Marta Kloučková vydává nové album. Podpořte jeho vznik i Vy!

Zpěvačka Marta Kloučková vydává své druhé sólové album, jehož hlavním tématem je tentokrát proměna. Autorské písně s českými texty v moderním jazzovém kabátu spatří světlo světa již 14. října. Ale bez vaší pomoci to nepůjde! :-)

 • Kapela a Milan Cimfe. Foto: Lukáš Hausenblas

 • Marta Kloučková, Milan Cimfe (Fotopoet Bönisch)

 • Vít Křišťan (foto: Fotopoet Zuzka Bönisch)

 • Marek Urbánek (foto: Fotopoet Zuzka Bönisch)

 • David Dorůžka (foto: Fotopoet Zuzka Bönisch)

 • Jaromír Honzák (foto: Fotopoet Zuzka Bönisch)

 • Taška Stopa snu (limitka od ROE/Linda Retterová)

 • Penál Stopa snu (limitka od ROE/Linda Retterová)

 • Tričko Stopa snu (limitka od ROE/Linda Retterová)

 • Ledvinka Stopa snu (limitka ROE/Linda Retterová)

1 684 €
vybrané z 2 444 €

68%

68% splnené

12 dní do konca

53 ľudí prispelo

Hudba, Umenie

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Před čtyřmi lety jste zde Martě pomohli s vydáním jejího debutového alba Loving Season. To se zařadilo mezi nejlepší česká jazzová alba roku 2018. Nyní nastal čas vydat druhé autorské album a my jsme moc rádi, že Vás s touto kampaní můžeme opět oslovit a Vy se tak můžete stát součástí tohoto krásného procesu, kterým vydávání alba je. 

Co je náš cíl?

Cílem sbírky je podpořit vydání alba Stopa snu a pokrýt náklady spojené s jeho natáčením. 

Detaily

Kolekci česky zpívaných autorských písní Marta nazvala Stopa snu a jejím leitmotivem je proměna. Písně vznikaly v průběhu minulých dvou let, která na změny rozhodně nebyla skoupá. Písně zachycují ztrátu, smutek a deziluzi i postupnou cestu k proměně - cestu, kterou lemuje naděje a víra v dobré konce. Hudebně se album pohybuje na pomezí jazzu a písničkářství, kterému rozhodně nechybí, improvizace, spontaneita, citlivost, hravost i dravost. Autorkou většiny z nich je Marta, dva z jejích textů zhudebnil kytarista David Dorůžka a k jedné básni napsal hudbu pianista Vít Křišťan. Album Marta s kapelou, která je složená z předních českých jazzových hudebníků (David Dorůžka – kytara, Vít Křišťan – piano, Jaromír Honzák – kontrabas, Marek Urbánek – bicí), natočila ve studiu SONO v Nouzově. O skvělý zvuk se postaral Milan Cimfe a o mastering Pavel a Adam Karlíkovi. Album vyjde 14. října u vydavatelství Hevhetia. 

"Album Stopa snu je vyspělejší, určitá naivita promítnutá do alba předchozího - alba Loving Season -, je pryč. Tak, jak se vyvíjím, se má hudba vyvíjí se mnou. I přes závažnější témata si ale písně zachovaly lehkost a spontaneitu. Velký obdiv mám ke svým spoluhráčům - za to, jak dokázali písně hudebně vystihnout, obohatit svou invencí a skvěle zahrát. Věřím, že se živá a přátelská atmosféra natáčení přenese i na posluchače. "  - Marta Kloučková

Poslechněte si píseň After Love z alba Loving Season (2018) zde

... a ještě něco navíc

Připravili jsme pro vás speciální merch: kromě alba a vstupenek na křest si můžete zakoupit originální doplňky a trička z limitované kolekce Stopa snu, kterou pro Vás připravila talentovaná mladá designérka ROE/Linda Retterová.

Kdo je ROE: 

ROE je textilní ateliér Lindy Retterové. Vystudovala animaci a ilustraci a následně se její hlavní zaměření přesunulo směrem k experimentálnímu tisku. K vytváření limitovaných textilních kolekcí, zinů a stacionárních používá různé techniky. Její jednoduchý řemeslný přístup je nejen alternativou k současnému textilnímu průmyslu, ale také principem určujícím nezaměnitelný styl. Psali o ní i v Respektu! Článek si přečtěte zde. ROE web je zde.

Kdo jsme?

Marta Kloučková je nepřehlédnutelnou součástí mladé české jazzové scény. Se svou kapelou v minulých letech vystoupila na předních českých jazzových a multi-žánrových festivalech (např. Pražské Jaro, Československý jazzový festival Přerov, Smetanova Litomyšl, Mladí Ladí Jazz, MHF Dobršská Brána a další) i v zahraničí (např. prestižní jazz klub Sunset-Sunside či Le Bal Blomet, Paříž, Symfónia umenia Bratislava). Marta je  členkou vokálního sextetu Skety a spolupracuje s tělesy a hudebníky napříč žánry (Rozhlasový orchestr Gustava Broma, D.Y.K. a další). Na podzim 2021 vystoupila po boku zpěvačky Lizz Wright, v minulosti spolupracovala s francouzským skladatelem a pianistou Thierrym Maillardem (album Kingdom of Arwen). Připravuje a moderuje pořad Sedmé nebe (každou středu v podvečer) na ČRo Vltava. Od roku 2021 v ČR spoluorganizuje vokální festival a workshop Voicingers on Tour Czechia, díky kterému měla možnost vystoupit s řadou špičkových evropských jazzových hudebníků a zpěváků po různých místech Evropy. Kapelu tvoří přední čeští jazzoví hudebníci: David Dorůžka – kytara, Vít Křišťan – piano, Jaromír Honzák – kontrabas, Marek Urbánek – bicí.

David Dorůžka: jazzový kytarista a skladatel, patří k nejvytíženějším a nejrespektovanějším jazzovým instrumentalistům nejen na tuzemské jazzové scéně. Za svá alba Hidden Paths (2004), Silently Dawning (2008) a Autumn tales (2016) získal cenu Anděl. Spolupracuje se špičkovými jazzovými hudebníky (mj. Jeff Ballard, Piotr Wylezol, Aga Zaryan a další). 

Vít Křišťan: pianista a skladatel, vyhledávaný nejen na tuzemské hudební scéně, ale i v zahraničí. Na kontě má autorská alba Imprints (2013), Oskar Török - Jiří Slavík - Vít Křišťan (2017) a mnoho alb, která nahrál jako sideman. Je členem kapely Robert Balzar trio, Jaromír Honzák Quintet, Concept Art Orchestra a mnohých dalších. 

Jaromír Honzák: Jaromír Honzák je jazzový basista a skladatel, který se na české jazzové scéně pohybuje již od 80. let. Je držitelem 5 žánrových cen Anděl v jazzové kategorii, které získal za svá sólová alba. Žánr přesahuje dlouholetým členstvím v kapele Bratři Ebenové, v experimentujícím ansámblu Luboše Soukupa Points Septet nebo spoluprací s Ivou Bittovou. Na české jazzové scéně je zcela zásadní figurou.

Marek Urbánek: je jedním z nejvyhledávanějších jazzových bubeníků na tuzemské scéně. Působí v kapelách Kristina Barta Quartet, Big band Gustava Broma, Zorba ze ja Buddha, Ondřej Štveráček Quartet, vede vlastní kapelu #b experiment. Jako sideman spolupracuje s předními českými hudebníky a projekty. 

Proč to děláme?

Natáčení alba je krásný, leč nákladný proces. Proto Vás, milí fanoušku, oslovujeme s touto kampaní, ve které jsme pro Vás připravili skvělé odměny. S vaší pomocí se povede celý tento proces o trochu ulehčit a to se hodně počítá. 

Aktuality

20.9.2022 Takhle vypadá obal alba Stopa snu

Milí podporovatelé,  jste zvědaví, jak vlastně bude album vypadat? Takhle! :)  Obrázek vytvořila úžasná designérka ROE/Linda Retterová a jak si můžete všimnout, přesně podle něj byla vytvořena celá limitka Stopa snu, kterou si můžete pořídit v sekci odměny a podpořit tak vznik alba!   O grafický…

Viacej

11.9.2022 Stopa snu je také limitovaná kolekce doplňků od ROE/Lindy Retterové!

Ve spolupráci s talentovanou mladou designérkou Lindou Retterovou ROE, o které je (nejen) na tuzemském poli designu čím dál více slyšet díky jejím originálním printům, jsme pro vás připravili (tedy Linda připravila:-) limitovanou kolekci doplňků Stopa snu.  V sekci odměny pro vás máme tašky, penál…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 8
  Jen tak

  Podpořte projekt jen tak, odměnou Vám bude dobrý pocit! Částku lze libovolně navýšit. 
  Poděkujeme Vám ještě ve speciálním e-mailu. 

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 6,11 €
  (150 Kč)
 • predané 0
  Poděkování na křtu alba a na webových stránkách martaklouckova.cz

  Podpořte projekt a dostane se Vám vřelého poděkování! (A určitě se dostaví i dobrý pocit :) 
  Poděkujeme Vám ještě ve speciálním e-mailu. 

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 8,15 €
  (200 Kč)
 • predané 7
  Album Stopa snu – digitálně

  Podpořte projekt a získejte kromě dobrého pocitu i album Stopa snu ke stažení o den dřív, než bude oficiálně venku! 
  Link Vám pošleme e-mailem. 

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 10,18 €
  (250 Kč)
 • predané 2
  Album Stopa snu – k vyzvednutí na křtu či na koncertě

  Odneste si naši hudbu na nosiči a prolistujte si booklet s texty písní a fotkami. Album art vytvořila mladá talentovaná designérka ROE/Linda Retterová, grafiku obstarala šikovná Katsushika Garai a fotky v bookletu vyfotila skvělá Zuzka Bönisch.  

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 18,33 €
  (450 Kč)
 • predané 2
  Penál/kapsička Stopa snu s unikátním designem ROE k vyzvednutí na křtu či koncertu

  Přispějte na vznik alba a odměňte se originálním penálem/kapsičkou z limitované edice Stopa snu.

  Každý kus tohoto merche je originální, ušitý z jiné části látky - a tedy jeho vzor je pokaždé trochu jiný. Vše je 100% bavlna. Rozměry tašky: š. 19 cm, v. 10 cm. 

  Jste zvědaví, jak penál/kapsička vypadá? Podívejte se na obrázky v sekci "aktuality", najdete tam i povídání o designérce ROE/Lindě Retterové. 
   

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 19,96 €
  (490 Kč)
 • zostáva 14 z 20
  Vstupenka na křest a digitální album Stopa snu

  Přispějte na vznik alba a odměňte se vstupenkou na jeho křest (4. 11. 2022, 19:00, Jazz Dock, Praha)!

  Vstupenka je na stání. Vaše jméno napíšeme na guest list a ještě se Vám připomeneme e-mailem. Digitální album Vám také přijde e-mailem. :) 

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 20,37 €
  (500 Kč)
 • predané 4
  Album Stopa snu – k zaslání

  Nechte si poslat naši hudbu na nosiči a prolistujte si booklet s texty a fotkami. Album art vytvořila mladá talentovaná designérka ROE/Linda Retterová, grafiku obstarala šikovná Katsushika Garai a fotky v bookletu vyfotila skvělá Zuzka Bönisch.  

  Chcete CD i s podpisem? Napište do poznámky. :-)

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 22,40 €
  (550 Kč)
 • predané 1
  Penál/kapsička Stopa snu s unikátním designem ROE k zaslání

  Přispějte na vznik alba a odměňte se originálním penálem/kapsičkou z limitované edice Stopa snu.

  Každý kus tohoto merche je originální, ušitý z jiné části látky - a tedy jeho vzor je pokaždé trochu jiný. Vše je 100% bavlna. Rozměry penálu/kapsičky: š. 19 cm, v. 10 cm. 

  Jste zvědaví, jak to vypadá? Podívejte se na obrázky v sekci "aktuality", najdete tam i povídání o designérce ROE/Lindě Retterové. 
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 24,03 €
  (590 Kč)
 • predané 0
  Taška Stopa snu s unikátním designem ROE k vyzvednutí na křtu či koncertu

  Přispějte na vznik alba a odměňte se originální taškou z limitované edice Stopa snu.

  Každý kus tohoto merche je originální, ušitý z jiné části látky - a tedy jeho vzor je pokaždé trochu jiný. Vše je 100% bavlna. Rozměry tašky: š. 34 cm, v. 40 cm. 

  Jste zvědaví, jak taška vypadá? Podívejte se na obrázky v sekci "aktuality", najdete tam i povídání o designérce ROE/Lindě Retterové. 
   

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 28,11 €
  (690 Kč)
 • predané 4
  CD Stopa snu a CD Loving Season pack k vyzvednutí

  Nemáte ještě Martino debutové album Loving Season? Pořiďte si ho ve speciálním duo-packu spolu s novinkou Stopa snu!  

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 28,51 €
  (700 Kč)
 • predané 0
  Album Stopa snu + plakát od ROE - k vyzvednutí na koncertu či křtu

  Album Stopa snu a plakát Stopa snu (vel. A3), který vytvořila mladá talentovaná designérka ROE/Linda Retterová. Obě odměny si vyzvednete na křtu či jednom z našich koncertů. 

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 30,55 €
  (750 Kč)
 • predané 2
  Taška Stopa snu s unikátním designem ROE k zaslání

  Přispějte na vznik alba a odměňte se originální taškou z limitované edice Stopa snu.

  Každý kus tohoto merche je originální, ušitý z jiné části látky - a tedy jeho vzor je pokaždé trochu jiný. Vše je 100% bavlna. Rozměry tašky: š. 34 cm, v. 40 cm. 

  Jste zvědaví, jak taška vypadá? Podívejte se na obrázky v sekci "aktuality", najdete tam i povídání o designérce ROE/Lindě Retterové. 
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 32,18 €
  (790 Kč)
 • predané 5
  CD Stopa snu a CD Loving Season pack k zaslání

  Nemáte ještě Martino debutové album Loving Season? Pořiďte si ho ve speciálním duo-packu spolu s novinkou Stopa snu! :) 

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 32,59 €
  (800 Kč)
 • predané 1
  Album Stopa snu + plakát od ROE - k zaslání

  Album Stopa snu a plakát Stopa snu (vel. A3), který vytvořila mladá talentovaná designérka ROE/Linda Retterová. 

  Chcete CD či plakát i s podpisem? Napište do poznámky. :-)

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 34,62 €
  (850 Kč)
 • predané 3
  Tričko Stopa snu s unikátním designem ROE k vyzvednutí

  Přispějte na vznik alba a odměňte se originálním tričkem z limitované edice Stopa snu.

  Jste zvědaví, jak tričko vypadá? Podívejte se na obrázky v sekci "aktuality", najdete tam i povídání o designérce ROE/Lindě Retterové. 

  Trička jsou unisex, do poznámky napište prosím velikost. 

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 39,92 €
  (980 Kč)
 • predané 4
  Lekce zpěvu

  Zpívejte s Martou Kloučkovou! V 60ti minutové lekci se můžeme věnovat různým žánrům - od jazzu, přes muzikál po pop. Zabývat se budeme i technikou zpěvu, prací s tělem a dechem. Možné je věnovat hodinu i práci s looperem, stage-presence, songwritingu či volné vokální improvizaci.
  Na detailech (konkrétní místo v Praze, čas) se domluvíme e-mailem.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 40,73 €
  (1 000 Kč)
 • predané 1
  Tričko Stopa snu s unikátním designem ROE k zaslání

  Přispějte na vznik alba a odměňte se originálním tričkem z limitované edice Stopa snu.

  Jste zvědaví, jak tričko vypadá? Podívejte se na obrázky v sekci "aktuality", najdete tam i povídání o designérce ROE/Lindě Retterové. 

  Trička jsou unisex, do poznámky napište prosím velikost (xs-xxl).

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 43,99 €
  (1 080 Kč)
 • predané 0
  Ledvinka Stopa snu s unikátním designem ROE k vyzvednutí

  Přispějte na vznik alba a odměňte se originální ledvinkou z limitované edice Stopa snu.

  Každý kus tohoto merche je originální, ušitý z jiné části látky - a tedy jeho vzor je pokaždé trochu jiný. Vše je 100% bavlna. Rozměry ledvinky: š. 28,5 cm, v. 18, 5 cm, obvod popruhu 86 cm.

  Jste zvědaví, jak ledvinka vypadá? Podívejte se na obrázky v sekci "aktuality", najdete tam i povídání o designérce ROE/Lindě Retterové. 

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 44,40 €
  (1 090 Kč)
 • zostáva 3 z 10
  VIP vstupenka na křest alba Stopa snu 4. 11. 2022

  VIP vstupenka zahrnuje vstup na koncert (vstupenka je na sezení), podepsané album Stopa snu, plakát, foto s kapelou a dobrý pocit (jako ostatně všechny výše uvedené odměny:-) 

  Křest alba se koná 4. 11. 2022 v pražském klubu Jazz Dock od 19.00. 

  Vaše jméno napíšeme na guest list a ještě Vám pošleme e-mail. 

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 46,84 €
  (1 150 Kč)
 • predané 0
  Ledvinka Stopa snu s unikátním designem ROE k zaslání

  Přispějte na vznik alba a odměňte se originální ledvinkou z limitované edice Stopa snu.

  Každý kus tohoto merche je originální, ušitý z jiné části látky - a tedy jeho vzor je pokaždé trochu jiný. Vše je 100% bavlna. Rozměry ledvinky: š. 28,5 cm, v. 18, 5 cm, obvod popruhu 86 cm.

  Jste zvědaví, jak ledvinka vypadá? Podívejte se na obrázky v sekci "aktuality", najdete tam i povídání o designérce ROE/Lindě Retterové. 
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 48,47 €
  (1 190 Kč)
 • zostáva 2 z 3
  Sponzor desky I. (tzv. bronzový)

  Staňte se hrdým bronzovým sponzorem projektu, poděkujeme Vám speciálně na křtu alba.

  Zahrnuje 2x vstupenku (na sezení), 1x album Stopa snu a plakát. A dobrý pocit :) 

  Křest alba se koná 4. 11. 2022 v pražském klubu Jazz Dock od 19.00. 

  Vaše jméno napíšeme na guest list a ještě Vám pošleme e-mail. 

   

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 203,67 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 2 z 2
  Sponzor desky II. (tzv. stříbrný)

  Staňte se hrdým stříbrným sponzorem projektu, poděkujeme Vám speciálně na křtu alba.

  Zahrnuje 2x vstupenku (na sezení), 1x album Stopa snu, 1x album Loving Season a plakát. Tašku od ROE a dobrý pocit :) 

  Křest alba se koná 4. 11. 2022 v pražském klubu Jazz Dock od 19.00. 

  Vaše jméno napíšeme na guest list a ještě Vám pošleme e-mail. 

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 407,33 €
  (10 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Sponzor desky III. (tzv. zlatý)

  Staňte se hrdým zlatým sponzorem projektu, poděkujeme Vám speciálně na křtu alba.

  Zahrnuje 2x vstupenku (na sezení), 1x album Stopa snu, 1x album Loving Season a plakát. A dobrý pocit :) A taky 2x tričko od ROE (do poznámky uveďte prosím velikosti).

  Křest alba se koná 4. 11. 2022 v pražském klubu Jazz Dock od 19.00. 

  Vaše jméno napíšeme na guest list a ještě Vám pošleme e-mail. 

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 814,66 €
  (20 000 Kč)