Podpořte originální hudební projekt Toxicat

Jsme kapela složená z mladých nadšenců do elektronické, ale zároveň i rockové hudby. Nemáme rádi stereotypy a přesně tak vypadá i naše muzika. Nadšení však pro natočení alba nestačí, podpořte nás v naší cestě a pomozte nám nahrát pár skladeb a klip!

 • Čapka Toxicat (odměny)

 • Toxicat na tour

 • Tričko a čapka Toxicat na kytaristovi Polim

 • Zpěvačka Ria

 • Kytaristé Dejv a Poli

 • Basák Pája

1 066 €
vybrané z 2 693 €

39%

39% splnené

25 ľudí prispelo

Hudba, Umenie

Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 18.7.2022 v 00:12.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to celé začalo...

Psal se rok 2018 a kapela Toxicat se skládala pouze ze dvou členů - kytaristy Dejva a houslisty Kryštofa. Myšlenkou bylo spojit elektronickou hudbu s kapelní tvorbou, což opravdu umožnilo až rozšíření kapely o další členy v současné době.

Rádi bychom se představili

Ria - vokály 

Ria se k nám přidala před zhruba rokem. Vybrali jsme ji k sobě do kapely, protože má hezký a příjemný hlas a je to taková veselá bytost, která má v sobě spoustu pozitivní energie.

Dejv - vokály, kytara a synthetizér

Zakládající člen kapely. Celá jeho myšlenka byla, začít dělat elektronickou hudbu a trochu ji doplnit o rockové kytary. Z myšlenky vyrostl projekt Toxicat a později našel ty správné muzikanty do kapely. Poznáte ho podle jedovatě zelené flying-v kytary.

Poli - vokály, kytara, kompozice

Kluk s kloboučkem. Nikdy ho nesundavá, snad jen, když jde spát. Tomáš, alias Poli, je skvělý kytarista, který má v sobě hromadu tvůrčí energie, v poslední době, spolu s Dejvem, intenzivně pracuje na nových skladbách.

Pája - baskytara

Je to basák, který zahraje všechno, co po něm chcete. Plus ještě něco navíc. S Dejvem prošel již několika kapelami a bez něj by celý projekt postrádal smysl. 

Ilja - bicí, synthetizér

Tento extrémně rychlý bubeník k nám zabrousil úplnou náhodou. Náhoda, která změnila sound kapely do takové podoby, že bychom si bez něj jen těžko představili další fungování kapely. Jeho urputnost za bicími je nenahraditelná.

Kapela Toxicat

Čeho bychom chtěli docílit?

Cílem naší hithitové kampaně je nahrát 4 skladby ve studiu a natočit klip k jedné z nich. My už si tyto skladby zvolili, budou prezentovat to nejlepší z naší tvorby. Potřebujeme vás nejen proto, abychom vybrali potřebné prostředky, ale také vás zapojíme do ankety, kde budete hlasovat pro skladbu, kterou následně vybereme pro natočení klipu, takže se na celém projektu budete podílet s námi do poslední chvíle! Anketa bude probíhat přes Youtube, po skončení tohoto projektu. Odkaz a veškeré potřebné informace budou k nalezení na našem Facebooku (text), Instagramu a TikToku (v grafické podobě), proto nás, prosíme, bedlivě sledujte. Nezapomeňte, že výslednou skladbu budete vybírat vy!

Půjde o naprosto unikátní multižánrové nahrávky. První skladba "LoudSound" je kombinací temného drum and bassu a syrového rock'n'rollu - ocitnete se pod neustávající palbou tvrdých riffů, ale zároveň rozmanitých melodií. Jako druhou skladbu jsme zvolili "5PM", žánrově naprosto opačnou skladbu, která se ponese ve stylu "bondovského" trip hopu. Třetí skladbou je poněkud agresívnější a nejnovější "This Society" - v této skladbě se mísí melancholické vokály, tvrdý rap, ale také i zuřivý vokál našeho kytaristy Poliho, žánrově se pohybuje okolo numetalu. Na závěr jsme si připravili speciální track, nazvaný "Insane". Celá skladba pochází z Poliho hlavy a jak už napovídá název, jedná se o šílenou smršť v podobě tvrdých kytar, žánrově grunge-rock.

A teď něco o kapele..

Toxicat je multižánrová kapela, která je založena primárně na základech drum and bass a rock'n'rollu. Skladby, které již máme (album Cats Never Sleep z r.2020), jsou čistě elektronické, v současné době chystáme EP edici o 4 skladbách, kterou bychom chtěli nahrát v celé sestavě (tedy i s bubeníkem, dvěma kytarami, basou a třemi vokálisty). Speciální edice to má být právě z tohoto důvodu a také proto, že půjde o žánrově velmi různorodé skladby (trip hop, drum and bass/rock'n'roll, numetal/hardcore a grunge). Videoklip budeme poté vybírat ke skladbě, kterou budou formou ankety vybírat naši fanoušci. Na české hudební scéně jsme žánrově velmi odlišní od ostatních uskupení a chtěli bychom přinést něco úplně novou kombinaci žánrů, kterou jste zatím neslyšeli.

Proč se jmenujeme Toxicat a proč máme v logu kočku?

Poslechněte si skladbu z našeho alba Cats Never Sleep. Nepříjde vám ten elektronický základ takový, ehm, jedovatý? Ano, proto máme v názvu toxic. To zdůrazňuje i barva loga. A všichni členové jsme velcí milovníci zvířat, takže to napovídá, proč si říkáme Toxicat.

Měli jsme někdy nějakou jedinečnou příležitost koncertu?

Jedna z našich nejlepších akcí se odehrála na střeše rektorátu ČVUT. Byl to neobyčejně silný zážitek, jelikož jsme hráli v 9.patře na terase. Tohle místo nám nabídlo parádní výhled na Pražský Hrad a jeho okolí. Začali jsme hrát během západu Slunce, ale než jsme odehráli celý set, Slunce zapadlo. Neuvěřitelná romantika, nikdo z nás něco podobné s kapelou do té doby nezažil.

Co všechno už jsme odehráli?

Kapela Toxicat má za sebou několik vystoupení jak na malých festivalech, tak většinou v pražských klubech. V letošním roce jsme měli příležitost hrát například na maratonu RunCzech, vloni jsme se tohoto hraní účastnili také a díky tomu jsme dostali příležitost vystoupení na střeše rektorátu ČVUT. Ještě o nás uslyšíte a rádi vás uvidíme na některém z našich koncertů!

Máme v plánu i další koncerty, v současné chvíli jsme se ale rozhodli uzavřít do zkušebny a poctivě pilovat skladby tak, abychom byli spokojeni s jejich zněním. Naše další akce budou brzo k nalezení na Facebooku kapely!

Kytarista / zpěvák Dejv a zpěvačka Ria

Proč to děláme?

Rádi bychom prošlapali cestu ne zcela typickému hudebnímu stylu a posunuli se z klubové scény i za obzor scény streamovací. Dobrou nahrávkou a poutavým klipem by se to mohlo podařit a budeme velmi vděční, když nás na naší cestě podpoříte.

Aktuality

10.6.2022 Děkujeme za vaše příspěvky!

Něco málo jsme už vybrali, máme tu pro vás připravené pěkné odměny. Při té příležitosti chceme oznámit, že připravujeme unplugged koncert 22.7. v Pikovicích u Prahy, tak si udělejte čas a doražte se na nás podívat, budeme hrát v restauraci Stoletá, nedaleko řeky Sázavy. Možnost přespání v nedaleké…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 13
  Podpoř nás "jentak" v naší cestě

  ..pomůžeš nám tak k dosažení cíle..!

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  12,51 €
  (300 Kč)
 • predané 2
  Vstupenka na libovolný koncert

  Můžete nás navštívit na vámi vybraném koncertě. Vstupenku na Vámi vybraný koncert Vám doručíme v PDF formátu do emailu.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  20,85 €
  (500 Kč)
 • predané 2
  Parádní čapka Toxicat

  Některé z našich čepic už mají své hrdé majitele. Pokud uvidíte někoho s černou čepicí a světle zeleným logem naší kočky, je to jeden z nich. Naše čepice jsou kvalitní, logo na nich je vyšité z  materiálu, který je odolný proti větru i dešti. Předání je možné buďto osobně v Praze po předchozí domluvě, nebo přes Zásilkovnu (poplatek za uložení je již promítnut v ceně odměny).

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  31,27 €
  (750 Kč)
 • predané 2
  Skladby ze studia na originálním flash disku

  Dostanete od nás všechny 4 skladby ze studia a k tomu ještě naše oficiální videoklipy, nejnovější fotky a speciální vzkaz. To všechno na originální hudební flešce, s pamětí 16GB :)

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  33,35 €
  (800 Kč)
 • predané 1
  Nejvíc tričko Toxicat

  Máme k dispozici i trička s kočičkou vpředu a vzadu se souřadnicemi našeho kočičího sídla. Předání je možné buďto osobně v Praze po předchozí domluvě, nebo přes Zásilkovnu (poplatek za uložení je již promítnut v ceně odměny). Velikost trička je třeba specifikovat do poznámky, máme různé velikosti od S po XXXL.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  35,86 €
  (860 Kč)
 • Vypredané!!
  Večerní posezení a jam s kapelou v Toxicat studiu

  Tato odměna je dosti limitovaná, protože potřebujeme také někdy odpočívat. Nicméně průběh večera je následovný: Domluvíme si den, kdy se potkáme u nás ve studiu, můžete se těšit na příjemné posezení a také Tě zapojíme do jamu s námi - zahrát si můžeš na bicí, kytaru, basovku a nebo jít za mikrofon. Kontaktujte nás přes poznámky.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  104,23 €
  (2 500 Kč)
 • Vypredané!!
  Letní soustředění s kapelou na festivalu Rock For Churchill

  V srpnu se chystáme na soustředění s kapelou do Vroutku na festival Rock For Churchill. Kromě nabitého programu festivalu nebude chybět posezení u ohně, akustiky, grilovačka a dobrá nálada. Lístek na celé období (26-27.8.2022) na festival je v ceně. V autě budeme mít další dvě místa k sezení.  

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  187,62 €
  (4 500 Kč)