Podpořte činnost Divadla v Řeznické

Divadlo v Řeznické letos oslaví 41 let své profesionální umělecké činnosti. Je divadelní scénou s unikátním charakteristickým blízkým kontaktem s divákem a nabízí jedinečný a nezaměnitelný repertoár. Podpořte, prosím, naši divadelní činnost.

 • chodba do divadelního foyer a sálu

 • Z inscenace Ve smyčce

 • Z inscenace Odvolání

 • Z inscenace Jeden německý život

 • Z inscenace Falešná nota

 • Z inscenace Poslední sezení u doktora Freuda

 • Z inscenace Relativita

 • Z inscenace Scott a Hem

 • Z inscenace Věčná milenka Alma Mahlerová

 • Z inscenace Show Dr. Ruth

 • Z inscenace Sejdeme se pod vocasem

 • Ručně šitá látková rouška s naším logem

 • odměna „v barvách Řeznické“

6 146 €
vybrané z 6 057 €

101%

101% splnené

57 ľudí prispelo

Divadlo, Energie

Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 30.10.2022 v 09:20.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Divadlo v Řeznické, které letos slaví 41 let své profesionální umělecké činnosti, je divadelní scénou s unikátním charakteristickým blízkým kontaktem s divákem a nabízí jedinečný a nezaměnitelný repertoár. Prošly jím stovky uměleckých osobností, ale je také jakousi líhní talentů. Vypracovalo se svojí tvorbou, kterou postavilo sice na předrevoluční tradici otevřeného prostoru, klubu a volného sdružení, ale zvedlo ji a povýšilo, k vysokému uměleckému kreditu i postavení v konkurenčním spektru divadel v tuzemském kontextu, ale již i v zahraničí. Vtisklo mu jasnou tvář, koncepci a dramaturgii hereckého divadla 21. století.

Co je náš cíl?

Chceme zajistit kontinuální chod a činnost divadla i v této nelehké době a umožnit divákům jeho návštěvu v důstojných a profesionálních podmínkách. V umělecké tvorbě chceme nadále objevovat a prezentovat taková témata, tituly a autory, se kterými se divák jinde nesetká. Přicházet s novými kvalitními progresivními dramatickými texty a udržet svoji ojedinělost v jejich nekonvenčním a netradičním režijně scénickém zpracovávání a dosavadní uměleckou úroveň, ale zároveň posouvat svoje limity a možnosti, což bez dostatečných finančních prostředků jde velmi obtížně.

Detaily

Prostor Divadla v Řeznické je velmi komorní. Používáme s oblibou jako svůj podtitul „Velké divadlo na malé scéně“, jelikož máme pouhých 80 míst. Díky tomuto prostoru a atmosféře je právě naše divadlo tak unikátní. Nyní je však toto letité úsilí vlivem vyšší moci v ohrožení.
V letošní divadelní sezóně nás čekají dvě české premiéry. První chystáme na 6. října - Show Dr. Ruth v hlavní roli s Kateřinou Macháčkovou v režie Radima Špačka. Jedná se o divadelní hru inspirovanou skutečným pozoruhodným osudem a příběhem vůle k životu a přežít. Druhá premiéra S prezidentem v divočině je naplánová na únor příštího roku a obsazení bude velmi atraktivní - Jan Vlasák, Jiří Štrébl a Adrian Jastraban v režii Lukáše Pečenky.

Na repertoáru Divadla v Řeznické je nyní 10 inscenací. Většina z nich byla uvedena v české premiéře. Jedná si o tituly: Odvolání, Poslední sezení u doktora Freuda, Relativita, Ve smyčce, Scott a Hem, Sejdeme se pod vocasem, NordOst, Falešná nota, Jeden německý život, Věčná milenka Alma Mahlerová. Z herců u nás v současnosti hrají: Kateřina Macháčková, Miroslav Tábroský, Martin Finger, Pavel Rímský, Nela Boudová, Lucie Štěpánková, Radka Fidlerová, Máša Málková, Jitka Ježková, Jaromír Nosek, Ondřej Volejník, Vlasta Žehrová, Ondřej Kavan, Michal Slaný, Filip Cíl, Henrieta Hornáčková. Od února obohatí náš repertoár Jan Vlasák, Jiří Štrébl a Adrian Jastraban.

Podpořte, prosím, naši divadelní činnost a vznik nových inscenací.Toto malé divadlo v centru Prahy si zaslouží pokračovat ve své tvorbě a vítat nové a nové diváky.

... a ještě něco navíc

V prostoru Divadla v Řeznické sídlila na začátku 20. století věhlasná vinárna „V chaloupce“, kam čas od času zavítal i Oldřich Nový. 

Kdo jsme?

Divadlo v Řeznické je  divadelní scéna s vlastním nezaměnitelným repertoárem a vyhraněnou dramaturgií, která přináší divákům nové, nekonvenční a kvalitní tituly. Jedná se většinou o české premiéry. Má vynikající pověst i postavení na poli divadelní tvorby. Divadlo v Řeznické spolupracuje s významnými osobnostmi v oblasti režie, scénografie, či hudby a s mnoha autory a překladateli, ale i se začínajícími umělci a novými tvářemi dramatického umění. Mnohokrát bylo oceněno Cenou Thálie a jinými divadelními cenami.

Divadle v Řeznické vede od roku 1996 Yvetta Srbová.
„Udělali jsme spolu spoustu inscenací. Miluji prostor Řeznické, je nesmírně inspirativní, má jakéhosi genia loci, ani sám nevím proč. Divák je blízko, jako by se dostával dovnitř děje, jako by byl s herci. S Yvettou jsme si kdysi řekli, že by bylo ideální dělat velké divadlo v malém prostoru. A ona to jako ředitelka a jako dramaturg dodržovala a dodržuje dodnes. Dneska se tady může hrát (hrálo a hraje) komedie, detektivka, Bergman i Shakespeare. Divadlo v Řeznické je díky Yvettě pořád dobré, pořád přináší nové, skvělé texty (nevím, kam na ně chodí), pořád dává příležitost mnoha hercům a objevuje nové, skvělé režiséry, stejně jako ty, kteří přicházejí z velkých divadel nebo z jiných oborů. Nezbývá v této době než doufat, že co nejdřív začnou znovu přicházet i diváci. Yvetta má totiž energie a nápadů ještě spoustu. )
Viktor Polesný (filmový, divadelní režisér a předseda spr. rady Divadla v Řeznické) o ředitelce a dramurgyni Yvettě Srbové.

 Díky všem umělcům – hercům, režisérům, hudebníkům, výtvarníkům, grafikům a fotografům – ale také všem zaměstnancům divadla – technické i administrativní složce – bez kterých by nebylo divadlo divadlem, se mu daří vtisknou tvář a vyprofilovat ho v síti pražských divadel.

„Je to jen povrchní dojem, že Řeznická stojí stranou hlavního divadelního dění. Promyšlenou dramaturgií se už dávno zařadila mezi nejkvalitnější kulturní stánky na divadelní mapě hlavního města. Podobně jako na konkurenčních scénách se zde sice potkáte se známými hereckými tvářemi, ale ty neplní funkci návnady pro ryze komerční cíle. U každé z inscenací hraje prim nosné téma, zajímavý text se silnou myšlenkou“.
Saša Hrbotický pro Aktualne.cz

Proč to děláme?

Chceme pokračovat v činnosti divadla, které má dlouholetou tradici a hlavně chceme, aby se divákům u nás líbilo a vraceli se k nám. Bohužel činnost divadla je nyní ohrožena, a proto zkoušíme vícezdrojové financování a věříme, že nás v tom naši věrní diváci a fanoušci divadla nenechají a tuto divadelní sezónu, díky pomoci všech, zvládneme. 

Aktuality

29.9.2022 One man show Miroslava Táborského - Blázinec v obnovené premiéře od listopadu obohatí náš repertoár

One man show Miroslava Táborského//Blázinec Téma ovládnutí společnosti šílencem je stále aktuální. Nečekané zvraty a konflikty jsou doprovázeny crazy situacemi jako z němého filmu. Scény strachu a hrůzy jsou protkány typickým Poeovským humorem  a vytvářejí tak pro diváka velký jevištní zážitek. …

Viacej

20.9.2022 Už jen pár dní do premiéry

Už jen pár dní zkoušení a čeká nás první premiéra této sezóny. One woman show Kateřiny Macháčkové premiéra 5. října první repríza: 6. října Životopisná divadelní hra Marka St. Germaina - Show Dr. Ruth (průkopnice sexuální terapie), která přežila holocaust a stala se nejslavnější americkou sexuáln…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 19
  Pro lásku k divadlu

  Pro ty, kteří nás chtějí podpořit pro lásku k divadlu.

  Částku lze  při placení dobrovolně navýšit a velmi si vážíme Vaší podpory a děkujeme za ni.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  6,06 €
  (150 Kč)
 • predané 6
  Mám rád Řeznickou

  Almanach Divadla v Řeznické 2001 – 2020 vydaný ke 40 letům divadla zaslaný v elektronické podobě.
  Almanach zašleme na Váš e-mail.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  8,08 €
  (200 Kč)
 • predané 1
  Vzpomínka na dobu rouškovou s osobním vyzvednutím v divadle

  Ručně šitá látková rouška s logem našeho divadlo a Almanach Divadla v Řeznické 2001 – 2020 vydaný ke 40 letům divadla zaslaný v elektronické podobě.
  Roušku si osobně vyzvednu v divadle a almanach zašleme na Vaši e-mailovou adresu.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  12,11 €
  (300 Kč)
 • predané 0
  Vzpomínka na dobu rouškovou se zasláním přes Zásilkovnu

  Ručně šitá látková rouška s logem DvŘ a Almanach Divadla v Řeznické 2001 – 2020 vydaný ke 40 letům divadla zaslaný v elektronické podobě.
  Roušku Vám zašleme přes Zásilkovnu na výdejní místo a almanach zašleme na Vás e-mail.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  14,13 €
  (350 Kč)
 • zostáva 10 z 10
  V barvách Řeznické s osobním vyzvednutím v divadle

  Divadelní ponožky, divadelní magnetka, placka a záložka do knihy.
  Vše si osobně vyzvednu na pokladně.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  16,15 €
  (400 Kč)
 • zostáva 7 z 10
  V barvách Řeznické se zasláním přes Zásilkovnu

  Divadelní ponožky, divadelní magnetka, placka a záložka do knihy.
  Vše Vám zašleme přes Zásilkovnu na výdejní místo.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  18,17 €
  (450 Kč)
 • predané 7
  VIP divák

  VIP vstupenka na první reprízy nové inscenace Show Dr. Ruth. Vybírat můžete z termínů 28. října a 3. listopadu. V hledišti budete mít rezervované místo (normálně nemáme číslovaný sál) + podepsaný program k inscenaci Kateřinou Macháčkovou.

  VIP vstupenka a program bude připravený na Vaše jméno v pokladně divadla před začátkem představení.
  Konkrétní termín si prosím rezervujte na divadlo@reznicka.cz.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  20,19 €
  (500 Kč)
 • predané 17
  VIP večer pro dva

  2 VIP vstupenky na představení dle vlastního výběru. Rezervované místo v hlediště (normálně nemáme číslovaný sál) + podepsaný program k inscenaci.
  VIP vstupenka a program bude připravený na Vaše jméno v pokladně divadla před začátkem představení.
  Konkrétní termín si prosím rezervujte na divadlo@reznicka.cz.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  40,38 €
  (1 000 Kč)
 • predané 4
  Setkání s nej hercem

  1x VIP vstupenka na představení dle vlastního výběru. Po představení Vám domluvíme „rande“ s hercem nebo herci. Uděláme Vám společnou fotku (Polaroidem), kterou si můžete nechat ihned podepsat.
  Chcete se setkat s: Miroslavem Táborským, Kateřinou Macháčkovou, Martinem Fingerem, Jitkou Ježkovou? Kompletní herecké obsazení naleznete na našich webových stránkách.  Do poznámky nám napište, s kým se chcete setkat.

  VIP vstupenka  bude připravena na Vaše jméno v pokladně divadla před začátkem představení.
  Konkrétní termín si prosím rezervujte na divadlo@reznicka.cz.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  80,76 €
  (2 000 Kč)
 • predané 4
  Zlatý divák

  2x VIP vstupenky na každou naši inscenaci, kterou právě uvádíme. Celkem Vás čeká 11 návštěv u nás v divadle a stihnout vidět všechna naše představení musíte do 30. 6. 2023. Rezervovaná místa v hledišti (normálně nemáme číslovaný sál) + podepsaný program ke každé inscenaci s podpisy herců.

  VIP vstupenky a program bude vždy připravený na Vaše jméno v pokladně divadla před začátkem představení.

  Konkrétní termíny si prosím rezervujte na divadlo@reznicka.cz.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  201,90 €
  (5 000 Kč)