LOVCI: krátký film o tom, jestli úsměv je hřích

Krátký film o dvou starších mužích, kteří se rozhodnou lovit úsměvy kolemjdoucích žen, je poctou hrabalovským Perličkám na dně. Pomozte nám natočit příběh, který v sobě má poetiku, humor a lidskost. Film, kterých v dnešní cynické době už moc nevzniká.

Autor: David Laňka

499 €
vybrané z 4 071 €

12%

12% splnené

7 dní do konca

7 ľudí prispelo

Film, Umenie

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Kdo jsme a proč potřebujeme pomoc?

Jsme nezávislá filmová produkce, a i když projekty, které běžně tvoříme, můžete znát z kin nebo z televize, tak LOVCI jsou v tomto ohledu výjimkou. Jde sice o úsměvný příběh, ale protože jde o krátký, černobílý film bez hereckých megahvězd, musíme si jej zaplatit sami. A protože se odehrává v 60. letech a bude potřeba jej dozdobit dobovými atributy od kostýmů po rekvizity a automobily počínaje, obracíme se na vás, jestli nám právě na tu dobovou věrnost přispějete.

O čem to celé je?

Na první pohled je to konverzačka, odehrávající se na jediném místě - a to u stolku před hospodou v jedné pražské ulici ve Vršovicích, kde se jako vždycky v neděli po obědě sejdou dva osmdesátníci, aby si zahráli karty a dali pivo. Jenomže jak kolem nich čas od času projde nějaká hezká žena, začne starej Kotík ponoukat starýho Jukla, aby se na ně usmál, protože neusmát se na krásnou ženu je podle něj hřích. Jenomže Juklovi se nechce, a tak rozvinou diskuzi o tom, jestli i jen pouhý úsměv na cizí ženu je hřích nebo není. No a jestli chcete vědět, jaké je rozhřešení, podpořte nás.

Jak to bude vypadat?

Protože jsou LOVCI poctou hrabalovským Perličkám na dně, tak budou ve formátu 4:3, budou černobílí a i filmová řeč bude odpovídat té době. A proto, abychom se stylu Nové vlny přiblížili co nejvíce, tak jsme se rozhodli obsadit do hlavních rolí skvělé, ale pohříchu méně známé herce Milana Koníčka a Miroslava Štrobla, kteří příběhu dodají punc opravdovosti.

MILAN KONÍČEK

MIROSLAV ŠTROBL

A kdo tam bude hrát dál?

Oba pány v dalších rolích doplní neméně skvělí a dobově přesní Kateřina Marie Fialová, Andrea Mohylová, Natálie Havlová a Kryštof Krhovjak.

KATEŘINA MARIE FIALOVÁ

ANDREA MOHYLOVÁ

NATALIE HAVLOVÁ

KRYŠTOF KRHOVJAK

Kdo bude ve štábu?

Autorem scénáře je David Laňka, autor seriálu Hvězdy nad hlavou a filmu Spolu, který bude film i režírovat. Za kamerou bude stát Václav Tlapák (Bábovky, Minuta věčnosti), o kostýmy se postará Petr Weinfurter (film Spolu, seriál Bodyguardi) a ve štábu bude spousta dalších filmových profesionálů.

DAVID LAŇKA

... a ještě něco navíc

Tak dlouho jsme hledali vhodnou lokalitu, až jsme se nakonec rozhodli film natočit na stejném místě, kde bylo natočeno Fádní odpoledne režiséra Ivana Passera, které pro nás ostatně bylo prvotní inspirací se do takového filmu pustit.

Kdo jsme?

Film vznikne v produkci No Stress Production, ve které se zabýváme natáčením hraných filmů (Poslouchej, Spolu) a seriálů (Hvězdy nad hlavou, Jak to lítá na letišti), ale také reklamní a dokumentární tvorbou.

Proč to děláme?

Protože nás film baví. A baví nás kinematografie 60. let, respektive jejich nálada a člověčina. A taky tak nějak cítíme, že právě ten návrat k podstatě filmového vyprávění a k podstatě obyčejného života je něco, co český film tak nějak potřebuje.

Kdy bude film hotový?

Samotné natáčení proběhne na konci srpna 2022. Film pak představíme v lednu roku 2023.

Proč nám máte pomoci?

Protože bez vás to nedáme a taky proto, že tenhle film prostě chcete vidět :) Tak vám předem děkujeme za vaši pomoc!

Aktuality

3.8.2022 Kostýmy

Víte, co je kostýmní moodboard? V případě filmu Lovci má kostýmy na starosti skvělý kostýmní výtvarník Petr Weinfurter, který připravil první návrhy toho, co by postavy filmu mohly mít na sobě. A tak vám několik slidů představujeme...

Viacej

29.7.2022 Dobová vozidla

Příběh Lovců se odehrává u stolku na chodníku před hospodou. A protože se film odehrává v 60. letech, musíme ulici zabydlet nejen herci, ale také dobovými vozidly. A tak vybíráme mezi auty ta nejvhodnější, která podpoří dobovou náladu příběhu a říkáme si, jak nádherné vozy s "ksichtem" se tehdy…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 4
  Dobrý pocit

  Nic kromě dobrého pocitu z toho mít nebudete, ale ten stojí za všechny peníze! Pokud budete chtít dát víc, můžete libovolně přidat podle svého uvážení.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 10,18 €
  (250 Kč)
 • predané 2
  Plakát filmu

  Bude hezký, v dobové grafice, ve formátu A3 a dostanete ho podepsaný od tvůrců.
  Poštovné je v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 20,35 €
  (500 Kč)
 • predané 0
  Triko s logem filmu

  Vyrobíme vám ho na míru a v barvě, jakou budete chtít (tedy pokud si vyberete z verzí bílá/černá/tmavě modrá). I s uvedením vašeho jména.
  Také zde je poštovné v ceně.

  PS. Velikost a barvu napište do poznámky.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 32,57 €
  (800 Kč)
 • predané 0
  Plakát a triko

  Nabídka stoupá a tady dostanete jak plakát, tak triko pěkně v jednom balíčku. A k tomu jméno v titulcích filmu.
  A hádejte - poštovné je v ceně :)

  PS. Co se trika týče, platí zde to samé, co u trika samotného.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 61,06 €
  (1 500 Kč)
 • predané 0
  Vaše jméno v titulcích

  Mít vlastní jméno v titulcích filmu na čestné pozici? Pane jo, kdo to má?! 
  Domluvíme se osobně, kam ho chcete umístit.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 81,42 €
  (2 000 Kč)
 • predané 0
  10 knih

  10 knih z nabídky nakladatelství No Limits, která je pestrá, prostě bez limitu. Knihy si můžete přečíst nebo je pak použít na Vánoce jako dárky pro blízké.
  Výběr knih zde.

  A k tomu bude vaše jméno v titulcích filmu.

  PS. Poštovné je v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 101,77 €
  (2 500 Kč)
 • predané 0
  Pozvánka na slavnostní premiéru

  Na jaře 2023 uspořádáme slavnostní premiéru s červeným kobercem a vy na ní budete čestným hostem jako jeden z producentů. I se svým doprovodem.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 101,77 €
  (2 500 Kč)
 • predané 1
  Štedrý dar a věčná sláva

  Pokud se rozhodnete přispět touhle částkou, tak vaše jméno bude na čestném místě v titulcích filmu, budete mít dobrý pocit, že jste přispěli na něco, co se u nás běžně netočí, a co víc... dostanete plakát, triko a knihy.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 407,08 €
  (10 000 Kč)