Pošlete Stodvácu z Čejkovic na cestu do Albánie!

Jsme tři kamarádi co koupili Škodu 120, s kterou chceme cestovat do zahraničí, počínaje Albánií a jejího offroadu. Cílem projektu je vybrat peníze, které nám pomůžou pokrýt úpravy na vozidle, aby cestu zvládlo. Budeme moc rádi, když nám s cílem pomůžete.

Autor: Petr Toman

 • Barča

 • zahájení prací

814 €
vybrané z 2 021 €

40%

40% splnené

18 ľudí prispelo

Film, Šport

Čejkovice, Jihomoravský kraj, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Hypotetická situace: sedíš s kamarády v baru, před sebou pohárek vína a debatuješ o možnostech, co ti život nabízí. „Co kdybychom si pořídili hippie dodávku a odjeli s ní do světa.“ Ráno většina nápadů mizí do ztracena.. Co kdyby se z hypotetické situace stala skutečnost? Z dodávky se stala Škoda 120, pojmenovali jsme ji Bára a plán odjet do světa jsme zmenšili na jednu zemi – Albánii. Alespoň prozatím…

Abychom to rozebrali a zajeli trochu do minulosti.. už dříve jsme měli spoustu nápadů, kam vycestovat a samozřejmě netradičním způsobem a to nejen s batohem po Česku, Evropě a nebo Asii, ale něčím více no... starými motorkami do Vietnamu, Srbska, Rumunska ... Jenže Petr ne a ne udělat si na ně papíry a taky má fakt velký strach ze psů. Další etapou plánování bylo vyhrabat z kůlny babety, vzít šroubovák do kapsy, batoh na záda a objet si Černé moře. To ale k aktuální situaci taky nevyšlo jako vhodné místo, bylo by to asi na první trip na stroji až moc dobrodružné. Takže při posledních debatách to dopadlo tak, jak ve zkratce uvádíme výše (co se týče psů, prý to bude v pohodě, protože v autě se schová lépe, jak na babetě). Navíc.. proč bychom měli jet hippie dodávkou od volkswagenu, když máme přece super staré auta, vyrobená v naší republice?

Kdo jsme?

Petr

  

Peťa je jako žralok - když se do něčeho zakousne, už nepustí a jde do všeho na plno. Proto i malá zmínka o cestě do Albánie se stodvácou nás dostala až sem. Má rád přírodu a vandry, kterých má za sebou nespočet od ČR až po Asii. Co se týká manuálních prací okolo aut, je velká konkurence Pata a Mata a to zcela zdarma. Ale dokáže mě přivést svými připomínkami v krizových chvílích na ten správný nápad.

Tomáš

  

Toma si můžete představit jako kluka, co zvládne práci všeho druhu. Potřebuji na traktor něco udělat/upravit? Pořídím soustruh, naučím se na něm a udělám si to sám. Sestra potřebuje pomoct se stavěním domu? Seženu bagr a pomůžu ji s tím sám. Bláznivý nápad se škodovkou? Auta jsem sice nikdy neopravoval, ale to nemůže být tak těžké. Díky němu se budeme cítit i více jistí na cestě, že i když se něco fakt vys..pokazí, tak máme Toma. Ve volném čase, pokud není schovaný v dílně, tráví čas ve sklepě či vinohradě.

Veronika

 

Verča je gamer tělem i duší. Když zrovna neloví příšery jako Zaklínač, vezme flintu a jde rozdávat headshoty v Call of Duty. Nehledá však dobrodružství jenom schovaná za monitorem. Sbalí krosnu, spacák a stan a jde se do přírody! Výlet do přírody nebo za památkami je její oblíbený program na víkend. Ale teď pro ni nastal čas opustit český Hobitín a vyrazit prozkoumávat hornatou, divokou, ale krásnou Albánii se Škodovkou 120 a dalšími dvěma kumpány.

Co je náš cíl?

Naším cílem je užít si cestování se Škodou 120 po zajímavých zemích, včetně té naší. Stodvácu chceme mít vyladěnou natolik, aby zvládla i náročnější cesty a obtížnější terén. Zrovna hned Albánie nám jako první na nemalé vzdálenosti otestuje jak stoupání, tak klesání, přehřívání, Albánské Alpy a jejich offroad. Pokud půjde vše podle plánů, celkem by to měl být okruh mezi 4-5000 km

První cesta začíná letos v červenci do Albánie, včetně Alp. Před cestou je potřeba doladit bezpečnost - například sedačky s opěrkami, vylepšené chlazení, výměna přístrojové desky tak, abychom měli rozšíření o otáčkoměr, výměna převodovky ze 4 stupňů na 5 atd. Bereme s sebou náhradní díly a důležité tekutiny. Spát budeme co nejvíce v přírodě, jak jen nám situace dovolí.

Máme také vytvořený instagramový a facebookový profil, kde sdílíme videa a píšeme zážitky pro okruh lidí, které to zajímá (viz. níže v odkazech). Máme také v plánu při větším zájmu sednout s vámi na přednášce, podělit se osobně o zážitky/fotky. Přednáška bude jistě v Čejkovicích pro ty, kteří zakoupí v odměnách vstup. Další přednášky v jiných městech ale slíbit nemůžeme, protože nevidíme do budoucnosti a nevíme, jaký dosah a zájem naše cesta bude mít (jistě chápete, že nemůžeme jet přes celou republiku za 1 fanouškem), proto bude minimální počet účastníků 20. To vše ale později, přes naše sociální sítě, prostřednictvím anket či vyhlášením událostí. :) 

... a ještě něco navíc

Aby to bylo ještě zajímavější, o autech víme pramálo. Jenže, máme v týmu Toma, který je zručný a zvládne práce všeho druhu. Takže s jeho schopnostmi, retro knížkami o servisu auta, které jsme dostali k vozu a vzpomínkami jeho táty auto ladíme a už se těšíme na cestu.

                           

Proč to děláme?

Důvodem, proč chceme pomoci s ,,projektem'' zrovna tady přes crowfunding je to, že jsme teprve v začátku a tohle bude naše první cesta. Nemáme ještě pořádnou komunitu okolo sebe a tak je těžké oslovit a uspět u větších investorů, proto chceme zkusit štěstí a doufat v dobré srdce lidí, kteří nám se začátkem pomůžou. Škodu máme již koupenou, díly pro úpravu dokupujeme, práce si děláme svépomocí doma v dílně. Jelikož se jedná o staré vozidlo, díly jsou hůře dostupné a o to více stojí. Nejen, že potřebujeme Barču dostat do kondice k výjezdu, budeme velmi pravděpodobně potřebovat i různé opravy po cestě a také po jejím návratu, kde budeme zase chytřejší a poučeni z momentálních nedostatků a vychystat ji tak na další cestu, k prozkoumání jiných zemí a čelení dalších výzev, co takovému stroji nabízejí. Všechny prostředky půjdou čistě do naší Barči, žádné znehodnocení či využití se konat nebude. To vše můžete sledovat na našich sociálních sítích dole v odkazech :). Proto vás moc prosíme, pomozte nám odstartovat náš projekt.

Logo se aktuálně vyrábí u grafika, takže jeho vzhled bude dodán později v Aktualitách a také na našich sociálních sítích.

Aktuality

26.5.2022 Naše logo

Tak už máme logo zpracované. Tohle vás čeká u hmotných odměn :). Děkujeme

Viacej

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 4
  Nic za to nechci

  Příspěvek, za který vás bude hřát srdíčko a nám o to méně motor.

  Důležitá informace: Tato odměna lze libovolně navýšit, takže za každou kačku navíc vám budeme moc vděční.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  4,85 €
  (120 Kč)
 • predané 2
  Pohled z cesty

  Zašleme vám pohled s díky z Albánie.

  Do poznámky prosím uveď adresu, kam pohled zaslat.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  8,08 €
  (200 Kč)
 • zostáva 9 z 10
  Kámen z Albánských Alp

  Pokud vše půjde jak má a naše Barča ty kopce vyjede, tak vám na památku přivezeme kámen z kopců Albánských Alp.

  Předání odměn:
  • osobně v Čejkovicích, na Hodonínsku, v Praze a okolí, Kolíně a okolí
  • Zásilkovnou na naše náklady
  Do poznámky uveď:
  Typ předání (v případě Zásilkovny i pobočku i tel. číslo, kam zaslat).

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  8,08 €
  (200 Kč)
 • zostáva 14 z 20
  Přednáška o cestě - bar Aldamáš, Čejkovice

  Přednáška o cestě, včetně fotek, případně videí

  Do poznámky prosím uveďte e-mailovou adresu, kam Vám poté zašleme termín přednášky.

  Předčasně, kvůli zpracování dat za celý měsíc tipujeme termín konec srpna / první půlka září. Pátek odpoledne/večer.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  10,10 €
  (250 Kč)
 • predané 0
  Placka

  Odměnou pro vás bude placka 50mm s naším logem, které si můžete na památku připnout, kam jen budete chtít. :)

  Do poznámky prosím uveď adresu, kam placku zaslat.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  12,12 €
  (300 Kč)
 • predané 0
  Magnetka

  Za odměnu vám zašleme magnetku z Albánie.

  Předání magnetky:
  • osobně v Čejkovicích, na Hodonínsku, v Praze a okolí, Kolíně a okolí
  • Zásilkovnou na naše náklady
  Do poznámky uveď:
  Typ doručení (v případě Zásilkovny i pobočku i tel. číslo, kam zaslat).

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  12,12 €
  (300 Kč)
 • zostáva 15 z 15
  Fotka z Albánie s věnováním

  Fotka nás tří a Barči z Albánie s osobním věnováním. Každý dostane fotku z jiného místa a tak bude každá originál.

  Fotku budeme zasílat po návratu z dovolené. Nedočkavci můžou do poznámky zapsat i e-mail, na který jim tento pozdrav zašleme ještě před příjezdem elektronicky. :)

  Do poznámky uveď:
  Adresu, kam fotku zaslat, v případě netrpělivosti také e-mail.
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  12,12 €
  (300 Kč)
 • zostáva 24 z 25
  Víno z Čejkovic

  Jako další odměnu pro vás máme lahev  Chardonnay 2020 pozdní sběr, polosuché z Vinařství Konečný z Čejkovic s naší etiketou.

  Předání vína:
  • osobně v Čejkovicích, na Hodonínsku, v Praze a okolí, Kolíně a okolí
  • Zásilkovnou na naše náklady

  Do poznámky uveď:
  Typ doručení (v případě Zásilkovny i pobočku i tel. číslo, kam zaslat).

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  16,16 €
  (400 Kč)
 • zostáva 4 z 5
  Osobní videohovor z Albánie

  Koho by chtěl vědět, jak se máme aktuálně na cestách a chtěl se tak přednostně dozvědět naše zážitky, tak tato odměna je přesně pro něj.

  Po příspěvku nám do poznámky přidejte svůj profil na facebooku, spojíme se a poté se domluvíme, kdy si zavoláme živě kvůli exkluzivnímu 15 nebo 30 minutovému hovoru (dle možností).

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  20,21 €
  (500 Kč)
 • predané 1
  Náš plecháček

  Nostalgický plechový hrnek o průměru 80mm a objemu 300ml s naším logem, který se hodí na výlety ale i doma na netradiční pojetí kávy, čaje nebo kakaa. Smaltovaný hrnek má povrch téměř nerozbitný.
  Plecháček bude bílé barvy s barevným logem naší Barči a nápisem "Stodvácou z Čejkovic"

  Předání plecháčku:
  • osobně v Čejkovicích, na Hodonínsku, v Praze a okolí, Kolíně a okolí
  • Zásilkovnou na naše náklady
  Do poznámky uveď:
  Typ předání (v případě Zásilkovny i pobočku i tel. číslo, kam zaslat).

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  26,27 €
  (650 Kč)
 • predané 0
  Tričko

  Originální tričko s naším logem.

  Na výběr je bílá a nebo černá, pánská nebo dámská.

  Předání trička:
  • osobně v Čejkovicích, na Hodonínsku, v Praze a okolí, Kolíně a okolí
  • Zásilkovnou na naše náklady
  Do poznámky uveď:
  Velikost, barvu, dámskou/pánskou verzi a typ předání (v případě Zásilkovny i pobočku i tel. číslo, kam zaslat).

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  40,41 €
  (1 000 Kč)
 • predané 0
  Mikina

  Originální mikina s kapucí s naším logem.

  Na výběr je bílá nebo černá, pánská nebo dámská.

  Předání mikiny:
  • osobně v Čejkovicích, na Hodonínsku, v Praze a okolí, Kolíně a okolí
  • Zásilkovnou na naše náklady

  Do poznámky uveď:
  Velikost, barvu, dámskou/pánskou verzi a typ předání (v případě Zásilkovny i pobočku i tel. číslo, kam zaslat).
   

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  64,66 €
  (1 600 Kč)
 • predané 0
  Fakt vám držím palce v novém tričku

  Děkujeme, že nám věříte a chcete pomoct takovou částkou.

  Za tento dar pro tebe máme tričko a jednu odměnu dle vlastního výběru:
  • placku
  • magnetku
  A pohled jako bonus k tomu!

  Tričko v barvě bílé nebo černé, verze dámská nebo pánská.


  Předání odměn:
  • osobně v Čejkovicích, na Hodonínsku, v Praze a okolí, Kolíně a okolí
  • Zásilkovnou na naše náklady
  Do poznámky uveď:
  Velikost a barvu trička, verze pánská / dámská, zda jste vybrali magnetku nebo placku a typ předání (v případě Zásilkovny i pobočku i tel. číslo, kam zaslat).

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  80,82 €
  (2 000 Kč)
 • predané 0
  Fakt vám držím palce v nové mikině

  Děkujeme, že nám věříte a chcete pomoct takovou částkou.
  Za tento dar pro tebe máme mikinu a jednu odměnu dle vlastního výběru:
  • placku
  • magnetku
  A pohled jako bonus k tomu!

  Mikina v barvě bílé nebo černé, verze dámská nebo pánská.

  Předání odměn:
  • osobně v Čejkovicích, na Hodonínsku, v Praze a okolí, Kolíně a okolí
  • Zásilkovnou na naše náklady
  Do poznámky uveď:
  Velikost a barvu mikiny, verze pánská / dámská, zda jste vybrali magnetku nebo placku a typ předání (v případě Zásilkovny i pobočku i tel. číslo, kam zaslat).

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  105,07 €
  (2 600 Kč)
 • predané 1
  Chci pomoci trochu víc!

  Ooohoho tak to je paráda, děkujeme. Jako odměnu dostaneš balík odměn což jsou:
  Mikina
  Tričko
  plecháček
  placka
  magnetka
  pohled

  Mikina i tričko v barvě bílé nebo černé, verze dámská nebo pánská.

  Předání odměn:
  • osobně v Čejkovicích, na Hodonínsku, v Praze a okolí, Kolíně a okolí
  • Zásilkovnou na naše náklady
  Do poznámky uveď:
  Velikost a barvu mikiny a trička, verze pánská / dámská a typ předání (v případě Zásilkovny i pobočku i tel. číslo, kam zaslat).
   

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  202,06 €
  (5 000 Kč)
 • predané 1
  Příspěvek na opravy Báry po návratu z cesty

  Moc ti děkujeme, díky tomuto příspěvku budeme mít prostředky dát Báru znovu do takového stavu, abychom mohli vyrazit překonávat další překážky.

  Za tohle dostaneš naše supr tričko, mikinu, magnetku, plecháček, placku a samozřejmě pohled!

  Jako bonus nabízíme také videohovor z Albánie s nejčerstvějšími informacemi a originální fotku z místa s věnováním!

  Mikina i tričko v barvě bílé nebo černé, verze dámská nebo pánská.

  Předání odměn:
  • osobně v Čejkovicích, na Hodonínsku, v Praze a okolí, Kolíně a okolí
  • Zásilkovnou na naše náklady
  Do poznámky uveď:
  Velikost, barvu a typ předání (v případě Zásilkovny i pobočku, kam zaslat). V případě zájmu o videohovor také přidej facebook profil, kde se spojíme kvůli videohovoru.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  404,12 €
  (10 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  SPONZOR

  Tak tohle je velký !!!
  Všichni ti budeme neskutečně vděční, že nám takhle obrovsky pomůžeš při rozjezdu našeho cestování po světě. My Tě za to svezeme v Báře a celou Ti ji představíme!

  Jízda by to byla do 20km od místa setkání a nebo pak dle domluvy :)

  A samozřejmě dostaneš i naše supr tričko, mikinu, magnetku, plecháček a samozřejmě pohled!

  Nesmí chybět také videohovor z místa a originální fotka s věnováním z Albánie s námi a Barčou.

  Jako bonus ti samozřejmě po našem návratu uděláme přednášku o všem co nás potkalo a s čím jsme se museli vypořádat.

  Mikina i tričko v barvě bílé nebo černé, verze dámská nebo pánská.

  Předání odměn:
  • Předáme osobně kdekoliv po ČR, spolu s výše uvedenou jízdou a příběhy z cest
  Do poznámky uveď:
  Velikost, barvu a verzi trička s mikinou - pánské/dámské.

  V případě zájmu o videohovor také přidej facebook profil, kde se spojíme kvůli videohovoru.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  606,18 €
  (15 000 Kč)