Kniha fotografií Jindřicha Štreita a CD Věřím na zázraky

Přátelé, pomozte nám vydat knihu s fotografiemi legendárního fotografa Jindřicha Štreita a CD s písničkami k jeho fotografiím. S vaší pomocí knihu vydáme, natočíme CD a dorazíme k vám s komponovaným pořadem Věřím na zázraky, kde se společně setkáme.

 • Jindřich Štreit na vernisáži

 • Jindřich Štreit a Nosláva

 • Jindřich Štreit a jeho fotografie na plátně

 • Jindřich Štreit a Nosláva děkují divákům

 • Jindřich Štreit na Sovinci

 • Jindřich Štreit s vnukem u oceánu

2 334 €
vybrané z 14 676 €

15%

15% splnené

38 dní do konca

66 ľudí prispelo

Umenie, Fotografie

Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Jindra za Sovince

Kdo se zajímá o současnou fotografii, tak nemusí pátrat v paměti. Prof. Mgr. Jindřich Štreit, dr.h.c. je neoddělitelnou součástí české i světové fotografie. Rodák ze Vsetína má za sebou více než 1550 samostatných výstav a jeho práce jsou zastoupeny v mnoha významných světových institucích včetně Muzea moderního umění v New Yorku. Působí jako vysokoškolský pedagog na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě.    

Jak začal náš příběh

Náš příběh začal před více než 30 lety na školní chodbě, kdy jsem poprvé uviděl fotografie Jindřicha Štreita. Byl jsem ohromený a nikdy by mě nenapadlo, že se osobně setkáme. A už vůbec ne, že budeme přátelé a budeme společně tvořit a vystupovat. Ale zázraky se dějí. Jindřich je dnes světově respektovaný fotograf a já skládám písničky jako písničkář Nosláva. Společně jsme v roce 2019 vytvořili pořad Zastavit čas a projeli s ním Čechy, Moravu i Slezsko. Napsal jsem (písničkář Nosláva) písničky k Jindřichovým fotografiím, vydal jsem CD a společně jsme vydali útlou knihu fotografií Zastavit čas. To je ale minulost.

Připravili jsme pro Vás novou Knihu fotografií a CD - Věřím na zázraky

V současnosti jsme se společně rozhodli vydat rozsáhlejší knihu fotografií Jindřicha Štreita a CD s písničkami inspirované některými fotografiemi z knihy. K tomu uvedeme komponovaný pořad Věřím na zázraky v řadě českých měst, v divadlech, klubech apod. 

Fotografie a písničky. To je přesně to, co se zaujetím děláme, Jindřich fotografuje a já píši a zpívám písničky. Hned, jak knihu a CD vydáme, tak vám je zašleme, aby jste se mohli doma radovat. Také s Jindřichem vyrazíme po městech naší země, kde uvedeme pořad Věřím na zázraky, promítneme fotografie, které Jindřich doprovodí mluveným slovem a já písničkami. Jindřich Štreit osobně vypráví příběhy ze všech koutů světa, kde fotografoval a vzpomíná na osudové okamžiky jeho fotografií. Já pořad moderuji a doprovázím písničkami. Na snímku pod tímto textem je fotografie jednoho z předchozích pořadů, který jsme v minulosti zrealizovali.

Detaily

S vaší pomocí vydáme knihu s fotografiemi Jindřicha Štreita a CD s písničkami. Knihu a CD vám zašleme nebo si je vyzvednete, když navštívíte náš pořad Věřím na zázraky. Vybrali jsme některá krajská města kam dorazíme, Prahu, Olomouc, Brno, Ostravu, Zlín, a z menších měst Nový Bor, Mikulov, Veselí nad Moravou, Rýmařov a Vsetín.  O dalších místech uvedení  pořadu budete včas informováni. Sami si potom vyberete nejbližší místo, kam za námi vyrazíte.

Představení knihy s fotografiemi Jindřicha Štreita. Bude to zcela zvláštní vydání knihy (160 stran) s pečlivě vybranými fotografiemi. Ty budou reprezentovat vybrané oblasti celoživotního díla Jindřicha Štreita a k některým fotografiím připojíme texty autora, čímž vzniknou krátké příběhy fotografií. Kniha se tímto významně odliší od jiných publikací a monografií a stane se skvělým dárkem a doplňkem vaší knihovny. V knize budou také texty písniček z CD a dotvoří celek fotografií a poetiky.   

Představení CD s písničkami k fotografiím Jindřicha Štreita. Jindřichovy fotografie inspirují. To se odráží i v textech a melodiích olomouckého písničkáře Nosláva, které bude součástí odměn pro Vás.  

Dobročinnost a sociální rozměr. Přáním Jindřicha Štreita také je, aby část z výtěžku podpořila znevýhodněné osoby, děláme to tak od počátku naší spolupráce a bude to tak i nyní. Projekt realizuje Spolek Ability. z.s. a ten získané prostředky z prodeje knihy a CD použije na svoji činnost ve prospěch osob se specifickými potřebami.

Kdo jsme?

Prof. Mgr. Jindřich Štreit, dr.h.c. je uznávaný fotograf, umělec zastoupený v mnoha světových galeriích, vysokoškolský pedagog, inspirativní člověk, táta a dědeček. Jeho fotografie se dotýkají srdcí. 

Spolek Ability, z.s. je prostor, kde realizujeme podporu pro znevýhodněné osoby, především osoby se zdravotním znevýhodněním a osoby pečující o své blízké. Spolek je realizátorem tohoto projektu. 

Písničkář Nosláva, je především pisatel textů, které píše na všechno, co je po ruce. Písním pak dává melodie a rád zpívá na různých místech, v klubech, knihovnách, kostelech, na ulici.

Odměna Fotografie č. 1

Tady se podívejte na ikonickou fotografii, která tvoří odměnu Fotografie č. 1.

Odměna Fotografie č. 2

Tady se podívejte na kouzelnou fotografii, která tvoří odměnu Fotografie č. 2.

Odměna Fotografie č. 3

Tady se podívejte na poetickou fotografii, která tvoří odměnu Fotografie č. 3.

Odměna Všechno v krabici, ukázka knihy Zastavit čas a CD

Tady se podívejte na knihu a CD které jsme vydali v roce 2019 a obojí je součástí odměny Všechno v krabici.

Proč to děláme? Proč jsme na Hithitu?

Radost z inspirace je pro nás zásadní, ale jen s vaší pomocí vydáme knihu fotografií Jindřicha Štreita  a CD s písničkami.  Pokryjeme náklady na jejich výrobu, doplníme drobné technické vybavení, abychom mohli vyrazit s pořadem Věřím na zázraky k vám. Projektem také chceme podpořit osoby se znevýhodněním. 

Děkujeme vám ze srdce za podporu projektu a těšíme se na setkání.

Ještě něco navíc

Pokud vybereme 50.000,- nad požadovanou částku, tak natočíme v profesionální kvalitě také video k pořadu. A kdybychom vybrali ještě víc, potom zrealizujeme další pořady pro vybrané skupiny znevýhodněných osob (osoby dlouhodobě nemocné, osoby po těžkých úrazech upoutaných na vozík apod.). Podrobně bychom vás o těchto akcích informovali. Děkujeme.

Aktuality

10.8.2022 Přidali jsme odměnu - Kalendář, CD a vstupenky

Kalendář s nadčasovými fotografiemi Jindřicha Štreita, to je naše další odměna pro vás. Celý rok 2023 se můžete radovat z fotografií na kalendáři, který si doma pověsíte na stěnu. K tomu si můžete pustit CD Věřím na zázraky a užívat si domácí pohodu. Dále obdržíte dvě vstupenky na pořad Věřím na…

Viacej

8.8.2022 Den pátý - radost a pokora

Náš projekt Věřím na zázraky běží pátý den a podpořilo nás 50 lidí. To je skvělé. Ještě tak 250 lidí a můžeme tisknout knihu a vydat CD. Proto máme velkou radost, ale také velkou pokoru, protože nic není jisté. Pokud cílovou částku nenasbíráme, tak se peníze vrací vám a projekt se neuskuteční.…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 16
  Pro dobrý pocit

  Pro ty, kdo chtějí jen tak nezištně přispět, velmi si vaší podpory vážíme. Částku lze  při placení dobrovolně navýšit. Pošleme Vám emailem poděkování s vybranou fotografií Jindřicha Štreita.

  Děkujeme.

   

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  Prispieť 8,15 €
  (200 Kč)
 • zostáva 14 z 30
  Fotografie č. 1 od Jindřicha Štreita + vstupenky

  Skvělá fotografie na stěnu ve formátu A4 na šířku, od Jindřicha Štreita s jeho originálním podpisem. Fotografii si můžete prohlédnout v popisu projektu s označením Fotografie č. 1. Dále dvě vstupenky na pořad Věřím na zázraky. Doručení je v ceně odměny.

  Děkujeme.
   

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 20,38 €
  (500 Kč)
 • zostáva 26 z 30
  Fotografie č. 2 od Jindřicha Štreita + vstupenky

  Skvělá fotografie na stěnu ve formátu A4 na šířku, od Jindřicha Štreita s jeho originálním podpisem. Fotografii si můžete prohlédnout v popisu projektu s označením Fotografie č. 2. Dále dvě vstupenky na pořad Věřím na zázraky. Doručení je v ceně odměny.

  Děkujeme.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 20,38 €
  (500 Kč)
 • zostáva 26 z 30
  Fotografie č. 3 od Jindřicha Štreita + vstupenky

  Skvělá fotografie na stěnu ve formátu A4 na šířku, od Jindřicha Štreita s jeho originálním podpisem. Fotografii si můžete prohlédnout v popisu projektu s označením Fotografie č. 3. Dále dvě vstupenky na pořad Věřím na zázraky. Doručení je v ceně odměny.

  Děkujeme.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 20,38 €
  (500 Kč)
 • zostáva 100 z 100
  Nástěnný kalendář 2023 JŠ + CD + vstupenky

  Celý rok 2023 se můžete radovat z kalendáře fotografií Jindřicha Štreita, který si doma pověsíte na stěnu. K tomu si můžete pustit CD Věřím na zázraky a užívat si domácí pohodu. Ke kalendáři obdržíte dvě vstupenky na pořad Věřím na zázraky, kde se budete moci osobně setkat s Jindřichem Štreitem.  Doručení je v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 32,61 €
  (800 Kč)
 • zostáva 17 z 30
  Soubor fotografií č. 1,2,3 + vstupenky

  Tři skvělé fotografie na stěnu ve formátu A4 na šířku, od Jindřicha Štreita s jeho originálním podpisem. Fotografie si můžete prohlédnout v popisu projektu s označením Fotografie č. 1,2,3. Dále dvě vstupenky na pořad Věřím na zázraky. Doručení je v ceně odměny.

  Děkujeme.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 48,92 €
  (1 200 Kč)
 • zostáva 288 z 300
  Nová kniha fotografií Jindřicha Štreita + vstupenky

  Kniha Věřím na zázraky obsahuje fotografie Jindřicha Štreita, které jsme vybrali podle životních etap autora. V knize bude věnování s vlastnoručním podpisem JŠ. K této knize obdržíte také dvě vstupenky na pořad Věřím na zázraky, kde se budete moci osobně setkat s Jindřichem Štreitem.  Doručení je v ceně odměny.

  Děkujeme.
   

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 61,15 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 300 z 300
  Nová Kniha + nové CD + vstupenky

  Kniha fotografií Jindřicha Štreita Věřím na zázraky a CD s písničkami písničkáře Nosláva. V knize bude věnování s vlastnoručním podpisem JŠ. K tomu obdržíte také vstupenku na pořad Věřím na zázraky, kde se budete moci osobně setkat s Jindřichem Štreitem. Doručení je v ceně odměny. 

  Děkujeme.
   

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 73,38 €
  (1 800 Kč)
 • zostáva 98 z 100
  Všechno v krabici

  V této odměně jsou úplně všechny naše výtvory položené pěkně do krabice. Nová kniha Věřím na zázraky a nové CD Věřím na zázraky + dvě vstupenky na náš NOVÝ pořad. Dále CD Zastavit čas a kniha Zastavit čas, kterou jsme vydali v roce 2019. Na knihu zastavit čas a CD Zastavit čas se můžete podívat v popisu projektu v části Všechno v krabici.

  Děkujeme.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 101,92 €
  (2 500 Kč)
 • zostáva 30 z 30
  Fotografický workshop s písničkami v Olomouci

  Dvoudenní workshop s Jindřichem Štreitem a písničkářem Nosláva. Fotografování, zpívání, tvoření a poznávání krás Olomouce. Každý si odveze osobní fotografický portrét s věnováním od mistra Jindřicha Štreita a album svých fotografií z workshopu. Realizace jaro 2023. Workshop proběhne pro dvě skupiny po 15 lidech, aby byl zajištěný osobní přístup. Ubytování, stravování, portrét je v ceně odměny. Těšíme se na setkání.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 407,66 €
  (10 000 Kč)