#tožtakII aneb, střípky ze Slovácka

Připravuji v nejbližší době vydání druhé knížky z trilogie #tožtak. Jsou to povídky ze Slovácka, krajové recepty, ilustrace, fotografie s popisky a několik Tweetů. Je psána Slováckým nářečím jež propaguji, stejně jako tradice. Pojďte se vrátit ke kořenům.

Autor: Mirek K.

584 €
vybrané z 9 231 €

6%

6% splnené

22 ľudí prispelo

Literatúra, Fotografie

Bzenec, Jihomoravský kraj, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 7.11.2022 v 11:04.

Zobraziť všetky odmeny

Všechno začalo tím, že jsem v roce 2018 začal pečovat o své nemohoucí rodiče, kteří si přáli dožít doma a ne někde v Eldéence či Domově pro seniory. Své postřehy a kratičké příběhy z tohoto soužití jsem začal psát na svůj Twitterový profil a nakonec z toho vznikla první knížka #tožtak.

Logickým řešením, jak naložit s příběhy, které mi oba rodiče, ale zejména tatínek vyprávěli a nevešly se do první knížky a jak naložit  s příběhy, které znám já a které denně prožívám a prožívají moji známí, je vydání druhé knížky. A když už budou dvě, mohu z toho udělat rovnou trilogii.

Po nečekaném úspěchu prvotiny složené především z Tweetů, mající název #tožtak aneb, převážně nevážně o životě se seniory a skonu mého tatínka v loňském listopadu, tedy těsně, vlastně den před tím, než knížka vyšla, jsem se rozhodl, že vznikne druhý díl trilogie #tožtak.

V #tožtakII však nebudou jen Tweety, ty budou v naprosté menšině, jsou tam zejména povídky v nářečí, které mi vyprávěl právě již ovdovělý tatínek, když už byl upoután na lůžko, mé postřehy, příběhy, krajové recepty, fotografie a karikatury spolu s ilustracemi.

Tato druhá knížka vyjde kromě tištěné podoby rovněž jako audiokniha, namluvená herečkou Ivou Pazderkovou, nefalšovanou Moravankou původem z Uherského Hradiště, takže věřím, že oslovím i lidi, kteří nemají čas číst a raději poslouchají příběhy třeba při cestě vlakem, autobusem či autem ...

Závěrečný díl trilogie, na kterém už pracuji, by měl vyjít zhruba za rok.

Jsem takřka šedesátiletý chlap žijící v malé dědince na Moravském Slovácku, ošlehaný a omlácený životem jako málokdo. Rád zahradničím, jsem malovinař a ve volném čase hraju stolní tenis a píšu. Jsem zvyklý rovněž naslouchat svému okolí, dost si pamatuji a to je další důvod, proč se chci o nejen své zážitky podělit se čtenáři a posluchači. V neposlední řadě v knížce propaguji nářečí a krásy Moravského Slovácka.

Na pomoc Hithit jsem se obrátil již při vydávání prvního dílu trilogie #tožtak, uspěl jsem a tak se na něj obracím i v tomto druhém případě. Myslím si, že se čtenáři i posluchači mají nač těšit.

Kniha #tožtakII aneb, střípky ze Slovácka je momentálně ve fázi přípravy předání do tisku, takže by měla vyjít do konce tohoto roku, přičemž její oficiální křest by měl být v polovině ledna 2023, kdy by měl můj tatínek 85 let a kdy budu mít narozeniny i já.

Věřím, že přispějete na vydání této knížky stejně, jako tomu bylo v případě knížky první, všechny Vás zdravím a přeju hezké počtení či poslech, Mirek K.

Aktuality

9.11.2022 Závěr

Nesmírně si cením toho, že jste někteří přispěli. Projekt neuspěl, což se samozřejmě může stát, takže prostředky, které jste do něj vložili, Vám budou vráceny. Popřemýšlím, jestli projekt upravím a předložím Vám jej opětovně. Pokud tak během několika dnů neučiním, máte možnost ozvat se mi na…

Viacej

20.10.2022 Jsem ten pravý?

Na mailu se mi množí dotazy a dokonce i vyhrůžky, kdy si lidé myslí, že jsem podvodník a nejsem ten, který #tožtak napsal. Chci to tedy uvést na pravou míru, jsem ten pravý a mailová adresa komikom@seznam.cz je má, stejně, jako Twitterový profil @komikom1 a profil  #toz_tak. Mirek

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 0
  Pro dobrý pocit

  Pakliže chcete jen projekt podpořit jen tak, pro dobrý pocit, pošlete jakoukoliv částku a do zprávy pro příjemce napište bez plnění.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  4,10 €
  (100 Kč)
 • predané 0
  Audiokniha #tožtakII

  Kdo přispěje částkou 249 Kč, obdrží na svoji adresu audioknihu #tožtakII s věnováním a podpisem autora. Poštovné v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  10,22 €
  (249 Kč)
 • predané 11
  Knížka #tožtakII s podpisem autora

  Kdo přispěje částkou 400 Kč, dostane poštou na svoji adresu knihu s věnováním a podpisem autora. Poštovné v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  16,41 €
  (400 Kč)
 • predané 3
  Knížka #tožtakII spolu s knížkou #tožtak

  Kdo přispěje částkou 700 Kč dostane na svoji adresu obě knížky #tožtak s věnováním a podpisem autora. Poštovné v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  28,72 €
  (700 Kč)
 • zostáva 148 z 150
  Knížka #tožtakII a 0,75l slivovice

  Kdo přispěje částkou 850 Kč dostane poštou na svoji adresu knížku #tožtakII s podpisem autora a 0,75l slivovice. Poštovné v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  34,87 €
  (850 Kč)
 • zostáva 144 z 150
  Kniha #tožtakII s podpisem a 1l slivovice

  Kdo přispěje částkou 850 Kč, dostane na svoji adresu podepsanou knížku #tožtakII spolu s 1l slivovice. Poštovné v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  38,97 €
  (950 Kč)
 • zostáva 100 z 100
  Obě knížky #tožtak a 1l slivovice

  Kdo přispěje částkou 1200 Kč, dostane na svoji adresu podepsanou knížku #tožtakII spolu s knížkou #tožtak a 1l slivovice. Poštovné v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  49,23 €
  (1 200 Kč)
 • zostáva 20 z 20
  Knížka #tožtakII, pozvání na křest a dárek

  Kdo přispěje částkou 2000 Kč, dostane přímo na křtu, na který bude pozván, knížku #tožtakII, bude mít zdarma občerstvení a jídlo a dostane s sebou domů dárek.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  82,05 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 20 z 20
  Knížka #tožtakII, účast na křtu, ubytování

  Kdo přispěje částkou 5000 Kč, dostane knížku #tožtakII podepsanou autorem, bude pozván na křest, bude mít zdarma občerstvení a jídlo, zaplacené ubytování a při odjezdu obdrží dárek.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  205,13 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 6 z 6
  Sponzorská odměna

  Kdo na projekt a vydání knížky #tožtakII aneb, střípky ze Slovácka přispěje částkou 10 000 Kč a vyšší, bude název jeho firmy či jeho jméno zmíněno v knížce, obdrží pět knih zdarma a bude pozván na křest knížky spojené s občerstvením, jídlem a zaplaceným ubytováním.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  410,26 €
  (10 000 Kč)