžete najít na Wikipedii.

Proč to dělám?

Jsem spontánní osobnost a projekty mě napadají až přepadají o překot. Tak tomu bylo i v tomto případě. Kdyby mi Alan Ryvola nevěnoval ty zpěvníky, nikdy by tento projekt nevzniknul.

Závěrem

Na albu se podílí vynikající profesionální hudebníci. Roman Pokorný - kytary, ukulele, foukací harmonika, zpěv. Vojta Drnek - akordeon, Ondřej Štajnochr - kontrabas, Petr Nohavica - bicí, Martin Krajíček - mandolína, Jarda Jahoda - banjo. Natáčelo se ve studiu Svárov a v Audio Kokpitu Petra Kocfeldy. Momentálně je album ve výrobě a bude dostupné v dubnu letošního roku. Křest alba bude na Musilce v Brně 31.3.2023. Patronem alba je Country Rádio a jeho kmotrem Miky Ryvola. Do projektu jsem investoval spoustu času i peněz a proto vás prosím o pomoc touto cestou. Peníze vybrané na Hithitu budou použity na umoření nákladů spojených s realizací. Za podporu vám moc děkuji!

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 1
  Pro dobrý pocit

  Pokud chcete jen projekt podpořit. Částku můžete libovolně navýšit.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  Prispieť 4,20 €
  (100 Kč)
 • predané 3
  Zpěvník

  Zpěvník Roman Pokorný & Wabi Ryvola Blues Dřevorubce. Doručení Zásilkovnou je v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 11,75 €
  (280 Kč)
 • predané 8
  CD

  CD Roman Pokorný & Wabi Ryvola Blues Dřevorubce. Doručení Zásilkovnou je v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 15,95 €
  (380 Kč)
 • predané 1
  Zpěvník s podpisem

  Zpěvník Roman Pokorný & Wabi Ryvola Blues Dřevorubce s podpisem Romana Pokorného. Doručení Zásilkovnou je v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 15,95 €
  (380 Kč)
 • predané 3
  CD s podpisem

  CD Roman Pokorný & Wabi Ryvola Blues Dřevorubce s podpisem Romana Pokorného. Doručení Zásilkovnou je v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 20,15 €
  (480 Kč)
 • predané 2
  LP

  Vinyl Roman Pokorný & Wabi Ryvola Blues Dřevorubce. Doručení Zásilkovnou je v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 26,44 €
  (630 Kč)
 • predané 11
  CD se Zpěvníkem

  Kombo CD a Zpěvník. Doručení odměny Zásilkovnou je v ceně odměny. Doručení Zásilkovnou je v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 26,44 €
  (630 Kč)
 • predané 1
  LP s podpisem

  Vinyl Roman Pokorný & Wabi Ryvola Blues Dřevorubce s podpisem Romana Pokorného. Doručení Zásilkovnou je v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 30,64 €
  (730 Kč)
 • predané 0
  CD a LP

  Kombo CD s vinylem. Tohle dává smysl, protože na CD jsou dvě skladby navíc jako bonus! Doručení Zásilkovnou je v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 38,20 €
  (910 Kč)
 • predané 4
  LP, CD a zpěvník

  Trojkombinace s vinylem, cédéčkem a zpěvníkem. Tahle varianta je nejvýhodnější, protože na CD jsou dvě skladby navíc jako bonus! Tyto skladby jsou i ve zpěvníku. Doručení Zásilkovnou je v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 45,33 €
  (1 080 Kč)
 • predané 8
  LP, CD a zpěvník s podpisem a věnováním

  Trojkombinace s vinylem, cédéčkem a zpěvníkem. Tahle varianta je nejvýhodnější, protože na CD jsou dvě skladby navíc jako bonus. Tyto skladby jsou i ve zpěvníku. Navíc získáte osobní věnování Romana Pokorného! Doručení Zásilkovnou je v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 62,96 €
  (1 500 Kč)
 • predané 1
  Lekce kytary + LP,CD a zpěvník s věnováním

  V této odměně získáte hned několik věcí najednou. 60 minut s Romanem Pokorným, který vás naučí písničky ze zpěvníku a popřípadě i jiné věci na které se budete moci ptát. Návdavkem pak dostanete LP, CD a zpěvník s věnováním. Doručení Zásilkovnou je v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 129,28 €
  (3 080 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Gibsonka Cremona 464 + LP,CD a zpěvník s věnováním

  Celomasivní kytara Cremona 464. Servisovaná u Petra Procházky a Petra Grötzbacha. Nový binding a vzpruha krku, mechanika a pražce. Vynikající zvuk! Na tuto kytaru jsem některé skladby z alba nahrával. Pouze osobní odběr v Praze.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 1 385,10 €
  (33 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Gibsonka Cremona 465 + LP,CD a zpěvník s věnováním

  Kytara Cremona 465. Velmi zachovalá v původním stavu. Skvěle a komfortně hratelná. Nástroje si pečlivě vybírám, takže má taky vynikající zvuk! Na tuto kytaru jsem některé skladby z alba nahrával. Pouze osobní odběr v Praze.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 1 762,85 €
  (42 000 Kč)